Jump to content

iPhone 6S Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αφού είναι beta λογικό είναι να έχει και bugs.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παρεπιπτόντως να πω πως έφτιαξε το bug με την απενεργοποίηση των εφέ όταν ειναι ενεργοποιημένο το assistive touch.

 

Δυστυχως... Εγώ το έβλεπα σαν hidden feature παρά ως bug. Κάτι σαν την απενεργοποίηση των animations που υπαρχει στο developers options του android. Anyway, γούστα ειναι αυτά. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι η ιδέα μου, αλλά η απόδοση της οθόνης στον ήλιο είναι χειρότερη του 6 plus... Δε θυμάμαι με το προηγούμενο μέρα μεσημέρι να προσπαθώ να το βάλω κόντρα στον ήλιο για να δω οτιδήποτε, στην αρχή μάλιστα κοιτούσα συνέχεια τη φωτεινότητα για να βεβαιωθώ ότι είναι τέρμα...

 

Μήπως φταίει το tempered glass που φοράει (αλλά το ίδιο ακριβώς φορούσε και 6 plus)...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι η ιδέα μου, αλλά η απόδοση της οθόνης στον ήλιο είναι χειρότερη του 6 plus... Δε θυμάμαι με το προηγούμενο μέρα μεσημέρι να προσπαθώ να το βάλω κόντρα στον ήλιο για να δω οτιδήποτε, στην αρχή μάλιστα κοιτούσα συνέχεια τη φωτεινότητα για να βεβαιωθώ ότι είναι τέρμα...

 

Μήπως φταίει το tempered glass που φοράει (αλλά το ίδιο ακριβώς φορούσε και 6 plus)...

 

Μπορεί να φταίει το τζαμί όπως λες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πως εννοείς την 9.3.2

Παρεπιπτόντως να πω πως έφτιαξε το bug με την απενεργοποίηση των εφέ όταν ειναι ενεργοποιημένο το assistive touch.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Είσαι σίγουρος φίλε μου ; Γιατί δεν παλεύεται

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος φίλε μου ; Γιατί δεν παλεύεται

 

 

 

Κοίτα, 10 μέρες τώρα δεν μου το έχει κάνει ενώ πριν το έκανε μέσα στην ημέρα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, 10 μέρες τώρα δεν μου το έχει κάνει ενώ πριν το έκανε μέσα στην ημέρα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ....μακάρι

Link to comment
Share on other sites

Και δεν το εχεις διαπιστώσει ήδη;

 

Μα να σου πω και την αλήθεια είχα μείνει κολλημένος από τότε που είχε έρθει η 9 αρα για πρώτη φορά και παρουσιατηκε αυτό το θεματάκι και σε όλες τις εκδόσεις μέχρι και αυτήν την τελευταία κατάλαβα από τα παιδιά εδώ ότι το έκανε όταν έκανες swipe στην αρχική οθόνη για να βρεις το spotlight .Απλά απέφευγα αυτήν την κίνηση από φόβο και δεν είχα σοβαρό θέμα ...δηλ μια δυο φορές την εβδομάδα .Στην τελευταία έκδοση δεν το δοκίμασα από φόβο ...δηλ την κίνηση αυτή που λέγαμε.....εχει φτιαξει στην τελευταία ? απλα δεν δοκίμασα να αναπαράγω αυτό το bug ....μακάρι

 

Και δεν το εχεις διαπιστώσει ήδη;

 

Τελικά φίλε μου πρέπει να το έχουν φτιάξει .Προσπαθω πόση ώρα να αναπαράγω το bug όπως άλλες φορές και δεν έγινε τίποτα, δεν το είχα καταλάβει

Ευχαριστώ

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Υποψιάζομαι οτι και σε μενα η 9.3.3 εχει πρόβλημα με την μπαταρία...

Δεν εξηγείτε η μπαταρία να εχει πέσει στο 54% με 2 ώρες κ 54 λεπτά χρήση κ αναμονή 3 ώρας κ 45 λεπτά.

Πως γυρνάμε (αν γίνεται) στην 9.3.2 :@

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υποψιάζομαι οτι και σε μενα η 9.3.3 εχει πρόβλημα με την μπαταρία...

Δεν εξηγείτε η μπαταρία να εχει πέσει στο 54% με 2 ώρες κ 54 λεπτά χρήση κ αναμονή 3 ώρας κ 45 λεπτά.

Πως γυρνάμε (αν γίνεται) στην 9.3.2 :@

 

Από τη στιγμή που είναι beta (ακόμα), λογικό είναι να έχει θέματα.

 

Οδηγίες επιστροφής στην 9.3.2 θα βρεις εδώ... http://www.iphonehacks.com/2016/05/downgrade-ios-9-3-2.html

 

(είναι για την προηγούμενη έκδοση αλλά ο οδηγός είναι ακριβώς ο ίδιος, εσύ θα κατεβάζεις το αντίστοιχο firmware)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Ευχαριστω πολυ για τον οδηγο, η αληθεια ειναι οτι λογω ελλειψης χρονου θα καθυστερησω την επιστροφη, παντως σημερα ημασταν καλυτερα εβγαλε 6.30 ωρες χρηση και 25 ωρες αναμονη.

