Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

+1. Προέρχομαι από το Xperia Z2 (5.2") και δεν έχω καταλάβει ακόμα ότι έχω μεγαλύτερο κινητό. Μια χαρά είναι!

Τετοια μου λετε κι αντε τωρα να αποφασισω....εδω και 2 μηνες ειμαι στο v10 και G5....ακομα να αποφασισω...βεβαια η καμερα του G5 με δελεαζει περισσοτερο

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ισως εχεις δικιο αλλα δεν μπορω να το δω και απο κοντα σε καποιο καταστημα δεν πωλειται

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Πήγαινε δες ένα huawei mate 8. Είναι πάρα πολύ κοντά σε διαστάσεις...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Τετοια μου λετε κι αντε τωρα να αποφασισω....εδω και 2 μηνες ειμαι στο v10 και G5....ακομα να αποφασισω...βεβαια η καμερα του G5 με δελεαζει περισσοτερο

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έλα στη παρέα μας!!!!! Σε συνηθισα ένα χρόνο τώρα... ...

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Για τη φώτο προσπάθησε με Gmail. Το yahoo όπως και όλα σχεδόν στέλνουν αρχεία μέχρι 10ΜΒ. Πρόσφατα το Gmail αν θυμάμαι καλά το έκανε 20ΜΒ.

Οι φωτογραφίες του κινητού είναι οριακά οι ελαχιστες στα 10ΜΒ. Προφανώς γιαυτό δεν πάνε.

Εάν δεν βρεις άκρη τότε με could, box, Dropbox...ότι βρεις..

 

Σ ευχαριστώ για την απάντηση. Η φωτογραφία είναι 6 mb. Το είδα από το μενού-λεπτομέρειες-στη φωτογραφία. Το gmail τη στέλνει. Το yahoo & το outlook όχι.

 

Πέρασα στη μαμά εφαρμογή όλους τους λογαριασμούς των mail & μου εμφανίζει επάνω στο εικονίδιο της εφαρμογής τον αριθμό των μη αναγνωσμένων. Κάτι που δε φαίνονταν στο εικονίδιο καθε εφαρμογής mail ξεχωριστά. Μόνο το yahoo δε μπορώ να βάλω. Αν ξέρει κάποιος ας δωσει μία βοήθεια.

 

Ευχαριστώ. :)

Edited by bill971
Ορθογραφία
Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικός (IMAP) θα πας φίλτατε ;)

 

Σ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

 

Έχω επιλέξει imap4, συνεχίζω, είναι όλα επιλεγμένα-Διακομιστής imap.server.com, Ασφαλής τύπος Απενεργ, Αριθμός θύρας επιλεγμένος, Όνομα χρήστη & Κωδικός επιλεγμένα.

Δε μπορώ να συνεχίσω γιατί η επιλογή επόμενο είναι αχνή. Πατάω & δεν προχωράει.

 

Help!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μενα

Κάτοχος από σημερα του κινητου προέρχομαι από G2 και G3.Στα προηγουμενα τηλέφωνα υπήρχε μια λειτουργία οπου κρατουσε την οθόνη αναμενη για όση ωρα την κοιτουσες.

Ψαχνω στις ρυθμισεις για να τη βρώ αλλά μάταια...Την εχουν αφαιρεσει σε αυτό το τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικός (IMAP) θα πας φίλτατε ;)

 

 

Σ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

 

Έχω επιλέξει imap4, συνεχίζω, είναι όλα επιλεγμένα-Διακομιστής imap.server.com, Ασφαλής τύπος Απενεργ, Αριθμός θύρας επιλεγμένος, Όνομα χρήστη & Κωδικός επιλεγμένα.

Δε μπορώ να συνεχίσω γιατί η επιλογή επόμενο είναι αχνή. Πατάω & δεν προχωράει.

 

Help!

 

IMAP σκέτο.... Εγώ κανονικά το εχω περάσει....

