Jump to content

Samsung Galaxy S5 Neo


spiros1314
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι μπαταρίες είναι οι ίδιες σε τεχνικά χαρακτηριστικά, απλά αλλάζει ένα πλαστικό δοντάκι στο κάτω μέρος της μπαταρίας που πρέπει να το φάς. Που βρήκες αυθεντική μπαταρία για S5 και πόσο; Ψάχνω και εγώ για το δικό μου αλλά όλες από τα Skroutzoμάγαζα είναι καραμπινάτες μαϊμού και τις γύρισα πίσω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 479
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ωχ... αλήθεια φίλε; Φεύγει εύκολα; μην κάνω καμία ζημιά. Από μαγαζί service της samsung. Κοστίζει 25 euro. Λογικά θα ειναι η αυθεντική.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεις τη μπαταρία του Neo θα δείς ότι έχει ένα μικρό δοντάκι κάτω δεξιά γωνία που προεξέχει. Στο S5 το δοντάκι είναι πιο αριστερά λίγο. Είτε με κοπτάκι είτε με μαχαίρι το τρώς λίγο, δεν είναι θέμα. Τουλάχιστον αυτό έπρεπε να κάνω για μια μαϊμού μπαταρία που μου έφεραν (την οποία την έστειλα πίσω).
Link to comment
Share on other sites

Μονο απο Samsung μπορεις να εισαι σιγουρος οτι ειναι αυθεντικη η μπαταρια. Απο σκρουτζ ειχα παρει απο αξιολογο μαγαζι για S6 Edge Plus. Πηρα τηλ και μου εγγυηθηκαν οτι ειναι αυθεντικη... Δεν ηταν....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι! Κοστιζει κατι παραπανω. Αλλα δεν πειράζει. Απο το να ταλαιπωρούμαστε. Μεινατε ευχαριστημενοι από το τηλέφωνο παιδιά;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Για μπαταρία μου είχαν πει τελευταία στον Κωτσόβολο πως φέρνουν αυθεντική με παραγγελία (τιμή δε γνωρίζω)
TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερώτηση. Οταν τραβαω βίντεο ή ηχογραφω οποιαδήποτε επαφή με το τηλέφωνο ακούγεται απίστευτα δυνατά στην αναπαραγωγή. Η παραμικρή μετακίνηση των δαχτυλων μου στο κινητο παραγει εντονο θορυβο.Οταν ακουμπάω την οθόνη για να ζουμαρω ακούγεται δυνατο τακ τουκ λες και το μικρόφωνο ακουμπάει στα τοιχώματα του κινητού και ενισχύει ολους τους θόρυβους. Το πηγα σερβις(εντος εγγύησης) .... μου αλαξαν μικρόφωνο.... καμια αλαγη. Ας μου πει κάποιος αν συμβαίνει γενικα στα S5neo η αν είμαι υπερβολικός ωστε να το ξαναπαω σέρβις όσο είμαι ακόμα εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τι έγινε με το update βρε παιδιά?

Κολλήσαμε στον Καναδά?

:mad:

 

Οι χρήστες που την έκαναν μιλάνε για μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας :worry: οπότε, ίσως έχει σταματήσει η διάθεση μέχρι να βρουν λύση. Αν δεν βρουν, πιθανότατα θα μείνουμε στην 6. Εγώ αν δεν λυθούν τα θέματα με την μπαταρία, δεν θα την κάνω ακόμα κι αν έρθει.

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ρε παίδες....όταν με καλεί κάποιος βγαινει η φωτό του ως μικρό κυκλάκι κι οχι όπ ς πριν που έπιανε τη μισή οθόνη. Ξέρει κανείς γιατί έγινε αυτό?
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Οι custom ROM έχουνε αρκετά προβλήματα με την τηλεφωνία και τον ήχο γενικά. Προσωπικά θέλω το κινητό μου να είναι αξιόπιστο οπότε δεν το έχω πειράξει, μόνο root και Xposed έχω περάσει.
Link to comment
Share on other sites

Οι custom ROM έχουνε αρκετά προβλήματα με την τηλεφωνία και τον ήχο γενικά. Προσωπικά θέλω το κινητό μου να είναι αξιόπιστο οπότε δεν το έχω πειράξει, μόνο root και Xposed έχω περάσει.

