Jump to content

Doogee X5 pro


bbbb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι αλλά υπάρχει και μια περίπτωση να μην εμφανιστούν.Η γνώμη μου είναι να τις έχεις στην εσωτερική μνήμη
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα το τεστ τελικα.

 

Και οπως ηταν "φυσικο" δεν τις εδειξε ΠΟΤΕ.

Γι'αυτο και τις μετεφερα στη συσκευη και ησυχασα. Παντως θα επρεπε φα το διορθωσουν. Κι ας εχει και 500 γιγα μνημη.

Link to comment
Share on other sites

Nαι αν και αυτό ειναι πρόβλημα της google και όχι της doogee.Πάντα έτσι γινόταν με αυτόν τον τρόπο μεταφοράς των εφαρμογών στην sd απο το android 2.2 που ασχολούμαι προσωπικά.Τότε όμως είχαμε 1-2gb rom και ήταν επιτακτική η ανάγκη να δουλεύουμε έτσι αν και κάναμε άλλα κολπάκια με 2ο partition στην sd κτλ.Στο android 6 (αν το πάρει η συσκευή) έχουν φτιάξει τρόπο να φαίνεται η sd ως ενιαίος χώρος με την εσωτερική μνήμη
Link to comment
Share on other sites

Ωραια πραματα... Αμα δωσουν την αναβαθμιση και για να ο δικο μας θα ειναι σουπερ. Αλλιως για καμια custom. :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. :)

Πώς γίνεται να δω και να διαχειριστώ τα αρχεία της SD και της μνήμης του τηλ απο τα windows??

χρησιμοποιώ Total Commander (δεν βρίσκω καποιο plugin για Android)

αλλα και απο τη διαχείρηση αρχείων των windows δεν θα με πέιραζε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Υπάρχει κάποιος πού να έχει πάρει ή να έχει βρει μπαταρία μεγαλύτερη για το τηλ;

Μόνο μία έχω βρει 3000 και δεν ξέρω αν κάνει οπότε δεν κάνω την κίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Υπάρχει κάποιος πού να έχει πάρει ή να έχει βρει μπαταρία μεγαλύτερη για το τηλ;

Μόνο μία έχω βρει 3000 και δεν ξέρω αν κάνει οπότε δεν κάνω την κίνηση.

 

http://www.ebay.com/itm/221998011258?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Επειδη ψαχνομαι για συσκευη και η συγκεκριμενη ειναι μια απο αυτες,

ηθελα να ρωτησω κατι.

Ενας χρηστης στο skroutz λεει πως αν το κανεις root μπαινει η εφαρμογη καμερας του

lenovo vibe x..Ισχυει κατι τετοιο?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Lumia640 DS..WM10:D

FLICKR jon jon (mobile pics)..BUSY

 

GuruShots:https://gurushots.com/jonjon347657/photos

εχει την πλακα του...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Επειδη ψαχνομαι για συσκευη και η συγκεκριμενη ειναι μια απο αυτες,

ηθελα να ρωτησω κατι.

Ενας χρηστης στο skroutz λεει πως αν το κανεις root μπαινει η εφαρμογη καμερας του

lenovo vibe x..Ισχυει κατι τετοιο?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Eφαρμογες για την καμερα στο playstore πολλες,και δεν θελει root.Τωρα τι ακριβως γραφει το παλικαρι δεν καταλαβα καλα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

 

Την έχεις δοκιμάσει κιόλας ή απλά από αναζήτηση την προτείνεις?

 

Παιδια καλησπερα.

Επειδη ψαχνομαι για συσκευη και η συγκεκριμενη ειναι μια απο αυτες,

ηθελα να ρωτησω κατι.

