Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω με τις θερμοκρασίες εν μέσω θέρους, δεν είναι οι θερμοκρασία αυτή καθέ αυτή, αλλά η κατανάλωση της μπαταρίας που φτάνει και ξεπερνάει τις 20 μονάδες την ώρα.

Συγκεκριμένα εχτές πήγα σε έναν γάμο, ξεκίνησα με 100%, έβαλα GPS στη διαδρομή, εκεί έβγαλα περίπου 100 φωτογραφίες και βίντεο, και όταν κάτσαμε στο τραπέζι, 2-3 ώρες μετά, ήμουν με 27% μπαταρία. Ε το πήγα αμέσως για φόρτιση στο αυτοκίνητο για να έχω μπαταρία για το GPS της επιστροφής.

Μια δεύτερη μπαταρία θα την χρειαζόμουν. Τώρα έβγαλα το 4G και το έκανα 3G μπας και τρώει λιγότερους πόρους.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως παιδιά για να πω την αμαρτία μου δεν έχει νόημα να αγοράζεις ένα τέτοιο θηρίο και να τα έχεις όλα κλειστά, ειδικά δε σε τηλέφωνο που έχει αποσπώμενη μπαταρία. Αγόρασα από το Amazon 2 μπαταρίες με φορτιστή και σταμάτησε να με ενδιαφέρει η κατανάλωση.

 

Ναι, η μπαταρία του V10 είναι το αδύνατο σημείο του αλλά είναι πρόβλημα το οποίο λύνεται και λύνεται και φτηνά :)

 

Για τα δικά μου μέτρα είναι by far το πληρέστερο κινητό που πέρασε από τα χέρια μου με δεύτερο καλύτερο το Note 3.

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί Όταν το βάζω για φόρτιση και Όταν το βγάζω ανοίγει το κινητό μονο του...το κάνει σε άλλους ή μόνο το δικό μου;
J.K CUPRA R 20vt
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί Όταν το βάζω για φόρτιση και Όταν το βγάζω ανοίγει το κινητό μονο του...το κάνει σε άλλους ή μόνο το δικό μου;

Το κάνει σε όλους. Σχεδόν όλα τα lg τα τελευταία το κάνουν. Τώρα για ποιο λόγο άγνωστο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί Όταν το βάζω για φόρτιση και Όταν το βγάζω ανοίγει το κινητό μονο του...το κάνει σε άλλους ή μόνο το δικό μου;

 

Αντε παλι ετσι ειναι απο το g4 και μετα μην ασχολεισται ειναι φυσιολογικο:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί Όταν το βάζω για φόρτιση και Όταν το βγάζω ανοίγει το κινητό μονο του...το κάνει σε άλλους ή μόνο το δικό μου;

 

Δεν το κάνουν μόνο τα LG αυτό αλλά πολλές συσκευές. Π.χ τα iPad (τουλάχιστον το 1ης γενιάς που έχω) ή συσκευές gps όπως της Tom Tom. Και η λύση είναι απλή... πρώτα το βάζεις για φόρτιση και μετά το κλείνεις.

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κάνουν μόνο τα LG αυτό αλλά πολλές συσκευές. Π.χ τα iPad (τουλάχιστον το 1ης γενιάς που έχω) ή συσκευές gps όπως της Tom Tom. Και η λύση είναι απλή... πρώτα το βάζεις για φόρτιση και μετά το κλείνεις.

 

Το έκανα αυτό πάλι ανοίγει....αλλά αφού το κάνουν όλα οκ....

J.K CUPRA R 20vt
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αυτό πάλι ανοίγει....αλλά αφού το κάνουν όλα οκ....

