Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά σε παιχνίδια πως ειναι η συσκευή; Ο snap 808 σε σχέση με τον 820 επεξεργαστή του g5 είναι πολύ πίσω;

Ζεσταίνεται σε game χρήση;

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στην εμπειρία χρήσης το v10 είναι λίγο πιο αργό αλλά στα παιχνίδια είναι πολύ πίσω ναι.

Ειδικά στα καινούρια παιχνίδια πχ. Titan quest έχει τεράστια διαφορά.

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι νωρίς ακόμα για τους Galileo ακόμα και αν δεν το υποστηρίζει ο 808. Και το Xiaomi μου που έχει τον 650 δεν δείχνει κάτι.

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161217/d2850f59067c617400151ce9d5502ccb.jpg

 

Καλησπέρα, τελευταία σε όλο και περισσότερες εφαρμογές για να δουλέψουν, μου βγάζει το παραπάνω μήνυμα για την επικάλυψη οθόνης, τι ακριβώς πρέπει να απενεργοποιησω ξέρει κανείς; οταν παω στις ρυθμίσεις μου βγάζει μια λιστα με εφαρμογές που ειναι ενεργοποιημενη η επικαλυψη οθόνης αλλά όταν επιλέγω την συγκεκριμένη που μου ζήτησε να κάνω την αλλαγή που χρειάζεται, η επιλογή ειναι γκριζαρισμενη, οπως παρακάτω :

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161217/ab95d29f60f79bfe3ccb84f7aa8f0cc7.jpg

 

Ξέρει κανείς τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το Blue Light Filter , πρέπει να απενεργοποιήσεις αυτο ... κι εγω αυτο κάνω συνεχεια δυστιχώς ....

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να το προκαλεί οποιοδήποτε εφαρμογή.

Συνήθης ύποπτες όσες έχουν να κάνουν με φίλτρα οθόνης (όπως η παραπάνω που λέει ο φίλος) ή εφαρμογές που έχουν φυσαλίδα ειδοποιήσεων (messenger) κτλ.

Εμένα το προκαλεί το floatifications και το glovebox τις περισσότερες.

Απενεργοποιωντας μια μια κάθε φορά θα δεις ποιά είναι για σένα.

 

Στάλθηκε από RN3P

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

[/color]Γεια σας παιδιά εχω απογοητευτεί πλήρως με την μπαταρία..Σε λειτουργία πτήσης και με αυτόματη φωτεινότητα γύρω στο 30 τοις εκατό έβγαλα τρεις ώρες οθόνη με μόνο σερφαρισμα..Καλά με 4g βγάζει μόνο δώρο. .Με το greenify κιολλας
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα.

Επανερχομαι στο θεμα της μπαταριας που αντιμετωπιζω.

 

Στο κινητο και με τη νεα μπαταρια, υστερα απο 7-8 πληρεις φορτισεις αλλα και νεο hard reset η κατασταση παραμενει τραγικη, μην πω και χειροτερη.

Στην αναμονη το τηλεφωνο καιει σταθερα 6-7% μπαταρια ανα ωρα κατι που αλλαζει μηδενικα ειτε τα εχω κλειστα ολα, ειτε αν ειμαι με wifi, ειτε με δεδομενα.

Δεν ξερω πως να περασω και screenshot να φανει το διαγραμμα της μπαταριας.

 

Με την οθονη ανοιχτη δεν υπαρχει παραλογη πτωση της μπαταριας, μονο στην αναμονη εμφανιζεται τοσο εντονο drain γι'αυτο και συνολικα εχω τοσο μειωμενη διαρκεια μπαταριας (κανα 8 ωρο με πραγματικα μετρια προς λιγη χρηση).

Εχω αρχισει να πιστευω οτι ο επεξεργαστης δεν μπαινει ποτε σε πραγματικο sleep mode και καιει αρκετα ακομα και οταν βρισκεται σε αναμονη.

Ακομα και σε safe mode που μπηκα εχω μια πτωση του 4-5% ανα ωρα.

 

Προσπαθησα με καποιες εφαρμογες να κανω καλιμπραρισμα αλλα και παλι δεν ειχε καμια επιτυχια (ασε που υποτιθεται οτι πρεπει με το που κλεισεις τη συσκευη να τη βαλεις σε φορτιση και να την αφησεις κλειστη μεχρι να φορτισει πληρως ενω το v10 με το που το βαλεις στη φορτιση ανοιγει μονο του οποτε δεν ξερω αν καλιμπραρεται και σωστα αφου αυτο το ανοιγμα, ακομα κι αν το ξανακλεισεις οπως και εκανα, μπορει να αλλοιωνει το καλιμπραρισμα).

Οποτε γενικα μια απογοητευση και μαλιστα βλεπω και σε φορουμς του εξωτερικου (xda κλπ) ακριβως παρομοιες καταστασεις χωρις καμια λυση.

