Jump to content

Lenovo Tab 2 A10-70


vassar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Μια ερώτηση παιδιά, στο ταμπλέτ lenovo tab2 a10-30 με Android 5.1 πως αλλάζεις στην μπάρα με της ειδοποιήσεις της συντομεύσεις π.χ WiFi, Bluetooth; Αν δεν γνωρίζει κανείς τότε πως γίνεται στην δική σας συσκευή; Η ερώτηση γίνεται γιατί δεν βρήκα αντίστοιχη συζήτηση για την δική μου συσκευή. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σκεφτομαι κι εγω να το παρω...

 

Αν μπορει κανεις να μου πει για το σημα wifi... Τελικα εχει καλο σημα ή οχι; Θα θελα παρακαλω, μια αντικειμενικη αποψη αν γινεται!

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω κάνει επαναφορά στις εργοστασιακες μετά τις αναβαθμίσεις το σήμα στο WiFi μου φαίνεται αρκετά αδύναμο

 

Στάλθηκε από το S168 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά δεν αντιμετωπίζω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα στο σήμα ...βέβαια είμαι σε δυάρι οπότε οι χώροι είναι κοντινοί κ χωρίς ιδιαίτερα εμπόδια...

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε πόσο πιάνει στο Antutu (με Lollipop) ;

 

Παίζει κανείς Asphalt 8 να μου πει εντυπώσεις ;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα αρκετά για το συγκεκριμένο tablet και τελικά αφού έμεινα αρκετά ικανοποιημένος από τις επιδόσεις και τα

τεχνικά χαρακτηριστικά του αποφάσισα να προχωρήσω στην αγορά του !

 

Επέλεξα να διαλέξω το μπλε σκούρο (midnight blue) και την έκδοση των 32GB και όχι αυτή με τα 16GB εσωτερικής μνήμης.

 

Η αγορά έγινε σήμερα από το γερμανικό amazon (δυστυχώς) γιατί στην Ελλάδα δεν υπάρχει η έκδοση των 32GB :mad:

http://www.amazon.de/Lenovo-A10-70F-MediaTek-Quad-Core-Prozessor/dp/B016IUZVWM?ie=UTF8&keywords=lenovo%20tab%202%20a10-70%2032gb&qid=1464101458&ref_=sr_1_1_m&s=computers&sr=1-1

Το ίδιο αλλά σε λευκό το έχει 25,00 ευρώ φθηνότερα !

 

Η τελική τιμή του μετά από όλα τα έξοδα συσκευασίας , αποστολής κλπ έφθασε στα 240,97 ευρώ (αρχική τιμή 223,90)

Το περιμένω αρχές Ιουνίου :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

σχετικα καλα ειναι. εγω στα ιδια λεφτα περιπου λιγο πιο κατω, πηρα το 16αρι, από σκρουτζ. Μπονουσ τα 16 γκιγκα από τον σοιμπλε
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε πόσο πιάνει στο Antutu (με Lollipop) ;

 

Παίζει κανείς Asphalt 8 να μου πει εντυπώσεις ;

 

Kαλησπέρα στην παρέα!

Εδώ και 5 ημέρες , ευτυχής κάτοχος και εγώ.

Το ταμπλετάκι είναι όντως εξαιρετικό σε όλα του.

Επιφυλάσσομαι για την διάρκεια της μπαταρίας , καθώς είναι οι πρώτες φορτίσεις και δεν μπορώ ακόμη να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα.

 

Μπορείτε να μου πείτε πόσο πιάνει στο Antutu (με Lollipop) ;

 

Παίζει κανείς Asphalt 8 να μου πει εντυπώσεις ;

 

Ηρθε με Lollilop "out of the box" , δύο μετρήσεις έτρεξα , η δεύτερη 42 χιλιάδες και κάτι ψιλά ( συννημένο )

Δυστυχώς δεν έχω δοκιμάσει ακόμη παιχνίδια

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα στην παρέα!

Εδώ και 5 ημέρες , ευτυχής κάτοχος και εγώ.

Το ταμπλετάκι είναι όντως εξαιρετικό σε όλα του.

Επιφυλάσσομαι για την διάρκεια της μπαταρίας , καθώς είναι οι πρώτες φορτίσεις και δεν μπορώ ακόμη να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα.

