Jump to content

Lenovo Tab 2 A10-70


vassar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οκ.να είστε καλά παιδιά.θα της το αγοράσω και ελπίζω να μήνει ευχαριστημένη.
και εγώ για την ίδια χρήση το έχω αγοράσει και για την γυναίκα μου. Κανένα θέμα δεν θα έχεις, φίλε. Προχώρα άφοβα. Θα το χαρεί, να μείνεις ήσυχος.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.μια τελευταία ερώτηση.το wifi έχει νάποιο θέμα;γιατί κάποιοι γνωστοί μου μου λένε να μην το πάρω γιατί το wifi εχει αστάθεια και δεν θα μπορώ να συνδέομαι στο internet.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.μια τελευταία ερώτηση.το wifi έχει νάποιο θέμα;γιατί κάποιοι γνωστοί μου μου λένε να μην το πάρω γιατί το wifi εχει αστάθεια και δεν θα μπορώ να συνδέομαι στο internet.

Οι γνωστοί σου το έχουν το ταμπλετ? ή λένε ότι ακούνε δεξιά αριστερά?

 

Στάλθηκε από το R7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Όχι.δεν το έχουν.μου λένε ότι διαβάζουν από διάφορα site.γι αυτό και εγώ ρωτάω εσάς που το έχετε.και αφού λέτε ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα τότε εσάς θα πιστέψω.και την επόμενη εβδομάδα θα το αγοράσω και πιστεύω ότι θα κάνω μια καλή αγορά.καλό απόγευμα σε όλους.όταν το πάρω θα γράψω εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από αυτά που διάβασα σήμερα πήγα και το πήρα.το άνοιξα,έκανα τις 2 ενημερώσεις και μετά το έστησα.πρώτες εντυπώσεις θετικές.και το wifi μια χαρά πιάνει.μάλλον κάτι δεν διάβασαν καλά όσοι μου έλεγαν ότι είχε θέμα.τώρα στα του ταμπλέτες αυτό που μου αρέσει είναι η οθόνη.πολύ ωραία και με ζωντανά χρώματα.θα του κάνω και μερικούς κύκλους φόρτισης για να δω και την μπαταρία.αυτό που δεν έχω βρει είναι αν έχει stock browser.αλλά και ο Chrome που είχε μια χαρά κάνει την δουλειά του.ευχαριστώ όλους σας για την βοήθειά.αργότερα θα γράψω και άλλες εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από τις ενημερώσεις, αφού έχεις τελειώσει από όλες, και μιας και είναι και καινούργιο και δεν έχεις κάτι μέσα, κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Ναι.αυτό έκανα.επαναφορά και μετά το έστησα.το είχα διαβάσει κάπου ότι μετά από κάθε update θέλει επαναφορά.δεν ξέρω γιατί αλλά το έκανα.και όλα δουλεύουν ρολόι.
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια... Καλορίζικο.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ηδη ενα ipad mini 2. Ψαχνω εδω και αρκετες ημερες για ενα δευτερο ταμπλετ για να το παιρνω μαζι μου στη δουλεια ή σε ταξιδια που πηγαινω λογω δουλειας, καθως το ipad θα μενει στο σπιτι για τη γυναικα μου.

 

Στην αρχη ελεγα να δωσω μεχρι 100 ευρω, μετα ειπα 150 εψαξα ολα τα tablet απο το banggood και gearbest. Ειδα μερικα καλα chuwi και teclast, αλλα διαβαζα για διαφορα προβληματα και το χειροτερο ειναι οτι θα πρεπει να τα στειλεις Κινα, να περιμενεις 1-2 μηνες και αν φτιαξουν..

 

Διαβασα για ταμπλετ στην κατηγορια μεχρι 200 ευρω και ολα τα sites ειχαν αυτο μαζι με αλλα 2,3 ακομη.. ( yoga, zenfone κτλ.. ) Αυτο μου κεντρισε το ενδιαφερον για δυο λογους. Πρωτος εχει πολυ καλη αυτονομια και δευτερον η 10 ιντσες full hd οθονη.

 

Το μονο που με προβληματιζει ειναι τα χαμηλα σκορ στα benchmarks και οτι λεει η εμπειρια στα παιχνιδια δεν ειναι και η καλυτερη. Δλδ παιχνιδια τυπου clash royale, clash of clans δε θα τα παιζει χωρις να κολλαει;

 

Το θελω αποκλειστικα και μονο για ιντερνετ, ταινιες, διαβασμα κομικ και ορισμενα παιχνιδακια που παιζω με φιλους. Οχι τιποτα απαιτητικα οπως sims και gta..

