Jump to content

Doogee X5 pro


bbbb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανω quote παλιο ποστ το ξερω αλλα θελω να κανω μια ερωτηση. Αν ρουταρω, δεν χανω κατι απο αρχεια η ρυθμισεις ε? Επισης με το ιδιο zip ροοταρω ολες τις ρομ του x5 pro?

 

Τελος, θελω να ρουταρω ωστε να περασω τις εφαρμογες μετά μεσω τιτανιουμ σε αλλη συσκευη, πρεπει και η αλλη να ειναι rooted?

Ευχαριστω!

 

Κάποια απάντηση για τα παραπάνω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επίσης αν καποιος γνωρίζει πως μπορεί να βλέπουμε απο το PC τα αρχεία της SD του κινητου? :worry: :help:

 

αυτο κατ αρχην ειναι "μανισιο" αξεσουαρ σε ολα τα αντροιντ :lol:

καρφωσε το αντροιντ σου με μια usb στον υπολογιστη, και πηγαινε στο my computer.

θα δεις δυο νεους σκληρους.

ο ενας ειναι η μανισια ραμ του κινητου σου

και ο δευτερος η sd card που του εβαλες.

ουτε ρυθμισεις χρειαζεται ουτε τιποτα.

 

οσο για τις 1900 επαφες σου, δες το θετικα.. :D

ξεκινα κατ αρχην να γραφεις ονοματεπωνυμο στο ονομα μονο, για τις νεες επαφες.

και αν ολοι οι τροποι που σου ειπαν τα παιδια δεν σου βγηκαν,

τοτε παρτο αποφαση και αφιερωσε 10 λεπτα την μερα, να κανεις κοπυ πειστ 100 επωνυμα στο αντιστοιχο ονομα, μια φορα την μερα. καντο στο gmail που εχεις παντρεψει με το play store. που κανει και συγχρονισμο.

σε 19 μερες θα εχει τελειωσει το μαρτυριο, και δεν θα χρειαστει να το ξανακανεις ποτε.

και φυσικα, μπακαπ κι αγιος ο θεος, γιατι τα αντροιντ μ@λακιζονται συχνα στον συγχρονισμο, και μπορει να ξαναδεις τα φαντασματα του παρελθοντος.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

αυτο κατ αρχην ειναι "μανισιο" αξεσουαρ σε ολα τα αντροιντ :lol:

καρφωσε το αντροιντ σου με μια usb στον υπολογιστη, και πηγαινε στο my computer.

θα δεις δυο νεους σκληρους.

ο ενας ειναι η μανισια ραμ του κινητου σου

και ο δευτερος η sd card που του εβαλες.

ουτε ρυθμισεις χρειαζεται ουτε τιποτα.

 

οσο για τις 1900 επαφες σου, δες το θετικα.. :D

ξεκινα κατ αρχην να γραφεις ονοματεπωνυμο στο ονομα μονο, για τις νεες επαφες.

και αν ολοι οι τροποι που σου ειπαν τα παιδια δεν σου βγηκαν,

τοτε παρτο αποφαση και αφιερωσε 10 λεπτα την μερα, να κανεις κοπυ πειστ 100 επωνυμα στο αντιστοιχο ονομα, μια φορα την μερα. καντο στο gmail που εχεις παντρεψει με το play store. που κανει και συγχρονισμο.

σε 19 μερες θα εχει τελειωσει το μαρτυριο, και δεν θα χρειαστει να το ξανακανεις ποτε.

και φυσικα, μπακαπ κι αγιος ο θεος, γιατι τα αντροιντ μ@λακιζονται συχνα στον συγχρονισμο, και μπορει να ξαναδεις τα φαντασματα του παρελθοντος.. :lol:

:thanks: :thanks: :thanks:

Καλά είμαι μπούφος!

Προσπαθούσα μεσω του προγραμματος συγχρονισμου με bluetooth αλλα πολή φασαρία και κολλήματα κάποιες φορές.

Δεν φαντασθηκα ότι γίνεται ετσι απλά με USB όπως στα WM

 

Όσο φίλε για τις επαφές μεγάλη πίκρα το Android τουλάχισον για τις δικές μου συνήθειες τόσο στην γρήγορη αναζήτηση επαφής όσο και στον σωστό συγχρονισμο.

Για να σου δόσω να καταλάβεις χρησιμοποιώ εδώ και 25 περίπου χρόνια outlook και εχω συγχρονίσει όλα τα παλιά μου κινητά απο Siemens αν θυμάσαι μέχρι διάφορα ΝΟΚΙΑ symbian 6121 Ε52 Ε66 navigator κλπ χωρίς προβλήματα χωρίς να έχω χάσει επαφή είτε σημείωση ραντεβού στο ημερολόγιο κλπ.

