Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάνε του Hard Reset

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου.

 

Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα.Πριν το τελευταίο update είχα πάθει τα ίδια γύρω στις 4-5 φορές.Τα προσπάθησα όλα αλλά μόνο με Hard reset έστρωσε..Μετά το update ούτε λόγος για Bootloop.Έχει γίνει άκρως υποδειγματικό μπορώ να πώ.Έχεις εγκατεστημένη την v20c-sep-09-201 και πάλι κόλλησε δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

Εγω είμαι με 5.1.1 και δεν έχω πάθει τίποτα και αυτός έιναι ο λόγος που δεν έχω κάνει την αναβαθμίση (+ότι θα πρέπει να κάνω επαναφορά και βαριέμαι :P) ακόμα και μάλλον θα μείνω εκεί.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου δίκαρτο έπαθε bootloop και δεν επανέρχεται με τίποτα.

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όσα μονόκαρτα ευρωπαικά έχουν πέσει σε bootloop έχουν επανέλθει με hard reset πάντως.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗSPERA μου εχει ερθει η v20c-sep-09-2016 152.43 mb την κανω ληψη παταω εγκαταστση κανει επανακινηση και στο 3% μου βγαζει σφαλμα καμια βοηθεια

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ μου εχει ερθει η v20c-sep-09-2016 152.43 mb την κανω ληψη παταω εγκαταστση κανει επανακινηση και στο 3% μου βγαζει σφαλμα καμια βοηθεια

 

OTA ηρθε? η αναβαθμιση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω είμαι με 5.1.1 και δεν έχω πάθει τίποτα και αυτός έιναι ο λόγος που δεν έχω κάνει την αναβαθμίση (+ότι θα πρέπει να κάνω επαναφορά και βαριέμαι :P) ακόμα και μάλλον θα μείνω εκεί.

 

Η αναβαθμιση οταν ερχεται με ΟΤΑ επισημα σε μαμα κινητα δεν θελει καμμια επαναφορα.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..πια ειναι η γενική εικόνα σας για το v10?..εγω τορα ειμαι με το g5 αξίζει η οχι να παω σε v10?σας ευχαριστώ..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..πια ειναι η γενική εικόνα σας για το v10?..εγω τορα ειμαι με το g5 αξίζει η οχι να παω σε v10?σας ευχαριστώ..

Επειδή είχα και το V10 περισσότερο σαν "υποβάθμιση" θα σου έλεγα παρά για "αναβάθμιση"....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..πια ειναι η γενική εικόνα σας για το v10?..εγω τορα ειμαι με το g5 αξίζει η οχι να παω σε v10?σας ευχαριστώ..

 

Αν δεν σε καλϋπτει η "μικρή" οθόνη του G5 τότε αξίζει. Και αν δεν παίζεις απαιτητικά παιχνίδια με το κινητό σου, ουσιαστικά δεν θα σου λείψει τίποτα στο V10 σε σχέση με το G5. Και θα κρατάς ένα πιο στιβαρό (αδιαμφισβήτητα) και πιο όμορφο (προσωπική άποψη) τηλέφωνο... :D

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα κάθεσαι στο g5 ή κοιτάς κάπου αλλού. Σε αυτονομία είναι χειρότερο το v10. Κατά τ'άλλα ο επεξεργαστής είναι μεν πιο αδύναμος αλλά δεν θα το καταλάβεις στη καθημερινή χρήση παράμονο σε απαιτητικά παιχνίδια. Απλά σε σύνολο και σε specs παίρνεις κάτι "λιγότερο" με την μετάβαση που θες να κάνεις

 

Στάλθηκε από το 1+3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την μπαταρια του β10 πρεπει να σταματησει, υπαρχουν κινητα με αντοιστιχες οθονες ιδια χωρητικοτητα μπαταριας και εχουν καλυτερη αυτονομια?Πειτε μας να τα ξερουμε :):):)

Οποιος θελει κινητο εργαλειο γρηγορο ομορφο ποιοτικο με ταχυφορτιση και σχετικα τουμπανο και το δουλευει σαν εξυπνο κινητο και οχι να παιζει παιχνιδια και να γραφει ολη μερα στο φβ τοτε μια χαρα αυτονομια εχει .:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Κάνε του Hard Reset

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου.

