Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6h sot & 20h αναμονή (δηλαδή μια μέρα), πρόχειρα πρόχειρα note ii, g2, z3/z3c, mate 7/8, s7 edge.

Μην δικαιολογείτε τα αδικαιολόγητα. :!:

 

Καλα το εσ7 ακομα δεν ηρθε το δοκιμασες κατιδιαν; Ενταξει για τα αλλα δεν ξερω αλλα αν προσεξεις αν δεν εχει αναμονη 45 ωρες που εχω βαλει πιο πανω αλλα 20 μαντεψε ποσες ωρες οθονη εχει ακομα.Ξερεις πολοι απο εμας δεν παιζουμε με το κινητο ολη μερα στον καναπε εχουμε και δουλειες.χαχαχα:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα σας,μια ερωτηση-απορια:το κινητο ερχεται με οθονη 5,7 ιντσων συν 2,1 που ειναι η βοηθητικη ή η μικρη ειναι ενσωματωμενη στο συνολικο,δηλαδη στις 5,7;η συσκευη σαν μεγεθος απο διαφορα συγκριτικα που εχω δει φαινεται αρκετα μεγαλη,τουλαχιστον απο samsung galaxy note 5 που ειναι και στην ιδια διασταση οθονης,σε καθημερινη χρηση πως ειναι;ευχαριστω πολυ.

 

Φιλε οι διαφορες που εχει σε μεγεθος με το note 5 ειναι της ταξης του μισου εκατοστου και συνολο οι οθονες ειναι 5.9 σε αυτο το μεγεθος.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλα το εσ7 ακομα δεν ηρθε το δοκιμασες κατιδιαν; Ενταξει για τα αλλα δεν ξερω αλλα αν προσεξεις αν δεν εχει αναμονη 45 ωρες που εχω βαλει πιο πανω αλλα 20 μαντεψε ποσες ωρες οθονη εχει ακομα.Ξερεις πολοι απο εμας δεν παιζουμε με το κινητο ολη μερα στον καναπε εχουμε και δουλειες.χαχαχα:)

 

To ότι έχεις βάλει εσύ 45ώρες αναμονή τι ακριβώς με ενδιαφέρει εμένα?

Με την λογική σου, εγώ θέλω να έχει 1500ώρες αναμονή, συνεπώς καμία συσκευή δεν το έχει και ούτε ποτέ θα το έχει, άρα όλες οι συσκευές έχουν κακή αυτονομία. Άρα πάρτε οποιαδήποτε συσκευή βρείτε αφού όλες είναι κακές. (Καμία δεν βγάζει 1500 ώρες αναμονή)

 

Το εσ7 δεν το γνωρίζω.

Απ'αυτά που σου ανάφερα όλα είναι δοκιμασμένα, είτε από μένα, είτε από αξιόπιστους φίλους.

Τα έχω ψάξει πριν κάνω την αναφορά. (Γιατί και με Note 4 έχω βγάλει 7h sot, αλλά δεν ήταν ο κανόνας, μια φορά έτυχε, οπότε και δεν το ανέφερα στην παραπάνω λίστα)

Link to comment
Share on other sites

To ότι έχεις βάλει εσύ 45ώρες αναμονή τι ακριβώς με ενδιαφέρει εμένα?

Με την λογική σου, εγώ θέλω να έχει 1500ώρες αναμονή, συνεπώς καμία συσκευή δεν το έχει και ούτε ποτέ θα το έχει, άρα όλες οι συσκευές έχουν κακή αυτονομία. Άρα πάρτε οποιαδήποτε συσκευή βρείτε αφού όλες είναι κακές. (Καμία δεν βγάζει 1500 ώρες αναμονή)

 

Το εσ7 δεν το γνωρίζω.

Απ'αυτά που σου ανάφερα όλα είναι δοκιμασμένα, είτε από μένα, είτε από αξιόπιστους φίλους.