Σε ενα phonepad και στο X5p οκ συχρονισα τις ςπαφές αλλα καταλαβαίνω ότι τα σμαρτφόν είναι πολύ σμαρτ και λίγο φόν... :D

Είτε είνα άλλης φιλοσοφίας που εγώ τουλάχιστον δεν έχω συνιθίσει με αποτέλεσμα στο θέμα τηλέφωνο να υπάρχει απογοήτευση σε μένα και να εχω πάντα μαζί μου με clonesim το ΝΟΚΙΑ με το οποίο στην ανάγκη όταν οδηγώ βρίσκω αμέσως οποιαδήποτε επαφή για κληση. Υπ όψη ΝΟΚΙΑ με MLS Destinator με φοβερό αλγόριθμο παρακαλώ.

Με το android πρέπει να κανω στην άκρη και να κάνω 7-10 χτυπήματα για να βώ επαφή και να κάνω κλήση .

Ασε που τα πργράμματα πλοήγησης (sygic , here maps, mapsme κλπ) τουλάχιστον για μένα αν και εχουν τρομερά γραφικά χάνουν αρκετά στον αλγόριθμο πλοήγησης και πολλες φορές με καθοδηγούν για δύο χλμ απόστασης μεσω ρούμελης +200χλμ γύρω γύρω.... :lol:

Backup έχω κάνει στο outlook δεν εχω θέμα με αυτο.

Θα δω οταν βρώ λίγο χρόνο να μετατρεψω το outlook.pst σε csv αρχειο και να συγχωνευσω το οναμα με επώνυμο όπως είπε και ο bbbb.

Οταν εχω αποτέλεσμα θα σας ενημερώσω ισως και καποιος άλλος να το χρειαστεί.

Παραυτα μου κάνει μεγάλη εντύπωση που δεν εχει προβλεφτεί κάτι τετοιο απο καμια εκδοση λειτουργικού android ουτε απο κάποια εφαρμογη και αρχίζω να σκεφτομαι οτι μαλλον εγώ είμα λάθος... :lol:

 

Παρόλα αυτα παιδια θα ήθελα όλους να σας ευχαριστήσω πάρα πολύ για την ενημέρωση και για την μεγάλη βοήθεια που μου προσφέρατε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, αγόρασα και εγώ τη δικιά μου συσκευή το Νοέμβριο. Παρόλο που πήρα δυο-τρία updates την πρώτη εβδομάδα, έχω κολλήσει από τότε στην R09 έκδοση. Όσες φορές και να κάνω έλεγχο για ενημερώσεις δεν μου έρχονται οι επόμενες! Επειδή δεν θέλω να μπλέξω με custom recoveries κτλ, αν κατεβάσω χειροκίνητα τις εκδόσεις 10-14 και την εγκαταστήσω μέσω "Local updates" (στις ρυθμίσεις στις ενημερώσεις συστήματος) , θα είμαι εντάξει? Ή θα χρειαστεί να εγκαταστήσω τα sp flash tools και να ακολουθήσω τις διαδικασίες από εδώ (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6528925#post6528925) ? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά , ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο κινητό για πολύ απλή χρήση δεν με ενδιαφέρει να το κάνω root και κανένα παιχνίδι . όλοι αναφέρεται ότι για τα 70 ευρώ που κοστίζει αξίζει πάρα πολύ . σας παρακαλώ με ενδιαφέρει να μου πείτε αν μετά απο τόσο καιρό που το έχετε τι κολλήματα έχετε συναντήσει . lagαρει καθόλου το κινητό ;

ευχαριστώ προκαταβολικά παιδιά , οποιαδήποτε πληροφορία θα ήταν χρήσιμη

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά , ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο κινητό για πολύ απλή χρήση δεν με ενδιαφέρει να το κάνω root και κανένα παιχνίδι . όλοι αναφέρεται ότι για τα 70 ευρώ που κοστίζει αξίζει πάρα πολύ . σας παρακαλώ με ενδιαφέρει να μου πείτε αν μετά απο τόσο καιρό που το έχετε τι κολλήματα έχετε συναντήσει . lagαρει καθόλου το κινητό ;

ευχαριστώ προκαταβολικά παιδιά , οποιαδήποτε πληροφορία θα ήταν χρήσιμη

Δεν χρειαζεται να πουμε πολλα,το αγοραζεις αφοβα,εχει δειξει πολυ καλα δειγματα η εταιρια,και η συγκεκριμενη συσκευη ακομα καλυτερα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Στα 75€ δεν εχει αντιπαλο κατα την γνωμη μου στα 5" κινητα.μοναδικο μειον η χαλια καμερα και η μετρια ισως αυτονομια αλλα αξιζει ως συνολο.

