Jump to content

Χρεώσεις καρτών σταθερής τηλεφωνίας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς πολύ εύκολα να αγοράσεις χρόνο ομίλίας με χρήση πιστωτικής κάρτας.. Οταν μπεις στη σελίδα του λογαριασμού σου δίνει αυτη την επιλογή.

 

Και αν δεν έχεις πιστωτική, τζίφος; :blink:

Ανεπίτρεπτο!

Πάλι η κάρτα του πατέρα μου θα την πληρώσει!

:bear:
Link to comment
Share on other sites

Και αν δεν έχεις πιστωτική, τζίφος; :blink:

Ανεπίτρεπτο!

Πάλι η κάρτα του πατέρα μου θα την πληρώσει!

 

Μπορείς επίσης να ζητήσεις να έρχεται λογαριασμός σπίτι. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορώ να χρησιμοποιήσω την HOL eVoice από σταθερό τηλέφωνο μέσω του 800-200-eVoice (χωρίς μικρόφωνα κλπ) και να πληρώνω τον λογαριασμό που θα έρχεται;; :happy:

Πώς ακριβώς γίνεται αυτό;

:bear:
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η @##$$$##&& εταιρία (ΟΤΕ) της Ρωσίας άλλαξε απο +70 σε +74 :mad: τα σταθερά κι έτσι απο 0,0240/1' πήγε 0,0433/1':mad: , δεν συνεχίζω :X γιατί θα παραφερθώ μεσημεριάτικα:chair: :rocket: :shoot: :kill: :knife: :knife:

 

:lock:

Link to comment
Share on other sites

Απο 00709524***** με χρέωση 0,0240/1'

πήγε 00749524***** με χρέωση 0,0433/1'

δηλ. άλλαξαν το 0 σε 4 που αυτόματα πάει σε άλλη χρέωση(evoice)

Εγώ μιλάω με συγγενικό μου πρόσωπο που δουλεύει στη Μόσχα κάθε μέρα για 12'-18' δηλ εκεί που πλήρωνα τα 18'=0,51408ευρώ

τώρα τα 18'=0,927486

Εχει μεγάλη διαφορά όπως είχα καλομάθει:food:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορώ να χρησιμοποιήσω την HOL eVoice από σταθερό τηλέφωνο μέσω του 800-200-eVoice (χωρίς μικρόφωνα κλπ) και να πληρώνω τον λογαριασμό που θα έρχεται;; :happy:

Πώς ακριβώς γίνεται αυτό;

 

 

Κοίτα.

Στην on-line διαχείρηση για το evoice, μπορείς να επιλέξεις τον τρόπο που θα πληρώνεις (ή καλύτερα το πορτοφόλι το οποίο θα χρεώνεις).

Πιο συγκεκριμένα, υπάρχουν τα ηλεκτρονικά πορτοφόλια:

1) το πορτοφόλι επιχορηγήσεων (δηλαδή ότι χρόνο που σου πιστώνει η hol κατά καιρούς, όπως τα 3ευρώ δωρεάν αρχικό χρόνο ομιλίας)

2) το πορτοφόλι καταθέσεων (περιέχει τα χρήματα που καταθέτεις στον τραπεζικό λογαριασμό της hol)

3) το πορτοφόλι πιστώσεων (δηλαδή χρεωνεσαι και σου έρχεται λογαριασμός. Τα στοιχεία σου τα έχουν, αφού τα δηλώνεις όταν ενεργοποιείς το account σου))

 

Επειδή δεν χρησιμοποιώ την υπηρεσία πολύ, δεν γνωρίζω να σου πω λεπτομέρειες. Πάρε ένα τηλ την hol για λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερεις κανείς καποια καρτα supercart νομιζω που να εχει φτηνες κλήσεις προς κινητά εξωτερικου?

Κατι ακουσα αλλά δεν ειμαι και σιγουρος αν υπαρχει κατι τετοιο...

ΑΝΟΡΘΩΣΗ - ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Απο 00709524***** με χρέωση 0,0240/1'

πήγε 00749524***** με χρέωση 0,0433/1'

δηλ. άλλαξαν το 0 σε 4 που αυτόματα πάει σε άλλη χρέωση(evoice)

Εγώ μιλάω με συγγενικό μου πρόσωπο που δουλεύει στη Μόσχα κάθε μέρα για 12'-18' δηλ εκεί που πλήρωνα τα 18'=0,51408ευρώ

τώρα τα 18'=0,927486

Εχει μεγάλη διαφορά όπως είχα καλομάθει:food:

Πάρε ένα τηλέφωνο στην HOL και ενημέρωσε τους ή στείλε ένα e-mail

έχω πάντως παρατηρήσει ότι ενημερώνονονται σύντομα για τις αλλαγές αριθμών και τις περνάνε στο σύστημα,

Link to comment
Share on other sites

Όλως τυχαίως η τιμή προσφοράς είναι 0,0417 ....