Τα έχω ψάξει πριν κάνω την αναφορά. (Γιατί και με Note 4 έχω βγάλει 7h sot, αλλά δεν ήταν ο κανόνας, μια φορά έτυχε, οπότε και δεν το ανέφερα στην παραπάνω λίστα)

 

Το πόσες ώρες βγάζεις ειναι κι αυτό συγκυρία ρυθμίσεων. Με δεδομένα, χωρίς, βίντεο, παιχνίδια, όλα ειναι υποθέσεις.

Συγκρίνοντας το με το G4 ειναι περίπου στα ίδια.

Το G4 ειναι λίγο χειρότερο απο το G2 όποτε βγάζεις κάποια πιθανά συμπεράσματα. Και πάλι οχι ακριβώς.

Εδώ εσυ ο ίδιος δεν βγάζεις σε κάθε φόρτιση ίδια αυτονομία. Άλλες φορές μια μέρα άλλες παραπανω αλλες μέρες μισή.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το πόσες ώρες βγάζεις ειναι κι αυτό συγκυρία ρυθμίσεων. Με δεδομένα, χωρίς, βίντεο, παιχνίδια, όλα ειναι υποθέσεις.

Συγκρίνοντας το με το G4 ειναι περίπου στα ίδια.

Το G4 ειναι λίγο χειρότερο απο το G2 όποτε βγάζεις κάποια πιθανά συμπεράσματα. Και πάλι οχι ακριβώς.

Εδώ εσυ ο ίδιος δεν βγάζεις σε κάθε φόρτιση ίδια αυτονομία. Άλλες φορές μια μέρα άλλες παραπανω αλλες μέρες μισή.

 

Χαίρω πολύ. :)

Το ότι η σύγκριση έγινε με την ίδια χρήση, ίδιο στήσιμο, το θεώρησα αυτονόητο.

Δεν ήξερα ότι κάποιοι συγκρίνεται αυτονομίες συσκευών με την μια συσκευή να παίζει παιχνίδια, 4G ανοικτό και τέρμα φωτεινότητα και την άλλη σε 0 φωτεινότητα, όλα κλειστά και να δείχνει βίντεο. Το προφανές λες, αλλά όπως αποδεικνύεται το προφανές στην Ελλάδα πρέπει να τονίζεται.

 

Όσο για τη σύγκριση G2/G4, θα με συγχωρέσεις αλλά δεν παίζει αυτό που λες, συγκρίνεις τη μέρα με τη νύχτα. (Όσον αφορά την αυτονομία εννοώ)

Link to comment
Share on other sites

όπως έχω ξαναπεί, qhd, 5.5'' λιγότερο από 3500mah δεν υπάρχει, θες μπαλαντέζα.αν το v10 είχε 3500+ θα το αγόραζα χτες γιατί είναι πολύ καλό σύνολο στα υπόλοιπα
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Μια 2η μπαταρια κοστιζει και δεν κοστιζει 20ευρω?:)

Και σε 5 δευτ. εισαι ετοιμος αν τοσο πολυ την ρουφας....

Τωρα για οποια τηλεφωνα αναφερατε ποιο πανω μονο στα mate 8 ειδα πραγματικα πολυ καλη μπαταρια αλλα εκει η αναλυση ειναι μικροτερη και μιλαμε για Kirin επεξεργαστη. Μην συγκρινετε διαφορετικα μεγεθη-ποιοτητες οθονων.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

όπως έχω ξαναπεί, qhd, 5.5'' λιγότερο από 3500mah δεν υπάρχει, θες μπαλαντέζα.αν το v10 είχε 3500+ θα το αγόραζα χτες γιατί είναι πολύ καλό σύνολο στα υπόλοιπα

 

ΟΛΑ ΑΥΤΑ που ανεφερες παραπανω εχουν μικροτερη οθονη εκτος του mate 7 και φτωχοτερες αναλυσεις οποτε δεν συγκρινονται με το v10 επουδενι επισης να σου θυμισω οτι εχει ταχεια φορτοση οποτε οπου και αν εισαι σε μιση ωριτσα. Εισαι οκ επισης βγαινει η μπαταρια και μπορεις να εχεις εφεδρικη κατι που δεν εχουν ολα τα προαναφερομενα.Και παρολα τα 3000 εχει καλη διαχειριση δεν μενεις μεσα στη μερα εκτος αν ολη μερα παιζεις παιζεις παιζεις

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μια 2η μπαταρια κοστιζει και δεν κοστιζει 20ευρω?:)

Και σε 5 δευτ. εισαι ετοιμος αν τοσο πολυ την ρουφας....

