Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, παρελαβα μια θηκη και ενα τζαμακι για το κινητο αλλα επειδη ειμαι καινουριος στις αγορες μεσω ebay και δεν ξερω επρεπε να μου ερθει καποιο email οτι εφτασαν τα προιοντα η δεν στελνουν email γιατι εμενα δεν μου ηρθε καποιο email.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, παρελαβα μια θηκη και ενα τζαμακι για το κινητο αλλα επειδη ειμαι καινουριος στις αγορες μεσω ebay και δεν ξερω επρεπε να μου ερθει καποιο email οτι εφτασαν τα προιοντα η δεν στελνουν email γιατι εμενα δεν μου ηρθε καποιο email.

 

όχι φίλε μου δεν στέλνουν κάποιο mail. Απλά πρέπει να μπεις και να κάνεις αξιολόγηση στον πωλητή εφόσον τα παρέλαβες. Καλορίζικα!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

όχι φίλε μου δεν στέλνουν κάποιο mail. Απλά πρέπει να μπεις και να κάνεις αξιολόγηση στον πωλητή εφόσον τα παρέλαβες. Καλορίζικα!

Σευχαριστω.. και αν χανοταν καπου η δεν τα παραλαμβανα τι γινεται μετα ?

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω.. και αν χανοταν καπου η δεν τα παραλαμβανα τι γινεται μετα ?

 

σου στέλνω p.m γιατί είμαστε off topic

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εδω και δυο μερες δουλευω το κινητό σε σημειο με καλο σημα, ενω τις προηγουμενες ολη μερα εψαχνε σημα και δεν επιανε παντου. Ε λοιπον εκει που τις προηγούμενες μου εβγαζε μαξ 2,5 ωρες οθονη τωρα μου βγαζει κοντα +- 4 ωρες. Δεν το περιμενα πως το σημα θα επηρέαζε τόσο πολύ την διάρκεια της μπαταρίας!
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και έπηρεαζει ειδικά άμα το έχεις στο αυτοματο για 2g.3g.4g

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται δώσαμε το 4αρι γιαυτό το λόγο και να τα μας τώρα και εδώ.. Τι να πεις...

Όπως τα είπες προβλέπεται σουταρισμα...

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Για την ώρα δεν έχουμε κάποιο θέμα εμείς εδώ μέσα. Θα δείξει με τον καιρό βέβαια. Αν όμως γίνει κάτι τέτοιο, θα είναι το πρώτο και το τελευταίο LG κινητό που αγόρασα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν υπάρχει φωτιά, καπνός σίγουρα υπάρχει: http://www.androidauthority.com/lg-v10-bootloop-problem-711334/

 

:down:

 

Παντού τα πάντα μην δημιουργείτε θέμα για πανικό εκεί που δεν υπάρχει,

 

 

http://forum.xda-developers.com/s7-edge/help/s7-edge-boot-loop-reboot-samsung-galaxy-t3346597

 

Edited by ckrasos
Link to comment
Share on other sites

 

Άλλο 1,2 περιστατικά & άλλο η έκταση που πήρε στο g4.

Δεν λέω ότι έχουμε επιβεβαιωμένο πρόβλημα αλλά ξεκάθαρα υπάρχουν δυσοίωνες ενδείξεις για το v10.

Link to comment
Share on other sites

Ελάτε ρε παιδιά σοβαρευτειτε "με την καλή εννοια'" πουλήθηκαν 400000 lg g4 και βγαλαν πρόβλημα 50 στο φόρουμ και 100εκτος φόρουμ και το κάνετε θέμα εμείς στην παρέα έχουμε 10 g4 και σε έναν έπαθε ξαφνικό θάνατο δε σημαίνει ότι είναι σκαρτο.ποσοι από εσάς πηρατε το κινητό και το αφήσετε όπως το εργοστάσιο;

Και στα β10 που έχει πουλήσει στην αμερικη πάνω από 3 μύρια συσκευές έβγαλαν 1000 πρόβλημα είναι δείγματα αυτά;Ή που το παιρνουν κάποιοι και τους πηδάνε τα μάτια σε ρουτ κερνελ λοντσερ βεβιασμένες αναβαθμίσεις από όπου νάναι και τα πιο βαριά παιχνίδιαφορτίζοντας ταυτοχρονα, ακόμα και s7 παθαίνουν ξαφνικό θάνατο εεεεε φτάνει πια δεν είναι το φόρουμ "δημαγωγος" μπαίνουν κάποιοι άνθρωποι να διαβάσουν να ενημερωθούν και τρομαζουν.

