Jump to content

Cubot H1


chalk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα κρατήσεις το honor 4Χ? Δεν υπάρχει σύγκριση;;

 

Παιδια...

Το κουμπακι βγαζει ANETA 8 ωρες οθονη απο τη δευτερH φορτιση....Η1>>4Χ.....

GPS καλό αλλά οχι οσο το 4Χ, χωρις να υστερει καπου, απλά το 4Χ εχει ΥΠΕΡΚΟΡΥΦΑΙΟ GPS H1<4X

Επεξεργαστης...... το 4Χ ανώτερο... Η1<4Χ

Camera....ΜΙΚΡΗ υπεροχη του 4Χ, H1<4X

Ποιοτητα 4G- πολύ λίγο καλύτερο το 4Χ H1<4X

Ποιοτητα κατασκευης υλικων_ ΣΑΦΩΣ το Η1 ....ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ! ναι και το υπογράφω Η1>4Χ ΣΕ ΟΠΤΙΚΗ ΑΙΣΘΗΣΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑς!

wifi...Iσοδυναμα..... .... Η1=4Χ....

Οθονη......Το Η1 καλύτερο, φωτεινότερο.... Η1>4Χ

Λειτουργικο.....Εδώ το EMUI ειναι πιο.....αερινο....αλλά οχι και τοσο πολύ...εχει και καποιες πολυ χρησιμες λειτουργιες το 4Χ ... Αρα Η1<4Χ

 

τιμη 4Χ: 200-220Ε

τιμη: Η1: 130Ε-170E

Συνολικα το 4Χ δινει λίγο μεγαλυτερη σιγουρια για τη μακρυζωία του ως κινητο....(ελεω της κορυφαιας Huawei), και θα φτάσει να πάρει και Android M...

Aλλά το Η1 μπορεί να χρησιμευσει σαν ενα αριστο ΚΟΡΥΦΑΙΟ δευτερο κινητο....(παλια με 120 επαιρνες turboX και αυτο για κλωτσιες) και η κουμπι ανεβαίνει....

Συμπέρασμα... Υστερεί στα σημεια το Η1 από το 4Χ, όπως υστερει και στο ονομα που έχει από πίσω......

 

αλλα το κουμπακι υπερεχει στη σχέση VFM

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙς ΤΙΜΕς SAR TOY H1?

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Aπο ακουστικο,ηχειο,μικροφωνο στις κλησεις και σημα κινητης πως παει?

Που το βρηκες 118$?

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Aπο ακουστικο,ηχειο,μικροφωνο στις κλησεις και σημα κινητης πως παει?

Που το βρηκες 118$?

Ακουστικο ηχειο μικροφωνο αρκετα καλα.

120€ το πηρα απο everbuying

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

μίλησα με αντιπροσωπεία για το πρόβλημα με την αναβάθμιση.....και δυστυχώς αύριο το κινητό θα σταλεί Πάτρα για να το φτιάξουν.....
Link to comment
Share on other sites

μίλησα με αντιπροσωπεία για το πρόβλημα με την αναβάθμιση.....και δυστυχώς αύριο το κινητό θα σταλεί Πάτρα για να το φτιάξουν.....

Θα σου ξαναφλασαρουν τη ρομ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Θα σου ξαναφλασαρουν τη ρομ

λογικά....έτσι θα γίνει....απλώς είναι μια μικρή ταλαιπωρία και ελπίζω η τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

λογικά....έτσι θα γίνει....απλώς είναι μια μικρή ταλαιπωρία και ελπίζω η τελευταία.

Θα εχανες εγγυηση αν το εκανες μονος σου;;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από σήμερα είμαι κι εγώ υπερήφανη χρήστης του cubot h1. Το παρήγγειλα από coolicool 116€ και το είχα σε 2 εβδομάδες ακριβώς (και μένω επαρχία). Το προηγούμενο κινητό μου ήταν το zopo zp700 (cuppy), το οποίο τα επαιξε εντελώς, οπότε αποφάσισα να το αντικατασήσω.

Μέχρι στιγμής το κινητάκι μου αρέσει πάρα πολύ...θα προσθέσω και αργότερα περισσότερες εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙς ΤΙΜΕς SAR TOY H1?

 

ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΑ, ΔΕΝ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ!

 

Η Cubot δεν τις έχει ανακοινώσει και σε επικοινωνία μου με τον επίσημο αντιπρόσωπο στην Ελλάδα δεν τους έχουν γνωστοποιηθεί ακόμη. Αντι να ρωτάς εδώ τους υπόλοιπους χρήστες που έχουν πάνω κάτω ίδιες γνώσεις με εσένα στο κινητό γιατί δεν ρωτάς την Cubot ή τον επίσημο αντιπρόσωπο;

 

Με λίγο ψάξιμο βρήκα μία αναφορά εδώ, http://en.jd.com/product/798576.html , άμα είναι πραγματική για Ευρώπη την θεωρώ καλή. Αλλά επειδή δεν τις βρίσκω στο επίσημο site της Cubot κρατάω μία πισινή.