 

Επισης θελω να ρωτησω εαν γινεται root, εαν υπαρχουν custom rom, εαν η lenovo θα βγαλει android 5 χωρις προβληματα ή θα πρεπει να μεινω στην 4.4.

 

Τελος ειδα οτι υπαρχει και η εκδοση 4G. Επειδη δε ξερω πως λειτουργουν τα tablet με DATA, περνουν sim οπως τα τηλεφωνα ή καποιο ειδος stick, wireless συσκευης; Με συμφερει να δωσω 30 ευρω παραπανω και να παρω την 4G εκδοση ή οποτε θελω να εχω ιντερνετ και δεν υπαρχει WiFi να βαζω hotspot απο το κινητο μου;

 

Ηδη δινω 10 ευρω στη Cosmote το μηνα για ιντερνετ, να δινω αλλα τοσα και για το tablet; Μου φαινονται πολλα.. Αλλα δεν ξερω αν υπαρχει αλλη εταιρια ( vodafone, wind που να προσφερουν καλυτερο πακετο ιντερνετ σε καρτα.. ) Θα με βολευε πακετο τυπου GB για απεριοριστο χρονο, καθως το ταμπλετ θα το χρησιμοποιω μονο σε ελαχιστες περιπτωσεις, οπως ειπα και παραπανω οταν ειμαι σε ταξιδια. Επισης με το 4G ισως να τελειωνει η μπαταρια και πιο γρηγορα.. Αλλα απο την αλλη, με το hotspot θα τελειωνει η μπαταρια απο το κινητο.. Ειναι δυσκολη αποφαση.

 

Διαβαζω για ενα προβλημα οτι δε μπορει να παιξει 1080p βιντεο; Ισχυει κατι τετοιο; Δε με νοιαζει τοσο απο το ιντερνετ, αλλα τα βιντεο που θα μεταφερω απο τον υπολογιστη. Οι περισσοτερες σειρες-ταινιες που εχω ειναι σε αυτη την αναλυση.. Και υποτιθεται οτι θελω να αγορασω tablet με full hd αναλυση για να αναπαραγαγω και το αντιστοιχο περιεχομενο.

 

Σιγουρα με αυτα τα λεφτα βρισκεις καλυτερες επιλογες απο Κινα, αλλα ειναι ριψοκινδυνη επιλογη.. Υπαρχουν αρκετα καλα tablets σε αυτη τη τιμη που εχουν πανισχυρους intel atom επεξεργαστες και 4gb ram καθως και δυνατοτητα Dual Boot, αν και δε καιγομαι και τοσο για τα Windows σε tablet, αφου η χρηση που το θελω ειναι καθαρα fun και multimedia και καθολου productivity.. Πχ το Cube Iwork10 φαινεται κορυφαιο και κοστιζει 130 ευρω..

 

Περιμενω τις συμβουλες και αποψεις σας επι του θεματος. Ευχαριστω εκ'των προτερων!

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Καποιος κατοχος παιδες να βοηθησει; Εχω τρελαθει αυτες τις ημερες και το θεμα ειναι οτι το βιαζομαι..
Link to comment
Share on other sites

Πάρε το, το απλό καλύτερα, με Hot spot από κινητό κάνεις τη δουλειά σου, εγώ που έχω το l το δουλεύω από το κινητό

 

Στάλθηκε από το R7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Το κακο με το hotspot ειναι οτι καιγεται και η μπαταρια του κινητου χωρις λογο..

 

Απο παιχνιδια πως τα παει; Κολλαει καθολου; Σε απλα παιχνιδια οπως το Clash Royale ή το Clash of Clans.

Link to comment
Share on other sites

Για παιχνίδια δεν μπορώ να σου πω δεν ασχολούμαι καθόλου, πάντως για την μπαταρία πήγα σκ Θεσσαλονίκη - Αλεξανδρούπολη 4 ώρες ανοικτό Hot spot μου έφαγε 30% σε ένα τηλέφωνο που δεν είναι η μπαταρία το δυνατό του σημείο

 

Στάλθηκε από το R7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Lux το tablet τα πάει μια χαρά και στα παιχνίδια !

 

Παιχνίδια όπως :

Asphalt 8 , NFS Most Wanted , Modern Combat 5 , Unkilled , Modern Air Combat κλπ με τα γραφικά στο "τέρμα" ξεσκίζουν !!!