ΥΓ τα γράφω καλοπροαίρετα.

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ελάτε ρε παιδιά σοβαρευτειτε "με την καλή εννοια'" πουλήθηκαν 400000 lg g4 και βγαλαν πρόβλημα 50 στο φόρουμ και 100εκτος φόρουμ και το κάνετε θέμα εμείς στην παρέα έχουμε 10 g4 και σε έναν έπαθε ξαφνικό θάνατο δε σημαίνει ότι είναι σκαρτο.ποσοι από εσάς πηρατε το κινητό και το αφήσετε όπως το εργοστάσιο;

Και στα β10 που έχει πουλήσει στην αμερικη πάνω από 3 μύρια συσκευές έβγαλαν 1000 πρόβλημα είναι δείγματα αυτά;Ή που το παιρνουν κάποιοι και τους πηδάνε τα μάτια σε ρουτ κερνελ λοντσερ βεβιασμένες αναβαθμίσεις από όπου νάναι και τα πιο βαριά παιχνίδια φροντίζοντας ταυτοχρονα, ακόμα και s7 παθαίνουν ξαφνικό θάνατο εεεεε φτάνει πια δεν είναι το φόρουμ "δημαγωγος" μπαίνουν κάποιοι άνθρωποι να διαβάσουν να ενημερωθούν και τρομαζουν.

ΥΓ τα γράφω καλοπροαίρετα.

 

Για το G4 έχεις 1000% άδικο, το έχει επιβεβαιώσει η lg. To ''σκάρτο'' είναι λίγο για να περιγράψει το G4.

Ούτε έπαιζαν με το κακό root & τους δαιμονισμένους kernel, μιας και τότε ΔΕΝ θα τους το φτιάχναν στο service.

Το G4 θα έπρεπε να είχε αποσυρθεί από την αγορά & ότι έχει πουληθεί να ανακληθεί & να αντικατασταθεί με άλλη συσκευή ή με επιστροφή χρημάτων. Αυτό που γίνεται με το G4, είναι αχαρακτήριστο. :down:

 

Για το V10, κρατήστε (γενικά αναφέρομαι) μικρό καλάθι, γιατί τα ίδια έλεγαν και κάποιοι στο G4 & μέτα έτρεχαν να ανασκευάσουν.

Το φόρουμ επίσης, είναι χώρος ενημέρωσης & πληροφόρησης, όχι διαφήμισης & προώθησης της εκάστοτε συσκευής. :!:

 

Πως να νιώθουν άραγε όλοι εκείνοι οι κάτοχοι του G4, που έμπαιναν στο νήμα του & ρώταγαν αν είναι υπάρχει θέμα και κάποιοι ''αντικειμενικοί'' τους έλεγαν ότι δεν υπάρχει θέμα, απλά κάποιοι κινδυνολογούν και πάρτε το άφοβα & μετά έφαγαν το bootloop στην ψύχρα? (Για τους ''αντικειμενικούς'' δεν έχω απορία πως νιώθουν, σίγουρα είναι μια χαρά)

 

Υ.Γ. Η Lg είναι πάρα πολύ τυχερή, γιατί κανείς δεν θα τρέξει σε δικαστήρια, ξοδεύοντας χρόνο & χρήμα για μια συσκευή που κάνει 300€, αλλιώς θα είχε πολύ χειρότερα προβλήματα από τώρα.

Είναι επίσης, πάρα πολύ τυχερή που δεν είναι apple ή samsung. Εμείς, πάλι όχι, αλλιώς οι κατασκευαστικές αηδίες της θα είχαν σταματήσει στο g2, του οποίου τα ελαττώματα αποδείχτηκαν τελικά πταίσματα, μπροστά σ'αυτά που ακολούθησαν. :mad:

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Όσο άθλιο είναι να κρύβεις προβλήματα άλλο τόσο άθλιο είναι να ψεύδεσαι ότι υπάρχουν. Υπάρχουν άτομα που μπαίνουν από νήμα σε νήμα και το μόνο που κάνουν είναι να κακολογούν οποιαδήποτε συσκευή.

 

Σε αυτό το νήμα μεταξύ μας εξ αρχής είχαμε όλοι τον φόβο του bootloop. Το κουβεντιάζαμε και ακόμα το κουβεντιάζουμε. Όσα κινητά και αν έχω αγοράσει σε όλα μα όλα υπήρχε ένας σχετικός αριθμός προβληματικών συσκευών που αναφέρονταν σε διάφορες σελίδες στο net.

