Jump to content

Samsung Galaxy S5 Neo


spiros1314
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 479
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περιττο να σου πω οτι διαφωνω καθετα σε οτι λες.

 

Πιστευω απο την 10ετη πειρα μου με android κινητα οτι τουλαχιστον για μια 2ετια υποστηριζεται ενα κινητο μετα απο τα 2 χρονια το παραταει η εταιρια κατασκευης του ειδικα αν δεν ειναι flagship κινητο της εταιριας.

 

Εδω εισαι και εδω ειμαι θα δεις που και το s5 neo αλλα εννοειτε και το απλο s5 θα παρουν την εκδοση android 7 οταν με το καλο αυτη βγει.

Δεν θα παρει 7.0 Nougat οπως δεν θα την παρουν και τα αλλα του 2014 γιατι δεν υπάρχει λογος/δεν συμφερει τις εταιρείες και και και... Μην επιμενεις και κυριως μην τρεφετε φρουδες ελπιδες οσοι θελετε κατι τετοιο. Θα μεινετε με την απογοητευση.

 

Dont get me wrong, κι εγω θα ηθελα πολυ να παρουμε N αλλα ειμαι 99% σιγουρος πως δεν προκειται να μπουν στον κοπο να "μονταρουν" λογισμικο για κινητο του 2014. Προηγουνται αλλα, πιο προσφατα και σημαντικοτερα για τις εταιρειες τηλεφωνα.

Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Εχω το τηλεφωνο απο τον Δεκεμβριο με 5.1.1 τωρα και θελω να το αναβαθμησω σε marshmallow αλλα δεν μου βγαζει το update ξερετε πως μπορω να το εγκαταστησω απο μονος μου?

 

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις, είναι να πας σε μια Samsung (υπάρχουν σε διάφορα σημεία στην Αθήνα - αν είσαι Αθήνα, αλλιώς κάπου κοντά σου) και σου την βάζουν αυτοί δωρεάν χωρίς φόβο να συμβεί κάτι. Απλά κάνεις ένα μπακ απ την συσκευή σου πριν πας.

 

Όσο για τον αν θα πάρουν αναβάθμιση Nougat τα S5 & Neo, το απλό S5 ξέρετε πως ήδη έχει κάνει δύο αναβαθμίσεις λογισμικού, διότι η αρχική του κυκλοφορία ήταν με την KitKat. Πήρε την lollipop και προσφάτως πήρε και την Marchmallow. Το κόβω χλωμό να πάρει και 3η αναβάθμιση λογισμικού για τον επεξεργαστή που έχει.

 

Το Neo αντιθέτως, επειδή φοράει πιο σύγχρονο επεξεργαστή κατασκευής της ίδιας της samsung μάλιστα, 8πύρηνο 64bit και έχει πάρει μόλις μία αναβάθμιση αφού ξεκίνησε με 5.1 Lollipop, είναι πιο πιθανό να πάρει ακόμα μία (χωρίς να είναι και σίγουρο)

Edited by ALXGS
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Εδω οπως βλεπετε το Galaxy Tab S που κυκλοφορησε Ιούλιο του 14 δεν θα παρει καν Marshmallow κι εσεις ονειρευεστε Νουγκαδες στα S5... :rolleyes: Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Τα tablet συγνώμη, αλλά η γνώμη μου είναι πως δεν θεωρούνται τόσο σημαντικά όσο τα smartphone. Πιθανότερο έχω να μην πάρει κάποιο tablet αναβάθμιση, παρά τηλέφωνο.
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Τα έλεγα, τα έγραφα... Μου θέλατε και μαντολάτο στα ες πέντε νίο... Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Τα έλεγα, τα έγραφα... Μου θέλατε και μαντολάτο στα ες πέντε νίο...

 

Καλά... πολύ πρώιμη λίστα. Σε λίγο καιρό θα κυκλοφορήσει κι άλλη "εμπλουτισμένη" αλλά ακόμα κι αν δεν ρην βγάλουν επίσημα, πάντα θα υπάρχουν οι custom για κάποιον που ντε και καλά θέλει πάντα την τελευταία έκδοση Android. Ως τότε θα έχουμε βγεί κι από την εγγύηση και δεν θα έχουμε θέμα και νε το knoxx

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Η μονη "εμπλουτισμενη" που θα βγει θα αφορα μονο καποια mid-range του 2015 και του 2016 οπως η σειρα A, ισως και τα J. Σε κινητα του 14 (που εκει κατατασσεται το δικο μας κι ας βγηκε το 15) δεν θα κυκλοφορησει καμια αναβαθμιση. Καποιοι συνεχιζετε να μην καταλαβαινετε τον τροπο σκεψης των εταιρειων. Anyway, οπως γραφεις, ο μονος τροπος να την βαλει καποιος θα ειναι custom. Oι casual users ομως οπως το παλικαρι που ξεκινησε την συζητηση και ειπε πως θα παρει και Android 8.0 (lol) μονο να τους ερθει OTA περιμενουν κι αυτο δεν προκειται να γινει. Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ... το Neo μπορεί να λέγεται s5 αλλά το hardware του είναι τελέιως διαφορετικό από το s5 με διαφορετικό επεξεργαστή κτλ κι είναι μοντέλο 2015. Θα πάρουν τα J και δεν θα πάρει αυτό? Αν δεν πάρει αυτό δεν θα πάρει κανένα mid του '15!
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=440359&utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

 

Ορίστε η διαφορά του S5 και του S5 neo γι αυτό που λέω παραπάνω για τους επεξεργαστές και γενικώς για το hardware και για την αναβαθμιση σε Νougat.

