Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα παρόλο που ξέρω που είναι δεν ασχολούμαι μαζί της ετσιβαπλα. Στην αρχή όταν το πρώτο είδα νόμιζα ήταν λεκες από μελάνι.. Αλλά μετά διάβασα εδώ και κατάλαβα ότι είχα θέμα. Αλλά μικρο. Δεν με πειραζει. Πάντως εάν ανακοινωθεί η ελευση του βε20 θα το δώσω σε φίλο μου εδώ στην δουλειά που τον θέλει σαν τρελός και θα πάρω αργότερα το νεο.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγω για λεκε το περασα και ξεκολησα το προστατευτικο τζαμακι που ειχα βαλει, για να το καθαρισω, νομιζοντας οτι εφταιγε αυτο και τωρα ειμαι για καινουργιο...
Link to comment
Share on other sites

Guys, έχετε ιδέα που μπορούμε να βρούνε back covers της LG? Πήρα ενα V10 αλλά έχει black leather και εγώ θέλω το black το πλαστικό..

 

Sent from my XT1225 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Guys, έχετε ιδέα που μπορούμε να βρούνε back covers της LG? Πήρα ενα V10 αλλά έχει black leather και εγώ θέλω το black το πλαστικό..

 

Sent from my XT1225 using Tapatalk

 

Ενδιαδερομαι και εγω.εαν βρειτε τιποτα ενημερώστε παιδια

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι αν έχει αναφερθεί αλλά όσοι χρησιμοποιούν Nova launcher και έχουν θέμα με το σβήσιμο της οθόνης με double tap και μετά δεν δουλεύει το ξεκλείδωμα με το δακτυλικό, με εγγραφή στη Beta έκδοση και εγκατάσταση της φτιάχνει.

 

Υ. Γ. Διορθώθηκε το αρχικό μου post.

 

Στάλθηκε από RN3 Pro

Edited by Amyntaios
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι αν έχει αναφερθεί αλλά όσοι χρησιμοποιούν Nova launcher και έχουν θέμα με το σβήσιμο της οθόνης με double tap και μετά δεν δουλεύει το ξεκλείδωμα με το δακτυλικό, με εγγραφή στη Beta έκδοση και εγκατάσταση της φτιάχνει.

 

Υ. Γ. Διορθώθηκε το αρχικό μου post.

 

Στάλθηκε από RN3 Pro

Το δακτυλικό δουλεύει αλλα το διπλό χτύπημα για σβήσιμο όχι επίσης τα widget όπως της ώρας ...θέλει δουλειά ακόμα για το v10

 

 

 

 

LG V10 ΤΟ ΔΕΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Το δακτυλικό δουλεύει αλλα το διπλό χτύπημα για σβήσιμο όχι επίσης τα widget όπως της ώρας ...θέλει δουλειά ακόμα για το v10

 

 

 

 

LG V10 ΤΟ ΔΕΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟ

 

Τα default widget της ώρας - καιρού της LG δεν παίζουν σχεδόν με κανένα launcher και σε κανένα τηλέφωνο της εταιρίας. Αν θες δοκίμασε το xwidget που έχει αμέτρητα widgets καιρού και έχει και τα default της lg τα οποία όμως μπορείς να χρησιμοποιήσεις και με οποιονδήποτε launcher

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το δακτυλικό δουλεύει αλλα το διπλό χτύπημα για σβήσιμο όχι επίσης τα widget όπως της ώρας ...θέλει δουλειά ακόμα για το v10

 

 

 

 

LG V10 ΤΟ ΔΕΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟ

Δεν κατάλαβα τί εννοείς.

Έχεις την Beta του Nova;

Στις χειρονομίες του Nova έχεις επιλέξει στο διπλό πάτημα το κλείδωμα οθόνης;

Και επίσης στις προχωρημένες ρυθμίσεις του Nova στη μέθοδο κλειδώματος οθόνης θέλει αυτή τη ρύθμιση.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161026/ef081577c4b2fbc413c8d7b1a9d08773.jpg

Κάνει ακριβώς ότι και αυτή η εφαρμογή που πρότειναν κάποια παιδιά.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iglint.android.screenlockpro

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Τα default widget της ώρας - καιρού της LG δεν παίζουν σχεδόν με κανένα launcher και σε κανένα τηλέφωνο της εταιρίας. Αν θες δοκίμασε το xwidget που έχει αμέτρητα widgets καιρού και έχει και τα default της lg τα οποία όμως μπορείς να χρησιμοποιήσεις και με οποιονδήποτε launcher

Ευχαριστώ συνονόματε αλλά δεν θέλω να γεμίζω το τηλ με "αχρείαστα πράγματα"

 

LG V10 ΤΟ ΔΕΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟ

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν κατάλαβα τί εννοείς.

