Jump to content

Doogee X5 pro


bbbb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιάννη σε ευχαριστώ,!

Θα το ψαξω πάλι φίλε γιατί στο myphonexplorer που είναι το πρόγραμμα που συγχρονίζει.

Εχει απιλογές για γραμματοσειρές στις ρυθμίσεις αλλα όσες και άν δοκίμασα τίποτε...

Αφού έχει τέτοιες επιλογές, ψάξε και τίποτα Unicode αν υπάρχει ή κάτι σχετικά με προβολή χαρακτήρων κλπ. Όχι μόνο γραμματοσειρά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα.εχει αντιμετωπισει καποιος να μην ακουγεται ο ηχος στις κλησεις?αλλες φορες δουλευει σωστα και αλλες δεν ακουγεται
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.εχει αντιμετωπισει καποιος να μην ακουγεται ο ηχος στις κλησεις?αλλες φορες δουλευει σωστα και αλλες δεν ακουγεται

 

Κι εμένα είχε και έχει ανάλογο πρόβλημα και δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει.Πάντως θέμα ρομ δεν είναι.Θα είχε στρώσει με τόσες αναβαθμίσεις.

Στην αρχή έβαλα από το play κάποιο sound booster κι δουλεψε για λίγο σωστά.Μετά πάλι τα ίδια.Αποφάσισα να το δώσω αλλά το μετάνιωσα και το κράτησα για ανταλλακτικά.Σήμερα εξακολουθεί να κάνει τα ίδια.Αγόρασα από Ελλάδα ένα ίδιο και ησύχασα.Αν μπορεί καποιος να βοηθήσει ...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα είχε και έχει ανάλογο πρόβλημα και δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει.Πάντως θέμα ρομ δεν είναι.Θα είχε στρώσει με τόσες αναβαθμίσεις.

Στην αρχή έβαλα από το play κάποιο sound booster κι δουλεψε για λίγο σωστά.Μετά πάλι τα ίδια.Αποφάσισα να το δώσω αλλά το μετάνιωσα και το κράτησα για ανταλλακτικά.Σήμερα εξακολουθεί να κάνει τα ίδια.Αγόρασα από Ελλάδα ένα ίδιο και ησύχασα.Αν μπορεί καποιος να βοηθήσει ...

Το μονο που μπορω να υποθεσω ειναι προβλημα στο ηχειο του...

Εγω ειχα ενα το οποιο ακουγοταν παρα πατα πολυ χαμηλα...

Αλλαξα ηχειο και δουλεψε αψογα...

Link to comment
Share on other sites

από δεδομένα πόση ώρα σας αντέχει ?

τελειώνει αμέσως η μπαταρία με συχνή χρήση?

Με 3G όχι 4G γιατί την καταπίνει και τρώει και περισσότερα δεδομένα μου βγάζει μια μερα με 2 ώρες οθόνη οπότε όχι πολύ χρήση όπως καταλαβαίνεις. Με wifi μου βγάζει 4 ώρες και πάνω ανάλογα αν έχω κλήσεις ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Ο πιο ευκολος τροπος ειναι να του περασεις το zip αρχειο απο ρυθμισεις-->σχετικα με το τηλεφωνο.η διαδικασια περιγραφεται στο πρωτο ποστ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.εχω ενα κινητο με τον ιδιο επεηεργαστη.ενα cubot h1.επειδη στο νημα του δ υπαρχει ξεκαθαρος οδηγος για ροοτ.κανει αυτος για το δικο μου;ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Ο πιο ευκολος τροπος ειναι να του περασεις το zip αρχειο απο ρυθμισεις-->σχετικα με το τηλεφωνο.η διαδικασια περιγραφεται στο πρωτο ποστ

Μόνο που δεν γίνεται για όσους εχουν την τελευταία version R11.. ;

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που δεν γίνεται για όσους εχουν την τελευταία version R11.. ;

Δεν είναι απαραίτητο να έχεις την R11 για να μην δουλέψει αυτός ο τρόπος. Σε μένα που ήρθε με R07 δεν δούλεψε και ούτε οταν έκανα δοκιμή την R11 δούλεψε σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δούλεψε κανονικά μέχρι και την R09.Εκτος αυτού όμως είχα δοκιμάσει και με το στοκ ρεκοβερυ με εισαγωγή σε αυτό με τον τρόπο που περιγράφω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6414446#post6414446 και φλάσαρα το αρχείο χωρίς πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Ζήτησα απο τον megthebest στο needrom να φτιάξει ένα twrp recovery με τα αρχεία απο την R11. Κατεβάζετε απο http://www.needrom.com/download/twrp-2-8-7-3-megthebest-5/ twrp for R11 version.Οποιος θέλει ας δοκιμάσει και ας αναφέρει αποτελέσματα
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα .

Να υπενθυμίσω πως το κινητό μου φοράει σε αντίθεση με πολλούς απο εσάς την r.11 .Σήμερα το απόγευμα μου ήρθε αυτόματα fota update 43.5 mb αναβάθμιση ,δεν μπορεί όμως να προχωρήσει στην εγκατάσταση γιατί το κινητό είναι rooted .Αν και δοκίμασα μερικά προγράμματα για unrooting δεν κατάφερα τίποτα .Με ποιόν τρόπο γίνεται το unrooting στην συσκευή μας μιάς και twrp δεν έχω για να περάσω το update που έχει αποθηκευτεί και είναι σε μορφή .zip ;

Εδώ σε θέλω μάστοραααα ...:(:(:(

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

1.Δοκίμασε το twrp που δινω στο προηγούμενο ποστ και δες αν λειτουργεί αρχικά και μετά αν θα εγκαταστήσει το ota.Αν και είναι πολύ πιθανό επειδή είναι root το κινητό,να πέσεις σε bootloop ακόμη και αν εγκατασταθεί σωστά το ota μέσω του νέου twrp.Απο την άλλη όμως εφόσον λειτουργήσει το twrp,πριν δοκιμάσεις την εγκατάσταση του ota update,θα πάρεις ένα twrp backup και θα μπορέσεις να επιστρέψεις σε λειτουργική κατάσταση,αν πέσεις σε bootloop

2.Ξαναπερνάς μέσω sp flash tools την R11,κάνεις το update και μετά αν το επιθυμείς ξανακάνεις root

Link to comment
Share on other sites

1.Δοκίμασε το twrp που δινω στο προηγούμενο ποστ και δες αν λειτουργεί αρχικά και μετά αν θα εγκαταστήσει το ota.Αν και είναι πολύ πιθανό επειδή είναι root το κινητό,να πέσεις σε bootloop ακόμη και αν εγκατασταθεί σωστά το ota μέσω του νέου twrp.Απο την άλλη όμως εφόσον λειτουργήσει το twrp,πριν δοκιμάσεις την εγκατάσταση του ota update,θα πάρεις ένα twrp backup και θα μπορέσεις να επιστρέψεις σε λειτουργική κατάσταση,αν πέσεις σε bootloop

2.Ξαναπερνάς μέσω sp flash tools την R11,κάνεις το update και μετά αν το επιθυμείς ξανακάνεις root

Χαχαχα,αυτή την στιγμή παίρνω backup αλλά τυχαία πριν δω καν ο γκαβός το προηγούμενο post σου από το δικό μου ,βρήκα το recovery για την r.11 και το πέρασα !

Για να δούμε ,σε 10 λεπτά το πολύ θα ξέρουμε ...

Ευχαριστώ !!!:ninja:

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Οκ γράψε αποτελέσματα και αν είναι εντάξει να διορθώσουμε ανάλογα και τις οδηγίες στο πρώτο ποστ του θέματος
Link to comment
Share on other sites

Το twrp Μου δούλεψε μία χαρα παιδιά ,διορθώστε άμμεσαH αναβάθμιση όχι ,δεν νομίζω να κάνω το 2. βαριέμαι ...Ξέρεις τώρα τι έπαθα ;;;Θέλω να περάσω xposed /gr. box ...Με τρώει το χεράκι μου ...Unroot όμως δεν γίνεται με κάποιον τρόπο; Σίγουρα ; Edited by Hyper_Ban
Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια.Απο όσο γνωρίζω όχι.Πλήρες unroot δεν γίνεται.Το supersu έχει μια επιλογή για απεγκατάσταση αλλά δε ξέρω κατά πόσο δουλεύει σωστά.Αν προσπαθήσεις να βάλεις xposed,κάνε πρώτα wipe user data/factory reset απο το twrp,ξεκίνα "καθαρό" το κινητό απο τις δικές σου εφαρμογές και τότε προσπάθησε να βάλεις xposed και πριν ξεκινήσεις πάλι κάνε wipe cache μετά την εγκατάσταση του xposed zip.Με τις δικές μας εφαρμογές πάνω,έχω παρατηρήσει ότι κατά 99% έχουμε bootloop αν βάλουμε xposed επειδή κατά την εκκίνηση το xposed επαναδημιουργεί την cache της κάθε εγκατεστημένης εφαρμογής απο την αρχή.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα με τρώει να δοκιμάσω να τα περάσω όλα από την αρχή για να δω την R11 και αν τυχών μου βγάλει καμιά άλλη νέα ενημέρωση αλλά χθες και σήμερα κάτι γίνεται με την σύνδεση του ιντερνετ και δεν έχω καθόλου ταχύτητα οπότε μέχρι να κατέβει το update και μετά οι εφαρμογές μου ώστε να κάνω τις ρυθμίσεις μου θα ξημερώσω! Σαββατοκύριακο ίσως το δω αλλιώς από βδομάδα!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά .Αφού που λέτε εχθες πέρασα με επιτυχία το twrp recovery σε r11 ,έβαλα με 100% επιτυχία και χωρίς κανένα πρόβλημα και το xposed με το gravity box.Πρωτα όμως έκανα wipe data/factory reset και αφου τελειωσα με το setup wipe cache,αν έκανα εγκατάσταση έτσι όπως ήμουν την λούπα την είχα στο τσεπακι .Αφού το ζουρλανα στην μοντιφια,είπα να περάσω ο βλαξ χωρις να πάρω 2ο backup ,την r12 που μου είχε έρθει ως update νωρίς χθες το απόγευμα .Το έκανα και...BOOM έπεσα σε λούπα!!!

Φτου και από τη αρχή λοιπόν και τώρα ειμαι κομπλε .

Όποιος λοιπόν θέλει να πέρασε τo r12 update να μην έχει rootarei το κινητό του...Αυτά από το μέτωπο...

Ευχαριστώ των bbbbb για τις πολύτιμες συμβουλές του,με έσωσε από πολύ κόπο.-

Edited by Hyper_Ban
Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...