Μετα λιγο ακριβοτερο ειναι το homtom ht3 pro με καλυτερη μπαταρια

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

kαλημέρα, προσπαθώ να κάνω το κινητό hotspot με κάρτα Q και να μοιράσω σήμα σε άλλη συσκευή, δεν μπορώ , ενώ κάνω τα προβλεπόμενα. Ενώ επικοινωνούν οι συσκευές δεν μπορω να μπω στο internet , ενω απο κινητο φιλου δινει στην άλλη συσκευή. το προβλημα ειναι στο x5 pro. Αυτό εγινε σε δυο συσκευές Χ5pro που έχω αγοράσει. Το παράξενο είναι ότι τις πρώτες 10 μέρες λειτουργούσαν καλά. Θα μας τρελλάνουν..??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, αγόρασα και εγώ τη δικιά μου συσκευή το Νοέμβριο. Παρόλο που πήρα δυο-τρία updates την πρώτη εβδομάδα, έχω κολλήσει από τότε στην R09 έκδοση. Όσες φορές και να κάνω έλεγχο για ενημερώσεις δεν μου έρχονται οι επόμενες! Επειδή δεν θέλω να μπλέξω με custom recoveries κτλ, αν κατεβάσω χειροκίνητα τις εκδόσεις 10-14 και την εγκαταστήσω μέσω "Local updates" (στις ρυθμίσεις στις ενημερώσεις συστήματος) , θα είμαι εντάξει? Ή θα χρειαστεί να εγκαταστήσω τα sp flash tools και να ακολουθήσω τις διαδικασίες από εδώ (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6528925#post6528925) ? Ευχαριστώ!

 

Είμαστε πολλοί που αντιμετωπίζουμε το ίδιο πρόβλημα. Σε ερώτησή μου, η doogee απάντησε να εγκαταστήσω την stock r14th με flash tool και αυτό έκανα εγώ, λίγες ημέρες πριν...

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σχεδόν όλα τα ποστ αλλά κάνω μία γρήγορη ερώτηση για να σιγουρευτω. Είμαι με r14 official με update ota από r12.Υπάρχει δυνατότητα root k recovery η δεν έχει βγει κάτι ακόμα??

 

Επίσης νομιζω οτι όταν κλείνω Viber k whatapp από τα recents μετά δεν έρχονται οι ειδοποίησεις αν δεν ανοιξω το πρόγραμμα...νόμιζα ότι αυτό διορθώθηκε...

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by isaias1983
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σχεδόν όλα τα ποστ αλλά κάνω μία γρήγορη ερώτηση για να σιγουρευτω. Είμαι με r14 official με update ota από r12.Υπάρχει δυνατότητα root k recovery η δεν έχει βγει κάτι ακόμα??

 

Επίσης νομιζω οτι όταν κλείνω Viber k whatapp από τα recents μετά δεν έρχονται οι ειδοποίησεις αν δεν ανοιξω το πρόγραμμα...νόμιζα ότι αυτό διορθώθηκε...

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με οφισιαλ R14 δεν μου έπαιξε το twrp της R11-R12 πάντως. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι πιο νέο στο needrom μιας και έχω μέρες να ασχοληθώ λόγο ότι υπάρχει χρόνος να κάτσω στον υπολογιστή (γιαυτό και έχει πάει πίσω και η ενημέρωση του αναλυτικού οδηγού) με R12 και twrp μπορείς να βάλεις την custom r14 που έχω παρατηρήσει ότι πάει και καλύτερα η μπαταρία!

 

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να ξαναφλασαρω από την αρχή.ένα ροοτ ήθελα...τλκ το έκανα με kingroot εύκολα κ γρήγορα αν κ δεν το συμπαθω καθόλου...

 

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

tasos_v

 

δεν κανεις κανενα βαθυ σερτς στον γουγλη μηπως υπαρχει καμια εφαρμογη στο play store ( εστω και paid) που να σου κανει ευκολα και γρηγορα τετοιες μετατροπες?

νομιζω οτι ειχα ψαξει παλια και κατι υπηρχε

για δες το

Link to comment
Share on other sites

γειά σας συνάδελφοι, ένας φίλος αγόρασε πρόσφατα το τηλέφωνο, έχει την R14 έκδοση πάνω, το πρόβλημα είναι ότι δεν του πιάνει 4G,σε περιοχή που θα έπρεπε να πιάνει (τσεκαρισμενο με άλλο κινητό). μήπως πρέπει να γίνει κάποια ρύθμιση στο engineering mode? οι ρυθμίσεις οι απλές είναι όπως πρέπει

 

Sent from my HT7 using Tapatalk

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

γειά σας συνάδελφοι, ένας φίλος αγόρασε πρόσφατα το τηλέφωνο, έχει την R14 έκδοση πάνω, το πρόβλημα είναι ότι δεν του πιάνει 4G,σε περιοχή που θα έπρεπε να πιάνει (τσεκαρισμενο με άλλο κινητό). μήπως πρέπει να γίνει κάποια ρύθμιση στο engineering mode? οι ρυθμίσεις οι απλές είναι όπως πρέπει

 

Sent from my HT7 using Tapatalk

Τι εταιρία έχει? Η δικιά του σιμ σε άλλη 4G συσκευή πιάνει 4G? Έχει καλέσει στην εταιρία για να κάνει ενεργοποίηση του 4G?