 

 

 

Ηρθε με Lollilop "out of the box" , δύο μετρήσεις έτρεξα , η δεύτερη 42 χιλιάδες και κάτι ψιλά ( συννημένο )

Δυστυχώς δεν έχω δοκιμάσει ακόμη παιχνίδια

 

Με γεια φίλε να το χαρείς ! :up:

 

Το αποτέλεσμα στο Antutu είναι σχετικά αρκετά καλό !

Είδα αρκετά videos στο YouTube με παιχνίδια (Asphalt 8) και είδα πως τα πάει πολύ καλά ! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Με γεια φίλε να το χαρείς ! :up:

 

Το αποτέλεσμα στο Antutu είναι σχετικά αρκετά καλό !

Είδα αρκετά videos στο YouTube με παιχνίδια (Asphalt 8) και είδα πως τα πάει πολύ καλά ! :happy:

 

Nα είσαι καλά φίλε μου!

Κυρίως για σερφάρισμα και ebooks το αγόρασα , αλλά υποθέτω λογικά , δεν πρέπει να "μασάει" και σε πιο απαιτητικές εργασίες , όπως τα παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έκανα unroot μέσω του kingroot και, ενώ το rootchecker δείχνει ότι δεν είμαι root, το novago όταν το ανοίγω μου λέει ότι δεν υποστηρίζονται rooted συσκευές. Έκανα και την μέθοδο με τη διαγραφή των αρχείων su στο bin και xbin αλλά πάλι τζίφος. Η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων διαγράφει το root? Έχει κανείς καμία ιδέα τι άλλο μπορώ να κάνω; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από εμένα.

 

αγόρασα και εγώ το συγκεκριμένο tablet με 4G δυνατότητα. όλα καλά με το tablet, μόνο ένα πρόβλημα. έχω βάλει κανονικά την sim card, την έχω ενεργοποιήσει, πάνω στο notification bar μου δείχνει την ένδειξη 4G αλλά δεν έχω καθόλου internet. ανοιγω google και μου λεει ότι δεν εχει wifi ή mobile data access.

 

εχω ενεργοποιήσει τα πάντα, data enabled και έχω δοκιμάσει APN αλλά τίποτα. πολύ κουλο. εχεις κανεις καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από εμένα.

 

αγόρασα και εγώ το συγκεκριμένο tablet με 4G δυνατότητα. όλα καλά με το tablet, μόνο ένα πρόβλημα. έχω βάλει κανονικά την sim card, την έχω ενεργοποιήσει, πάνω στο notification bar μου δείχνει την ένδειξη 4G αλλά δεν έχω καθόλου internet. ανοιγω google και μου λεει ότι δεν εχει wifi ή mobile data access.

 

εχω ενεργοποιήσει τα πάντα, data enabled και έχω δοκιμάσει APN αλλά τίποτα. πολύ κουλο. εχεις κανεις καμία ιδέα?

 

Τις ρυθμίσεις της εταιρίας για ίντερνετ τις έχεις ενεργοποιήσει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μίλησε με lenovo και μάλλον τον ηπιαμε δεν θα πάρουμε marsmallow

Μπορεί στο μέλλον μου είπαν

Καλά μας κοροϊδεύουν?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα! Έκανα unroot μέσω του kingroot και, ενώ το rootchecker δείχνει ότι δεν είμαι root, το novago όταν το ανοίγω μου λέει ότι δεν υποστηρίζονται rooted συσκευές. Έκανα και την μέθοδο με τη διαγραφή των αρχείων su στο bin και xbin αλλά πάλι τζίφος. Η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων διαγράφει το root? Έχει κανείς καμία ιδέα τι άλλο μπορώ να κάνω; Ευχαριστώ!

 

Σου έκανε όλη τη διαδικασία το kingroot?

 

https://kingroot.net/

Από εδώ το κατεβάσες ή μήπως κατεβάσες από το playstore?

Αυτό εδώ που σου έστειλα εγκατέστησε και κάνε το unroot

Πρέπει να πας ρυθμίσεις και να κάνεις unistall kingroot και μετά επανεκκίνηση και είσαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Τις ρυθμίσεις της εταιρίας για ίντερνετ τις έχεις ενεργοποιήσει;

 

αν εννοείς αυτό, ναι το έχω κάνει

Link to comment
Share on other sites

αν εννοείς αυτό, ναι το έχω κάνει

Ναι, αυτό που συμπληρώνεις τα κενά στο APN.

Δοκίμασε και με άλλη κάρτα.

 

Note 4 & Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από εμένα.