 

Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα.Πριν το τελευταίο update είχα πάθει τα ίδια γύρω στις 4-5 φορές.Τα προσπάθησα όλα αλλά μόνο με Hard reset έστρωσε..Μετά το update ούτε λόγος για Bootloop.Έχει γίνει άκρως υποδειγματικό μπορώ να πώ.Έχεις εγκατεστημένη την v20c-sep-09-201 και πάλι κόλλησε δηλαδή?

 

Όσα μονόκαρτα ευρωπαικά έχουν πέσει σε bootloop έχουν επανέλθει με hard reset πάντως.

Δυστυχώς δεν πιάνει το hard reset.

Πατάω το Power και το Volume Down, αφήνω το πρώτο κρατώντας πατημένο το δεύτερο, και με βάζει σε ένα πλαίσιο διαλόγου όπου με ρωτάει 2 φορές αν είμαι σίγουρος ότι θα διαγραφούν όλα. Πατάω ναι και τις 2 φορές, το τηλέφωνο κλείνει, εμφανίζεται το πράσινο εικονίδιο του Android να τρέχει, μετά από 2 δευτερόλεπτα κλείνει πάλι, ανοίγει, και ξανά κολλάει στο logo.

Η Procordia επί πληρωμή το αναλαμβάνει?

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και συγνωμη αν εχει ξανα ειπωθεί αλλά έψαξα λίγο και δεν το βρήκα. Για να κάνω root το κινητό ξεκλειδώνει booyloader; Και αν ναι υπάρχει επιστροφή ώστε να μην φαίνετε για να μην χάσουμε την εγγύηση;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και συγνωμη αν εχει ξανα ειπωθεί αλλά έψαξα λίγο και δεν το βρήκα. Για να κάνω root το κινητό ξεκλειδώνει booyloader; Και αν ναι υπάρχει επιστροφή ώστε να μην φαίνετε για να μην χάσουμε την εγγύηση;;

 

Νομιζω ότι δεν υπάρχει γυρισμός... Χάνεται η εγγύηση... Και το ρουταρισμα - φλασάρισμα είναι το μόνο που μου λείπει στο κινητό....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν πιάνει το hard reset.

Πατάω το Power και το Volume Down, αφήνω το πρώτο κρατώντας πατημένο το δεύτερο

από ότι έχω διαβάσει αφήνεις το power button και το ξανά πατάς

 

Then press and hold the Power and Volume Down buttons until the LG logo is being displayed.When the LG logo is displayed, let go of the Power key, keep pressing the Volume Down and then press once more the Power button.

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την μπαταρια του β10 πρεπει να σταματησει, υπαρχουν κινητα με αντοιστιχες οθονες ιδια χωρητικοτητα μπαταριας και εχουν καλυτερη αυτονομια?Πειτε μας να τα ξερουμε :):):)

Οποιος θελει κινητο εργαλειο γρηγορο ομορφο ποιοτικο με ταχυφορτιση και σχετικα τουμπανο και το δουλευει σαν εξυπνο κινητο και οχι να παιζει παιχνιδια και να γραφει ολη μερα στο φβ τοτε μια χαρα αυτονομια εχει .:)

Note 4, note 5,nexus 6p, nexus 6.

 

Το μοναδικό σοβαρό μειονέκτημα του v10 είναι η αυτονομία. Με αυξημένη χρήση data, χωρίς παιχνίδια και τα λοιπά μετά τις 15:00 θέλεις φορτιστή.

 

Στάλθηκε από το 1+3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Note 4, note 5,nexus 6p, nexus 6.

