Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι είναι αυτό που μου δείχνεις? Ασύρματα BT ακουστικά?

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

Καλημέρα ! Ναι, ασύρματα BT ακουστικά για HI-FI ακούσματα ΣΥΝ δυνατότητα ομιλίας, αφού διαβάζω ότι διαθέτουν και μικρόφωνο ομιλίας... κάνω λάθος ?

Εννοείται ότι δεν ενεργοποιείται το dac του κινητού αλλά παραμένει ο κορυφαίος (συνήθως) ήχος της B&O...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάει το κινητό 5% μπαταρία μέσα σε δευτερόλεπτα 4% και μετά μπαμ κλείνει από μπαταρία.... Γενικά δεν έχω θέμα να με πέφτει γρήγορα η μπαταρία. Αλλά περίεργο αυτό που έγινε. Τόσο γρήγορα να κλείσει. Δεν το αφήνω να κλείνει. Πάντα το φορτιζω. Σπάνια να πέσει κάτω από το 30%.

 

Το ξανά έκανα ένα τεστ πάλι με 5% μπαταρία και δεν έπεσε γρήγορα....

 

Πάντως ενημερωτικά σε συμβουλεύω να αποφεύγεις να αδειάζει η μπαταρία τελείως... δεν είναι καθόλου υγιεινό για τις μπαταρίες λιθίου...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρησιμοποιείτε καμία εφαρμογή για διαχείριση της ραμ; γτ μου λέει 2.9 γβ τις τελευταίες τρεις ώρες με απλή χρήση και ανησυχώ.. Ή δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα; έχω την ΜΜ
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μέση χρήση είναι 2.5 και δεν χρησιμοποιώ κάτι για διαχείριση. Όλα είναι άψογα. Έχω 100 εφαρμογές εγκατεστημενες.

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείτε καμία εφαρμογή για διαχείριση της ραμ; γτ μου λέει 2.9 γβ τις τελευταίες τρεις ώρες με απλή χρήση και ανησυχώ.. Ή δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα; έχω την ΜΜ

 

Μην σκας για χαζα το τηλεφωνο ξερει τι κανει διαχειριζεται οτι χρειαζεται μην κολλατε στα ΝΟΥΜΕΡΑ

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Οκ φίλε.. Απλά δεν είχα για πολύ καιρό ανδροιντ (από το 2.3) και είπα να ρωτήσω..

 

Καλα εκανες φιλε μου

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα vs την μπροστά κάμερα με το Galaxy S7 Edge. Στο σκοτάδι χωρίς τεχνικό φλας το samsung έδειχνε πολύ πιο φωτεινές και καλές λήψεις. Όταν πήγαμε στην επιλογή για τεχνικό φλας δλδ να φωτίσει η οθόνη στο δικό μας φωτεινή η οθόνη όλη την ώρα και το S7 έχει το ίδιο σύστημα αλλά με πιο έξυπνο τρόπο. Η οθόνη φωτίζει ολόκληρη πριν την φωτογραφία με αποτέλεσμα να είναι πιο δυνατό και Καλό..
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα vs την μπροστά κάμερα με το Galaxy S7 Edge. Στο σκοτάδι χωρίς τεχνικό φλας το samsung έδειχνε πολύ πιο φωτεινές και καλές λήψεις. Όταν πήγαμε στην επιλογή για τεχνικό φλας δλδ να φωτίσει η οθόνη στο δικό μας φωτεινή η οθόνη όλη την ώρα και το S7 έχει το ίδιο σύστημα αλλά με πιο έξυπνο τρόπο. Η οθόνη φωτίζει ολόκληρη πριν την φωτογραφία με αποτέλεσμα να είναι πιο δυνατό και Καλό..

 

v10...373 ευρώ

s7 edge...600 ευρώ

 

αν κάποιες μικροδιαφορές αξίζουν τα 230 ευρώ...πάω πάσο!!...η ταπεινή μου άποψη είναι ότι η σάμυ και το μήλο αντιπροσωπεύουν την υπερτίμηση!!

το v10 είναι σαν να παίρνεις ένα super duper car σ ευκαιρία από τον οδδυ!!:X

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Και το v10 οταν ηρθε ελλαδα ηταν πολυ πανω απο τη σημερινη τιμη του.