 

Μπορει καποιος να προτεινει κατι αλλο? Γιατι πλεον σκεφτομαι ειτε να παω procordia με το τεραστιο ρισκο να μεινω κανα τριμηνο χωρις κινητο, αλλα και τον κινδυνο να μη μου αναγνωρισουν καν προβλημα, ή να το σκοτωσω και να παρω κατι αλλο να ξεμπερδευω, χανοντας ουσιαστικα μεσα σε 5 μηνες που εχω το κινητο ενα μεγαλο μερος χρηματων χωρις να φταιω σε κατι.

Πραγματικα απογοητευμενος .

 

 

ΥΓ sakisliako εσυ φιλε ποσο drain βλεπεις ανα ωρα με το κινητο σε αναμονη? Απλα για να γινει μια συγκριση με οσους εχουμε θεμα.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την κουρτίνα και πάτα το capture+ για να βγάλεις φωτο

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα.

Επανερχομαι στο θεμα της μπαταριας που αντιμετωπιζω.

 

Στο κινητο και με τη νεα μπαταρια, υστερα απο 7-8 πληρεις φορτισεις αλλα και νεο hard reset η κατασταση παραμενει τραγικη, μην πω και χειροτερη.

Στην αναμονη το τηλεφωνο καιει σταθερα 6-7% μπαταρια ανα ωρα κατι που αλλαζει μηδενικα ειτε τα εχω κλειστα ολα, ειτε αν ειμαι με wifi, ειτε με δεδομενα.

Δεν ξερω πως να περασω και screenshot να φανει το διαγραμμα της μπαταριας.

 

Με την οθονη ανοιχτη δεν υπαρχει παραλογη πτωση της μπαταριας, μονο στην αναμονη εμφανιζεται τοσο εντονο drain γι'αυτο και συνολικα εχω τοσο μειωμενη διαρκεια μπαταριας (κανα 8 ωρο με πραγματικα μετρια προς λιγη χρηση).

Εχω αρχισει να πιστευω οτι ο επεξεργαστης δεν μπαινει ποτε σε πραγματικο sleep mode και καιει αρκετα ακομα και οταν βρισκεται σε αναμονη.

Ακομα και σε safe mode που μπηκα εχω μια πτωση του 4-5% ανα ωρα.

 

Προσπαθησα με καποιες εφαρμογες να κανω καλιμπραρισμα αλλα και παλι δεν ειχε καμια επιτυχια (ασε που υποτιθεται οτι πρεπει με το που κλεισεις τη συσκευη να τη βαλεις σε φορτιση και να την αφησεις κλειστη μεχρι να φορτισει πληρως ενω το v10 με το που το βαλεις στη φορτιση ανοιγει μονο του οποτε δεν ξερω αν καλιμπραρεται και σωστα αφου αυτο το ανοιγμα, ακομα κι αν το ξανακλεισεις οπως και εκανα, μπορει να αλλοιωνει το καλιμπραρισμα).

Οποτε γενικα μια απογοητευση και μαλιστα βλεπω και σε φορουμς του εξωτερικου (xda κλπ) ακριβως παρομοιες καταστασεις χωρις καμια λυση.

 

Μπορει καποιος να προτεινει κατι αλλο? Γιατι πλεον σκεφτομαι ειτε να παω procordia με το τεραστιο ρισκο να μεινω κανα τριμηνο χωρις κινητο, αλλα και τον κινδυνο να μη μου αναγνωρισουν καν προβλημα, ή να το σκοτωσω και να παρω κατι αλλο να ξεμπερδευω, χανοντας ουσιαστικα μεσα σε 5 μηνες που εχω το κινητο ενα μεγαλο μερος χρηματων χωρις να φταιω σε κατι.

Πραγματικα απογοητευμενος .

 

 

ΥΓ sakisliako εσυ φιλε ποσο drain βλεπεις ανα ωρα με το κινητο σε αναμονη? Απλα για να γινει μια συγκριση με οσους εχουμε θεμα.

 

Σε αναμονή δεν βλέπω κατανάλωση αξιοσημείωτη...Αλλά υπόψην έχω το greenify ενεργό και έχει. Μαρκάρει πολλές εφαρμογές .. και extreme doze .Το θέμα είναι ότι σε 4g δεν παλεύεται .Ειδικά σε ηλιόλουστη μέρα με 100 τις εκατό φωτεινό δεν βγάζεις μέρα..Και δεν είναι η λύση να κουβαλάμε μπαταρίες γιατί ανεβάζουν το κόστος του κινητού.σκεφτομαι πλέον να το δώσω...Το παλιό Vodafone που είχα νύχτα με την μετά σε κατανάλωση ..Με Snapdragon 650

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά σε ηλιόλουστη μέρα με 100 τις εκατό φωτεινό δεν βγάζεις μέρα..Και 4g

Λογικοτατο να μη βγάζει μέρα

Και μη συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει αρκετα για το τηλεφωνο εγω εχω το g4 και σκεφτομαι να το παρω ...αυτο η το νοτε4 .. δεν ξερω μου αρεσουν τα lg ...:offtopic:αν καποιος το δινει παντως pm
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

,

Εχω διαβασει αρκετα για το τηλεφωνο εγω εχω το g4 και σκεφτομαι να το παρω ...αυτο η το νοτε4 .. δεν ξερω μου αρεσουν τα lg ...:offtopic:αν καποιος το δινει παντως pm

Αν ειναι να γκρινιαζεις και εσυ για την μπαταρια παρε το νοτ4.:lol::lol::lol::lol::lol:

Κοιτα φιλε μου εγω το ειχα, και το β10 ειναι ανωτερο του σε ολα ειδικα στη φωτογραφικη.

