Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία... false alarm λοιπόν.

Ναι έτσι φαίνεται... Μέχρι στιγμής δουλεύει μια χαρά :cool:

Ξανα ρωτάω μήπως ξέρει κανείς να μας πει. Μπορώ να γυρίσω σε 5.1.1 χωρίς να το ρουταρω;

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου.

Edited by sokonik
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό ακριβώς θέλω και εγώ ! Να μην κάνω και θόρυβο και ενοχλώ την σύζυγο που κοιμάται την ώρα που καταλήγω και εγώ στο κρεββάτι... :rolleyes:

Βρες αυτοκολλητο ή θηκη με ενσωματωμένη ασύρματη να εισαι οκ.

Βασικα εχω παραγγειλει 2 αυτοκολλητακια εδω και καιρο,καθως ήμουν σχεδον σίγουρος οτι θα επαιρνα v10 αλλα λεω να μεινω μαλλον με s6 edge+,εχω αρρωστησει με την οθοναρα του..Αν θες μου λες.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Και δεν μου αρέσει καθόλου. Αγόρασα ένα ψεύτικο από το eBay μόνο και μόνο για την ασύρματη φόρτιση (η οποία λειτουργεί υπέροχα) αλλά είναι εντελώς πλαστικό το καπάκι. Κανένα grip. Πλαστικό και σκληρό πλαστικό.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

 

Φίλε μου επειδή με ψήνει η ιδέα της ασύρματης φόρτισης μπορείς να πείς τι έχεις αγοράσει και γενικότερα εντυπώσεις. Κοιτάω να πάρω αυτά

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι φαίνεται... Μέχρι στιγμής δουλεύει μια χαρά :cool:

Ξανα ρωτάω μήπως ξέρει κανείς να μας πει. Μπορώ να γυρίσω σε 5.1.1 χωρίς να το ρουταρω;

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου.

 

Αν καποιος που το δει και ασχολειται με αυτα θα σε εμημερωσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι έτσι φαίνεται... Μέχρι στιγμής δουλεύει μια χαρά :cool:

Ξανα ρωτάω μήπως ξέρει κανείς να μας πει. Μπορώ να γυρίσω σε 5.1.1 χωρίς να το ρουταρω;

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου.

 

Αν καποιος που το δει και ασχολειται με αυτα θα σε εμημερωσει.Εν αναγκη μπες στην 24ωρη εξυπηρετηση της lg και πες οτι θες να γυρισεις στην 5.1.1 αν υπαρχει τροπος με lg bridge κλπ.Δεν ξερω αν βοηθανε σε τετοιες περιπτωσεις αλλα δε χανεις τπτ.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος που το δει και ασχολειται με αυτα θα σε εμημερωσει.Εν αναγκη μπες στην 24ωρη εξυπηρετηση της lg και πες οτι θες να γυρισεις στην 5.1.1 αν υπαρχει τροπος με lg bridge κλπ.Δεν ξερω αν βοηθανε σε τετοιες περιπτωσεις αλλα δε χανεις τπτ.

Δεν υπάρχει για αυτούς το v10

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι φαίνεται... Μέχρι στιγμής δουλεύει μια χαρά :cool:

Ξανα ρωτάω μήπως ξέρει κανείς να μας πει. Μπορώ να γυρίσω σε 5.1.1 χωρίς να το ρουταρω;

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου.

Από περιέργεια, όταν πέρασες την ΜΜ έκανες επαναφορά ρυθμίσεων πριν και μετά; Μήπως είναι άσχετο με την ΜΜ το bootloop και ευθύνεται τίποτα άλλο;

Γενικά πάντως έχει φέρει θετικά η ΜΜ, κυρίως στην απόκριση του δακτυλικού και της 2ης οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια, όταν πέρασες την ΜΜ έκανες επαναφορά ρυθμίσεων πριν και μετά; Μήπως είναι άσχετο με την ΜΜ το bootloop και ευθύνεται τίποτα άλλο;

Γενικά πάντως έχει φέρει θετικά η ΜΜ, κυρίως στην απόκριση του δακτυλικού και της 2ης οθόνης.

 

Έχει κάπου τις αλλαγές που έρχονται με την 6; Στη 2η οθόνη που λες τι θετικό φέρνει; Ευχαριστώ :)

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια, όταν πέρασες την ΜΜ έκανες επαναφορά ρυθμίσεων πριν και μετά; Μήπως είναι άσχετο με την ΜΜ το bootloop και ευθύνεται τίποτα άλλο;

Γενικά πάντως έχει φέρει θετικά η ΜΜ, κυρίως στην απόκριση του δακτυλικού και της 2ης οθόνης.