 

Το μοναδικό σοβαρό μειονέκτημα του v10 είναι η αυτονομία. Με αυξημένη χρήση data, χωρίς παιχνίδια και τα λοιπά μετά τις 15:00 θέλεις φορτιστή.

 

Στάλθηκε από το 1+3

 

Ετσι...;) Λιαν επιεικως απαραδεκτη αυτονομια...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Note 4, note 5,nexus 6p, nexus 6.

 

Το μοναδικό σοβαρό μειονέκτημα του v10 είναι η αυτονομία. Με αυξημένη χρήση data, χωρίς παιχνίδια και τα λοιπά μετά τις 15:00 θέλεις φορτιστή.

 

Στάλθηκε από το 1+3

 

to nexus 6 εχει 3220 μπαταρια και 3 giga ram οπως σναπντραγκον 805 λιγοτερο ενεργοβορο και τετραπυρηνο.

 

ΤΟ nexus 6p exei 5,7 οθονη μονο, μπαταρια 3450 μλμπρ και επισης 3 γκιγκα ρομ.

 

το note 4 παλι εχει 3220 μπαταρια επισης 3 γκιγκα ραμ και τον 805 οπως παραπανω .

 

ΤΟ Β10 EXEI 3000 μπαταρια,4 γκιγκα ραμ,σναπ 808, οθονη 5,7 + 2,1 δευτερη οθονη

 

οποτε συγκρινεις ανομοια πραγματα και αν δεν καταλαβες ειπα να βρεις το αναλογο κινητο οχι τα περιπου με μεγαλυτερες μπαταριες.:wacko::wacko::)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

to nexus 6 εχει 3220 μπαταρια και 3 giga ram οπως σναπντραγκον 805 λιγοτερο ενεργοβορο και τετραπυρηνο.

 

ΤΟ nexus 6p exei 5,7 οθονη μονο, μπαταρια 3450 μλμπρ και επισης 3 γκιγκα ρομ.

 

το note 4 παλι εχει 3220 μπαταρια επισης 3 γκιγκα ραμ και τον 805 οπως παραπανω .

 

ΤΟ Β10 EXEI 3000 μπαταρια,4 γκιγκα ραμ,σναπ 808, οθονη 5,7 + 2,1 δευτερη οθονη

 

οποτε συγκρινεις ανομοια πραγματα και αν δεν καταλαβες ειπα να βρεις το αναλογο κινητο οχι τα περιπου με μεγαλυτερες μπαταριες.:wacko::wacko::)

 

εγώ κατάλαβα πολύ καλά...

 

Το ότι έχει μικρότερη μπαταρία σε σχέση με άλλες συσκευές στη κατηγορία του είναι θέμα από μόνο του. Το ότι οι άλλοι επέλεξαν να βάλουν μεγαλύτερη μπαταρία στις συσκευές τους δεν καθιστά το v10 καλύτερο σε αυτονομία. Ας έβαζε 3.500 ούτως ώστε να υπερτερεί έναντι του ανταγωνισμού. Όλοι όσοι δώσαμε τον εν λόγω κινητό το δώσαμε κυρίως λόγω κακης αυτονομίας. Γιατί μου αναφέρεις επεξεργαστές κτλ? Το θέμα είναι τι γίνεται στη κατηγορία. Οι επιλογές στο hardware είναι θέμα της εταιρείας και αν η εταιρεία έχει επιλέξει μπαταρία η οποία δεν καλύπτει το κινητό είναι λάθος

 

Στάλθηκε από το 1+3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγώ κατάλαβα πολύ καλά...