Οσο για την μπαταρια του σε μενα χαλια.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν σας χαλάει τόσο η μπαταρία πάρτε ένα xiaomi κινητό με hd οθονη και 4000mah μπαταρία να σας βγάζει 8 ώρες sot και να είστε ικανοποιημένοι.

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Gabriel v2.1

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανεις δοκιμάσει κανένα battery case?Επίσης κάτι κινεζιες που λένε για 3800 mah ? Εκτός από zero lemon που κάνει το κινητό τουβλο
Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει αρκετα για το τηλεφωνο εγω εχω το g4 και σκεφτομαι να το παρω ...αυτο η το νοτε4 .. δεν ξερω μου αρεσουν τα lg ...:offtopic:αν καποιος το δινει παντως pm

Το v10 είναι κατά πολύ ανώτερο από το note 4 με μόνο μείον την μπαταρία και την έλειψη spen.Αν δεν δουλευεις το πενάκι δεν υπάρχει σύγκριση

 

Στάλθηκε από το P6-U06 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανεις δοκιμάσει κανένα battery case?Επίσης κάτι κινεζιες που λένε για 3800 mah ? Εκτός από zero lemon που κάνει το κινητό τουβλο

Τα battery case είναι πίκρα. Κάνουν το κινητό θεόρατο και υπέρβαρο. Δε συμφέρει με την καμιά.

Κάτι μπαταρίες τύπου gold που λένε ότι στο ίδιο μέγεθος χώσανε περισσότερα mah, είναι ψεύτικες. Όχι μόνο δεν χωράνε τόσα, αλλά ακόμα λιγότερα από τις κανονικές.

Από τις επώνυμες μπαταρίες που πραγματικά έχουν περισσότερα mah, να εμπιστεύεσαι τις Zerolemon, Anker, Hyperion, Mugen.

 

Εχω διαβασει αρκετα για το τηλεφωνο εγω εχω το g4 και σκεφτομαι να το παρω ...αυτο η το νοτε4 .. δεν ξερω μου αρεσουν τα lg ...:offtopic:αν καποιος το δινει παντως pm

 

Το V10 είναι μια βελτιωμένη έκδοση το G4. Αν και είναι καλύτερο smartphone, δεν ξέρω αν θα δεις διάφορα στην καθημερινότητα σου. Από την άλλη τα Note είναι... Note. Έχεις ένα πενάκι που κάνει παπάδες και μια οθόνη που αγαπάει τα έντονα χρώματα. Και αν βρεις με τον Exynos θα έχεις 8 πυρήνες αντί για 6.

Όμως έχεις 1GB λιγότερης μνήμης, και αρκετά κατώτερη φωτογραφική κάμερα. Επίσης το bezel του είναι πολύ ευαίσθητο στα πάντα. Ακόμα και στις θήκες.

Γενικότερα το Note 4 δεν είναι καλύτερο του V10.

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολο το φορουμ και καλη Κυριακη, ηθελα να ρωτησω ..ποια εκδοση firmware ειναι η τελευταια...?? ειμαι με MM και V20c Eyxaristo :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Αν έχεις το H960A μοντέλο αυτή που έχεις είναι η τελευταία.

 

Στάλθηκε από RN3P

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Αν έχεις το H960A μοντέλο αυτή που έχεις είναι η τελευταία.

 

Στάλθηκε από RN3P

 

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου... :) εχω χαθει και εχω χασει επεισοδια...:p, ευχομαι καλες γιορτες με υγεια και αγαπη !!:)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας ....τελικα κατεληξα σ αυτο ....εχω βαλει και αγγελια αναζητησης :)
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να δώσω το δικό μου. Παρότι είναι ισως η καλυτερη συσκευή που έχω χρησιμοποιήσει, δεν με βολευει καθόλου το μέγεθος του.

Σε περίπτωση που ενδιαφέρει κάποιον, ας μου στείλει pm.

Eίναι η έκδοση των 32GB μάυρου χρώματος. Είναι σε άψογη κατάσταση χωρίς σημάδια φθοράς. Αγοράστηκε τον Ιούλιο απο Hellasphone. Θα δωθεί με όλα τα παρελκόμενα και με μια θήκη δώρο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να πάω σε μεγαλύτερο στις 6 ιντσες αλλά δεν μπορώ να βρω κάποιο πιο καλό.το mate 8 ίσως αλλά έχει τα θεματικά του και είναι και πιο λίγο σε μνήμη .Οπότε κάθομαι εδώ.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...