Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια να κανω μια ερωτηση, με χρηση απο το πρωι 8.00 με 100% και χωρις τοποθεσια ανοιχτα, χωρις gps, χωρις μπλε δοντι, χωρις συγχρονισμους ανοιχτα, χωρις καιρο, χωρις nfc, σε δικτυο 2g η 3g μονο μολις χρησιμοποιω το κινητο με δεδομενα και μετα κλεισιμο τα δεδομενα και επιστροφη σε 2g, wifi ανοιχτο μονο οταν το χρειαζομαι, φωτεινοτητα οσο το δυνατον κατεβασμενη και αυτοματη, με χρηση ~1 ωρα τηλεφωνα, ~1 ωρα social (fb, viber κτλ), ~μιση ωρα ιντερνετ, χωρις παιχνιδια ολα αυτα κατα τη διαρκεια μιας μερας μεχρι 9.00 το βραδυ. Πως πιστευετε πως θα συμπεριφερετε η μπαταρια, ποσο θα με βγαζει ? Δωστε ποσοστα αν μπορειτε να υπολογισετε στο περιπου. Ευχαριστω πολυ. :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια να κανω μια ερωτηση, με χρηση απο το πρωι 8.00 με 100% και χωρις τοποθεσια ανοιχτα, χωρις gps, χωρις μπλε δοντι, χωρις συγχρονισμους ανοιχτα, χωρις καιρο, χωρις nfc, σε δικτυο 2g η 3g μονο μολις χρησιμοποιω το κινητο με δεδομενα και μετα κλεισιμο τα δεδομενα και επιστροφη σε 2g, wifi ανοιχτο μονο οταν το χρειαζομαι, φωτεινοτητα οσο το δυνατον κατεβασμενη και αυτοματη, με χρηση ~1 ωρα τηλεφωνα, ~1 ωρα social (fb, viber κτλ), ~μιση ωρα ιντερνετ, χωρις παιχνιδια ολα αυτα κατα τη διαρκεια μιας μερας μεχρι 9.00 το βραδυ. Πως πιστευετε πως θα συμπεριφερετε η μπαταρια, ποσο θα με βγαζει ? Δωστε ποσοστα αν μπορειτε να υπολογισετε στο περιπου. Ευχαριστω πολυ. :)

 

Mε τη χρήση που περιγράφεις, σίγουρα θα σε βγάλει.

Πιστεύω με ένα 30% υπόλοιπο, πιθανότατα και παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το ερωτημα σου φιλε jack με ανεση θα σε βγάλει την μερα.Ειδικα αμα το δουλευεις 2g θα δεις διαφορά. Edited by athanaso77

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

:!:Ενημερωση :!:

Ηρεμήστε λίγο γιατί βλέπω καλοκαιριάτικα κάποιοι να πηγαίνουν για μπανάκι . :down:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν καλό για το νήμα να έδινε αύριο μία ενημέρωση ή lg. που θα έκανε το τηλέφωνο μπαχαλο θα ασχολούνταν ο κόσμος με αυτό και δεν θα γινόταν μανουρες συνέχεια εδώ μέσα :p

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-AL10 μου

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα η αναβάθμιση του LG v 10 μέσω ota Γιατί δεν έχει έρθει ;;;;; την έχει λάβει κανένας την εν λόγο αναβάθμιση;;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ έχω την 5,1,1 δεν μου έχει έρθει αναβάθμιση μέσω ota ξέρεις κάνεις γιατί ;;; πως πρέπει να κάνω την αναβάθμιση μόνο μέσω υπολογιστή.;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

πως πρέπει να κάνω την αναβάθμιση μόνο μέσω υπολογιστή.;;;;;;

 

Για το ΟΤΑ δεν ξέρω τι παίζει.

Αν θες να την κάνεις μέσω pc, κατεβάζεις το lg bridge (google it) & μετά σε πηγαίνει μόνο του.