Συνενοημένοι ήταν με την talk-talk????

 

Η talk talk δινει 130 λεπτα με 5 ευρω..

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για ΑΓΓΛΙΑ, ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ, ΗΠΑ, ΓΕΡΜΑΝΙΑ, ΙΤΑΛΙΑ, ΣΟΥΗΔΙΑ, ΠΟΛΩΝΙΑ Οι τιμές αλλάξανε πάλι

Έχεις δίκιο τώρα μιλάς 130 λεπτά με talk-talk .

Νέα τιμή 0,0385

Link to comment
Share on other sites

Χθες πήρα την Χρονοκάρτα των 6 ευρώ για να μιλήσω με Γαλλία. Την είχα ξαναπάρει αρκετές φορές και είχε καλή χρέωση, αν θυμάμαι καλά 140΄για 6 ευρώ.

Χθες λοιπόν μου "έφαγε" την κάρτα μέσα σε 10 περίπου λεπτά! Έπαθα σοκ.

Προφανώς ο ΟΤΕ άλλαξε τις χρεώσεις του γι' αυτό προσέξτε.

Δεν ξέρω πώς το βλέπετε εσείς αλλά για εμένα είναι απαράδεκτο αυτό. Είναι μεγάλοι κλέφτες.

Σήμερα λοιπόν (αφού χθες χάλασα όλη μου την κάρτα) πήρα talk-talk.

Για 5 ευρώ μου έδωσε 100΄για σταθερό Γαλλία.

Νομίζω είναι η καλύτερη τιμή που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή και ισχύει μέχρι Μάιο. Άρα έως τότε έχω ησυχάσει και τέρμα στις δυσάρεστες "εκπλήξεις" του ΟΤΕ.

Να σημειώσω βέβαια για την talk-talk (δεν ξέρω αν το έχει ξαναπεί κάποιος):

οι κάρτες με τα "επιπλέον ευρώ-δώρο" είναι απάτη. Έτσι η talk-talk χρεώνει στην κάρτα των 5 ευρώ για σταθερό Γαλλία 0,05 ευρώ το λεπτό άρα έχεις 100΄ομιλία, ενώ στην κάρτα 5 ευρώ+0.50 ευρώ "δώρο" χρεώνει 0,055 ευρώ το λεπτό άρα έχεις πάλι 100΄χρόνο ομιλίας. Καμία διαφορά δηλαδή, απλώς πρόκειται για διαφημιστικό κόλπο...

Link to comment
Share on other sites

Χθες πήρα την Χρονοκάρτα των 6 ευρώ για να μιλήσω με Γαλλία. Την είχα ξαναπάρει αρκετές φορές και είχε καλή χρέωση, αν θυμάμαι καλά 140΄για 6 ευρώ.

Χθες λοιπόν μου "έφαγε" την κάρτα μέσα σε 10 περίπου λεπτά! Έπαθα σοκ.

Προφανώς ο ΟΤΕ άλλαξε τις χρεώσεις του γι' αυτό προσέξτε.

Δεν ξέρω πώς το βλέπετε εσείς αλλά για εμένα είναι απαράδεκτο αυτό. Είναι μεγάλοι κλέφτες.

Σήμερα λοιπόν (αφού χθες χάλασα όλη μου την κάρτα) πήρα talk-talk.

Για 5 ευρώ μου έδωσε 100΄για σταθερό Γαλλία.

Νομίζω είναι η καλύτερη τιμή που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή και ισχύει μέχρι Μάιο. Άρα έως τότε έχω ησυχάσει και τέρμα στις δυσάρεστες "εκπλήξεις" του ΟΤΕ.

Να σημειώσω βέβαια για την talk-talk (δεν ξέρω αν το έχει ξαναπεί κάποιος):

οι κάρτες με τα "επιπλέον ευρώ-δώρο" είναι απάτη. Έτσι η talk-talk χρεώνει στην κάρτα των 5 ευρώ για σταθερό Γαλλία 0,05 ευρώ το λεπτό άρα έχεις 100΄ομιλία, ενώ στην κάρτα 5 ευρώ+0.50 ευρώ "δώρο" χρεώνει 0,055 ευρώ το λεπτό άρα έχεις πάλι 100΄χρόνο ομιλίας. Καμμία διαφορά δηλαδή, απλώς πρόκειται για διαφημιστικό κόλπο...

 

Απλά η προσφορά της χρονοκάρτας έληξε!!

Αυτό είναι όλο!!

Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν από την ΗOL ότι κατά καιρούς προσφέρουν κάρτες evoice διάφορα περιοδικά. Έχετε υπ' όψιν σας αν κάποιο μοιράζει τώρα;
:bear:
Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα τηλέφωνο στην HOL και ενημέρωσε τους ή στείλε ένα e-mail

έχω πάντως παρατηρήσει ότι ενημερώνονονται σύντομα για τις αλλαγές αριθμών και τις περνάνε στο σύστημα,

Εκτος του ότι δεν ήξεραν για την αλλαγή μου είπαν ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν από την ΗOL ότι κατά καιρούς προσφέρουν κάρτες evoice διάφορα περιοδικά. Έχετε υπ' όψιν σας αν κάποιο μοιράζει τώρα;

Ναι πράγματι το Δεκέμβρη Π.Χ ήταν το PCworld....

Μόνο που κόστιζε 7 ευρώ .

Άρα το πρόβλημα δεν είναι σε πια περιοδικά μπαίνουν αλλά πότε θα μπουν πάλι σε περιοδικό που να κοστίζει 2 Ευρώ .....

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνετε εδω

 

http://www.smileandweb.gr/pricelist1.htm

 

Και εξηγήστε μου. Σε ποια μονάδα χρόνου αναφέρεται?

 

Πχ Γερμανια λέει € 0,04166

 

Προφανώς είναι 60 δευτερόλεπτα, αλλά γιατί δεν το αναφέρουν? Παιδεύτηκα!

 

Αν πάτε στην evoice στον υπολογισμό χρεώσεων λέει για 60 δευτερόλεπτα τηλέφωνο σε Γερμανια είναι 0.0240 €

 

Με τρομάξατε οσα λεγατε πριν περί αυξήσεως! :D

 

edit: ΥΓ: Για να δείτε την χρέωση σε evoice πρεπει να πληκτρολογήσετε ενα τηλέφωνο Γερμανιας πχ 00498960****** (στα αστεράκια βαλτε οτι νουμερα θέλετε)

Link to comment
Share on other sites

Τι Να σου εξηγήσουμε ? Νομίζω το λέει σαφώς στην παραπομπή που μας δίνεις

:

Η χρέωση γίνεται ανά λεπτό χρήσης της υπηρεσίας και τμήμα χρήσης μικρότερο των 60 δευτερολέπτων στρογγυλοποιείται στα 60 δευτερόλεπτα.

 

Στον παραπάνω πίνακα τιμών μπορείτε να ενημερωθείτε για το κόστος κλήσεως ανά λεπτό κάθε προορισμού που σας ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για Κινητά Κύπρου Η καλύτερη περίπτωση είναι το http://www.evoice.gr

35799 Cypru 0.0468 Ευρώ ανά λεπτό

Χρέωση ανά 1 δεύτερο. Ελάχιστη Χρέωση 1 δεύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος μια καλή και φτηνή κάρτα για κλήσεις προς ΗΠΑ(σταθερό και κινητό) από σταθερό και καρτοτηλέφωνο; Μήπως υπάρχει και κάποιο για κλήσεις από κινητό;

 

Ευχαριστώ!

 

 

 

PARA POLY KALO DOKIMASTE TO PROTA AN 8ELETE K 8A TO DIPISTOSETE. NOMIZO EINAI OTI KALITERO IPARXEI.

 

http://www.gsm2world.com/

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω, για κινητο ειναι οτι καλυτερο υπαρχει. Για σταθερο-καρτοτηλεφωνο μια ματια στις γνωστες καρτες θα σου λυσει τις αποριες.
Link to comment
Share on other sites

pedia pia karta mou protinete gia klisis se kinito tis ougkarias? Gnorizi kanis poses ores 8a mporo na miliso?

efxaristo

Φίλε Αντώνη

Από τις γνωστές τηλεκάρτες η καλύτερη για κινητό ΟΥΓΚΑΡΙΑΣ είναι η Talk-talk

η χρέωση της είναι 0,25 ευρώ ανά λεπτό .

Ο ρυθμός χρέωσης είναι ανα 30 δευτερόλεπτα

Δυστυχώς για ΟΥΓΚΑΡΙΑ δεν βρίσκω τίποτα πιο φτηνό .

Ακόμα και το EVOICE έχει τιμές από 0,222 μέχρι 0,264 ανάλογα την εταιρεία που καλείς

Link to comment
Share on other sites

kai gia sta8ero oygkarias pia na protimisw?pali tin idia?Basika den gnorizw apo kartes ine i proth fora pou 8a tis xrisimopisw.

kai gia na katalabw pes oti perno mia ton 6 euro poa lepta 8a mporo na miliso me sta8ero ougkarias?

Efxaristw

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...