 

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cosmote έχει, έχει και wind, και οι δύο κάρτες πιάνουν μέχρι 3g στην Πάτρα που μένει,δεν τις έχω τσεκαρει με άλλο κινητό,κ οι δύο κάρτες sim είναι καινούριες, έχει ενεργοποιήσει το 4G

 

Sent from my HT7 using Tapatalk

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Cosmote έχει, έχει και wind, και οι δύο κάρτες πιάνουν μέχρι 3g στην Πάτρα που μένει,δεν τις έχω τσεκαρει με άλλο κινητό,κ οι δύο κάρτες sim είναι καινούριες, έχει ενεργοποιήσει το 4G

 

Sent from my HT7 using Tapatalk

 

Ας γίνει μια δοκιμή με άλλη συσκευή και έλεγχο στις ρυθμίσεις ότι είναι όντως ενεργοποιημένο το 4G και ένα τηλέφωνο στην εταιρία για επιβεβαίωση ότι είναι ενεργό το 4G καλό θα ήταν. Και μένα καινούρια ήταν η σιμ όταν την έβαλα στην συσκευή και γράφει και 4G πάνω αλλά πάλι έπρεπε να πάρω τηλ στην cosmote για ενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

τελικά ήθελε ενεργοποίηση από την εταιρεία (cosmote),την έκανε κ είναι εντάξει. ευχαριστώ για την βοήθεια!

 

Sent from my HT7 using Tapatalk

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Αγόρασα τον Ιανουάριο 2 Doogee x5 pro από Gearbest (παρέλαβα μέσα Φεβρουαρίου). Σήμερα το πρωί το τηλέφωνο που χρησιμοποιώ εγώ, που το είχα στο φορτιστή όλη νύχτα όταν το έπιασα στα χέρια μου ήταν ζεστό (όχι καυτό) και δεν ανταποκρίνονταν στο πάτημα του κουμπιού. Φαινόταν να λειτουργεί και τα πλήκτρα της οθόνης έκαναν την χαρακτηριστική δόνηση χωρίς να εμφανίζεται τίποτα στην οθόνη. Περίμενα μερικά λεπτά και αφού είδα ότι δεν γινόταν τίποτα αφαίρεσα την μπαταρία. Μετά από αυτό το τηλ. δεν ανάβει καθόλου, ούτε μπαίνει σε recovery mode (power + vol up). Δοκίμασα και την μπαταρία του δευτέρου τηλ που έχω που λειτουργεί κανονικά αλλά τίποτα. Το τηλ είναι στην κατάσταση που το παρέλαβα, με τις αναβαθμίσεις της εταιρείας. Δεν έχω πειράξει κάτι (root – new rom κλπ). Έχει εμπειρία κανείς τι μπορώ να κάνω; Κάθε βοήθεια δεκτή.
Link to comment
Share on other sites

Έχει εμπειρία κανείς τι μπορώ να κάνω; Κάθε βοήθεια δεκτή.

επαθα το ιδιο σε cubot s308.

Μαλλον δεν γινεται τιποτα.

Τελευταια σου ελπιδα να μπορέσεις να το ανοίξεις με φορτιστη επανω και αμεσωσ hard reset. Εναλλακτικα μηνυμα στο εργοστασιο η/και στον πωλητη. Δεν αξιζει να το στειλεις πισω. Υποθετω ότι δεν μπορεισ να φλασαρεισ την μαμισια ρομ?

Link to comment
Share on other sites

μού είχε τύχει κάτι τέτοιο με ένα lenovo,τουλάχιστον αυτό έμπαινε σε recovery κ επανήλθε. δοκιμασες να το συνδέσεις στο PC και να ξαναπεράσεις την ROM?

 

Sent from my HT7 using Tapatalk

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

έχει ανοίξει (κυριολεκτικά) κανείς το κινητό? Δεν βρίσκω πουθενά ούτε καν φωτογραφίες από τα ενδότερα (disassembly)
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία στο να περάσω νέα rom δοκίμασα τον οδηγό του θέματος, αλλά δεν μου αναγνωρίζει το τηλ το flashtool, ώστε να ξεκινήσει την διαδικασία (πατάω download, τοποθετώ την μπαταρία και συνδέω το τηλ στο pc).

Το τηλ δεν δείχνει κανένα σημείο ζωής με κανένα συνδυασμό πλήκτρων (πχ power + volup). Έχω στείλει μήνυμα στο gearbest και περιμένω απάντηση. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...