Ενας χρηστης στο skroutz λεει πως αν το κανεις root μπαινει η εφαρμογη καμερας του

lenovo vibe x..Ισχυει κατι τετοιο?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Ίσως να το έκανε root με κάποιο αυτοματοποιημένο τρόπο πχ kingo και να του εγκατέστησε κάποια έξτρα εφαρμογή ως διαφήμιση. Αλλιώς όχι δεν είναι πιθανό κάτι τέτοιο αν φλασάρεις μέσω twrp το supersu.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως εννοεί πως θέλει να βάλει την εφαρμογή της κάμερας του Lenovo και άκουσε ότι μπαίνει αν είναι root το τηλέφωνο, και αυτό ρωτάει.
Link to comment
Share on other sites

 

Ναι αυτήν βρήκα κι εγώ αλλά δεν ξέρω αν κάνει. Την έχεις δοκιμάσει ή μήπως κάποιος άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογή την πάγωσα με το titanium μιας και δεν ήξερα τι είναι.Για το root κατεβάζεις και αντιγράφεις στην sd αυτό το αρχείο

Μετά πας ρυθμίσεις-->σχετικά με το τηλέφωνο-->ενημέρωση συστήματος,πατάς το κουμπί μενού και επιλέγεις τοπικές ενημερώσεις και βρίσκεις το αρχειο που αντέγραψες πριν στην κάρτα.Σου βγάζει ένα μήνυμα,επιβεβαιώνεις το φλασάρισμα,κάνει reboot,περιμένεις να ξαναμπει στο λειτουργικό και είσαι root.

Yπόψιν ότι μετά το root δε μπορείς να κάνεις πλέον ota updates

Κανω quote παλιο ποστ το ξερω αλλα θελω να κανω μια ερωτηση. Αν ρουταρω, δεν χανω κατι απο αρχεια η ρυθμισεις ε? Επισης με το ιδιο zip ροοταρω ολες τις ρομ του x5 pro?

 

Τελος, θελω να ρουταρω ωστε να περασω τις εφαρμογες μετά μεσω τιτανιουμ σε αλλη συσκευη, πρεπει και η αλλη να ειναι rooted?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Την έχεις δοκιμάσει κιόλας ή απλά από αναζήτηση την προτείνεις?

 

Την περιμένω, σε λίγες ημέρες θα την έχω, μόλις την πάρω στα χέρια μου και την δοκιμάσω θα σου πω αν αξίζει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Μπορεί κάποιος να μου πει αν αξίζει το κινητό στα χρήματά του? Σκέφτομαι να το αγοράσω. Με νοιάζει κυρίως να είναι αξιόπιστο και η κάμερα να είναι αξιοπρεπής.

Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Την περιμένω, σε λίγες ημέρες θα την έχω, μόλις την πάρω στα χέρια μου και την δοκιμάσω θα σου πω αν αξίζει...

 

Ωραίος ευχαριστώ. Θα περιμένω εντυπώσεις.

 

Καλησπέρα!

 

Μπορεί κάποιος να μου πει αν αξίζει το κινητό στα χρήματά του? Σκέφτομαι να το αγοράσω. Με νοιάζει κυρίως να είναι αξιόπιστο και η κάμερα να είναι αξιοπρεπής.

Αξιόπιστο είναι ναι. Η κάμερα του όμως δεν είναι και το δυνατό του σημείο.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ.Η κάμερα είναι το μοναδικό σημείο που ουσιαστικά πρέπει να κάνεις συμβιβασμό σε αυτό το κινητό.Εγώ θα την έλεγα απλά ικανοποιητική δεδομένου των χρημάτων που κοστίζει το κινητό.Μπορείς και μόνος σου να τσεκάρεις εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6321122#post6321122 και στο αμέσως επόμενο ποστ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

 

Απογοητεύτηκα να πω την αλήθεια από την κάμερα.

 

Η μπαταρία έχει χάσει καθόλου από όταν το αγοράσατε? Γιατί ένα παράπονο από το huawei που είχα πάρει (το 2011, δεν πήρα ξανά κινέζικο) ήταν ότι η μπαταρία χάλασε αρκετά γρήγορα (1 έτος-1μιση, κάπου τόσο. Μετά δεν κρατούσε καθόλου, 12 ώρες με ελάχιστη χρήση),

 

ενώ είχα Sony του 2011 πάλι και η μπαταρία μέχρι πριν 4-5 μήνες που χάλασε (το κινητό) έβγαζε 36ώρες με μέτρια χρήση χαλαρά.(4 ώρες οθόνη)

Edited by Brousko
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Eγώ το δικό μου το κράτησα γύρω στους 3 μήνες,οπότε δεν παρατήρησα κάποια πτώση στην μπαταρία.Παρόλα αυτά είχα πάρει ήδη άλλες 2 μπαταρίες και φόρτιζα σε εξωτερικό φορτιστή.Οσο για την κάμερα εκεί πάσχουν τα περισσότερα κινέζικα αυτής της κατηγορίας τιμής και όχι μόνο.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

 

Απογοητεύτηκα να πω την αλήθεια από την κάμερα.