Τωρα για οποια τηλεφωνα αναφερατε ποιο πανω μονο στα mate 8 ειδα πραγματικα πολυ καλη μπαταρια αλλα εκει η αναλυση ειναι μικροτερη και μιλαμε για Kirin επεξεργαστη. Μην συγκρινετε διαφορετικα μεγεθη-ποιοτητες οθονων.

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Βασικά πιστεύω στην τιμή που βρίσκεται τώρα είναι τρελό value for money για αυτά που πρόσφερει, πόσο μάλλον όταν προσφέρει και καινοτομίες που το κάνουν να ξεχωρίζει από το σωρό.. βλ. 2η οθόνη, dac converter κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Μετά λύπης μου διαπιστώνω ότι σε ένα ακόμα thread δικαιολογούνται τα αδικαιολόγητα.

Δεν είναι κακό να τονίζονται τα αρνητικά, όπως και τα θετικά.

 

*Δεν ξέρω πόσο τιμητικό είναι για το φόρουμ, αλλά δυστυχώς δεν είναι προνόμιο του συγκεκριμένου νήματος, δυστυχώς γίνεται κατά κώρον σε όλα τα νήματα, από λίγο ως πολύ, ανάλογα πόσο το ''επιτρέπει'' η συσκευή.

 

Υ.γ. Επειδή θα μου την πέσετε, τη συγκεκριμένη συσκευή την ψήφισα & την θεωρώ ως την καλύτερη(όχι τέλεια) για το 2015. :)

Link to comment
Share on other sites

Μετά λύπης μου διαπιστώνω ότι σε ένα ακόμα thread δικαιολογούνται τα αδικαιολόγητα.

Δεν είναι κακό να τονίζονται τα αρνητικά, όπως και τα θετικά.

 

*Δεν ξέρω πόσο τιμητικό είναι για το φόρουμ, αλλά δυστυχώς δεν είναι προνόμιο του συγκεκριμένου νήματος, δυστυχώς γίνεται κατά κώρον σε όλα τα νήματα, από λίγο ως πολύ, ανάλογα πόσο το ''επιτρέπει'' η συσκευή.

 

Υ.γ. Επειδή θα μου την πέσετε, τη συγκεκριμένη συσκευή την ψήφισα & την θεωρώ ως την καλύτερη(όχι τέλεια) για το 2015. :)

 

Ενταξει δεν θεωρειται αρνητικο η μπαταρια την στιγμη που το 98% των κατασκευαστων εκει κυμαινονται να σου δωσω ενα δειγμα ενας φιλος πηρε το ulephone με τα 6050 μπαταρια και αντεχει οσο το g2 κανα 2 ωρες παραπανω συνολικα οχι οθονη και το τζι2 εχει την μιση μπαταρια.Οποτε ειναι θεμα διαχειρισης και αλλοι παραγοντες.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει δεν θεωρειται αρνητικο η μπαταρια την στιγμη που το 98% των κατασκευαστων εκει κυμαινονται να σου δωσω ενα δειγμα ενας φιλος πηρε το ulephone με τα 6050 μπαταρια και αντεχει οσο το g2 κανα 2 ωρες παραπανω συνολικα οχι οθονη και το τζι2 εχει την μιση μπαταρια.Οποτε ειναι θεμα διαχειρισης και αλλοι παραγοντες.