Παρακολουθούσα στενά την εξέλιξη του προβλήματος στο G4 και αυτό που έχω παρατηρήσει με τα μεχρι τωρα δεδομένα είναι ότι αριθμητικά είχε πολύ μεγαλύτερη και διαφορετική εξέλιξη.

 

Θέλω να πιστεύω πέραν ορισμένων ή αρκετων (εσεις κρίνετε) περιπτώσεων ατόμων ηλιθίων που νομίζουν ότι αγόρασαν το κινητό του Θεού, οι υπόλοιποι σκάσαμε τα χρήματά μας ( ο καθένας εκανε τις επιλογες του με τα κριτήρια του) σε κάποιες εταιρίες. Φυσικά δεν τις καλύπτουμε και φυσικά θα τις κράξουμε όταν διαπιστωμένα ( όχι φυσικα από αυτές αλλά από αξιόλογο αριθμό προβληματικών συσκευών που θα πέσει στην αντίληψή μας) δούμε ότι έχουν βγάλει προβληματικές συσκευές.

 

Ο καθένας κρίνει με τη δική του λογική (κοινή δεν υπάρχει) πότε θα το θεωρήσει ένα μοντέλο προβληματικό. Παρακολουθώντας για καιρό το θέμα του bootloop στο v10, θεωρώ ότι ακόμα δεν μπορώ να θεωρήσω προβληματική τη συσκευή μου. Όποιος θέλει ας παρακολουθήσει τα αντίστοιχα νήματα στους xda ή και αλλού. Οπότε σε ερώτηση εάν αξίζει η συσκευή αυτή τη στιγμή για αγορά θεωρώ ότι όσο θα αδικήσω κάποιον λέγοντας του ναι άλλο τοσο θα αδικήσω την επιλογή του να εχει ένα αξιόλογο κινητό λέγοντάς του όχι θα βγαλει bootloop πρόβλημα στο μέλλον. Δεν είμαι σίγουρος με τα μέχρι τώρα δεδομένα ότι είναι προβληματικό κινητό.

 

Το αν θα βγάλει; Μπορει ναι μπορεί όχι. Αριθμητικά μέχρι τώρα λεω όχι. Ψυχολογικά όμως ναι φοβάμαι.

 

Κλείνοντας θα πω μόνο αυτό και δεν θα ξαναασχοληθώ με το θέμα. Μπαίνω σε ένα φόρουμ να μάθω να ενημερωθώ και να δω τι θα αγοράσω. Με ενοχλεί πρώτα να καταλαβαίνω ποιος είναι καραγκιόζης και γραφει ότι να ναι και οπου να ναι και μετά να ψαχνω ποιος είναι νορμαλ και γραφει ειλικρινά και ομορφα. Θέλω ότι διαβάζω να είναι γραμμένο με σωστη, τεκμηριωμένη και ψυχρή άποψη, χωρις συναίσθημα ή εμπάθεια.

 

Σόρρυ για το σεντονι.

 

Υ.Γ. Όπως σε όλα τα ποσταρίσματά μου για το αν εχει γενικευμένο πρόβλημα ή όχι η συσκευή έτσι και εδώ θα τελειώσω με το...Οψόμεθα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι μετα απο πολυ καιρο... Απο 1-2 φρασεις που διαβασα στη σελιδα 360 του λημματος, δηλαδη αυτη στην οποια ειμαι τωρα καταλαβα πως επανηλθε στο προσκηνιο το θεμα του bootloop. Θελω δυστυχως να σας πληροφορησω πως και το δικο μου κινητο το επαθε πριν μια με μιαμιση βδομαδα και αναγκαστηκα να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων καθως δεν εβρισκα πουθενα πως διαγραφοντια τα cache που ενας συνφορουμιτης ειχε προτεινει σε καποιον αλλο να κανει. Ολα αυτα εννοειται χωρις να εχω προσβαση στο μενου του κινητου ή στο πισι μου για να κανω επαναφορα των δεδομενων μου απο το LG Bridge το οποιο κανει επισης νερα καθε φορα που αναβαθμιζεται. Εμπαινα με τα πισω πληκτρα. Καθως λοιπον εχω και δευτερη μπαταρια και παιζω και Pokemon GO αλλαζω μπαταρια μεσα στη μερα τουλαχιστον μια φορα και καθε φορα σαν να κανει mini-bootloops, δλδ αργει λιγο να ξεκινησει και φωτιζει το G στο logo την LG πανω απο μια φορα. Τα σχολια δικα σας