 

 

 

Καλησπέρα και από μενα

Κάτοχος από σημερα του κινητου προέρχομαι από G2 και G3.Στα προηγουμενα τηλέφωνα υπήρχε μια λειτουργία οπου κρατουσε την οθόνη αναμενη για όση ωρα την κοιτουσες.

Ψαχνω στις ρυθμισεις για να τη βρώ αλλά μάταια...Την εχουν αφαιρεσει σε αυτό το τηλέφωνο?

 

Ναι δεν υπάρχει φίλτατε.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

IMAP σκέτο.... Εγώ κανονικά το εχω περάσει....

 

Αφού βάλω το mail & τον κωδικό μου (yahoo), επιλέγω μη αυτόματη ρύθμιση ή επόμενο. Υπάρχει προεπιλεγμένο το imap4 ή το pop3 αν το αλλάξω. & στις δύο περιπτώσεις μου δίνει επιλογή μόνο ''πίσω''. Όχι ''συνέχεια''. Μόνο στο yahoo. Δύο λογαριασμούς gmail & έναν outlook τους έχω περάσει κανονικά.

Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. & είναι το βασικό mail μου. :mad:

Edited by bill971
προσθήκη λέξεων
Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μενα

Κάτοχος από σημερα του κινητου προέρχομαι από G2 και G3.Στα προηγουμενα τηλέφωνα υπήρχε μια λειτουργία οπου κρατουσε την οθόνη αναμενη για όση ωρα την κοιτουσες.

Ψαχνω στις ρυθμισεις για να τη βρώ αλλά μάταια...Την εχουν αφαιρεσει σε αυτό το τηλέφωνο?

Έχει αφαιρεθεί από το g4 και μετά... Δεν ξέρω αν έχει επανέλθει στο g5 αν και δεν νομίζω... Καλορίζικο!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έλα στη παρέα μας!!!!! Σε συνηθισα ένα χρόνο τώρα... ...

Αρχες του μηνα θα εχω αποφασισει αναμεσα απο αυτα τα 2....Κατερινα ισως και με μετακομισω στην παρεα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το είχα μισή ώρα παραπάνω στο ρεύμα μετά την ολοκλήρωση της φόρτισης και μέχρι τώρα έχω αυτά τα αποτελέσματα με τη μπαταρία. 1 ώρα ανοιχτό το wi fi με browsing, λίγο ομιλία στο τηλέφωνο και φωτεινότητα 50%. Για να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε.

Screenshot_2016_07_22_11_25_48.png

Edited by Mitsos_The_Great
Link to comment
Share on other sites

Το gr cosmote πως το εμφανίζει επάνω? Είσαι root?

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι! Αυτός είναι και ο λόγος που είμαι ακόμα στην 5.1
Link to comment
Share on other sites

Ειπα και γω!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ξερρω το εχουμε ξαναπει αλλα βρεθηκαν 3 μαζεμενοι στο σκρουτζ και το ψιλοθαβουν ο ενας επαθε λεει ξαφνικο θανατο ο αλλος δεν ανταποκρινεται η οθονη και ο τριτος λιγο απο ολα .:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τυχαιο; δε νομιζω.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ξερρω το εχουμε ξαναπει αλλα βρεθηκαν 3 μαζεμενοι στο σκρουτζ και το ψιλοθαβουν ο ενας επαθε λεει ξαφνικο θανατο ο αλλος δεν ανταποκρινεται η οθονη και ο τριτος λιγο απο ολα .:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τυχαιο; δε νομιζω.

 

Έτσι και μου βγάλει κι αυτό πρόβλημα, έφαγε κόκκινη η LG...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

1) Το V10 Dual είναι δυσεύρετο και πολύ ακριβό τηλέφωνο. Δεν είναι ότι το βρίσκεις άνετα, οπότε έχεις την επιλογή να επιλέξεις. Εγώ έχω δει μόνο 3 τους τελευταίους 5 μήνες στο insomnia και το 1 το αγόρασα εγώ.

2) Ναι δεν έχεις εγγύηση.