Οταν το βαζεις κλειστο για φορτιση ανοιγει επισης οταν το φορτιζεις και το κλεισης οταν θα βγαλης τον φορτιστη παλι ανοιγη ειναι το φυσιολογικο.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Πρώην ευτυχής κάτοχος LG G2, έχω πλέον το V10 στα χέρια μου εδώ και 2 μέρες. Ε ναι... Μέτα από τόσο διάβασμα εδώ μέσα, δεν γινόταν να αντισταθώ.. Μακάρι να βγει το ίδιο καλό και αξιόπιστο με το G2 το οποίο δεν με πρόδωσε ποτέ και είναι ακόμα και σήμερα σαν καινούργιο. Πρώτες εντυπώσεις φανταστικές, με την οθόνη, την κάμερα και το dac να ξεχωρίζουν. Εκπληκτικό και το 4G+ με ταχύτητες εκτός ελέγχου.. Επίσης η μπαταρία χθες μετά την πρώτη φόρτιση τα πήγε μια χαρά, περίμενα πολύ χειρότερα μετά από αυτά που είχα διαβάσει.. Είμαι πολύ χαρούμενος! https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160619/39884f4e52542dffca15b986ecc00b6a.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160619/74b1bc630a8a396750d33df88ed6a54a.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160619/afc24a1d5401c5980a00f0ce5f110bff.jpg

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί Όταν το βάζω για φόρτιση και Όταν το βγάζω ανοίγει το κινητό μονο του...το κάνει σε άλλους ή μόνο το δικό μου;

Γιατί νομίζω ότι ουσιαστικά δεν πρέπει να κλείνει ποτέ.. Πρέπει να δουλεύει συνέχεια... Περισσότερο "κακό" νομίζω του κάνει να κλείνεις και να ξανά ανοίγεις και να τρώει "ζόρια" να διαβάσει /σεταρει ότι έχει παρά να είναι ανενεργό.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα... κάτοχος και εγώ του κινητού... μια ερώτηση... έχει δει κανείς μετά την αναβάθμιση σε MM υψηλότερες θερμοκρασίες??... δεν έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακων... λέτε να στρώσει καθόλου με επαναφορά?

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Τρελές ταχύτητες.. Cosmote να υποθέσω.. Να το χαίρεσαι το τέρας...

Ναι cosmote.. Σε ευχαριστώ πολύ και ευχαριστώ όλη την ομάδα για την βοήθεια και τις πληροφορίες.

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι cosmote.. Σε ευχαριστώ πολύ και ευχαριστώ όλη την ομάδα για την βοήθεια και τις πληροφορίες.

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Κάνεις ένα κόπο να μας πεις και σε ποιο σημείο ακριβώς;; ρωτάω γιατί έχω το εξής πρόβλημα. Οπότε κι αν έχω μετρήσει το 4g+ με cosmote μου βγάζει ταχύτητες 15 με 20 mbps... Και το δοκιμάζω με φουλ σήμα και σε περιοχές όπως το Μοναστηράκι και τέτοια. Όχι σε άκυρες... Και έχω αρχίσει να πιστεύω μήπως έχει πρόβλημα καμιά κεραία μου.

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις ένα κόπο να μας πεις και σε ποιο σημείο ακριβώς;; ρωτάω γιατί έχω το εξής πρόβλημα. Οπότε κι αν έχω μετρήσει το 4g+ με cosmote μου βγάζει ταχύτητες 15 με 20 mbps... Και το δοκιμάζω με φουλ σήμα και σε περιοχές όπως το Μοναστηράκι και τέτοια. Όχι σε άκυρες... Και έχω αρχίσει να πιστεύω μήπως έχει πρόβλημα καμιά κεραία μου.

Θεσσαλονίκη, Αριστοτέλους στο κέντρο.

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Από το Σάββατο είμαι & γω στην παρέα! Μετάβαση από windows & lumia 920. Προσπαθώ να το μάθω. Δεν είναι δύσκολο αλλά τα windows είναι πιο απλό λειτουργικό.

Η συσκευή είναι πολύ καλή. Τσέκαρα & φωτογραφική & έμεινα πολύ ικανοποιημένος.

Πιστεύω θα περάσουμε καλά μαζί. Με το v10 εννοώ !!!