Επειδη ημουν αναμεσα στο v10 και s6 edge plus θα πω οτι για τα δικα μου και μονο δεδομένα με κερδισε το v10. Με ελαχιστες διαφορες. Παρήγγειλα το samsung ακυρωσα την επομενη και μετα αγορασα το v10.

 

Παντως το s7 εχει φοβερα specs, design, και αν προσεξει και λιγο η samsung το software και στειλει updates για μικροχαζομαρες το θεωρω κορυφαίο ολων αυτη ρη στιγμη.

 

Στα του οικου μας τώρα. Περιέργως απο 12 εχτες βραδυ μεχρι 9 σημερα πρωι απο 100% μπαταρια το βρηκα 89%. Πρωτη φορα τοση καταναλωση με ολα κλειστα.

Link to comment
Share on other sites

v10...373 ευρώ

s7 edge...600 ευρώ

 

αν κάποιες μικροδιαφορές αξίζουν τα 230 ευρώ...πάω πάσο!!...η ταπεινή μου άποψη είναι ότι η σάμυ και το μήλο αντιπροσωπεύουν την υπερτίμηση!!

το v10 είναι σαν να παίρνεις ένα super duper car σ ευκαιρία από τον οδδυ!!:X

Δεν ξέρω εσείς κατά πόσο επιλέγετε κινητά βάση τιμής, αλλά εγώ σίγουρα δεν το κάνω.

Θέλω να πω ότι : Αν μου αρέσει ένα κινητό, το τελευταίο που κοιτάω είναι η τιμή. Τα χρήματα βρίσκονται. Θα πουλήσεις την παλιά σου συσκευή, θα ψάξεις για προσφορές ή για μεταχειρισμένο, θα το βάλεις σε δόσεις ή θα κάνεις και λίγη οικονομία παραπάνω. Τέλος πάντων θα βρεθεί τρόπος να το αποκτήσεις.

Όσες φορές επέλεξα κάτι που δεν ηθελα, έστω και αν ήταν η 2η επιθυμητή συσκευή, το έχω μετανιώσει. Ήταν πεταμένα λεφτά.

 

Για μένα τώρα, ανάμεσα στο V10 και στο S7 Edge, το δεύτερο έχει καλύτερη και πιο Ουαου οθόνη, και είναι και πιο όμορφο εμφανισιακά. Αλλά μέχρι εκεί. Σε όποιον αυτά τα στοιχεία έχουν βαρύνουσα σημασία, καλά κάνει και τα σκάει και αγοράζει τη συσκευή που του αρέσει όσα λεφτά και αν κοστίζει παραπάνω. Οι έρωτες δεν έχουν τιμή.

Εμείς όλοι βέβαια έχουμε άλλους λόγους που αγοράσαμε το V10 και νομίζω ότι πολύ καλά κάναμε γιατί overall είναι μια συσκευή που προσφέρει περισσότερα και αυτό είναι που έχει σημασία στην τελική.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εσείς κατά πόσο επιλέγετε κινητά βάση τιμής, αλλά εγώ σίγουρα δεν το κάνω.

Θέλω να πω ότι : Αν μου αρέσει ένα κινητό, το τελευταίο που κοιτάω είναι η τιμή. Τα χρήματα βρίσκονται. Θα πουλήσεις την παλιά σου συσκευή, θα ψάξεις για προσφορές ή για μεταχειρισμένο, θα το βάλεις σε δόσεις ή θα κάνεις και λίγη οικονομία παραπάνω. Τέλος πάντων θα βρεθεί τρόπος να το αποκτήσεις.

Όσες φορές επέλεξα κάτι που δεν ηθελα, έστω και αν ήταν η 2η επιθυμητή συσκευή, το έχω μετανιώσει. Ήταν πεταμένα λεφτά.

 

Για μένα τώρα, ανάμεσα στο V10 και στο S7 Edge, το δεύτερο έχει καλύτερη και πιο Ουαου οθόνη, και είναι και πιο όμορφο εμφανισιακά. Αλλά μέχρι εκεί. Σε όποιον αυτά τα στοιχεία έχουν βαρύνουσα σημασία, καλά κάνει και τα σκάει και αγοράζει τη συσκευή που του αρέσει όσα λεφτά και αν κοστίζει παραπάνω. Οι έρωτες δεν έχουν τιμή.