 

αγόρασα και εγώ το συγκεκριμένο tablet με 4G δυνατότητα. όλα καλά με το tablet, μόνο ένα πρόβλημα. έχω βάλει κανονικά την sim card, την έχω ενεργοποιήσει, πάνω στο notification bar μου δείχνει την ένδειξη 4G αλλά δεν έχω καθόλου internet. ανοιγω google και μου λεει ότι δεν εχει wifi ή mobile data access.

 

εχω ενεργοποιήσει τα πάντα, data enabled και έχω δοκιμάσει APN αλλά τίποτα. πολύ κουλο. εχεις κανεις καμία ιδέα?

Είναι μια η κάρτα ή έχεις και δεύτερη?

Αν έχεις και άλλη δεν πρέπει να είναι ενεργή.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μίλησε με lenovo και μάλλον τον ηπιαμε δεν θα πάρουμε marsmallow

Μπορεί στο μέλλον μου είπαν

Καλά μας κοροϊδεύουν?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σου έκανε όλη τη διαδικασία το kingroot?

 

https://kingroot.net/

Από εδώ το κατεβάσες ή μήπως κατεβάσες από το playstore?

Αυτό εδώ που σου έστειλα εγκατέστησε και κάνε το unroot

Πρέπει να πας ρυθμίσεις και να κάνεις unistall kingroot και μετά επανεκκίνηση και είσαι οκ

Από έκει το κατέβασα και εγώ και όχι από το googleplay. Έκανα κανονικά τη διαδικασία, είδα με το root checker ότι είμαι unroot αλλά το nova με βλέπει ακόμη root. Με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων φεύγει το root;

Link to comment
Share on other sites

Είναι μια η κάρτα ή έχεις και δεύτερη?

Αν έχεις και άλλη δεν πρέπει να είναι ενεργή.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου

 

ειναι 2η κάρτα... και καλα κάνει share τα data μου από την main κάρτα...

 

νομιζα ότι μπορώ να έχω 2 κάρτες (το ίδιο νουμερο δλδ) και να κάνω share τα data μου... (γιαυτο το λογο την εβγαλα, δεν μου ειπαν ότι η μία θα πρεπει να ειναι ανενεργη)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα, η Cosmote που είμαι εγώ το κάνει αυτό μόνο σε συμβόλαιο.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα, η Cosmote που είμαι εγώ το κάνει αυτό μόνο σε συμβόλαιο.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου

 

σε εταιρικο συμβολαιο ειμαι εγω. μπορει να παω απο ενα καταστημα να το δω

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι να εχεις την πρωτη κσρτα ανενεργη τοτε γιατι να βγαλεις δεύτερη. Αυτο αν ισχύει που δεν νομιζω, θα ειναι μεγαλο foul αλλα ας το διευκρίνησει καποιος πιο σιγουρα.

Να κανω μια διαπίστωση -ερωτηση εχω το 70l. Το 4g δηλαδη. Εβαλα στην αρχη glass protector χάλια η αποκριση ειδικα αν το αφηνες κατω και πατας κι οχι στο χερι σου.. Μετα εβαλα πιο λεπτη μεμβράνη καλυτερα αλλα οχι καλα. Πάλι ειχε θεμα η αποκριση.. Τελικα εβαλα τις σταγόνες νανοτεχνολογιας(το συνηστω εγινε απίστευτα καλυτερα η οθονη και η αφη της και το γλίστρημα και η αποκριση και η φωτεινότητα στο φως της μερας) ..κι ολα καλα. Διαβασα σε προηγούμενες σελιδες άλλα δυο με τρια παιδια που ειχαν το ιδιο θεμα.. Στα καταστήματα με τις μεμβράνες μου λένε οτι έχουν πουλήσει αρκετές και δεν εχουν θεμα. Αν το αντιμετωπίζουν ομως κι αλλοι τοτε πρεπει θεωρω να τονιστεί εδω μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Από έκει το κατέβασα και εγώ και όχι από το googleplay. Έκανα κανονικά τη διαδικασία, είδα με το root checker ότι είμαι unroot αλλά το nova με βλέπει ακόμη root. Με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων φεύγει το root;

Φεύγει με εργοστασιακές ρυθμίσεις ή πιο καλά με hard reset

Το έκανες απεγκατασταση από τις εφαρμογές του ταμπλετ ή μέσα από το kingroot

Θέλει μέσα από το kingroot απενεργοποίηση

Πριν κάνεις όλα αυτά απεγκατεστησε το nova go κάνε επαννεκινηση και ξανά εγκατέστησε τη να δεις αν δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...