Jump to content

Samsung Galaxy S5 Neo


spiros1314
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα.εχοντας στησει Αλφα φιλου μονο στην ποιοτητα κατασκευης ειναι καλυτερο απο το νεο.Καλυτερη οθονη,ραδιο,αδιαβροχο,αποσπωμενη μπαταρια,καρτα μνημης,πληρες τηλεφωνο...για μενα δεν υπαρχει συγκριση υπερ του νεο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 479
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα το S5 σε 90 λεπτα το πολυ ειναι φορτησμενος...

Χρησιμοππιεις τον δικο του φορτηστη??

Εγβ μερικες φορες ππυ χρησιμοππιω φορτηστη αππ το αλλο κινητο που εχω για.δευτερπ κανει περισσοτερη ωρα.

Με.το kies δεν μπορω να απαντησω δεν το εχω δουλεψω ποτε.

Ωσο αφορα τωρα την συγκριση μεταξυ του S5 neo και Alpha αν θυμασαι καλα σου ειχα γραψει οτι εγω προσωπικα δεν θα αλλαζα το Αlpha για το neo.

Και απο την μερα που διαβασα για αυτη τη συσκευη ειμουνα αρνητικος.

Μπουρουχα παντος δεν μπορεις να το πεις,μην ξεχναμε βασιζετε σε ναυαρχιδα,αλλο αν αυτο δεν εινσι....

Παντος αν το ψαξεις λιγο παραπανω θα δεις πτι εχει πολλα καλουδια,και μερικες λειτουργιες που ειναι οχι και τοσο εμφανεις,τουλαχιστον στο S5 ετσι ειναι ,και πιστευω οτι θα αναθεωρησεις,οχι αν ειναι καλυτερο απο το Alpha ,ως το μπουρπυχα εννοω...☺

Εγω σου ειχα προτεινει να παρεις το S5 και ας ειχε βγει ενα χρονο πριν αλλα και σε μενα αν μου μπει στο ματι μια συσκευη δεν αλλαζω ευκολα γνωμη....

Για θηκη που ελεγς εγω εχω την Tough Armor της Spigen και ειμαι υπερκαλτμενος και ενα tempered glass...

 

Εχει αρχισει και μου αρεσει..ελπιζω η μπαταρια να κραταει περισσοτερο απο το alpha...

Link to comment
Share on other sites

Εχει αρχισει και μου αρεσει..ελπιζω η μπαταρια να κραταει περισσοτερο απο το alpha...

 

Εγω την μπαταρια αφηνω να.φτανει στο 10-20% μεχρι να την βαλω για.φοτηση,και μια φορα.τον μηνα.το αφηνω να.σβησει απο μπαταρια....

Παντος.αν φτασω στο σημειο να.εχω πολυ χαμηλη μπαταρια και ςιμαι εξω η περιμενω κανενα τηλ το γυρναω στην ultra εξοικονομησης μπαταριας και με βγαζει για αρκετη ωρα...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ναι!!! :cool:

 

Tα δεδομένα που έλεγα! Τα ανοίγω πια μόνο όταν θέλω να μπω ίντερνετ και δείτε απόδοση η μπαταρία :rolleyes:

Η διαχείριση ενέργειας από τη samsung σε αυτό τον τομέα, είναι άστα να πάνε! :wacko:

 

Screenshot_2015-11-25-22-17-04%20%28Small%29.pngScreenshot_2015-11-25-22-17-19%20%28Small%29.png

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Εριχνα μια ματια στο μενου του τηλεφωνου και πηγα Ρυθμησεις-Ασφαλεια- Smart Lock,και πηγα στο Εντοπησμος on-body και μου εβγαλε ενα κειμενο με την λειτουργια.της συγκεκριμενης εφαρμογης,αλλα προσπαθησα να κατεβω μεχρι το τελος της σελιδας αλλα δεν κανει κινηση μεχρι το τελος...βασικα ειναι κολημενη η σελιδα και δεν μπορω να κανω κινηση

Εχει καποιος το ιδιο προβλημα

Εκανα την ιδια ερωτηση και σρτο θεμα το S5. Πολυ περιερψο αυτο που γντ.

Βασικα δεν κανει κιληση στην οθονη σε αυτο το σημειο...

ALXGS θα το κιιταξω και ςγω στο δικο μουγια τα δεδομενα .

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Πηγα να στειλω μηνυμα σε εναν ραδιοφωνικο σταθμο (για εναν διαγωνισμο) και μου εβγαλε μηνυμα οτι θα χρεωθω,μου εβγαλε μηνυμα: να επιτρεπεται να στελνω μηνυματα η οχι (προφανως σε 5 ψηφιους αριθμους μονο) και κατα λαθος πατησα "οχι" με αποτελεσμα να μην μπορω να στελνω μηνυματα ( σε 5 ψηφιους).. Ξερει κανεις πως μπορω να αλλαξω αυτην την επιλογη;
Link to comment
Share on other sites

Εριχνα μια ματια στο μενου του τηλεφωνου και πηγα Ρυθμησεις-Ασφαλεια- Smart Lock,.