Εμείς όλοι βέβαια έχουμε άλλους λόγους που αγοράσαμε το V10 και νομίζω ότι πολύ καλά κάναμε γιατί overall είναι μια συσκευή που προσφέρει περισσότερα και αυτό είναι που έχει σημασία στην τελική.

 

Για πολλούς, μπαίνει μέσα το vfm όπως και η μεταπωλητική αξία, και πολύ σωστά για μένα, αλλιώς ακόμα θα αγοράζαμε από το πλαίσιο.

Όσο για το s7 edge, είναι πιο ιδιαίτερο είναι εμφανισιακά, σε άλλους άρεσει(συμπεριλαμβανομένου και εμού), σε άλλους όχι, από την άλλη είναι κλασσικό σχέδιο samsung. Εμφανισιακά είναι πάρα πολύ δυνατό το lg.

Eκει παιδιά που υπερτερει χωρίς σύγκριση το s7 edge είναι η ΜΠΑΤΑΡΙΑ. :)

 

Αν και θεωρώ λίγο αδόκιμη τη σύγκριση, είναι άλλες κατηγορίες οι συσκευές.

Το v10 αντίπαλο από samsung το s6 edge plus έχει βασικά.

Link to comment
Share on other sites

Για πολλούς, μπαίνει μέσα το vfm όπως και η μεταπωλητική αξία, και πολύ σωστά για μένα, αλλιώς ακόμα θα αγοράζαμε από το πλαίσιο.

Όσο για το s7 edge, είναι πιο ιδιαίτερο είναι εμφανισιακά, σε άλλους άρεσει(συμπεριλαμβανομένου και εμού), σε άλλους όχι, από την άλλη είναι κλασσικό σχέδιο samsung. Εμφανισιακά είναι πάρα πολύ δυνατό το lg.

Eκει παιδιά που υπερτερει χωρίς σύγκριση το s7 edge είναι η ΜΠΑΤΑΡΙΑ. :)

 

Αν και θεωρώ λίγο αδόκιμη τη σύγκριση, είναι άλλες κατηγορίες οι συσκευές.

Το v10 αντίπαλο από samsung το s6 edge plus έχει βασικά.

 

Συμφωνώ. Και εαν ψαχτει καποιος περαν της ιδιαιτερης ομορφιας του το s6 edge το v10 το κερδιζει κατα κρατος, σαν πολυ πιο απροβληματιστο κινητο και με δυνατοτητες ευελιξίας του κατοχου. Ειτε αυτο λεγεται μπαταρια ειτε αποθηκευτικός χωρος. Με προβλημάτισε στην επιλογη του κινητου μου παντως το vs τους.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια καλή βάση αυτοκινήτου για το v10 μας έχετε να προτείνετε;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια μετα την αγορα δευτερης μπαταριας απο την αντιπροσωπεία παραλαβα και τον εξωτερικο φορτιστη.

Ολα μια χαρά,αυτο που παρατηρησα ειναι οτι η μπαταρια δεν φορτιζει πληρως πληρως.Δλδ εβγαλα την μπαταρια την δευτερη απο τον φορτιστη που εδειχνε φορτισμενη(πρασινο λεντ) και μολις την φορεσα στο κινητο ελεγε 100% και σε 20 δευτερολεπτα πηγε 99% που συνηθως αργει να πεσει απο 100%.

Κανενας αλλος εχει εμπειρια να μου πει αν του συμβαινει κατι παρομοιο?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια μετα την αγορα δευτερης μπαταριας απο την αντιπροσωπεία παραλαβα και τον εξωτερικο φορτιστη.

Ολα μια χαρά,αυτο που παρατηρησα ειναι οτι η μπαταρια δεν φορτιζει πληρως πληρως.Δλδ εβγαλα την μπαταρια την δευτερη απο τον φορτιστη που εδειχνε φορτισμενη(πρασινο λεντ) και μολις την φορεσα στο κινητο ελεγε 100% και σε 20 δευτερολεπτα πηγε 99% που συνηθως αργει να πεσει απο 100%.

Κανενας αλλος εχει εμπειρια να μου πει αν του συμβαινει κατι παρομοιο?

 

Από όταν γίνει πράσινο το λεντ στον εξωτερικό φορτιστή, αστή κανα 10λεπτο ακόμα.