 

Όταν λέμε μπαταρία δεν εννοούμε μόνο τα 3000. :)

Επίσης, αν μου αναφέρεις το elephone για παράδειγμα, η συζήτηση ξεπερνά ακόμα και τα όρια της φαιδρότητας, όπως καταλαβαίνεις γράφει 6050, αλλά ανάθεμα αν έχει πάνω από 2500 :lol:

Αυτές οι συσκευές, όπως και τα oukitel που λένε κάτι παραμύθια για άγριους με 10.000 μπαταρίες, είναι σαν τους Έλληνες που ότι δηλώσουν είναι. Ότι θέλουν γράφουν πάνω, δεν σημαίνει ότι ισχύουν κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε μπαταρία δεν εννοούμε μόνο τα 3000. :)

Επίσης, αν μου αναφέρεις το elephone για παράδειγμα, η συζήτηση ξεπερνά ακόμα και τα όρια της φαιδρότητας, όπως καταλαβαίνεις γράφει 6050, αλλά ανάθεμα αν έχει πάνω από 2500 :lol:

Αυτές οι συσκευές, όπως και τα oukitel που λένε κάτι παραμύθια για άγριους με 10.000 μπαταρίες, είναι σαν τους Έλληνες που ότι δηλώσουν είναι. Ότι θέλουν γράφουν πάνω, δεν σημαίνει ότι ισχύουν κιόλας.

Ενταξει οτι λενε οι κατασκευαστες δεν εχω μετρητή οποτε παω πασο.Το θεμα ειναι οτι ασχετως μπαταριας ειναι εξαιρετικο κινητο και απροβληματιστο μεχρις ωρας.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι ασχετως μπαταριας ειναι εξαιρετικο κινητο και απροβληματιστο μεχρις ωρας.

 

Σε αυτό θα συμφωνήσω, η lg πάτησε πάνω στο ήδη πολύ καλό G4, έχτισε πάνω στα θετικά του, έδωσε και καλή κατασκευή επιτέλους, και έχουμε ένα πάρα πολύ καλό σύνολο(για μένα το καλύτερο-όχι τέλειο). Κερασάκι στην τούρτα η 2η οθόνη. :)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το μόνο που με φοβίζει στο συγκεκριμένο κινητό δεν είναι τίποτα άλλο παρά μόνο ο χρόνος επισκευής από την αντιπροσωπεία σε περίπτωση βλάβης λόγω της μη κυκλοφορίας του στην Ελλάδα και της πιθανής έλλειψης ανταλλακτικών. Δεν θα ήθελα να βρεθώ για κάνα μήνα χωρίς συσκευή αν προκύψει πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Βασικά πιστεύω στην τιμή που βρίσκεται τώρα είναι τρελό value for money για αυτά που πρόσφερει, πόσο μάλλον όταν προσφέρει και καινοτομίες που το κάνουν να ξεχωρίζει από το σωρό.. βλ. 2η οθόνη, dac converter κλπ.

 

Τρελό vfm δεν λες την τιμή που έχει. Είναι ένα αναβαθμισμένο G4 σε αρκετούς τομείς αλλά και πάνω από 50% πάνω σε τιμή. Δεν νομίζω ότι κοστίζει τόσο πολύ η διαφορά τους

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά λύπης μου διαπιστώνω ότι σε ένα ακόμα thread δικαιολογούνται τα αδικαιολόγητα.

Δεν είναι κακό να τονίζονται τα αρνητικά, όπως και τα θετικά.

 

*Δεν ξέρω πόσο τιμητικό είναι για το φόρουμ, αλλά δυστυχώς δεν είναι προνόμιο του συγκεκριμένου νήματος, δυστυχώς γίνεται κατά κώρον σε όλα τα νήματα, από λίγο ως πολύ, ανάλογα πόσο το ''επιτρέπει'' η συσκευή.

 

Υ.γ. Επειδή θα μου την πέσετε, τη συγκεκριμένη συσκευή την ψήφισα & την θεωρώ ως την καλύτερη(όχι τέλεια) για το 2015. :)

 