Έχεις την Beta του Nova;

Στις χειρονομίες του Nova έχεις επιλέξει στο διπλό πάτημα το κλείδωμα οθόνης;

Και επίσης στις προχωρημένες ρυθμίσεις του Nova στη μέθοδο κλειδώματος οθόνης θέλει αυτή τη ρύθμιση.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161026/ef081577c4b2fbc413c8d7b1a9d08773.jpg

Κάνει ακριβώς ότι και αυτή η εφαρμογή που πρότειναν κάποια παιδιά.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iglint.android.screenlockpro

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Ναι την εχω...αλλα οχι την prime...Θα το κοιτάξω

ΕDIT:Δεν βλέπω πουθενά την ρύθμιση...μάλλον θέλει την prime έκδοση

LG V10 ΤΟ ΔΕΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟ

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ συνονόματε αλλά δεν θέλω να γεμίζω το τηλ με "αχρείαστα πράγματα"

 

LG V10 ΤΟ ΔΕΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟ

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι την εχω...αλλα οχι την prime...Θα το κοιτάξω

ΕDIT:Δεν βλέπω πουθενά την ρύθμιση...μάλλον θέλει την prime έκδοση

LG V10 ΤΟ ΔΕΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟ

Ναι sorry ξέχασα να αναφέρω ότι την prime έκδοση.

 

Στάλθηκε από RN3 Pro

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το burn issue που φαίνονται στην απάνω την μπάρα εκεί που είναι το σήμα και οι ειδοποιήσεις ακόμα και να της σβήσεις όταν κατεβάσεις από πάνω με το δάχτυλο της συντομεύσεις πίσω από το γκρί φαίνονται.

Με μαύρο φόντο όπως είναι δεν φαίνεται τίποτα.

Έχει στείλει κανένας το κινητό του για αλλαγή οθόνης;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

H LG συνεργάζεται στη Πάτρα με το:

 

THE MOBILE MAKERS - KOUKOULIS D MITROPOULOS A OE

Akrotiriou 70Α, Patra, 26334, ACHAIAS.

 

Έχει κάποιος άποψη για το συγκεκριμένο service;

Μου έκανε κάτι γρατζουνιές στην οθόνη και επειδή έχει παρουσιάσει και image retention είπα είναι ευκαιρία να την αλλάξω. Μόνο ΙΜΕΙ θέλει και μάλλον θα την παραγγείλει χωρίς να κρατήσει το κινητό. Οπότε με βολεύει να μη μείνω χωρίς τη συσκευή. Το θέμα είναι η ποιότητα του service γιαυτό ρωτάω, εάν το ξέρει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μοθ πει πως κανουμε φωτο μτρηση με το βε 10; πχ αμ πριν τραβηξουμε μια φωτο ειναι λιγο σκοτεινη να πατησουμε σε ενα πιο φωτεινο σηνειο της οθονη για να την φωτησει αυτοματα..

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

H LG συνεργάζεται στη Πάτρα με το:

 

THE MOBILE MAKERS - KOUKOULIS D MITROPOULOS A OE

Akrotiriou 70Α, Patra, 26334, ACHAIAS.

 

Έχει κάποιος άποψη για το συγκεκριμένο service;

Μου έκανε κάτι γρατζουνιές στην οθόνη και επειδή έχει παρουσιάσει και image retention είπα είναι ευκαιρία να την αλλάξω. Μόνο ΙΜΕΙ θέλει και μάλλον θα την παραγγείλει χωρίς να κρατήσει το κινητό. Οπότε με βολεύει να μη μείνω χωρίς τη συσκευή. Το θέμα είναι η ποιότητα του service γιαυτό ρωτάω, εάν το ξέρει κάποιος.

 

φίλε μου,αν ασχοληθείς,αχρείαστοι να είναι, να μας ενημερώσεις...γιατί κι εγώ κοντά είμαι.