 

SAR Values

-- SAR(EU)

---- 0.402W/kg Body

---- 0.572W/kg Head

-- SAR(USA)

---- 0.671W/kg Body

---- 1.038W/kg Head

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως και μενα μου βγαζει στην ενημερωση οτι το συστημα εχει καταστραφει κτλ... πρεπει να το στειλω αντιπρωσωπεια δεν γινεται κατι αλλο? με γουαι φαι κατεβασα την ενημερωση εκανα και επαναφορα αλλα τιποτα
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως και μενα μου βγαζει στην ενημερωση οτι το συστημα εχει καταστραφει κτλ... πρεπει να το στειλω αντιπρωσωπεια δεν γινεται κατι αλλο? με γουαι φαι κατεβασα την ενημερωση εκανα και επαναφορα αλλα τιποτα

 

Φλασαρε τη ρομ απο την αρχη

Με ευθυνη σου βεβαια

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως και μενα μου βγαζει στην ενημερωση οτι το συστημα εχει καταστραφει κτλ... πρεπει να το στειλω αντιπρωσωπεια δεν γινεται κατι αλλο? με γουαι φαι κατεβασα την ενημερωση εκανα και επαναφορα αλλα τιποτα

το έχω στείλει από Τρίτη και δεν με έχουν ενημερώσει ακόμα.....τους τηλ και μου λένε ότι δεν ξέρουν ακόμα....

κρίμα που έκατσε αυτή η βλακεία γιατί το κινητό ήταν σούπερ!!!για μια σαχλαμάρα ταλαιπωρούμαι....

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρε τη ρομ απο την αρχη

Με ευθυνη σου βεβαια

εννοεις με τον τροπο που γραφει το needrom? recovery πως μπαινει? μηπως γινει κατι ετσι λεω

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το έχω στείλει από Τρίτη και δεν με έχουν ενημερώσει ακόμα.....τους τηλ και μου λένε ότι δεν ξέρουν ακόμα....

κρίμα που έκατσε αυτή η βλακεία γιατί το κινητό ήταν σούπερ!!!για μια σαχλαμάρα ταλαιπωρούμαι....

 

κουραγιο... :) και γω απο εδω το πηρα για την εγγυηση....σουπερ το κινητο οπως λες και συ...το ποσο θα αντεξει ειναι αλλο θεμα βεβαια... παντως εγω θα το στειλω για την ρομ αμα δεν μπορεσω να κανω κατι μονος μου μονο αμα χαλασει...δυο χρονια εγγυηση ειναι αυτη :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

την μπαταρια πως την στρωνουμε παιδια?...εχω ακουση πολλους τροπους αλλα ποιος ειναι ο σωστος?

Link to comment
Share on other sites

Antelife

 

http://www.antelife.com/cubot-h1-mtk6735p-1-0ghz-quad-core-5-5-inch-ips-2-5d-arc-corning-gorilla-glass-hd-screen-android-5-1-4g-lte-smartphone-black.html?utm_source=facebook&utm_medium=spain&utm_campaign=jose

 

Coupon ANTCBH1

Τιμή 111 €

Κορυφαία τιμή για ένα όντως αξιόλογο κινητο

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στις ρυθμίσεις-->wifi ή ρυθμίσεις--->προβολή υπάρχει το μενού ασύρματη οθόνη/μετάδοση οθόνης για ασύρματη σύνδεση με τηλεοράσεις και άλλες συσκευές που υποστηρίζουν miracast;
Link to comment
Share on other sites

σημερα μου τηλ απο Πάτρα και μου είπαν ότι το κινητο είναι οκ. έκαναν επαναγκατάσταση του λογισμικού. λογικάτο πολύ Τετάρτη να το έχω. ελπίζω με την επαναγκατάσταση να μη χάλασε κάτι άλλο.
Link to comment
Share on other sites

σημερα μου τηλ απο Πάτρα και μου είπαν ότι το κινητο είναι οκ. έκαναν επαναγκατάσταση του λογισμικού. λογικάτο πολύ Τετάρτη να το έχω. ελπίζω με την επαναγκατάσταση να μη χάλασε κάτι άλλο.

Ξαναφλασαρανε ρομ.......

Μπορουσες και μονος σου

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ξαναφλασαρανε ρομ.......

Μπορουσες και μονος σου

έχεις δίκιο....αλλά δεν έχω ιδέα από αυτά.....αν κάποιος μου δείξει, σίγουρα θα μπορώ και μόνος μου

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο παρέλαβα από Vickmall.

 

Απλά με μία πρώτη ματιά; Τι Value for Money είναι αυτό;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο παρέλαβα από Vickmall.

 

Απλά με μία πρώτη ματιά; Τι Value for Money είναι αυτό;

119 ευρω εσταξα εγω.....

Αν μακροημερευσει ειναι το απολυτο vfm......

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Φορτιζω το κινητο με τον φορτιστη του ολα καλα.Του βαζω εναν που εχω 5v 2,4 amper και κανει 9 ωρες να φορτισει? Τι διαφορετικο εχει ο μαμισιος ξερει κανεις? Σημειωτεον πως με τον φορτιστη 2,4 αμπερ φορτιζω ταμπλετ toshiba σε τρεις ωρες απο το 10%.
Link to comment
Share on other sites

romanos

 

μεσα ειχε τον 5V 2A φορτιστη?

 

Ναι τον είδε σε eu έκδοση

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φορτιζω το κινητο με τον φορτιστη του ολα καλα.Του βαζω εναν που εχω 5v 2,4 amper και κανει 9 ωρες να φορτισει? Τι διαφορετικο εχει ο μαμισιος ξερει κανεις? Σημειωτεον πως με τον φορτιστη 2,4 αμπερ φορτιζω ταμπλετ toshiba σε τρεις ωρες απο το 10%.

 

απλα εχει λειτουργια fast charge της mediatech που την υποστηριζει το κινητο που φτανει μεχρι και τα 12v.

εγω εχω της samsung που φορτιζω το z3 φτανει μεχρι και 9v και φυσικα το κινητο φορτιζει σε 90 λεπτα 100%

Edited by jonakic
:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Cubot H1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...