Είναι απλή διαδικασία. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα με την αναβάθμιση τι γίνετε ;;;; Έχω την 5 .1 ,1 . Έχει πάρει κανείς την 6 μέσω ota . Μήπως δεν έρθει ποτέ και θέλει μέσω υπολογιστή;;;; αλλαγές και εντυπώσεις του κινητού για όσους την κάνανε .
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε, τι έχασα; Έφαγα πολύ κράξιμο;

 

Τέλος πάντων. Να πω ότι αύριο θα δοκιμάσω την διάρκεια της μπαταρίας με απεγκατεστημένο Facebook app. δοκίμασα να κάνω δουλειά με chrome bookmark m.facebook.com αλλά ενώ δέχομαι notifications (μετά το σχετικό prompt του chrome) δεν ανοίγει full screen και σαν ξεχωριστό entity στα recent apps το shortcut (Add to Home screen επιλογή).

 

Έτσι αποφάσισα να δοκιμάσω μια 3rd party εφαρμογή, Swipe for Facebook, η οποία έχει πολλά καλούδια παραμετροποίησης στα μέτρα του καθενός και full material design. Αξίζει τον κόπο να τη δοκιμάσετε, όσοι ασχολείστε.

 

Είμαι περίεργος να δω αν και πόση διαφορά θα υπάρχει στην κατανάλωση. Επίσης θα κλέινω από εδώ και στο εξής και το wi-fi, μιας και δεν έχει νόημα να μένει stand by 10 ώρες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που τυχαία ανακάλυψα πειραματιζομενος με τις selfie και για κάποιους που μπορεί να μην το γνωρίζουν, για να μην βγάζει τις selfies ανεστραμμενες (mirror image) πρέπει στις ρυθμίσεις της κάμερας το εικονίδιο με τις 2 φατσουλες να είναι στη θέση που η μια κοιτάει αντίθετα απο την άλλη.
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε, τι έχασα; Έφαγα πολύ κράξιμο;

 

Τέλος πάντων. Να πω ότι αύριο θα δοκιμάσω την διάρκεια της μπαταρίας με απεγκατεστημένο Facebook app. δοκίμασα να κάνω δουλειά με chrome bookmark m.facebook.com αλλά ενώ δέχομαι notifications (μετά το σχετικό prompt του chrome) δεν ανοίγει full screen και σαν ξεχωριστό entity στα recent apps το shortcut (Add to Home screen επιλογή).

 

Έτσι αποφάσισα να δοκιμάσω μια 3rd party εφαρμογή, Swipe for Facebook, η οποία έχει πολλά καλούδια παραμετροποίησης στα μέτρα του καθενός και full material design. Αξίζει τον κόπο να τη δοκιμάσετε, όσοι ασχολείστε.

 

Είμαι περίεργος να δω αν και πόση διαφορά θα υπάρχει στην κατανάλωση. Επίσης θα κλέινω από εδώ και στο εξής και το wi-fi, μιας και δεν έχει νόημα να μένει stand by 10 ώρες.

Και το Fb Lite ειναι πολυ καλο και μη ενεργοβορο

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι που τυχαία ανακάλυψα πειραματιζομενος με τις selfie και για κάποιους που μπορεί να μην το γνωρίζουν, για να μην βγάζει τις selfies ανεστραμμενες (mirror image) πρέπει στις ρυθμίσεις της κάμερας το εικονίδιο με τις 2 φατσουλες να είναι στη θέση που η μια κοιτάει αντίθετα απο την άλλη.

Σωραιος.. Ευχαριστουμε. Αν και εγω δεν ειδα κατι διαφορετικο με αυτη τη λειτουργια

Edited by gregpap2016
Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Και το Fb Lite ειναι πολυ καλο και μη ενεργοβορο

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σωραιος.. Ευχαριστουμε. Αν και εγω δεν ειδα κατι διαφορετικο με αυτη τη λειτουργια

 

Βγαλε μια selfie οταν φοράς μια μπλούζα με γράμματα ή όταν κράτας στο χέρι κάποιο αντικείμενο που γραφει κάτι και δοκίμασε με τις φατσουλες πρώτα στη μία θέση και μετά στην άλλη και θα καταλάβεις. Τα γράμματα στη μπλούζα σου θα φαίνονται ανάποδα στην 1η περίπτωση και κανονικά στη 2η.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που τυχαία ανακάλυψα πειραματιζομενος με τις selfie και για κάποιους που μπορεί να μην το γνωρίζουν, για να μην βγάζει τις selfies ανεστραμμενες (mirror image) πρέπει στις ρυθμίσεις της κάμερας το εικονίδιο με τις 2 φατσουλες να είναι στη θέση που η μια κοιτάει αντίθετα απο την άλλη.