Δεν δικαιολογεί κανένας τα αδικαιολόγητα. Η κάθε εταιρεία βγάζει συσκευές ανάλογα με τις απαιτήσεις ενός μέσου χρήστη και όχι ανάλογα με το τι ζητάει ο κάθε ένας και η lg θεωρεί ότι αυτή η αυτονομία καλύπτει ένα μέσο χρήστη. Εάν πάλι δεν σου φτάνει η αυτονομία της μπαταρίας μπορείς να έχεις μία δεύτερη με μικρό κόστος. Αντίθετα όλες αυτές οι συσκευές που αναφέρεις μπορεί να δίνουν περισσότερη αυτονομία αλλά εάν δεν σου φτάνει πρέπει να κουβαλάς μαζί σου φορτιστές καλώδια ή powerbank. Προσωπικά θεωρώ πολύ πιο τίμια πρόταση το να έχω επιλογή να αλλάξω μπαταρία από το να έχω μία λίγο ή αρκετά μεγαλύτερη χωρίς όμως επιλογή εάν δεν μου είναι αρκετή

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσωπικά το μόνο που με φοβίζει στο συγκεκριμένο κινητό δεν είναι τίποτα άλλο παρά μόνο ο χρόνος επισκευής από την αντιπροσωπεία σε περίπτωση βλάβης λόγω της μη κυκλοφορίας του στην Ελλάδα και της πιθανής έλλειψης ανταλλακτικών. Δεν θα ήθελα να βρεθώ για κάνα μήνα χωρίς συσκευή αν προκύψει πρόβλημα.

 

Δεν νομίζω ότι θα χρειαστεί τόσος καιρός. Εάν χρειαστούν πιθανόν θα προμηθευτούν τα ανταλλακτικά από κάποια άλλη ευρωπαική χώρα και σε λίγες μέρες θα τα έχουν. Πιστεύω ότι ίσως κάποια στιγμή να έρθει και επίσημα στη χώρα μας και γιαυτό ίσως η αντιπροσωπεία έχει δεχτεί χωρίς δεύτερη κουβέντα το σέρβις του. Πάντως δεν έχει ακουστεί τίποτα για προβλήματα μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς πολλές ώρες οθόνη δε σημαίνει "παίζω στον καναπέ", εμένα μου είναι υπέρχρήσιμο εργαλείο τόσο για τη σχολή όσο και για την εργασία μου

 

Επίσης για να πω επιβεβαιωμένα κινητά που έχουν ΣΗΜΑΝΤΙΚΆ έως ΠΟΛΎ καλύτερη μπαταρία στο θέμα ώρες οθόνη που με ενδιαφέρει:

 

Meizu PRO 5, A8/9, Lumia 1520, 6s+, Note 4, One Max

 

Και αναφέρω μόνο παρόμοιο μέγεθος κινητά. Το v10 με ενδιαφέρει τρελά, και θα ήμουν ήδη κάτοχος αν είχε καλύτερη μπαταρία

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς πολλές ώρες οθόνη δε σημαίνει "παίζω στον καναπέ", εμένα μου είναι υπέρχρήσιμο εργαλείο τόσο για τη σχολή όσο και για την εργασία μου

 

Επίσης για να πω επιβεβαιωμένα κινητά που έχουν ΣΗΜΑΝΤΙΚΆ έως ΠΟΛΎ καλύτερη μπαταρία στο θέμα ώρες οθόνη που με ενδιαφέρει:

 

Meizu PRO 5, A8/9, Lumia 1520, 6s+, Note 4, One Max

 

Και αναφέρω μόνο παρόμοιο μέγεθος κινητά. Το v10 με ενδιαφέρει τρελά, και θα ήμουν ήδη κάτοχος αν είχε καλύτερη μπαταρία

Καθε συσκευη εχει θετικα και αρνητικα, τα ζυγιζεις και βλεπεις τι υπερτερει.

ενα κινητο παντως που βγαζει 3-4 ωρες οθονη *ειδικα με μια τετοια οθονη) δεν το λες με την καμια χαλια.

ναι θα μπορουσε να ηταν καλυτερο σε χρονους, εχει ομως τοσα αλλα που καποιος αν τα βαλει κατω μπορει να δει οτι τον καλυπτει, το πολυ πολυ πολυ οπως σου ειπαν να παρει μια μπαταρια ακομα ή να το φορτιζει ενδιαμεσα για 10-20 λεπτα.

