Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ρωτάει αν θέλεις να γυρίσεις στην factory version....πατάς οκ και μετά την απενεργοποιεις η force stop

Καλό είναι να ορίσεις οι ενημερώσεις των εφαρμογών. από το play store να γίνονται χειροκίνητα αλλοιως τσουπ...ξαναεμφανίζονται

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Καλημερα.Δηλαδη θα παω στην εφαρμογή Google Play Store της συσκευης, στις ρυθμισεις και εκει θα πατησω την επιλογη << χωρις αυτοματη ενημερωση>>που βρισκεται πανω πανω, σωστα;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα.Δηλαδη θα παω στην εφαρμογή Google Play Store της συσκευης, στις ρυθμισεις και εκει θα πατησω την επιλογη << χωρις αυτοματη ενημερωση>>που βρισκεται πανω πανω, σωστα;

Πολύ σωστά

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Ωραια εβγαλα ακρη.Με τις αλλες εφαρμογες οπως facebook κτλ τωρα θα μου ερχονται ειδοποιησεις και να επιλεγω εαν θελω να κανω ενημερωση;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενα απο τα πολλα τα οποια με εχει εντυπωσιασει το g4 ειναι το πολυ δυνατο και καθαρο ηχειο ..

(πραγματικα ακους ανετα μουσικη ραδιο κτλ χωρις να βαλεις εξτρα ηχειο πανω οπως εκανα με την Samsung ...)

στο g10 ειναι ετσι παλι η εχει πιο χαμηλη ενταση ..?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενα απο τα πολλα τα οποια με εχει εντυπωσιασει το g4 ειναι το πολυ δυνατο και καθαρο ηχειο ..

(πραγματικα ακους ανετα μουσικη ραδιο κτλ χωρις να βαλεις εξτρα ηχειο πανω οπως εκανα με την Samsung ...)

στο g10 ειναι ετσι παλι η εχει πιο χαμηλη ενταση ..?

Και ανωτερο ηχο εχει,μπορω να πω.Εχει απο τους καλυτερους ηχους στην κατηγορια του φιλε μου.Εξοπλισμένο και με μετατροπέα 32 bit DAC της ESS Technology...Τι αλλο να θελεις;

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και ο #giorgos1966 όταν ακούσεις το V10 θα κοιτάς το G4 με μισό μάτι... ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια ..

διαβαζα σχόλια στο Skroytz και μερικοι ελεγαν για την χαμηλη ενταση του ηχειου κτλ ..

και με εκανε εντυπωση γιατι στο g4 το ηχειο ειναι σουπερ ..!

το εχω βαλει στο ματι για το επομενο κινητο μου ..

τα εχει ολα για μενα ..

φοβερη καμερα μεγαλη οθονη ραδιο υπερυθρες κτλ κτλ κτλ ...

;)

αν παρει και Nougat το κρατας για πολυ καιροοοοο

Link to comment
Share on other sites

διαβαζα σχόλια στο Skroytz και μερικοι ελεγαν για την χαμηλη ενταση του ηχειου κτλ ..

Να είχε άλλο Ένα

Όσο για τον dac μόνο με ακουστικά

ενεργοποιείται

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια ..

διαβαζα σχόλια στο Skroytz και μερικοι ελεγαν για την χαμηλη ενταση του ηχειου κτλ ..

και με εκανε εντυπωση γιατι στο g4 το ηχειο ειναι σουπερ ..!

το εχω βαλει στο ματι για το επομενο κινητο μου ..

τα εχει ολα για μενα ..

φοβερη καμερα μεγαλη οθονη ραδιο υπερυθρες κτλ κτλ κτλ ...

;)

αν παρει και Nougat το κρατας για πολυ καιροοοοο

Και εγω φιλε μου κατοχος του θηριου...εδω και 10 μερες περιπου.Προερχόμενος απο το πολυ καλο G4.Αλλα αυτο τωρα ειναι πολυυυυ καλυτερο!Σε ολα. Μην το σκεφτεσαι καθολου,οποτε μπορεσεις παρτο με κλειστα ματια.Κοντραρει αρκετα της κατηγοριας του.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και ο #giorgos1966 όταν ακούσεις το V10 θα κοιτάς το G4 με μισό μάτι... ;)

Εμ δεν εχεις και αδικο...Καλυτερα απο την αρχη να επαιρνα αυτο, αλλα κάλιο αργά παρά ποτέ.:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Και εγω φιλε μου κατοχος του θηριου...εδω και 10 μερες περιπου.Προερχόμενος απο το πολυ καλο G4.Αλλα αυτο τωρα ειναι πολυυυυ καλυτερο!Σε ολα. Μην το σκεφτεσαι καθολου,οποτε μπορεσεις παρτο με κλειστα ματια.Κοντραρει αρκετα της κατηγοριας του.