Αυτά με snapdragon δεν θα πάρουν. Το neo φοράει πιο συγχρονο επεξεργαστή και μάλιστα της ίδιας της samsung με ότι μπορεί να σημαίνει αυτό ;)

Edited by ALXGS
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω. Μακαρι να παρουμε τοτε. Αν ειναι πιο ευκολο να την δωσει λογω Exynos, καλοδεχουμενος κι ο Νουγκας... :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα μια γρήγορη ερώτηση : Πως μπορώ να κάνω αυτόματη επανάκληση μιας κλήσης που δεν πήρα απάντηση ή είναι κατειλειμένος ο αποδέκτης της κλήσης ? Στο S3 Neo που είχα πρίν δούλευε αλλά τώρα δεν μπορώ να βρώ αν ρυθμίζεται (5.1.1 έκδοση)

Ευχαριστώ.

Καμιά απάντηση - τοποθέτηση συμφορουμίτες ?

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αν δεν το βρισκεις στις ρυθμισεις (εγω που εψαξα προχειρα τωρα, δεν βρηκα κατι οσον αφορα επανακληση) δεν θα υπαρχει κατι.
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αν δεν το βρισκεις στις ρυθμισεις (εγω που εψαξα προχειρα τωρα, δεν βρηκα κατι οσον αφορα επανακληση) δεν θα υπαρχει κατι.

Μάλλον έτσι είναι,ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έτσι είναι,ευχαριστώ

Τπτ.. να σαι καλα. Οντως δεν υπαρχει κατι στις "ρυθμισεις κλησεων" ουτε αλλου για επανακληση, το εψαξα περισσότερο μετα.

Link to comment
Share on other sites

Ποια 8 ???? :blink:

Το δικό μου δεν πήρε ακόμη την marshmallow :mad:

 

Δεν είσαι ο μόνος φίλε μου ...και εγώ ακόμα περιμένω την M .... αν πάμε έτσι αν ποτέ πάρει την Ν το τηλέφωνό μας σε δύο χρονάκια και βλέπουμε ....:lol::lol::lol::X

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα, κι εμένα μου ήρθε ειδοποίηση και κατέβασε την M...

Δεν το έκανα εγκατάσταση ακόμα...

Να ρωτήσω ρε παιδιά κάτι, όσοι έχετε M, έχετε κανονικά βιντεοκλήση δικτύου κινητής τηλεφωνίας ή όχι;

Επίσης σκέφτομαι να το κάνω κρυπτογράφιση πριν την εγκαταστήσω και δεν θα υπάρχει πλέον η δυνατότητα...

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μετά την εγκατάσταση της Μ κυριολεκτικά τα σπάει .... η αυτονομία βελτιώθηκε σημαντικά και έγινε πιο γρήγορο !!! Κανένα πρόβλημα με αποσυνδέσεις στο wi-fi . Είναι απο τα λίγα τηλεφωνα που σκέφτομαι να κρατήσω για καιρό..

 

 

Βιντεοκλήσειις ...κανονικα

Edited by hunter67
Link to comment
Share on other sites

Το αυτό. Η M βελτίωσε κατά πολύ τη διαχείριση της RAM καθώς και την idle κατανάλωση (εντός η εκτός Doze), ενώ πλέον το κινητό είναι γρήγορο σαν flagship προηγούμενης γενιάς (πλην gaming). Από πλευράς αυτονομίας, παλιά είχα 3-4 ώρες screen on time σε WiFI ενώ τώρα είμαι 6-7. Σε HSPA/4G από 3 πήγα στις 5 ώρες.
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια..!

Αντιμετωπίσατε κανένα θέμα κατά την εγκατάσταση;

Θα το βάλω από την αλλη βδομάδα που θα είμαι πιο λάσκα και θα έχω χρόνο αναπροσαρμογής στην M...

Επίσης μιας και μιλάτε για τόσο μεγάλες διαφορές λέω να του κάνω μερικά benchmark να δούμε την κατάσταση πριν και μετά...

 

Στάλθηκε από το SM-G903F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά αν το πάρω από Bρετανικό ebay θα έχει Ελληνικό μενού; (ενδιαφέρομαι για φίλο που με έχει φάει για φθηνό Galaxy S)
There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Έναν πωλητή που ρώτησα πάντως μου είπε πως δε βρίσκει κάτι σχετικό με Ελληνικό μενού στις ρυθμίσεις.
There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...