 

Οποτε θα την αφησω για λιγο καιρο επανω να δω μηπως και στρωσει, ωστοσο κατι αλλο, που με απασχολει, μου πεταει συχνα πυκνα οτι εχει γεμισει ο χωρος στο icloud και οτι δεν μπορει να κανει backup. Υπαρχει καποια λυση για αυτο ή να αρχισω να παιρνω backup στο λαπτοπ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, εχω σίγουρα θέμα με το τηλέφωνο μου, πάνω απο 6 ώρες δεν μπορω να βγάλω,

Σήμερα είμαι στο 18% και εχω ώρες χρήσης 5:16 κ αναμονής γύρω στις 6

Ειναι φυσιολογικό ; Η να πάω για ρεστορ;

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, εχω σίγουρα θέμα με το τηλέφωνο μου, πάνω απο 6 ώρες δεν μπορω να βγάλω,

Σήμερα είμαι στο 18% και εχω ώρες χρήσης 5:16 κ αναμονής γύρω στις 6

Ειναι φυσιολογικό ; Η να πάω για ρεστορ;

Ε μάλλον για restore εκτός και αν βρεις τι κρατάει σχεδόν 6 ώρες το κινητό σε χρήση. Έτσι όπως είναι οι χρόνοι σου είναι σαν να μην μπαίνει το κινητό ποτέ σε sleep mode. Δηλαδή κάτι στο background λειτουργεί και κρατάει τον επεξεργαστή σε λειτουργία.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ παρατηρώ ότι κάτι τρώει τη μπαταρία, ιδιαίτερα στο γραφείο όπου βρίσκομαι και μακριά απο το wifi...

Με ένα τηλεφώνημα μόνο, έχασε 10% μέσα σε δυο ώρες σχεδόν...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ παρατηρώ ότι κάτι τρώει τη μπαταρία, ιδιαίτερα στο γραφείο όπου βρίσκομαι και μακριά απο το wifi...

Με ένα τηλεφώνημα μόνο, έχασε 10% μέσα σε δυο ώρες σχεδόν...

 

Με τις μέρες τους ειναι.

Και εμένα σήμερα από το μεσημέρι και μετά κάτι γίνεται

Κάποιες μέρες η μπαταρία ειναι βράχος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

... ωστοσο κατι αλλο, που με απασχολει, μου πεταει συχνα πυκνα οτι εχει γεμισει ο χωρος στο icloud και οτι δεν μπορει να κανει backup. Υπαρχει καποια λυση για αυτο ή να αρχισω να παιρνω backup στο λαπτοπ?

 

Η λύση (αν μπορεί κανείς να το προχωρήσουμε έτσι) είναι να αγοράσεις χώρο.

 

Πριν την αγορά χώρου, δες στη διαχείρηση του χώρου εάν έχεις παλιά backup ας πούμε που δε χρειάζεσαι κ σβήνοντάς τα να απελευθερώσεις χώρο ;)

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα τα στατιστικά και συγκεκριμένα τον μέσο όρο ανα 7 ημέρες και οι εφαρμογές με την μεγαλύτερη χρήση ειναι ο σαφάρι (λογικό) και το messenger το οποίο εχει κοντά 6 ώρες στο υπόβαθρο.

Άρα μάλλον αυτη μου την κανει την ζημιά, έχετε να προτείνεται καποια εναλλακτική για το messenger?

Πέταξα την εφαρμογή του φβ τώρα καιρός να παρει ποδι και η εφαρμογή του messenger αν δεν μπορούν να γράψουν μια σωστή εφαρμογή κακό του κεφαλιού τους...

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα τα στατιστικά και συγκεκριμένα τον μέσο όρο ανα 7 ημέρες και οι εφαρμογές με την μεγαλύτερη χρήση ειναι ο σαφάρι (λογικό) και το messenger το οποίο εχει κοντά 6 ώρες στο υπόβαθρο.

Άρα μάλλον αυτη μου την κανει την ζημιά, έχετε να προτείνεται καποια εναλλακτική για το messenger?

Πέταξα την εφαρμογή του φβ τώρα καιρός να παρει ποδι και η εφαρμογή του messenger αν δεν μπορούν να γράψουν μια σωστή εφαρμογή κακό του κεφαλιού τους...

 

Σε εμένα δουλεύει καλά αλλά ειναι γνωστό οτι συνήθως οφείλονται αυτές οι εταιρείες για κατανάλωση μπαταρίας όπως το Facebook

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτη την εβγαλα μόλις τώρα, με το που χτύπησε 10%

Δικαιολογείται με τέτοια χρήση τόσο μικροί χρόνοι;

 

https://drive.google.com/open?id=0B7NRRxN0THXYMWxoWGxtN2RZY0k

Edited by Spireto_2158

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ξερω οτι δεν ειναι το καλυτερο μερος για συγκρισεις αλλα θελω και την γνωμη της απο εδω μεριας, λοιπον ειμαι αναμεσα σε LG G5/S7 EDGE καθως και iphone 6s plus(16gb) αρχικα να αναφερω οτι απο Iphone δεν εχω ιδεα και δεν εχω πιασει στα χερια μου.. Ασχολουμε πολυ με μηνυματα,facebook,instagram,viber καθως και 1-2 παιχνιδακια, τα υπολοιπα ειναι τα κλασσικα που χρειαζομαι για την δουλεια μου, internet καθως και κλησεις.. Τι θα μου προτεινατε;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...