Θα ήθελα τη γνώμη σας για θήκη μαύρη σιλικόνης η οποία να εξέχει λίγο γύρω από την οθόνη ώστε να την προστατεύει κάπως. Επίσης για Bluetooth ακουστικό χωρίς καλώδιο που να είναι συμβατό με τη συσκευή.

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Από το Σάββατο είμαι & γω στην παρέα! Μετάβαση από windows & lumia 920. Προσπαθώ να το μάθω. Δεν είναι δύσκολο αλλά τα windows είναι πιο απλό λειτουργικό.

Η συσκευή είναι πολύ καλή. Τσέκαρα & φωτογραφική & έμεινα πολύ ικανοποιημένος.

Πιστεύω θα περάσουμε καλά μαζί. Με το v10 εννοώ !!!

Θα ήθελα τη γνώμη σας για θήκη μαύρη σιλικόνης η οποία να εξέχει λίγο γύρω από την οθόνη ώστε να την προστατεύει κάπως. Επίσης για Bluetooth ακουστικό χωρίς καλώδιο που να είναι συμβατό με τη συσκευή.

Ευχαριστώ!

 

Καλορίζικο! Για θήκη δες την spigen rugged armor, την έχω και είναι εξαιρετική σε όλα. Για ακουστικό δεν έχω δοκιμάσει αλλά οποίο και να πάρεις δεν νομίζω να έχεις θέμα συμβατότητας

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Από το Σάββατο είμαι & γω στην παρέα! Μετάβαση από windows & lumia 920. Προσπαθώ να το μάθω. Δεν είναι δύσκολο αλλά τα windows είναι πιο απλό λειτουργικό.

Η συσκευή είναι πολύ καλή. Τσέκαρα & φωτογραφική & έμεινα πολύ ικανοποιημένος.

Πιστεύω θα περάσουμε καλά μαζί. Με το v10 εννοώ !!!

Θα ήθελα τη γνώμη σας για θήκη μαύρη σιλικόνης η οποία να εξέχει λίγο γύρω από την οθόνη ώστε να την προστατεύει κάπως. Επίσης για Bluetooth ακουστικό χωρίς καλώδιο που να είναι συμβατό με τη συσκευή.

Ευχαριστώ!

 

Ακουστικά plactronics τα καλύτερα...

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160620/c47dc62accaa5c7cf320e984624e021f.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160620/f065edcdd70514db7ad0afd6633109ae.jpg

Στάλθηκε από το SM-P605 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μερικες φωτο με χρυσο καπακι και θηκη nilkin natura gold

 

Στάλθηκε από το SM-P605 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160620/b4da2cd5451679ea00f991581d184711.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-P605 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tarif16nikos
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Το καπάκι ebay φιλε μου?

Για δώσε πληροφορίες.

και ένα link αν είναι εύκολο.

Έχει καλο grip?Πλαστικό η έχει λαστιχένια αίσθηση?

Link to comment
Share on other sites

Το καπάκι ebay φιλε μου?

Για δώσε πληροφορίες.

και ένα link αν είναι εύκολο.

Έχει καλο grip?Πλαστικό η έχει λαστιχένια αίσθηση?

 

http://www.ebay.co.uk/itm/151897833930?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=451086577176&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

http://www.ebay.co.uk/itm/191804746021?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=490832583571&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

το καπάκι πλαστική αίσθηση...

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Σημερα αλλαξε η κατασταση απο received σε repairing και τωρα ειναι ready !!!Υπαρχει περίπτωση να το φτιαξανε?να ειχαν οθονες η απλα δεν το ειδαν το προβλημα???

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος για πόλεμο … δεν ξεμένεις με τίποτα .. :):)

 

TP-LINK Power Bank 10400mAh .. αυτό το είχα

 

δεύτερη μπαταριά από procordia πέμπτη την παρήγγηλα παρασκευή την είχα

Edited by fanispan
Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα....εχω και εγω στην κατοχη μου το v10 μαζι με το ρολοι (lg urbane) αλλα η καταναλωση της μπαταριας ειναι δραματικη...υπαρχουν τιποτα ρυθμισεις εξοικονομησης ή πρεπει να το συνηθιζω...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...