Πολύ σωστή παρατήρηση!

 

Και το Fb Lite ειναι πολυ καλο και μη ενεργοβορο

Δεν έχουν επαφή σε θέμα λειτουργικότητας, όμως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση, με χρηση απο το πρωι 8.00 με 100% και χωρις τοποθεσια ανοιχτα, χωρις gps, χωρις μπλε δοντι, χωρις συγχρονισμους ανοιχτα, χωρις καιρο, χωρις nfc, σε δικτυο 2g η 3g μονο μολις χρησιμοποιω το κινητο με δεδομενα και μετα κλεισιμο τα δεδομενα και επιστροφη σε 2g, wifi ανοιχτο μονο οταν το χρειαζομαι, φωτεινοτητα οσο το δυνατον κατεβασμενη και αυτοματη, με χρηση ~1 ωρα τηλεφωνα, ~1 ωρα social (fb, viber κτλ), ~μιση ωρα ιντερνετ, χωρις παιχνιδια ολα αυτα κατα τη διαρκεια μιας μερας μεχρι 9.00 το βραδυ. Πως πιστευετε πως θα συμπεριφερετε η μπαταρια, ποσο θα με βγαζει ? Δωστε ποσοστα αν μπορειτε να υπολογισετε στο περιπου. Ευχαριστω πολυ. :)

 

αν δεν βγάλεις 2ήμερο με υπόλοιπο 20% με 30% με την χρήση που περιγράφεις,εγώ θα φάω το δικό μου για μπισκότο...:lol:

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι και εγώ... έχω παρατηρήσει ότι Όταν κλείνω το κινητο και το βάζω για φόρτιση ανοίγει μόνο του μετά....το ξανακλεινω και όταν πάω να το βγάλω από την φόρτιση ανοίγει μόνο του.....τι παίζει;;;

Και κατι ακόμα που δεν ήξερα είναι ότι δεν έχει ραδιοφωνο....παίζει κανένα πρόγραμμα για ράδιο ;(όχι μέσο από το ίντερνετ)

J.K CUPRA R 20vt
Link to comment
Share on other sites

Τι facebook lite λέτε... Δεν έχουμε κανένα κινητό με έναν πυρήνα... :)

Μία είναι η λύση.. Δεύτερη μπαταρία με βάση φόρτισης. Την πετάς πάνω το απόγευμα και είσαι έτοιμος. Και δεν θα ξανά βάλεις ποτέ το v10 στην μπριζα.

Έτσι ήμουν όταν είχα το galaxy S4.

Όλα ανοιχτά και δεν με ενοιαζε τίποτα...

Πήγαινα γυμναστήριο το απόγευμα άλλοι είχαν iphone 5 με τον φορτιστή αγκαλιά.

Εγώ άλλαζα μπαταρία μπροστά τους like a boss και συνέχιζα......!!!!

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι και εγώ... έχω παρατηρήσει ότι Όταν κλείνω το κινητο και το βάζω για φόρτιση ανοίγει μόνο του μετά....το ξανακλεινω και όταν πάω να το βγάλω από την φόρτιση ανοίγει μόνο του.....τι παίζει;;;

Και κατι ακόμα που δεν ήξερα είναι ότι δεν έχει ραδιοφωνο....παίζει κανένα πρόγραμμα για ράδιο ;(όχι μέσο από το ίντερνετ)

 

Θα το βαλεις πρωτα να φορτιζει και μετα θα το κλείσεις,ετσι θα παραμεινει κλειστο.Οσο για το ράδιο φυσικα και εχει.θα κατεβασεις την εφαρμογή ραδιο απο τις εφαρμογες της lg.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι και εγώ... έχω παρατηρήσει ότι Όταν κλείνω το κινητο και το βάζω για φόρτιση ανοίγει μόνο του μετά....το ξανακλεινω και όταν πάω να το βγάλω από την φόρτιση ανοίγει μόνο του.....τι παίζει;;;

Και κατι ακόμα που δεν ήξερα είναι ότι δεν έχει ραδιοφωνο....παίζει κανένα πρόγραμμα για ράδιο ;(όχι μέσο από το ίντερνετ)

Πήγαινε στο κινητό ρυθμίσεις - γενικές - σχετικά με το τηλέφωνο - κέντρο ενημέρωσης εφαρμογής και θα το βρεις εκεί κάτω κάτω. Είναι το μαμά APP χωρίς χρέωση ίντερνετ εννοείται παραμονο την χρήση ακουστικών ως απαιτούμενο

 

ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι η LG 360 cam κάνει και για το δικό μας τηλέφωνο ή είναι συμβατή μόνο με το G5???

