Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν με αγχώνει καθόλου. Έχω διαβάσει οτι γενικά σε κάποιες συσκευές έχει παρατηρηθεί το θέμα που συνήθως λύνετε με root.

Ποιο θεμα δεν υπαρχει θεμα αμαν με τα ρουτ.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απ ότι διαβάζω στα reviews, η κάμερα ενώ στο manual mode είναι πολύ καλή, στο auto χωλαίνει αρκετά εως πολύ. Αναρωτιέμαι όταν θα θέλουμε να βγάλουμε καμιά φωτο της προκοπής πρέπει πριν να κάνουμε ενα σωρό ρυθμίσεις και πειράματα για να βγει αξιόλογη;
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι διαβάζω στα reviews, η κάμερα ενώ στο manual mode είναι πολύ καλή, στο auto χωλαίνει αρκετά εως πολύ. Αναρωτιέμαι όταν θα θέλουμε να βγάλουμε καμιά φωτο της προκοπής πρέπει πριν να κάνουμε ενα σωρό ρυθμίσεις και πειράματα για να βγει αξιόλογη;

 

Ποιος τα λεει αυτα ειναι μπουρδες μια χαρα δουλευει στο αυτοματο τοτε ολα τα τζι4 ειναι αχρηστα

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι διαβάζω στα reviews, η κάμερα ενώ στο manual mode είναι πολύ καλή, στο auto χωλαίνει αρκετά εως πολύ. Αναρωτιέμαι όταν θα θέλουμε να βγάλουμε καμιά φωτο της προκοπής πρέπει πριν να κάνουμε ενα σωρό ρυθμίσεις και πειράματα για να βγει αξιόλογη;

 

Η κάμερα του στο auto είναι αν όχι η καλύτερη μια από της 3 καλύτερες στην αγορά....οπότε μη ακούς διαβάζεις Ότι να'ναι και στο λέω εγώ που το έχω και πριν είχα το G4-NOTE4 και τώρα έχω και το MATE 8.....Η κάμερα του είναι απλά φανταστική....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κάποιος κάποια θήκη σαν την επίσημη της LG με το παραθυράκι??

Σκέφτομαι για την Nillkin windows mode. Αξίζει η να παρω της LG?

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κάποιος κάποια θήκη σαν την επίσημη της LG με το παραθυράκι??

Σκέφτομαι για την Nillkin windows mode. Αξίζει η να παρω της LG?

 

Η γνησια ως ειθισται ειναι η καλυτερη.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!:D

Απο σημερα, πρωι-πρωι, κι εγω στην παρεα σας, με επιστροφη στην LG, μετα απο μια διετια!!! Ευχομαι να το ευχαριστηθω, κι αυτην τη φορα!!!!

Σαν πρωτη εντυπωση, δε μου φανηκε ιδιαιτερα μεγαλο (προερχομαι απο 5,5'' smartphones). Πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης και φωτεινη οθονη, υπερανω καθε κριτικης!!!Θετικα με προιδεασε το γεγονος, πως φορα ηδη προστασια οθονης, εστω κι εν απλο film, για αρχη, καλο ειναι.

Θα το σκαλισω εκτενεστερα, κι εδω ειμαστε!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!:D

Απο σημερα, πρωι-πρωι, κι εγω στην παρεα σας, με επιστροφη στην LG, μετα απο μια διετια!!! Ευχομαι να το ευχαριστηθω, κι αυτην τη φορα!!!!

Σαν πρωτη εντυπωση, δε μου φανηκε ιδιαιτερα μεγαλο (προερχομαι απο 5,5'' smartphones). Πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης και φωτεινη οθονη, υπερανω καθε κριτικης!!!Θετικα με προιδεασε το γεγονος, πως φορα ηδη προστασια οθονης, εστω κι εν απλο film, για αρχη, καλο ειναι.