 

θα ειναι το επομενο μου κινητο σιγουρα ..:)

αν τρελαθηκα με το g4 φανταζομαι τι θα παθω με το 10 ..

(το g4 δεν θα το αλλαζα αλλα μου λειπει η μεγαλυτερη οθονη ..δυσκολα μετα τα Note πας σε μικροτερη οθονη ...! αυτο βασικα ειναι και το μοναδικο μου θεμα ..)

Link to comment
Share on other sites

Στην παρεα σας κι εγω απο σημερα,με προγενεστερη συσκευη το G5,και τολμω να πω οτι ειμαι πληρως ευχαριστημενος σε ολα ,σαφως καλυτερο απο το G5 και σε καμερα,και σε ηχο,(δεν ξερω σε αυτονομια ακομα),η οθονη απλα σουπερ,το μονο μελανο κομματι του V10 ειναι ο επεξεργαστης του κ οχι τοσο σε ταχυτητα,οσο οτι ανεβαζει ευκολα θερμοκρασιες,πραγμα που δεν ειχα στο ελαχιστο στο G5,αλλά σε ολα τα αλλα το V10 υπερτερει ΑΝΕΤΑ!!Σαν πρωτη εντυπωση,δεν μετανιωσα καθολου την μεταβαση...Μια ερωτηση,το V10 δεν εχει led ειδιποιησεων??
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Στην παρεα σας κι εγω απο σημερα,με προγενεστερη συσκευη το G5,και τολμω να πω οτι ειμαι πληρως ευχαριστημενος σε ολα ,σαφως καλυτερο απο το G5 και σε καμερα,και σε ηχο,(δεν ξερω σε αυτονομια ακομα),η οθονη απλα σουπερ,το μονο μελανο κομματι του V10 ειναι ο επεξεργαστης του κ οχι τοσο σε ταχυτητα,οσο οτι ανεβαζει ευκολα θερμοκρασιες,πραγμα που δεν ειχα στο ελαχιστο στο G5,αλλά σε ολα τα αλλα το V10 υπερτερει ΑΝΕΤΑ!!Σαν πρωτη εντυπωση,δεν μετανιωσα καθολου την μεταβαση...Μια ερωτηση,το V10 δεν εχει led ειδιποιησεων??

Όχι δεν έχει φίλτατε... Χρέη αυτού κάνει η δεύτερη οθόνη ;)

 

Εγώ είχα το V10 και πήγα στο G5 :D

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο αλλά για μένα είναι πισωγύρισμα που πήγες σε v10. Σε όλα υπερτερεί το g5.

Η δε αυτονομία πολύ χειρότερη στο v10.

Πρώην κάτοχος g4, v10.

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο αλλά για μένα είναι πισωγύρισμα που πήγες σε v10. Σε όλα υπερτερεί το g5.

Η δε αυτονομία πολύ χειρότερη στο v10.

Πρώην κάτοχος g4, v10.

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Μπορείς από τόσο μεγάλη οθόνη να πας στο g5; ούτε για αστείο εγώ.. Ήδη με την οθόνη του g4 που είναι μεγαλύτερη από του πέντε και ζορίζομαι..

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο αλλά για μένα είναι πισωγύρισμα που πήγες σε v10. Σε όλα υπερτερεί το g5.

Η δε αυτονομία πολύ χειρότερη στο v10.

Πρώην κάτοχος g4, v10.

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Πισωγύρισμα βρε φίλε δε μπορείς να το πεις.Απο το g3 και μέχρι το g5 είναι το μόνο που δεν έχει βγάλει σημαντικά προβλήματα πχ. Bootloop,oθονη κτλ.Απο όσο έχω διαβάσει εδώ μέσα αλλά κ από ξένα Φόρουμ.Το μόνο ίσως μείον του είναι η μπαταρία.Εξαρτάται βέβαια κ τι χρήση κάνει ο καθένας.Όλες οι ναυαρχιδες κάπου θα υστερούν...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω θεμα με την μπαταρια τελικα.Δεν βγαζει ουτε μεχρι το απογευμα, και στην χρηση μπαταριας μου βγαζει πρωτο το "τηλεφωνο σε αδρανεια" με ποσοστο 68%!Και 2η την οθονη με 12%.Φανταστειτε σε αδρανεια το τηλεφωνο καταναλωνει 1% καθε μιση ωρα.Καμμια λυση ή παω για σερβις?? Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς από τόσο μεγάλη οθόνη να πας στο g5; ούτε για αστείο εγώ.. Ήδη με την οθόνη του g4 που είναι μεγαλύτερη από του πέντε και ζορίζομαι..