 

Η μπαταρία έχει χάσει καθόλου από όταν το αγοράσατε? Γιατί ένα παράπονο από το huawei που είχα πάρει (το 2011, δεν πήρα ξανά κινέζικο) ήταν ότι η μπαταρία χάλασε αρκετά γρήγορα (1 έτος-1μιση, κάπου τόσο. Μετά δεν κρατούσε καθόλου, 12 ώρες με ελάχιστη χρήση),

 

ενώ είχα Sony του 2011 πάλι και η μπαταρία μέχρι πριν 4-5 μήνες που χάλασε (το κινητό) έβγαζε 36ώρες με μέτρια χρήση χαλαρά.(4 ώρες οθόνη)

 

Υποκειμενικό αυτό με την μπαταρία πάντως. Μπορεί το πρόβλημα να μην το είχε η μπαταρία αλλά να είχες battery drain από το android os ή απο το android system που είναι τα πιο διαδεδομένα και επίσης από κάποια εφαρμογή που είχες εγκατεστημένη. Καλό είναι να κοιτάς και το διάγραμμα της μπαταρίας να ξέρεις τι γίνεται και με το λειτουργικό που σου τρώει μπαταρία, τσεκάρεις και αν έχει φουσκώσει και αν έχεις την δυνατότητα να την μετρήσεις κιόλας να δεις τι τάσεις έχει αλλιώς με μια βόλτα σε ένα μαγαζί να στην μετρήσουν 2 λεπτά με το πολύμετρο δεν είναι τίποτα! Εγώ μετά από 4 μήνες είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και αν δεις τις σελίδες του ποστ έχω βάλει screenshots από την μπαταρία μου. Έχω κάνει και ρυθμίσεις βέβαια και τσεκάρω συχνά πως πάει η μπαταρία αλλά και να τα πηγαίνει τόσο καλά δεν το περίμενα!

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να κάνει screencast (screen mirroring)? σε εμένα δεν λειτουργεί.

Καταρχήν δεν υπάρχει καν η επιλογή wifi display.

Στο wifi direct μόνο έχει κάποιες επιλογές, αλλά δεν λειτουργούν με κάποιες συμβατές συσκευές που έχω..

ispania.gr

Link to comment
Share on other sites

σε όχι το pro το gps σε όλα τα προγράμματα που δοκίμασα με διχνει αλλού απο όπου είμαι και με δίχνει να κινούμε πολλές φορές και γενικά δίχνει ότι νάναι.ρομ έχει 5.1v15-2015.11.02 διορθώνεται αυτό και πως ??
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να κάνει screencast (screen mirroring)? σε εμένα δεν λειτουργεί.

Καταρχήν δεν υπάρχει καν η επιλογή wifi display.

Στο wifi direct μόνο έχει κάποιες επιλογές, αλλά δεν λειτουργούν με κάποιες συμβατές συσκευές που έχω..

Δυστυχώς στην πλειοψηφία των 6735 κινητών δεν υπάρχει αυτή η επιλογή.Κατάφερα να εμφανίσω στο μενού προβολή την επιλογή αυτή με μια εντολή που πρόσθεσα στο build.prop αρχείο αλλά δεν κατάφερνε να συνδεθεί με το miracast στο hdmi miracast στικάκι μου.Η μόνη λύση που βρήκα ήταν με την χρήση του mirrorop sender/receiver αλλά πρώτον κοστίζει 10€ η πλήρης έκδοση και 2ον ο receiver θέλει είτε pc,είτε android tv box.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...