Θα το σκαλισω εκτενεστερα, κι εδω ειμαστε!!!:)

 

Καλοριζικο αναμενουμε

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος και εγω απο σημερα....Ευχαριστω φιλε Κωστα-tsiglas για την αψογη σε ολα συσκευη σου:)

Το τηλεφωνο ειναι υπεροχο σε ολα του, θα γραψω μονο αν βρω κατι που δεν μου αρεσει:lol:

Το δικο μου ειναι το DUAL βεβαια αλλα για πειτε, unlock bootloader και root εκανε κανενας?

Μιας κει ετσι και αλλιως δεν εχω εγγυηση ετοιμαζομαι....:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος και εγω απο σημερα....Ευχαριστω φιλε Κωστα-tsiglas για την αψογη σε ολα συσκευη σου:)

Το τηλεφωνο ειναι υπεροχο σε ολα του, θα γραψω μονο αν βρω κατι που δεν μου αρεσει:lol:

Το δικο μου ειναι το DUAL βεβαια αλλα για πειτε, unlock bootloader και root εκανε κανενας?

Μιας κει ετσι και αλλιως δεν εχω εγγυηση ετοιμαζομαι....:)

 

Δεν το έχω αλλά παρακολουθώ το θέμα γιατί ενδιαφέρομαι να το πάρω όταν η τιμή του πάει σε πιο λογικά επίπεδα. root υπάρχει δες στο xda http://forum.xda-developers.com/lg-v10/general/lg-v10-dual-sim-h961n-official-thread-t3248822 κάπου προς τη μέση του τόπικ θα βρεις το τρόπο. Κάνοντας root μπορείς επίσης να ξεκλειδώσεις και την μπάντα 20 για 4G που δεν υποστηρίζει η συσκευή. Εφόσον βέβαια μιλάμε για το H961. Ο bootloader δεν έχει ξεκλειδώσει ακόμη

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω αλλά παρακολουθώ το θέμα γιατί ενδιαφέρομαι να το πάρω όταν η τιμή του πάει σε πιο λογικά επίπεδα. root υπάρχει δες στο xda http://forum.xda-developers.com/lg-v10/general/lg-v10-dual-sim-h961n-official-thread-t3248822 κάπου προς τη μέση του τόπικ θα βρεις το τρόπο. Κάνοντας root μπορείς επίσης να ξεκλειδώσεις και την μπάντα 20 για 4G που δεν υποστηρίζει η συσκευή. Εφόσον βέβαια μιλάμε για το H961. Ο bootloader δεν έχει ξεκλειδώσει ακόμη

-------------------------

 

Στο γνωστο σαιτ μονο για το Η901 εχει καστομ ρομς καθως ερχεται με ξεκλειδωτο boootloader εργοστασιακα.Ηδη εχει cm12 -ειναι το t-mobile.

Και γω περιμενω λιγο να πεσει η τιμη ,εκτος αν ο φιλος vasilis_d2 ,αποφασισει να δωσει το δικο του:rolleyes::rolleyes: ...

ΕΙχα παρει ενα 64αρι αλλα -mea culpa-το δωσα -χωρις φλασαρισμα δε μπορω.

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

LG V10 είναι το πρώτο κινητό που χρησιμοποιεί την τεχνολογία ενίσχυσης σήματος TruSignal™ antenna boost της Qualcomm Technologies, η οποία έχει σχεδιαστεί για να βελτιστοποιεί το σήμα που λαμβάνει η συσκευή, ώστε ο χρήστης να απολαμβάνει λιγότερες διακοπές κλήσης, υψηλότερη ταχύτητα δεδομένων και καλύτερη επικοινωνία, ανεξαρτήτως του πώς κρατάει τη συσκευή.

 

ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ηξερα μεχρι προχτες που ημουν σε ενα ημιυπογειο φιλης κανενα κινητο μου δεν ειχε σημα και φυσικα ουτε το v10 αλλα εκπληκτος μετα απο 2 3 λεπτα που το κοιταξα ειχε 2 γραμμες σηματος και λεω μπαα θα ανεβασε υσχυ το δικτυο κινητης η θα εβαλαν και αλλη κεραια ,και μολις σημερα επεσα σε αυτο το αρθρο μπραβο ελτζι.