Αλλα μάλλον είναι τα λογικά πόσα ενέργειας που πρέπι να ξοδέψει για να μπουτάρει και να φορτώσει ότι τρέχει στο παρασκήνιο.

 

Εγώ θα ήθελα να μάθω από κάποιον που χρησιμοποιεί 2η μπαταρία, εφόσον την έχει χρησιμοποιήσει αρκετές φορές, αν παρατηρεί κάποια χαλάρωση στο καπάκι με τα τόσα βάλε/βγάλε.

Η αλήθεια είναι ότι η συσκευή μας τη χρειάζεται. Έκανα tablet χρήση αυτές τις μέρες και μάλιστα με αποκλειστική χρήση έξω από το σπίτι, και το ερώτημα δεν ήταν αν θα μου βγάλει τη μέρα, αλλά το μεσημέρι :X

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ συνέχεια 2η μπαταρία. ανοιγω καπάκι 2 φορές τη μέρα. Καμία χαλάρωση. Εάν χαλαρώσει αγοράζεις άλλο είναι φθηνά.

 

Για τον πιο πάνω φίλο. Όχι αντέχει μια χαρά από 100% σε 99%. Δεν πέφτει άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ συνέχεια 2η μπαταρία. ανοιγω καπάκι 2 φορές τη μέρα. Καμία χαλάρωση. Εάν χαλαρώσει αγοράζεις άλλο είναι φθηνά.

 

Για τον πιο πάνω φίλο. Όχι αντέχει μια χαρά από 100% σε 99%. Δεν πέφτει άμεσα.

 

Βασικά δεν το σκεφτόμουν, τόσο για το καπάκι όσο για τα γατζάκια του σκελετού.

Αλλά τώρα που το σκέφτομαι ο σκελετός είναι ατσάλινος, οπότε μάλλον δεν κινδυνεύει :lol:

 

Προς το παρόν δεν μου χρειάζεται γιατί όλο και κάποια πρίζα βρίσκω μες στη μέρα, αν κάνω βαριά χρήση.

Αν δω ότι ζορίζουν πολύ τα πράγματα, θα το τσιμπήσω.

 

Επίσης, όσοι το έχετε είναι πολύ βολικό να το συνδυάσεται με powerbank.

Έτσι το είχα κάνει στην προηγούμενη συσκευή μου (σ.σ. note edge) & ουσιαστικά ήταν σαν έχω 4 μπαταρίες, χωρίς ποτέ να μπει καλώδιο στη συσκευή. (Όχι τώρα που την είχα σαν διασωληνομένη :lol:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια καλή βάση αυτοκινήτου για το v10 μας έχετε να προτείνετε;

 

Μου είχαν προτείνει αυτή http://www.birdphone.gr/gr/prdid/0fc6435a893a4fb88661a0a80188018d/productinfo.aspx και την πήρα. Πράγματι είναι πολύ καλή και ιδίως σταθερή με το V10 που είναι και βαρύ κινητό. Με μια σημείωση μόνο... Αν φοράς στο V10 την θήκη της Spigen, την Rugged Armor τότε το κινητό ΔΕΝ μένει σταθερά στην βάση και φεύγει !! Αν του φοράς θήκη σιλικόνης (της Nillkin π.χ) ή και χωρίς καθόλου θήκη τότε όλα μια χαρά. Απίστευτο αλλά αληθινό, μιλώ με χθεσινή προσωπική εμπειρία :rolleyes:

 

ΥΓ. Την βάση την βρίσκεις και πιο φτηνά αλλού, π.χ Cosmodata από όπου την πήρα εγώ...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

ψηνομαι για κάτι τέτοιο...

 

http://www.ebay.com/itm/Dual-Battery-Charger-Charging-Dock-Cradle-Station-Stand-Holder-For-LG-V10-Black/262306672026?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D36499%26meid%3D578fed97ec934cf9909d7315df97dd25%26pid%3D100005%26rk%3D3%26rkt%3D6%26sd%3D371518918850

 

Υπάρχει περίπτωση να μπορούμε να το βρουμε στην ελλάδα, γιατί στο ebay δεν μου δέχεται τις ελληνικές κάρτες;

Link to comment
Share on other sites

ψηνομαι για κάτι τέτοιο...