αν είναι επίσημο σερβις,αν είναι σωστοι...κτλ.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου,αν ασχοληθείς,αχρείαστοι να είναι, να μας ενημερώσεις...γιατί κι εγώ κοντά είμαι.

αν είναι επίσημο σερβις,αν είναι σωστοι...κτλ.

 

Τα παιδια ειναι ευγενεστατα. Δυστυχως το κινητο θα πρεπει να παει procordia μεσω αυτων. (Απο οτι μου ειπαν εντολη και γραμμη της lg για το v10.)

 

Το καλο ειναι οτι θα επικοινωνήσουν με το διευθυντη της procordia και οταν παραλαβουν οθονη στην αθηνα τοτε θα τους ενημερωσει για να το στειλουμε. Προσπαθουν λοιπον σε πρωτη φαση να μην μεινω χωρις κινητο κατι που η ιδια η procordia δεν το κανει απο οσο ξερω. Εκει πρεπει να αποσταλει και να παραμεινει εως οτου και... οποτε λαβουν...

 

Τουλαχιστον σε πρωτη φαση κανουν μια σεβαστη προσπαθεια.

 

 

Ασχετο. Εχουν και την εξουσιοδότηση της sony για οσους πατρινους ενδιαφέρονται.

 

Φυσικα θα ενημερωσω για οποιαδηποτε εξελιξη. Εγγυηση δεν χρειαζεται αποδειξη αλλα απο το imei...

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδια ειναι ευγενεστατα. Δυστυχως το κινητο θα πρεπει να παει procordia μεσω αυτων.

Άρα δεν ειναι επίσημο service

 

 

 

LG V10 ΤΟ ΔΕΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν ειναι επίσημο service

 

 

 

LG V10 ΤΟ ΔΕΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟ

 

Το μαγαζι μου το εδωσε επίσημα στο chat η LG HELLAS. Τα παιδιά μου είπαν ότι μόνο τα V10 έχει ζητήσει η LG να τα ελέγχει η Αθήνα και να κάνει ή όχι την αντικατάσταση οθόνης. Για όλα τα άλα Lg κανονικά σε αυτούς.

 

αν δεν ήταν επίσημο service γιατί να με στείλει η LG HELLAS σε αυτους;

 

Μου πρότειναν να παει μεσω αυτών αφού πρώτα συνεννοηθούν με Αθήνα για το πότε θα έχουν οθόνες για να μην μείνω χωρίς τηλέφωνο. Φυσικά υπάρχει και η επιλογή του κουριερ αλλά θα εγκλωβιστεί το κινητό μέρες στη procordia απουσία οθονών. Το παληκάρι εκεί έλεγξε την οθόνη επιβεβαίωσε το θεμα της και απλά μου είπε θα συνεννοηθεί με το διευθυντή στην Αθήνα για τα επόμενα βήματά μας.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Παράξενο μου φαίνεται όλο αυτό

 

LG V10 ΤΟ ΔΕΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟ

 

Φίλε μου τι σε παραξενεύει; Η στάση της LG ή του μαγαζιού;

 

Εδώ:

 

https://www.dropbox.com/s/55s7oqd57ghnx6s/20161029_125030_HDR.jpg?dl=0

 

o διαλογος με LG

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τι σε παραξενεύει; η στάση της lg?

Απο δικη μου εμπειρία στέλνουν courier και το παίρνει απο το χώρο σου ...το που θα το φτιάξουν είναι δικό τους θέμα...

Ίσως για Πάτρα να είναι διαφορετικά...

 

 

LG V10 ΤΟ ΔΕΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω το έχω ακούσει από παρα πολλούς ότι δουλευει έτσι. Ίσως επειδή υπάρχει αυτό το μαγαζί και συνεργάζονται; Τι να πω...Θα δω και γω την ολη συνεχεια και θα ενημερώσω. Ελπίζω να είναι όλα για καλό.
Link to comment
Share on other sites

Όπου έχουν συνεργάτες σταμάτησε η κούριερ...

Τους πήγα το G4 για το γνωστό θέμα και αυτοί το έστειλαν procordia..

Ευγενέστατοι.

Απο δικη μου εμπειρία στέλνουν courier και το παίρνει απο το χώρο σου ...το που θα το φτιάξουν είναι δικό τους θέμα...

Ίσως για Πάτρα να είναι διαφορετικά...

 

 

LG V10 ΤΟ ΔΕΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...