 

Ναι εκανα και πριν και μετα!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάπου τις αλλαγές που έρχονται με την 6; Στη 2η οθόνη που λες τι θετικό φέρνει; Ευχαριστώ :)

Σκρολάρει καλύτερα απ ότι πριν, είναι πιο άμεση.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκρολάρει καλύτερα απ ότι πριν, είναι πιο άμεση.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μα οτι θελουμε λεμε ,ποσο πιο γρηγορα να σκρολαρει εισαι λιγο υπερβολικος?Ρε παιδια το κινητο δε παιζεται πουθενα ουτε σε σκρολ ουτε σε επαφη οθονης ψυλους στα αχυρα ψαχνετε η εχετε το ανικανοποιητο;χαχαχα:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μα οτι θελουμε λεμε ,ποσο πιο γρηγορα να σκρολαρει εισαι λιγο υπερβολικος?Ρε παιδια το κινητο δε παιζεται πουθενα ουτε σε σκρολ ουτε σε επαφη οθονης ψυλους στα αχυρα ψαχνετε η εχετε το ανικανοποιητο;χαχαχα:)

Καθόλου ότι θέλουμε δεν λέμε, ούτε υπερβολικός είμαι, δεν το έχω διαπιστώσει μόνο εγώ, δες και κανένα review στο youtube να πληροφορηθεις καλύτερα πριν βιαστείς να κρίνεις. Δεν είπε κανείς ότι υπήρχε έντονο πρόβλημα στο σκρολαρισμα, απλά τώρα έγινε ακόμα πιο άμεσο. Όπως και στο δακτυλικό αποτύπωμα που έχει βελτιωθεί μακράν.

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου ότι θέλουμε δεν λέμε, ούτε υπερβολικός είμαι, δεν το έχω διαπιστώσει μόνο εγώ, δες και κανένα review στο youtube να πληροφορηθεις καλύτερα πριν βιαστείς να κρίνεις. Δεν είπε κανείς ότι υπήρχε έντονο πρόβλημα στο σκρολαρισμα, απλά τώρα έγινε ακόμα πιο άμεσο. Όπως και στο δακτυλικό αποτύπωμα που έχει βελτιωθεί μακράν.

Πέρα από αυτά που λες υπάρχει κάποια άλλη αξιοσημείωτη και εμφανής διαφορά;

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Galaxy S4

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από αυτά που λες υπάρχει κάποια άλλη αξιοσημείωτη και εμφανής διαφορά;

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Galaxy S4

Κάτι άλλο αξιοσημείωτο δεν παρατήρησα, όσον αφορά το hardware του κινητού τουλάχιστον. Τα υπόλοιπα softwarικα της MM είναι γνωστά, πχ προσθηκη επιλογής σιγασης στον ήχο κλπ. Η μπαταρία σε μένα πάνω κάτω δυστυχώς τα ίδια είναι, παρόλο που περίμενα κάποια βελτίωση λόγω Doze.

Link to comment
Share on other sites

?......

Όπως και στο δακτυλικό αποτύπωμα που έχει βελτιωθεί μακράν.

 

Δεν μπορώ, θα το πω...WTF !! Δηλαδή τι βελτίωση να έχει !?!? Εμένα μέχρι τώρα με έχει εντυπωσιάσει η ταχύτητα του, αστραπή είναι !!

(Ούτε σε πίστα να τρέχαμε και να ψαχνόμαστε πως θα κατεβάσουμε κάνα δεκατάκι στον (τέλειο) γύρο... :lol: )

 

Φιλικά πάντα και χωρίς παρεξήγηση.

Edited by harmon17

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ, θα το πω...WTF !! Δηλαδή τι βελτίωση να έχει !?!? Εμένα μέχρι τώρα με έχει εντυπωσιάσει η ταχύτητα του, αστραπή είναι !!

(Ούτε σε πίστα να τρέχαμε και να ψαχνόμαστε πως θα κατεβάσουμε κάνα δεκατάκι στον (τέλοιο) γύρο... :lol: )

 

Φιλικά πάντα και χωρίς παρεξήγηση.

Ε τι να κάνουμε ρε φίλε; εχθρός του καλού είναι το καλύτερο. Δες το δακτυλικό με Lollipop και μετά με mm και θα καταλάβεις. Οκ να μην γράψουμε δηλαδή τις αλλαγές που υπάρχουν από τη μια version στην άλλη. Έλεος δηλαδή.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου επειδή με ψήνει η ιδέα της ασύρματης φόρτισης μπορείς να πείς τι έχεις αγοράσει και γενικότερα εντυπώσεις. Κοιτάω να πάρω αυτά

Εγώ εδώ αγοράσει μια στρογγυλή βάση. Θα την δεις στο eBay γιατί είναι πολύ διαδεδομένη. Λογικά και αυτή που μου έδειξες θα δουλεύει.