Αυτό δεν έχει να κάνει με τον επεξεργαστή; απ ότι διαβάζω τη δυνατότητα έχουν και όλα τα κινητά με snapdragon 820.

 

https://www.qualcomm.com/documents/trusignal-antenna-boost-infographic

Link to comment
Share on other sites

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, οπότε αν κατάλαβα καλά, τη συγκεκριμένη δυνατότητα έχουν και όλα τα υπόλοιπα κινητά με snapdragon 808 όπως του V10 αλλά και οι μεταγενέστεροι snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, οπότε αν κατάλαβα καλά, τη συγκεκριμένη δυνατότητα έχουν και όλα τα υπόλοιπα κινητά με snapdragon 808 όπως του V10 αλλά και οι μεταγενέστεροι snapdragon.

 

οχι δε λεει αυτο, λεει οτι ειναι το πρωτο και μοναδικο κινητο αυτη την στιγμη στο εμποριο που εχει αυτη τη λειτουργια ο 808 δεν εχει σχεση .

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Απο μαμα η απο τους διαφορους;Αν ερθει μεσω οτα οοοταν ερθει μονο τοτε θα την περασω

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αρχισε και η γρηγορη πτωση της τιμης του ,το παρακολουθω εδω και μερες ,μεσα σε 15 επεσε απο 520 στα 481..Σε καμμια δεκαρια μερες ακομα θα παει στα 460.
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Πότε είναι να βγει το καινούργιο v10? Έτσι από περιέργεια ρωτώ

 

Ακομα δε βγηκε αυτο εσυ περιμενεις το επομενο;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες..

Μήπως κάποιος που έχει το ν10 είναι από Πάτρα για να το δω από κοντά??

Μπορεί ήδη να έχω αγοράσει tempered glass, θήκες και τα λοιπά, αλλά ακόμα φοβάμαι την μετάβαση από το neo v 3,7 ίντσες στις 5,7+2,1 ίντσες ..

Βέβαια της κοπέλας μου το g4 μου είναι άνεκτο σαν μέγεθος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες..

Μήπως κάποιος που έχει το ν10 είναι από Πάτρα για να το δω από κοντά??

Μπορεί ήδη να έχω αγοράσει tempered glass, θήκες και τα λοιπά, αλλά ακόμα φοβάμαι την μετάβαση από το neo v 3,7 ίντσες στις 5,7+2,1 ίντσες ..

Βέβαια της κοπέλας μου το g4 μου είναι άνεκτο σαν μέγεθος

 

Καλημερα και σε σενα φιλε μου και σε ολη την παρεα!!!

Το εχω εγω, 2 μερων, απο Τριτη που θα επιστρεψω, μπορω να σε εξυπηρετησω.:D

Το προβλημα που αντιμετωπιζω, ειναι το εξης: ενω οριζω σαν ηχο κλησης ενα mp3, το οποιο εχω περασει στη μνημη, το τηλεφωνο συνεχιζει να χτυπα με τον ηχο κλησης της LG!!! Υπαρχει καποια ρυθμιση, την οποια δε βλεπω, η ειναι καποιο γνωστο bug??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες..

Μήπως κάποιος που έχει το ν10 είναι από Πάτρα για να το δω από κοντά??

Μπορεί ήδη να έχω αγοράσει tempered glass, θήκες και τα λοιπά, αλλά ακόμα φοβάμαι την μετάβαση από το neo v 3,7 ίντσες στις 5,7+2,1 ίντσες ..

Βέβαια της κοπέλας μου το g4 μου είναι άνεκτο σαν μέγεθος

 

Είμαι και εγώ Πάτρα......

Πέρνα όποτε θες από C-TECH ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ Νόρμαν & Δερκών 27 να το δεις........

Γιάννης.....

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία σας ευχαριστώ και τους δύο. Θα κανονίσω με τον johmic από εβδομάδα να το δω. 3 λεπτά στο χέρι μου θέλω να το ακουμπήσω και αν μπαίνει στην τσέπη του μπουφάν μηχανής Edited by DOR1K1N
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...