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ να φανταστείς είχα xperia Z ultra 6.44 ίντσες μετα πήγα σε 5.5 μετά 5.7(v10) και τώρα 5.3.

Δεν με ζορίζει καθόλου συν ότι το κράτημα στο χέρι είναι φοβερό και δεν ζορίζομαι να το μεταφέρω.

Πριν ήθελα τσαντάκι...

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Στην παρεα σας κι εγω απο σημερα,με προγενεστερη συσκευη το G5,και τολμω να πω οτι ειμαι πληρως ευχαριστημενος σε ολα ,σαφως καλυτερο απο το G5 και σε καμερα,και σε ηχο,(δεν ξερω σε αυτονομια ακομα),η οθονη απλα σουπερ,το μονο μελανο κομματι του V10 ειναι ο επεξεργαστης του κ οχι τοσο σε ταχυτητα,οσο οτι ανεβαζει ευκολα θερμοκρασιες,πραγμα που δεν ειχα στο ελαχιστο στο G5,αλλά σε ολα τα αλλα το V10 υπερτερει ΑΝΕΤΑ!!Σαν πρωτη εντυπωση,δεν μετανιωσα καθολου την μεταβαση...Μια ερωτηση,το V10 δεν εχει led ειδιποιησεων??

O 808 δεν είχε θέματα υπερθέρμανσης..

 

Sent from my SHIELD Tablet using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.Μια βοηθεια βρε παιδια οποιος γνωριζει. Θελω να συνδεθώ με internet χωρις wifi.Εχω Q card με δωρεαν ΜΒ. Κανω τις ρυθμισεις που λενε,ανοιγω μετα περιαγωγη και δεδομενα,κανω και μία επανεκινηση ... αλλα τιποτα. Μηπως θελει καποια αλλη ρυθμιση η συσκευη μας;

 

Ρυθμίσεις > Δίκτυα Κινητής Τηλεφωνίας > Ονόματα σημείων πρόσβασης > Επιλέγουμε “Νέο APN”

Όνομα: Q Internet

APN: myq

MCC: 202

MNC: 09

Όλα τα άλλα στοιχεία μένουν κενά

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.Μια βοηθεια βρε παιδια οποιος γνωριζει. Θελω να συνδεθώ με internet χωρις wifi.Εχω Q card με δωρεαν ΜΒ. Κανω τις ρυθμισεις που λενε,ανοιγω μετα περιαγωγη και δεδομενα,κανω και μία επανεκινηση ... αλλα τιποτα. Μηπως θελει καποια αλλη ρυθμιση η συσκευη μας;

 

Ρυθμίσεις > Δίκτυα Κινητής Τηλεφωνίας > Ονόματα σημείων πρόσβασης > Επιλέγουμε “Νέο APN”

Όνομα: Q Internet

APN: myq

MCC: 202

MNC: 09

Όλα τα άλλα στοιχεία μένουν κενά

Tελικα δεν εχω συνδεση λογω μη καλυψης της περιοχης μου...Ετσι μου ειπανε απο την Q.

Θελω μια αλλη ερωτηση να κανω.Στο διπλο παραθυρο υπαρχουν καποιες συγκεκριμενες εφαρμογες απο το συστημα (youtube-emai- κτλ).Μπορουμε να τις αλλαξουμε με δικες μας;

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Tελικα δεν εχω συνδεση λογω μη καλυψης της περιοχης μου...Ετσι μου ειπανε απο την Q.

Θελω μια αλλη ερωτηση να κανω.Στο διπλο παραθυρο υπαρχουν καποιες συγκεκριμενες εφαρμογες απο το συστημα (youtube-emai- κτλ).Μπορουμε να τις αλλαξουμε με δικες μας;

 

Καλα που το διευκρινησες γιατι πολλοι δεν αργουν να το κανουν προβληματικο το κινητο,αλλοι χωρις να την ψαχνουν κατηγορουν το κινητο τους(και οχι μονο το β10) δεν κοιτανε τις κολοεταιρειες πρωτα και την περιοχη τους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mad::mad::mad::mad::mad::mad:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση πριν από λίγες μέρες, συνειδητοποίησα ότι όποιο πρόγραμμα καταγραφής κλήσεων και αν χρησιμοποίησα, ο ήχος της κλήσης είναι πολύ πολύ χαμηλός. Ίσα ίσα που ακούγεται ο συνομιλητής μου.

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό?

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Δεν έχει έρθει ακόμα

 

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

O 808 δεν είχε θέματα υπερθέρμανσης..

 

Sent from my SHIELD Tablet using Tapatalk

 

Οχι δεν εχει led.

0 808 δεν εχει τετοια προβληματα

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...