 

http://www.ebay.com/itm/Dual-Battery-Charger-Charging-Dock-Cradle-Station-Stand-Holder-For-LG-V10-Black/262306672026?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D36499%26meid%3D578fed97ec934cf9909d7315df97dd25%26pid%3D100005%26rk%3D3%26rkt%3D6%26sd%3D371518918850

 

Υπάρχει περίπτωση να μπορούμε να το βρουμε στην ελλάδα, γιατί στο ebay δεν μου δέχεται τις ελληνικές κάρτες;

Πάρε μια money safe να κάνεις τη δουλειά σου.... ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

....

 

Υπάρχει περίπτωση να μπορούμε να το βρουμε στην ελλάδα, γιατί στο ebay δεν μου δέχεται τις ελληνικές κάρτες;

 

Money safe prepaid card (όπως σου πρότεινε και ο φίλος πριν) ή ακόμα καλύτερη λύση η Revolut

 

http://www.insomnia.gr/topic/588647-revolut-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%B2%CE%AF%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%B1-3-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B1-posts-%CF%80%CF%81%CE%B9%CE%BD-%CF%81%CF%89%CF%84/page-1

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Σε σημείο με πολύ καλό δίκτυο 4g της vodafone, το δικό μου V10 συνδέεται & ξεσυνδέεται συνέχεια ενώ ένα sony Z φίλου λειτουργεί άψογα.

Μέχρι τώρα το V10 λειτουργούσε απροβλημάτιστα. Σήμερα το μεσημέρι κατέβασα το nova launcher & το tesla unreader. Από τότε μου παρουσιάζει αυτό που περιγράφω. Τυχαίο; Εχει σχέση; Απεγκατέστησα τις εφαρμογές αυτές, έκλεισα το τηλέφωνο, αλλά πάλι μου το κάνει.

Hard reset δεν έκανα γιατί δεν εχω πρόσβαση σε wifi. για να τα περάσω όλα πάλι.

Τι προτείνετε; Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Σε σημείο με πολύ καλό δίκτυο 4g της vodafone, το δικό μου V10 συνδέεται & ξεσυνδέεται συνέχεια ενώ ένα sony Z φίλου λειτουργεί άψογα.

Μέχρι τώρα το V10 λειτουργούσε απροβλημάτιστα. Σήμερα το μεσημέρι κατέβασα το nova launcher & το tesla unreader. Από τότε μου παρουσιάζει αυτό που περιγράφω. Τυχαίο; Εχει σχέση; Απεγκατέστησα τις εφαρμογές αυτές, έκλεισα το τηλέφωνο, αλλά πάλι μου το κάνει.

Hard reset δεν έκανα γιατί δεν εχω πρόσβαση σε wifi. για να τα περάσω όλα πάλι.

Τι προτείνετε; Ευχαριστώ!

 

Άκυρο! Είχα ξεχάσει αλλη συσκευή ανοιχτή με άλλη sim με το ίδιο νούμερο. Έκλεισα το άλλο τηλέφωνο & όλα οκ.

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Μου είχαν προτείνει αυτή http://www.birdphone.gr/gr/prdid/0fc6435a893a4fb88661a0a80188018d/productinfo.aspx και την πήρα. Πράγματι είναι πολύ καλή και ιδίως σταθερή με το V10 που είναι και βαρύ κινητό. Με μια σημείωση μόνο... Αν φοράς στο V10 την θήκη της Spigen, την Rugged Armor τότε το κινητό ΔΕΝ μένει σταθερά στην βάση και φεύγει !! Αν του φοράς θήκη σιλικόνης (της Nillkin π.χ) ή και χωρίς καθόλου θήκη τότε όλα μια χαρά. Απίστευτο αλλά αληθινό, μιλώ με χθεσινή προσωπική εμπειρία :rolleyes:

 

ΥΓ. Την βάση την βρίσκεις και πιο φτηνά αλλού, π.χ Cosmodata από όπου την πήρα εγώ...

 

 

Απλα εαν του φορας την θηκη της spigen οπως πολλοι εδω μεσα,οταν το τοποθετεις στην βαση,θελει καλο κλεισιμο!;)

Σιγουρα με μια πιο λεπτη θηκη,θα εφαρμοζει καλυτερα,αλλα και με της Spigen κανει δουλεια!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...