 

Το ότι έχει μικρότερη μπαταρία σε σχέση με άλλες συσκευές στη κατηγορία του είναι θέμα από μόνο του. Το ότι οι άλλοι επέλεξαν να βάλουν μεγαλύτερη μπαταρία στις συσκευές τους δεν καθιστά το v10 καλύτερο σε αυτονομία. Ας έβαζε 3.500 ούτως ώστε να υπερτερεί έναντι του ανταγωνισμού. Όλοι όσοι δώσαμε τον εν λόγω κινητό το δώσαμε κυρίως λόγω κακης αυτονομίας. Γιατί μου αναφέρεις επεξεργαστές κτλ? Το θέμα είναι τι γίνεται στη κατηγορία. Οι επιλογές στο hardware είναι θέμα της εταιρείας και αν η εταιρεία έχει επιλέξει μπαταρία η οποία δεν καλύπτει το κινητό είναι λάθος

 

Στάλθηκε από το 1+3

 

Ναι φιλε μου καταλαβαινω απλα ειπα να μου πεις εφαμιλες συσκευες αν οι προαναφερομενες ειχαν την ιδια μπαταρια και ακριβη χαρακτηριστικα και ειχαν καλυτερη αυτονομια παω πασο.Οντως 3000 ειναι οριακη γιαυτο το εργαλειο παντως εγω μερα βγαζω γιατι δε παιζω παιχνιδια και ολοι οι συγχρονισμοι ανοιχτοι και μονο 4g οχι wifi .

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Περι αυτονομιας της μπαταριας παιδια εμενα με βγαζει ανετα 1 ημερα.Με wifi ανοικτο και σερφαρισμα πολλες ωρες.Αυτα πιστευω ειναι τα καθημερινα προς χρηση συνηθως. Οποτε εαν καποιος παραπονιεται για την μπαταρια,τοτε ας καταφυγει στην λυση ενος powerbank και λυνει το θεμα. Κατα τα αλλα οπως εχει αναφερθει και παραπανω η συσκευη ειναι αριστη σε ολα του.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Περι αυτονομιας της μπαταριας παιδια εμενα με βγαζει ανετα 1 ημερα.Με wifi ανοικτο και σερφαρισμα πολλες ωρες.Αυτα πιστευω ειναι τα καθημερινα προς χρηση συνηθως. Οποτε εαν καποιος παραπονιεται για την μπαταρια,τοτε ας καταφυγει στην λυση ενος powerbank και λυνει το θεμα. Κατα τα αλλα οπως εχει αναφερθει και παραπανω η συσκευη ειναι αριστη σε ολα του.

Η συσκευή υστερεί όταν δουλεύεις data. Σε wifi τα πάει σχετικά καλά. Η λύση του powerbank καθώς και το Quick charging βοηθάει την κατάσταση αλλά αν είχε μια μπαταρία ωραία μεγάλη καθώς σε μέγεθος το τηλέφωνο την σήκωνε θα μιλούσαμε μακράν για το καλύτερο τηλέφωνο που έχει κατασκευάσει η εταιρία.

 

Στάλθηκε από το 1+3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΕΣΑ ΚΙΝΗΤΟΥ OTA

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΜΕΣΩ ΟΤΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΕΣΑ ΚΙΝΗΤΟΥ OTA

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΜΕΣΩ ΟΤΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ

 

Tι προσπαθεις;

Και μη γραφεις κεφαλαία σημαινει οτι φωναζεις.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα ένα widget (ρολόϊ) από Zedge. Για να το setάρω μου λέει "open the app drawer" . Που το βρίσκω αυτό ? Ή μήπως πρέπει να είναι rootαρισμένο το κινητό οπότε άκυρο ?

 

Edit. Άκυρο... το βρήκα :-)

Edited by harmon17

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

http://i298.photobucket.com/albums/mm261/X-HarrisX/DIAFORA/Capture_2017-01-27-17-47-37_zpsdkbahqdb.png

 

http://i298.photobucket.com/albums/mm261/X-HarrisX/DIAFORA/Capture_2017-01-27-17-47-51_zps5p0wphjl.png

 

http://i298.photobucket.com/albums/mm261/X-HarrisX/DIAFORA/Capture_2017-01-27-17-48-03_zpsa6h8kbf9.png

 

Προσωπικά και με βάση τα δικά μου δεδομένα χρήσης μια χαρά με καλύπτει η μπαταρία... :)

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...