Για δώσε αναλυτική διαδρομή, γιατί δεν καταλαβαίνω που να μπω να το δω αυτό που λες

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισειςις-Ασφαλεια-Smart Lock-Εντοπισμος On Body εχει ενα κειμενο με την λειτουργια της συγκεκριμενης εφαρμογης.

Απλα σε εμενα δεν μπορω να κανω κινηση της σελιδας μεχρι το τελος του κειμενου....Ειναι κολημενη....

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισειςις-Ασφαλεια-Smart Lock-Εντοπισμος On Body εχει ενα κειμενο με την λειτουργια της συγκεκριμενης εφαρμογης.

Απλα σε εμενα δεν μπορω να κανω κινηση της σελιδας μεχρι το τελος του κειμενου....Ειναι κολημενη....

Εμένα ρε φίλος δεν το έχει έτσι :blink:

Εμένα ότι έχει σχέση με ασφάλεια το έχει ως " Οθόνη κλειδ. και ασφάλεια" και το άλλο "Απόρρητο και ασφάλεια"

Και μέσα σε αυτά τα δύο, δεν υπάρχει πουθενά smart lock ή ο εντοπισμός που λες.:worry:

Πιθανότατα έχεις ROM άλλης χώρας, δεν εξηγείται αλλιώς. Τι προέλευσης είναι το τηλέφωνό σου? Για ποια χώρα φτιάχτηκε? Εμένα είναι για Ισπανία πάντως.

Άρα εδώ ίσως έχουμε αρκετές διαφορές αν παίζουν διαφορετικές ROM για κάθε χώρα.:X

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε φίλος δεν το έχει έτσι :blink:

Εμένα ότι έχει σχέση με ασφάλεια το έχει ως " Οθόνη κλειδ. και ασφάλεια" και το άλλο "Απόρρητο και ασφάλεια"

Και μέσα σε αυτά τα δύο, δεν υπάρχει πουθενά smart lock ή ο εντοπισμός που λες.:worry:

Πιθανότατα έχεις ROM άλλης χώρας, δεν εξηγείται αλλιώς. Τι προέλευσης είναι το τηλέφωνό σου? Για ποια χώρα φτιάχτηκε? Εμένα είναι για Ισπανία πάντως.

Άρα εδώ ίσως έχουμε αρκετές διαφορές αν παίζουν διαφορετικές ROM για κάθε χώρα.:X

 

Εγω πιστευω οτι ειναι οι διαφορες που εχουν οι συσκευες και οχι η εκαστοτε rom.

Το S5 εχει διαφορες με το neo και αυτο εχει να κανει οτι ςιναι δυο διαφορετικες στσκευες..

Απλα ρωτησα και εδω γιατι πιστευα οτι τα βασικα στοιχεια ειναι ιδια και στις δυο συσκευες αλλα απ οτι φενετς το S5 ειναι πιο ολοκληρωμενο σε λειτουργιες απο το neo και με περισσοτερες λςιτουργιες γιατι οπ ς εχω ξαναπει το neo βασιζετε στο S5 αλλα ως ςκςι....

Τωρα μονο αν βρω ενα αλλο S5 μπορω να το στγκρινο...

Ευχαριστω για την βοηθεια...

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για την εν λόγω συσκευή και επειδή από τα μέχρι τώρα reviews κανείς δεν αναφέρει κάτι, από διαχείριση ram πως τα πάει; Το multi-tasking και η εναλλαγή μεταξύ των εφαρμογών είναι σε ικανοποιητικά επίπεδα για καθημερινή χρήση; Επίσης, μπορεί κάποιος να ποστάρει screenshots από το theme store; Υπάρχουν οι ίδιες επιλογές που υπάρχουν και στο s6 ή έστω κάποιο black ή material theme; thanks!
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα μια εβδομαδα. Δεν αφηνει πολυ ραμ ελευθερη αλλα δεν κολλαει κιολας. Αφηνει 350 νε 450 ελευθερα οσα αφηνει κ το J5 το οποιο εχει μισο γιγα λιγοτερη ραμ.
Link to comment
Share on other sites

Με το bloatware τι παίζει; Είναι φορτωμένο γενικά ή πολλές από τις προ-εγκατεστημένες εφαρμογές είναι δυνατό να απεγκατασταθούν; Επίσης, υποστηρίζει usb otg;
Link to comment
Share on other sites

Με το bloatware τι παίζει;

Normal

 

Είναι φορτωμένο γενικά ή πολλές από τις προ-εγκατεστημένες εφαρμογές είναι δυνατό να απεγκατασταθούν;

Nαι

 

Επίσης, υποστηρίζει usb otg;

Ναι

 

Ελπίζω να σε κάλυψα:D

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά από μερικές μέρες χρήσης με ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ (και ανοιχτά, ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΣΕΡΦΑΡΕΙΣ) επιβεβαιώνω πως η μπαταρία του τηλεφώνου απλά δεν υπάρχει!!! :up:

 

Αυτή τη στιγμή είμαι με ακριβώς 2 ημέρες χρήσης με υπόλοιπο 44% και λειτουργία οθόνης 5 ώρες!!!