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εκτος απο αλλον ενα συμφορουμιτη που το εμφανισε πρωτος και εμενα, ποσοι αλλοι πραγματικα εμφανισαν;

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

οπότε φίλε μου έχουμε 1 με 2 συσκευες που έχουν θέμα botloop στο νήμα μας. όταν λες 1 και 1μιση εβδομάδες πισω εννοείς 2 φορές είχες bootloop ή εννοεις χρονικα 1 με 1μιση εβδομαδα πισω 1 bootloop.

 

Εμένα τιποτα. Ούτε κιχ. αγορασμενο από το Μαρτιο περιπου και περασμένη την 6αρα αμέσως όταν βγηκε με Lg Bridge

Link to comment
Share on other sites

οπότε φίλε μου έχουμε 1 με 2 συσκευες που έχουν θέμα botloop στο νήμα μας. όταν λες 1 και 1μιση εβδομάδες πισω εννοείς 2 φορές είχες bootloop ή εννοεις χρονικα 1 με 1μιση εβδομαδα πισω 1 bootloop.

 

Εμένα τιποτα. Ούτε κιχ. αγορασμενο από το Μαρτιο περιπου και περασμένη την 6αρα αμέσως όταν βγηκε με Lg Bridge

Μια φορα το επαθα... Στις 5 Αυγουστου

 

Υ.Γ. Θελω μια εφαρμογη παρομοια με το LG Bridge γτ αυτη δεν δουλευει... Μλαιστα τη διεγραψα μολις κ την ξανακατεβασα αλλα παει να κανει ενημερωση κ την κανει συνεχεια... Δεν τελειωνει ποτε. Επισης οταν πατησω να μην κανει ενημερωση δεν ανοιγει καθολου

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Μια φορα το επαθα... Στις 5 Αυγουστου

 

Υ.Γ. Θελω μια εφαρμογη παρομοια με το LG Bridge γτ αυτη δεν δουλευει... Μλαιστα τη διεγραψα μολις κ την ξανακατεβασα αλλα παει να κανει ενημερωση κ την κανει συνεχεια... Δεν τελειωνει ποτε. Επισης οταν πατησω να μην κανει ενημερωση δεν ανοιγει καθολου

 

Μία φορά την έχω χρησιμοποιήσει όταν έκανα αναβάθμιση σε 6αρα. Τι το σημαντικό έχει που τη θες;

Link to comment
Share on other sites

Μία φορά την έχω χρησιμοποιήσει όταν έκανα αναβάθμιση σε 6αρα. Τι το σημαντικό έχει που τη θες;

Μονο την διαρυθμιση της συσκευης και ο,τι εφαρμογες ειχα καταβασει :ρ

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Περα απο τα παιδια που εγραψαν τι τους εχει συμβει με την συσκευη τους,θα ενημερωσω κι εγω μεσα στην εβδομαδα που θα εχω απαντηση απο την Procordia,το τι εχει συμβει και στο δικο μου,για να μην ξεχνιομαστε!:wacko:
SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Περα απο τα παιδια που εγραψαν τι τους εχει συμβει με την συσκευη τους,θα ενημερωσω κι εγω μεσα στην εβδομαδα που θα εχω απαντηση απο την Procordia,το τι εχει συμβει και στο δικο μου,για να μην ξεχνιομαστε!:wacko:

 

Εάν θυμαμαι καλα δεν μπουτάριζε καθόλου το δικο σου. Απλά εκλεισε και δεν ανοιξε ποτε ξανα. Λογικα πλακετα θα σου αλλαξουν. ελπιζω να σου πουν και λεπτομέρειες να ξέρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εάν θυμαμαι καλα δεν μπουτάριζε καθόλου το δικο σου. Απλά εκλεισε και δεν ανοιξε ποτε ξανα. Λογικα πλακετα θα σου αλλαξουν. ελπιζω να σου πουν και λεπτομέρειες να ξέρουμε.

 

Δεν ειχε ανοιξει,μετα απο επανεκκινηση που προσπαθησα να του κανω,εφτανε μεχρι το λογοτυπο της lg,εννοειται οτι μολις εχω νεα θα ενημερωσω για το τι και πως!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...