Άριστη κίνηση (smooth) χωρίς ίχνος lag ή κάτι άλλο δυσάρεστο !

 

Πολύ καλή η οθόνη και η ανάλυση , ο ήχος , η μπαταρία δεν τελειώνει ποτέ , γρήγορο παντού !

Κανένα σοβαρό παράπονο από μένα τουλάχιστον.

 

Εγώ ήταν να πάρω αυτό ή το Samsung Galaxy Tab S2 9.7 αλλά διάλεξα το Lenovo λόγο τιμής ! :)

 

Στην κατοχή μου έχω το A10-70F 32GB (από Amazon Γερμανίας , 240,00 ευρώ)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

φίλε Lux και εγω είχα ενδοιασμούς σχετικά με αυτό το tablet και τα παιδιά εδω στο forum με βοήθησαν με τις απαντήσεις τους και τελικά το πήρα για την γυναίκα μου.Μια χαρά μηχάνημα είναι.και η μπαταρία του τέρας.πολύ καλή οθόνη και γενικά είναι οτι καλύτερο μπορείς να αγοράσεις σε αυτή την τιμή.Πάρτο και θα το ευχαριστηθείς.
Link to comment
Share on other sites

Πιο πολυ με ενδιαφερει να παιζει κομπλε τα βιντεο, κυριως τα 1080p που θα εχω αποθηκευμενα στο tablet.. Ειναι αρκετα ζορικο να το κρατας αρκετη ωρα; Με το ipad mini και κουραζομαι ωρες-ωρες..

 

Ειναι μεγαλη η μεταβαση απο τις 8 στις 10 ιντσες; Αξιζει;

 

Τελος, custom rom υπαρχουν ή δεν αξιζει να ασχοληθεις; Αν κανεις root χανεις την εγγυηση; Νομιζω οτι η samsung εχει βαλει ενα τετοιο κολπο πλεον για να αποτρεπει τα root.

 

Και κυριοτερο, 4G ή οχι;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Lux το tablet τα πάει μια χαρά και στα παιχνίδια !

 

Παιχνίδια όπως :

Asphalt 8 , NFS Most Wanted , Modern Combat 5 , Unkilled , Modern Air Combat κλπ με τα γραφικά στο "τέρμα" ξεσκίζουν !!!

Άριστη κίνηση (smooth) χωρίς ίχνος lag ή κάτι άλλο δυσάρεστο !

 

Πολύ καλή η οθόνη και η ανάλυση , ο ήχος , η μπαταρία δεν τελειώνει ποτέ , γρήγορο παντού !

Κανένα σοβαρό παράπονο από μένα τουλάχιστον.

 

Εγώ ήταν να πάρω αυτό ή το Samsung Galaxy Tab S2 9.7 αλλά διάλεξα το Lenovo λόγο τιμής ! :)

 

Στην κατοχή μου έχω το A10-70F 32GB (από Amazon Γερμανίας , 240,00 ευρώ)

Ξερουμε εαν παιζει πιο απαιτητικα παιχνιδια οπως πχ Hearthstone και Vainglory;
Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε εαν παιζει πιο απαιτητικα παιχνιδια οπως πχ Hearthstone και Vainglory;

 

Τα δοκίμασα και τα δύο από περιέργεια και τα παίζει τέλεια ! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο.. Τοτε αμα παιζει τετοια παιχνιδια χωρις κολληματα με τετοιο μετριο επεξεργαστη και GPU τοτε τα καλυτερα μηχανηματα τι παιζουν;
Link to comment
Share on other sites

απλα να αναφερω οτι τρεχει το real racing 3 που ειναι ενα απο τα πιο ζορικα παιχνιδια ever σε flow και γραφικα χωρις το παραμικρο λαγκ...

Μην το πολυσκεφτεσαι, παρε το χθες, το ταμπλετ σπερνει και οργωνει μαζι, κοντευω 1 χρονο συμβιωσης και σκεφτομαι να το ξαναπαρω και να το αφησω στην ακρη μην τυχον και σταματησουν την κυκλοφορια του.... παιχνιδια, ιντερνετ, εικονα και ηχος ειναι απλα ΑΨΟΓΑ

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Ο,τι και να πάρεις, βάλτου θήκη παρόλο που είναι πολύ λεπτή συσκευή γιατί είναι μεγάλο και είναι επικίνδυνο να σου φύγει καμιά ώρα.

Το μπλεδάκι έχω εγώ που είναι πολύ όμορφη απόχρωση του μπλε. Αλλά και το λευκό είναι όμορφο.

 

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...