αυτο που εχω καταλαβει εγω παντως, οσο και να διαρκει η μπαταρια ενος κινητου, παντα δεν μας φτανει.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν δικαιολογεί κανένας τα αδικαιολόγητα. Η κάθε εταιρεία βγάζει συσκευές ανάλογα με τις απαιτήσεις ενός μέσου χρήστη και όχι ανάλογα με το τι ζητάει ο κάθε ένας και η lg θεωρεί ότι αυτή η αυτονομία καλύπτει ένα μέσο χρήστη. Εάν πάλι δεν σου φτάνει η αυτονομία της μπαταρίας μπορείς να έχεις μία δεύτερη με μικρό κόστος. Αντίθετα όλες αυτές οι συσκευές που αναφέρεις μπορεί να δίνουν περισσότερη αυτονομία αλλά εάν δεν σου φτάνει πρέπει να κουβαλάς μαζί σου φορτιστές καλώδια ή powerbank. Προσωπικά θεωρώ πολύ πιο τίμια πρόταση το να έχω επιλογή να αλλάξω μπαταρία από το να έχω μία λίγο ή αρκετά μεγαλύτερη χωρίς όμως επιλογή εάν δεν μου είναι αρκετή

 

Δεν ήξερα ότι οι ναυαρχίδες βγαίνουν με βάση το μέσο χρήστη.

Είναι γνωστό άλλωστε ότι ο μέσος χρήστης θα διαθέσει εύκολα πόσα από 350 ως 700.

Αληθεια άραγε για τον power χρήστη ποιες συσκευές βγαίνουν?

 

Το ότι δίνει αποσπώμενη δεν μπορεί να είναι άλλοθι για μέτριες αυτονομίες. Επίσης ξέχασες το fast charge για να ολοκληρωθεί το άλλοθι.

 

Δηλαδή αν έχει αποσπώμενη και fast charge δικαιούται να δίνει μέτρια αυτονομία?

 

Θα συμφωνήσω για αποσπώμενη, είναι μεγάλη ευκολία, και θα το πάω ένα βήμα παρακάτω καθώς προσωπικά στο note edge(που σημειωτέον έχει κακή αυτονομία - δεν ντρέπομαι να το πω) εχω ένα powerbank της xioami και σε συνδυασμό με 2η μπαταρία και τον εξωτερικό φορτιστή, ουσιαστικά έχω 4 μπαταρίες χωρίς ποτέ να μπει φορτιστής στη συσκευή.

 

Υ.γ. Μ'αρεσει που ξεκινάς "Δεν δικαιολογεί κανένας τα αδικαιολόγητα" και όλο το υπόλοιπο post σου κάνει ακριβώς αυτό. :X

 

Υ.γ.(2) Πρώτος είπα ότι θεωρώ την καλύτερη συσκευή για το 15'.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα ότι οι ναυαρχίδες βγαίνουν με βάση το μέσο χρήστη.

Είναι γνωστό άλλωστε ότι ο μέσος χρήστης θα διαθέσει εύκολα πόσα από 350 ως 700.

Αληθεια άραγε για τον power χρήστη ποιες συσκευές βγαίνουν?

 

Το ότι δίνει αποσπώμενη δεν μπορεί να είναι άλλοθι για μέτριες αυτονομίες. Επίσης ξέχασες το fast charge για να ολοκληρωθεί το άλλοθι.

 

Δηλαδή αν έχει αποσπώμενη και fast charge δικαιούται να δίνει μέτρια αυτονομία?

 

Θα συμφωνήσω για αποσπώμενη, είναι μεγάλη ευκολία, και θα το πάω ένα βήμα παρακάτω καθώς προσωπικά στο note edge(που σημειωτέον έχει κακή αυτονομία - δεν ντρέπομαι να το πω) εχω ένα powerbank της xioami και σε συνδυασμό με 2η μπαταρία και τον εξωτερικό φορτιστή, ουσιαστικά έχω 4 μπαταρίες χωρίς ποτέ να μπει φορτιστής στη συσκευή.