 

To xposed τι είναι? Για δώσε καμιά πληροφορία!

 

To root είναι εύκολο?

Edited by ALXGS
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Βγηκε καινουργια αναβαθμιση ασφαλειας 175mb .

Και κατι αλλο σχετικα με μια αναρτηση που εκανα λιγο πιο πανω. Για το μικροφωνω που ειχα θεμα (ηχογραφουσε χαμηλα και η επαφη με το κινητο ακουγοταν σαν γδουπος δυνατος) και αφου το πηγα σερβις και εμεινα 1 μηνα χωρις κινητο και αφου μου αντικατεστησαν το μικροφωνω και δεν εγινε απολυτος τιποτα βρεθηκε μετα απο καιρο η λυση.

Πηρα συνδετηρα και τον εβαλα στην τρυπουλα του μικροφονου με τροπο.....ως δια μαγειας το προβλημμα λυθηκε .( Τα συγχαρητηρια μου στο σερβις )

αυτα σε περιπτωση που καποιος εχει το ιδιο θεμα !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σήμερα ήρθε στο δικό μου η ενημέρωση ασφαλείας. Μάλλον παίζει ρόλο η χώρα κατασκευής. Πάντως μπράβο που μετά από 3+ χρόνια μοντέλο, το προσέχουν στο θέμα ασφάλειας!

Αντέχει πάντως ακόμα παρά τις καταιγιστικές αναβαθμίσεις των εφαρμογών που και περισσότερο χώρο θέλουν, αλλά και περισσότερους πόρους (αφού κάποιες γίνονται πιο βαριές/απαιτητικές) από επεξεργαστική ισχύ και RAM.

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

...Πάντως μπράβο που μετά από 3+ χρόνια μοντέλο, το προσέχουν ...

Ηταν πράγματι μία ευχάριστη έκπληξη...

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

εχει περασει κανεις σας custom firmware. καποια καλη προταση ; αρχισε η μνημη να γεμιζει γρηγορα και εχει γινει αργο ....

αυτες που βλεπω να παιζουν πολυ ειναι LineageOS 16.0 και Zapryanovv ROM [v2.1] ....

Link to comment
Share on other sites

Εχω περάσει εδώ και 3 μηνες lineage16.Σε γενικές γραμμές είναι ΟΚ.Πολύ πιο γρηγορο από πριν και περισσότερος χώρος.Μιας και εισαι ακόμα σε μαμα εκδοση,μπορεις να τρεξεις Antutu να μου πεις τι score βγαζει?
Link to comment
Share on other sites

Το μονο ενοχλητικο ειναι οτι οταν εχω το hands free δεν ακουγεται ηχος απο το τηλέφωνο παρα μονο απο τα ακουστικά.Βεβαια βρικα τροπο να το παρακάμψω με μια εφορμογη αυτο και ειναι ΟΚ.Οχι,καποιο μεγαλο προβλημα δεν μπορω να θυμηθω αυτην την στιγμή.Καποιες ελάχιστες φορες με την εφαρμογη μνμ που χρησιμοποιω δεν ενεργοποει το SEND αλλα παρα πολύ σπάνια.1-2 φορες δεν μπορουσα να απαντησω,δεν δεχοταν το slide.Σκεψου ομως ότι αυτο συνεβει σε 3 μηνες 1-2 φορες λαμβανοντας 10-20 κλησεις την ημέρα.Το θετικο ειναι οτι στο ANTUTU εχει σκορ...71500
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις μου λεει οτι το συστημα πιανει 4,6gb + οι εφαρμογες της google...ξερω εγω...υποθέτω 2-3gb ακομα.Το ES Explorer μου λεει "Internal storage 10,90gb".

Εχει 2 επιλογες> διαμορφωση και διαμορφωση ως εσωτερική.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...