 

Αν δηλαδή κάποιος δεν εξαρτάται από ειδοποιήσεις και email ώστε να είναι με μόνιμα δεδομένα ανοιχτά, θα ευχαριστηθεί μπαταρία!!!

 

Βέβαια, μπορείς αν θες να ανοίγεις τα δεδομένα σου για λίγο ανά κάποιά ώρα και να παίρνεις τα email σου κτλ. Δεν χρειάζεται να τα έχεις μόνιμα ανοιχτά δηλαδή!

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Χθες καποια στιγμη ενω ημουν στο fb μεσω της εφαρμογης το τηλ. Παγωσε με ανοικτη οθονη και δεν ανταποκρινοταν με τιποτα. Αναγκαστηκα να βγαλω την μπαταρια..δεν ξερω αν φταιει η εφαρμογη. Μου το εκανε 2 απανωτες φορες.εχει κανεις καμμια ιδεα;:(
Link to comment
Share on other sites

Χθες καποια στιγμη ενω ημουν στο fb μεσω της εφαρμογης το τηλ. Παγωσε με ανοικτη οθονη και δεν ανταποκρινοταν με τιποτα. Αναγκαστηκα να βγαλω την μπαταρια..δεν ξερω αν φταιει η εφαρμογη. Μου το εκανε 2 απανωτες φορες.εχει κανεις καμμια ιδεα;:(

 

Περίεργο:blink: Εμένα δεν έχει τύχει ποτέ να "παγώσει" το τηλέφωνο. Ούτε καν να κολλήσει έστω και για λίγο. Δεν κάνεις καμιά απεγκατάσταση/εγκατάσταση της εφαρμογής FB?

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Χθες καποια στιγμη ενω ημουν στο fb μεσω της εφαρμογης το τηλ. Παγωσε με ανοικτη οθονη και δεν ανταποκρινοταν με τιποτα. Αναγκαστηκα να βγαλω την μπαταρια..δεν ξερω αν φταιει η εφαρμογη. Μου το εκανε 2 απανωτες φορες.εχει κανεις καμμια ιδεα;:(

Καλα η εφαρμογη του fb ειναι ισως η χειροτερη που εχει το Android.

Οταν εμπαινα και εγω απο την εφαρμογη αντιμετωπιζα διαφορα προβληματα με πιο συνηθισμενο να ανοιγω μια ειδηση και ο browser να ειναι ποο αργος και απο την επαναληψη.....

Το εκανα απεγκατασταση και μπαινω μονο απο chrome και η διαφορα ειναι τεραστια...

Παντος μια δυο φορες μου ειχε κολησει η οθονη αλλα ποτε δεν ειχα βγαλει μπαταρια.....αν θυμαμαι καλα ειχα κανει επανσκινηση.....

Σε εσενα ουτε το on/off δεν λειτουργουσε???

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν λειτουργησε.. Εκτός και αν επρεπε να Το κρατήσω Πατημενο περισσοτΕρη ωρα.ευτυχώς όμως δεν μου το ξανάκανε.

Μιας και ειπες για chrome ποιος ειναι καλυτερος; αυτος η ο dolphin?

Link to comment
Share on other sites

Eμένα μόνο ο Chrome δουλεύει απροβλημάτιστα. Ο Dolphin κάνει κάτι περίεργα όπως και ο Mozilla. Τους δοκίμασα, τους έχω μέσα, αλλά δεν τους δουλεύω. Καλός επίσης είναι και ο δικός του browser.:)
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους -ες,

 

Είμαι υποψήφιος αγοραστής, ψάχνω για κινητό που να μπορώ να αντικαταστήσω μπαταρία, να παίρνει sd και στα + μετράω το ραδιόφωνο.

Όσοι το έχετε, έχετε περάσει κάποια άλλη rom στο τηλέφωνο?

Επίσης, προκειμένου να απεγκαταστήσετε τα προγράμματα που το επιβαρύνουν, χρειάστηκε να το κάνετε ρουτ ή να το εγκαταστήσετε κάποια άλλη ρομ?

Τέλος, ποια προγράμματα είναι κατά την γνώμη σας αυτά που μπορείτε να απεγκαταστήσετε? Έχετε δει βελτίωση στην λειτουργία του όταν τα σβήσατε;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα έχουν απαντηθεί φίλε μου. Κάνε ένα κόπο και διάβασε τα προηγούμενα μηνύματα.
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα έχουν απαντηθεί φίλε μου. Κάνε ένα κόπο και διάβασε τα προηγούμενα μηνύματα.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...