 

Υ.γ. Μ'αρεσει που ξεκινάς "Δεν δικαιολογεί κανένας τα αδικαιολόγητα" και όλο το υπόλοιπο post σου κάνει ακριβώς αυτό. :X

 

Υ.γ.(2) Πρώτος είπα ότι θεωρώ την καλύτερη συσκευή για το 15'.

 

Ο μέσος χρήστης εννοεί σε ανάγκες οχι power medium και λοιπά

Δυστυχώς δεν έχει την καλύτερη αυτονομία αλλα πάλι ειναι καλή δεν μπορείς να την πεις και χάλια.

Σίγουρα δεν ειναι το ατού της συσκευής η μπαταρία της αλλα έχει μια μπαταρία που βγάζει την ημέρα όποτε ειναι καλά. Αυτό λένε όλοι δεν είπε κανένας ότι η συγκεκριμένη σελίδα προωθεί κινητά εταιρειών.

Ίσα ίσα εδώ μέσα να δεις κράξιμο που πέφτει σε ορισμένες συσκευές.

Αλλες με μικρότερη οθόνη και δεν φτάνουν την μισή μέσα. Ονόματα μην λέμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ο μέσος χρήστης εννοεί σε ανάγκες οχι power medium και λοιπά

Δυστυχώς δεν έχει την καλύτερη αυτονομία αλλα πάλι ειναι καλή δεν μπορείς να την πεις και χάλια.

Σίγουρα δεν ειναι το ατού της συσκευής η μπαταρία της αλλα έχει μια μπαταρία που βγάζει την ημέρα όποτε ειναι καλά. Αυτό λένε όλοι δεν είπε κανένας ότι η συγκεκριμένη σελίδα προωθεί κινητά εταιρειών.

Ίσα ίσα εδώ μέσα να δεις κράξιμο που πέφτει σε ορισμένες συσκευές.

Αλλες με μικρότερη οθόνη και δεν φτάνουν την μισή μέσα. Ονόματα μην λέμε

 

Το 2ο υ.γ μου μπορεί να σε κατατοπίσει για το τι άποψη έχω για τη συσκευή. :)

Το ότι κάποιοι είναι τυφλοί, δεν σημαίνει ότι θα επικρατώ τον μονόφθαλμο :)

 

Μέσος χρήστης ξέρω σημαίνει ότι θέλω μια μεσαία συσκευή, για μεσαία χρήση, με μέτριες απαιτήσεις

Απλός χρήστης σημαίνει απλή χρήση, λίγα πραγματα, λίγες απαιτήσεις.

Power χρήστης σημαίνει βαριά χρήση, πολλές απαιτήσεις.

Απλά ελληνικά μιλάω.

 

Οι ναυαρχίδες αλοίμονο αν σχεδιάζονται για το μέσο χρήστη και αλοίμονο αν ένας μέσος χρήστης δίνει από 350 μέχρι 700 για κινητό, και το χρησιμοποιεί σαν ένα των 200.

Πόσο φαιδρό όταν γράφει κάποιος το iphone είναι μια χαρά για μέσο χρήστη και κάνει άριστα 10 βασικά πράγματα.

Ναι 10 βασικά πράγματα και 700-1000 τιμή :lol:

 

To ότι τις παίρνουν και μέσοι ή απλοί χρήστες είναι άλλο θέμα και δεν αφορά καν ένα τεχνολογικό φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες,ψάχνω για αγορά νέου κινητού και είμαι πολύ κοντά στο να αποφασίσω για το LG V10,κοιτάζω και το s6 edge + αλλά υπάρχει μια διαφορά τιμής στα 100 γιουρια και επίσης νομίζω ότι θα με βολέψει η ανθεκτικότητα του lg αλλά και η πάρα πολύ καλή κάμερα,βέβαια και το edge + έχει επίσης πολύ καλή κάμερα,θα ήθελα αν μπορείτε επειδή βλέπω ότι το αποκτήσατε αρκετοί τελευταία να μου πείτε από ποιο σκρουτζομαγαζο γιατί διαβασα σχόλια από πελατες σε όλα σχεδόν τα καταστήματα αλλά θα ήθελα και τις δικές σας εμπειρίες!
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς πολλές ώρες οθόνη δε σημαίνει "παίζω στον καναπέ", εμένα μου είναι υπέρχρήσιμο εργαλείο τόσο για τη σχολή όσο και για την εργασία μου