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάω για καφέ με δύο φίλους προχθές καθώς κάθομαι στην άκρη λέω έλα να βγάλουμε φωτογραφία να κάνουμε ένα check in. Στην πρώτη κάμερα είμαι εγώ και αυτός που είναι δίπλα μου ο άλλος κοιτάει προσπαθεί να χώσει το κεφάλι του.

Τον λέω χαλάρωσε και επιλέγω την άλλη κάμερα. Με την μία και οι τρεις συην φωτογραφία χωρίς να τεντονω το χέρι τσακ η φωτογραφία..Έκπληκτος λέει αυτό δεν το έχουν άλλα κινητά (samsung boy).

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2μιση και βάλε απροβληματιστα χρόνια με το optimus g, το παρήγγειλα και εγώ σε μαύρο χρώμα.

Θα το έχω στα χέρια μου από βδομάδα.

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2μιση και βάλε απροβληματιστα χρόνια με το optimus g, το παρήγγειλα και εγώ σε μαύρο χρώμα.

Θα το έχω στα χέρια μου από βδομάδα.

Με το καλό να το δεχτείς φίλε μου και να είναι απροβληματιστο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Ευχαριστώ πολύ...είστε ωραίοι...το κατέβασα το ραδιο, είπα και εγώ να μην εχει ραδιο το τερας....χαχαχα....οσο για την φόρτιση μου φαίνετε κάπως περίεργο ...παντως ερχόμενος από forum με αμάξια βλέπω ότι και εδώ γίνετε κάτι ανάλογο βελτιώσεις πειράγματα κτλ σε κινητά....με πάντα με τις διάφορες κλασικές κοντες μεταξύ των παιδιων...
J.K CUPRA R 20vt
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το θεμα που ειχα με την οθόνη τρίτη πρωι ηρθε το πηρε ο κουριερ τεταρτη μεσημερι το ειχαν στα χερια τους.

Σήμερα που μιλαμε ακομα δεν το έχουν δει το κινητο και μετα απο 2 φορες που μιλησα με procordia με είπαν οτι επειδή δεν εισαγάγετε επισημα στην ελλαδα μπορει να εχουν θεμα με το ανταλλακτικό απο το εργοστάσιο και θα αργήσει.Το βλεπω να τραβαει κανενα μηνα η ιστορια.Να χαιρόμαστε την lg πραγματικά ..Δεν εχω κατι αλλο να πω.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το θεμα που ειχα με την οθόνη τρίτη πρωι ηρθε το πηρε ο κουριερ τεταρτη μεσημερι το ειχαν στα χερια τους.

Σήμερα που μιλαμε ακομα δεν το έχουν δει το κινητο και μετα απο 2 φορες που μιλησα με procordia με είπαν οτι επειδή δεν εισαγάγετε επισημα στην ελλαδα μπορει να εχουν θεμα με το ανταλλακτικό απο το εργοστάσιο και θα αργήσει.Το βλεπω να τραβαει κανενα μηνα η ιστορια.Να χαιρόμαστε την lg πραγματικά ..Δεν εχω κατι αλλο να πω.

 

Εφοσον δε το εισαγει δε μπορεις να εχεις και απαιτηση να στο φτιαξουν στο χρονο που θες σταματηστε και μπητε στη θεση καθε εταιριας μολις παραλαβει θα στο φτιαξει. Εδω απο ισπωνικη εταιρεια μοτο που εισγεται κιολας περιμενα 3 μηνες

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και γω σήμερα τη Nillkin Nature. Πιστεύω είναι η πιο κομψη και άνετη θηκη για το κινητό μας μακράν. Στα πλαϊνά είναι σαγρέ για να μη γλιστράει η συσκευή. Υστερεί αρκετά στην προστασία σε σχέση με την Spigen Rugged Armor αλλά εφόσον το κινητό μας είναι miltary certified στις πτώσεις θεωρώ πως δεν υπάρχει πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...