3) Εγώ έχω κανονικά 4G+ μέσω της Cosmote.

4) Βάλε μια αγγελία στο insomnia, και υπολόγιζε κάνα 500άρι τιμή αγοράς.

5) Ναι υποστηρίζει κανονικά όπως και το απλό.

6) Αρκετά καλή. Δεν βρίσκω λόγο να αγοράσω κάτι άλλο.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

ευχαριστώ πολύ!

S.P.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι και μου βγάλει κι αυτό πρόβλημα, έφαγε κόκκινη η LG...

 

Χαχαχαχα και δικιο θα εχεις:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ξερρω το εχουμε ξαναπει αλλα βρεθηκαν 3 μαζεμενοι στο σκρουτζ και το ψιλοθαβουν ο ενας επαθε λεει ξαφνικο θανατο ο αλλος δεν ανταποκρινεται η οθονη και ο τριτος λιγο απο ολα .:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τυχαιο; δε νομιζω.

Θα έπρεπε να έχει και αντί - σχόλια για τις κριτικές στο σκρούτζ...

Προσωπικά τα σχόλια στο σκρούτζ μου ήταν και είναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΔΙΆΦΟΡΑ!

 

Στο V10 τώρα... Είναι λογικό σε χρήση λήψης βίντεο, περίπου 20 λεπτά, σε κατάσταση πτήσης και κλειστά δεδομένα, να πέσει από 98% σε 56% ;;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε να έχει και αντί - σχόλια για τις κριτικές στο σκρούτζ...

Προσωπικά τα σχόλια στο σκρούτζ μου ήταν και είναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΔΙΆΦΟΡΑ!

 

Στο V10 τώρα... Είναι λογικό σε χρήση λήψης βίντεο, περίπου 20 λεπτά, σε κατάσταση πτήσης και κλειστά δεδομένα, να πέσει από 98% σε 56% ;;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πάντως στο xda και στο Android central υπάρχουν αναφορές για bootloop και στο v10 φυσικά πιο λίγες από το g4

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε πολλές συσκευές με έκδοση 6 έχουν αναφερθεί θέματα...

 

Και να μπρικαρι πάλι το ίδιο θα πάρω!!! Σιγά μην μπλέξω με τις αποτυχίες και με συσκευές που δεν έχουν ραδιόφωνο (ραδιοφωνακι ρεεεεεεεε) κάρτα μνήμης, βαριά MIUI, μη αποσπομενες μπαταρίες και απαράδεκτες τιμές!!!

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Σε πολλές συσκευές με έκδοση 6 έχουν αναφερθεί θέματα...

 

Και να μπρικαρι πάλι το ίδιο θα πάρω!!! Σιγά μην μπλέξω με τις αποτυχίες και με συσκευές που δεν έχουν ραδιόφωνο (ραδιοφωνακι ρεεεεεεεε) κάρτα μνήμης, βαριά MIUI, μη αποσπομενες μπαταρίες και απαράδεκτες τιμές!!!

 

Τέτοια λεγανε και στο νημα του g4 (οταν το πάθαιναν οι αλλοι) & μολις το παθανε οι ιδιοι άρχισαν τα τερμα η lg & τα ξεφτιλα εταιρία.

 

Χωρίς να λεω οτι εδω στο v10 έχουμε τετοιο προβλημα, όπως σε g4. Οτι εχει εμφανιστεί ως τωρα είναι σε πολυ μικρο βαθμο. Βλεπουμε αν θα παρει διαστάσεις το θεμα.

 

Υ.γ. Δεν ξερω για το σκιν της xioami, αλλα αυτο της huawei ειναι πολυ καλογραμμενο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεί αλλά 2 G4 και ένα DUAL πέρασαν από τα χέρια μου αλλά καλός ή κακός v10 δεν είναι πως να το κάνουμε!!

 

Και ναι G4 δεν θα ξαναεπαιρνα γιατί απλά δεν με καλύπτει ;)

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...