 

Επίσης για να πω επιβεβαιωμένα κινητά που έχουν ΣΗΜΑΝΤΙΚΆ έως ΠΟΛΎ καλύτερη μπαταρία στο θέμα ώρες οθόνη που με ενδιαφέρει:

 

Meizu PRO 5, A8/9, Lumia 1520, 6s+, Note 4, One Max

 

Και αναφέρω μόνο παρόμοιο μέγεθος κινητά. Το v10 με ενδιαφέρει τρελά, και θα ήμουν ήδη κάτοχος αν είχε καλύτερη μπαταρία

Γνώμη μου πως όλες οι τωρινές ναυαρχίδες, αν εξαιρέσουμε ίσως το s7 edge, έχουν μειονεκτήματα και πλεονεκτήματα, ζύγιζει ο καθένας τι του χρειάζεται περισσότερο και τι λιγότερο και αποφασίζει τι θα αγοράσει.

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου πως όλες οι τωρινές ναυαρχίδες, αν εξαιρέσουμε ίσως το s7 edge, έχουν μειονεκτήματα και πλεονεκτήματα, ζύγιζει ο καθένας τι του χρειάζεται περισσότερο και τι λιγότερο και αποφασίζει τι θα αγοράσει.

 

Αν και ξεφεύγουμε για off-topic, s7 edge: όχι radio, όχι ir, όχι αποσπώμενη, ΚΝΟΧ :down:, το χειρότερο είναι ότι και τα 4 είναι εξ'επιλογής.

Οverall πήγε ένα βήμα παρακάτω από το 15' & λογικά θα παίξει μόνο του. Τέλος off-topic.

Link to comment
Share on other sites

Το 2ο υ.γ μου μπορεί να σε κατατοπίσει για το τι άποψη έχω για τη συσκευή. :)

Το ότι κάποιοι είναι τυφλοί, δεν σημαίνει ότι θα επικρατώ τον μονόφθαλμο :)

 

Μέσος χρήστης ξέρω σημαίνει ότι θέλω μια μεσαία συσκευή, για μεσαία χρήση, με μέτριες απαιτήσεις

Απλός χρήστης σημαίνει απλή χρήση, λίγα πραγματα, λίγες απαιτήσεις.

Power χρήστης σημαίνει βαριά χρήση, πολλές απαιτήσεις.

Απλά ελληνικά μιλάω.

 

Οι ναυαρχίδες αλοίμονο αν σχεδιάζονται για το μέσο χρήστη και αλοίμονο αν ένας μέσος χρήστης δίνει από 350 μέχρι 700 για κινητό, και το χρησιμοποιεί σαν ένα των 200.

Πόσο φαιδρό όταν γράφει κάποιος το iphone είναι μια χαρά για μέσο χρήστη και κάνει άριστα 10 βασικά πράγματα.

Ναι 10 βασικά πράγματα και 700-1000 τιμή :lol:

 

To ότι τις παίρνουν και μέσοι ή απλοί χρήστες είναι άλλο θέμα και δεν αφορά καν ένα τεχνολογικό φόρουμ.

 

Πάλι δεν καταλαβαίνεις.

Πόσοι ειναι αυτοί που έχουν πχ το G4;

Πχ 2.000.000 power users. Αυτοί όλοι έχουν ενα μέσο όρο, μια μέση τιμή. Αυτό λέμε. Η LG πήρε πχ αυτόν τον μέσο όρο και έβγαλε το V10.

Δεν είπε κανεις ότι πήρε τον μέσο όρο αυτών που δίνουν 150€ για συσκευή

 

Και αυτό για τα 10 πράγματα του iPhone δεν το έπιασα.

Επειδή θέλεις αυτονομία θα σ έλεγα να πάρεις ενα 6 plus γιατι με τα αλλα θα μείνουμε εδώ να μαλώνουμε μπας και βγάλει κανα 20λεπτο παραπανω. Χαχαχα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...