Η ταχύτητα είναι λίγο μικρότερη αλλά το φορτίζει γρήγορα.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160510/2f89a512818353ce1f577d6b69b3b2fa.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160510/57d99f335bd811af24bdf826ae7180c3.jpg

 

Ampere App

 

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να σας πω κάτι που μου κάνει να δω αν το κάνει και σε εσάς; μου το έκανε και το προηγούμενο μου τηλ, το g3 τον τελευταίο καιρό. Όταν κλείνω το Wi-Fi κι ενώ έχω ανοικτά τα δεδομένα δεν πιάνει σήμα 3g ή 4g... Ακόμα κι αν τα κλείσω και τα ξανανοίξω πάλι τίποτα... Ο μόνος τρόπος είναι να το βάλω σε airplane mode για μια στιγμή και μετά επανέρχονται... Το έχει παρατηρήσει κανείς; δεν το κάνει πάντα αλλά τις περισσότερες φορές το κάνει και μου σπάει τα νεύρα.. Δεν είναι λογικό. Έχω την 6άρα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να σας πω κάτι που μου κάνει να δω αν το κάνει και σε εσάς; μου το έκανε και το προηγούμενο μου τηλ, το g3 τον τελευταίο καιρό. Όταν κλείνω το Wi-Fi κι ενώ έχω ανοικτά τα δεδομένα δεν πιάνει σήμα 3g ή 4g... Ακόμα κι αν τα κλείσω και τα ξανανοίξω πάλι τίποτα... Ο μόνος τρόπος είναι να το βάλω σε airplane mode για μια στιγμή και μετά επανέρχονται... Το έχει παρατηρήσει κανείς; δεν το κάνει πάντα αλλά τις περισσότερες φορές το κάνει και μου σπάει τα νεύρα.. Δεν είναι λογικό. Έχω την 6άρα

 

Το κάνει και στο V10 (έχω την 6.0) , μου το έκανε και στο G4. Μάλλον είναι κάποιο bug της 6.0

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και στο V10 (έχω την 6.0) , μου το έκανε και στο G4. Μάλλον είναι κάποιο bug της 6.0

Είναι bug της 6.0 αλλά διορθώθηκε με update ..τουλάχιστον στα Nexus 5 που ξερω

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Είναι bug της 6.0 αλλά διορθώθηκε με update ..τουλάχιστον στα Nexus που ξερω

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

Εμένα το κάνει ακόμα και είμαι στο τελευταίο update για το V10... Μπορεί στα nexus να το διόρθωσαν αλλά η LG προς το παρόν κοιμάται! :lol::lol:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ε τι να κάνουμε ρε φίλε; εχθρός του καλού είναι το καλύτερο. Δες το δακτυλικό με Lollipop και μετά με mm και θα καταλάβεις. Οκ να μην γράψουμε δηλαδή τις αλλαγές που υπάρχουν από τη μια version στην άλλη. Έλεος δηλαδή.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι ρε φίλε, φυσικά και μας ενδιαφέρουν οι αλλαγές στις version... Απλά μου χτύπησε κάπως το "έχει βελτιωθεί μακράν" ...

 

Πάντως το έχω ξαναπεί... δεν σκοπεύω ακόμα να πάω σε Μ.Μ αν δεν σιγουρευτώ 100% ότι είναι οκ... ιδίως αν πρόκειται για (κατά την γνώμη μου πάντα) για επουσιώδεις βελτιώσεις...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το κάνει ακόμα και είμαι στο τελευταίο update για το V10... Μπορεί στα nexus να το διόρθωσαν αλλά η LG προς το παρόν κοιμάται! :lol::lol:

Εδώ δεν έδωσαν ακόμα MM...

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ αγοράσει μια στρογγυλή βάση. Θα την δεις στο eBay γιατί είναι πολύ διαδεδομένη. Λογικά και αυτή που μου έδειξες θα δουλεύει.

Η ταχύτητα είναι λίγο μικρότερη αλλά το φορτίζει γρήγορα.

Ampere App

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

Από ότι βλέπω δεν έχεις θήκη. Το έχεις δοκιμάσει με θήκη να δείς αν φορτίζει;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν έδωσαν ακόμα MM...

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

Την ΜΜ την έχουν δώσει κανονικότατα. Απλά δεν έχει έρθει ΟΤΑ αλλά μέσω LG bridge. Και στο G3 (LG PC SUITE) έτσι μου είχε έρθει η lollipop και στο G4 η 6.0. Δεν φλασάρεις κάτι εσύ ούτε παρεμβαίνεις. Απλά είναι ενσύρματη η διαδικασία και γίνεται αυτοματοποιημένα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...