Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι που παιδία εγώ το βρίσκω ανούσιο που υπάρχει είναι το εξής

 

Πας στις φωτογραφίες και επιλέγεις μια φωτό που θέλεις να είναι κρυφή να μην φαίνεται δεν θα έπρεπε στον φάκελο που δημιούργητε για τις κρυφές φωτογραφίες να υπάρχει κωδικός πρόσβασης σε αυτές ; Αν μπορείς να μπεις στον φάκελο κρυφά αρχεία χωρίς κωδικό ποιος ο λόγος να το έχει σαν επιλογή.

 

Ναι ξέρω δεν το παίρνει ο κάθε ένας το κινητό μας αλλά μπορεί να έχουμε βγάλει κάτι πχ απο ένα project που φτιάχνουμε η απο μια πάτέντα που κατασκευάσαμε που δεν πρέπει κατα Λάθος να δείξουμε γιατί δεν πρέπει. Γιατί θα πρέπει δηλαδή να κατεβάσουμε προγράμματα που το κάνουν αυτο κ όχι με το ήδη υπάρχων λογισμικό

 

Ευχαριστώ

 

Χωρις να χρειαστεί να κατεβασεις καποια εξτρα εφαρμογή, μπορεις να κανεις αντιγραφη την φωτογραφια σε καινουρια σημειωση, η οποια κλειδωνει με κωδικο και δακτυλικο αποτύπωμα.

Μετα μπορεις να διαγράψεις τη φωτογραφια από τις "φωτογραφιες" και να υπαρχει μονο στην κλειδωμενη σημειωση

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να χρειαστεί να κατεβασεις καποια εξτρα εφαρμογή, μπορεις να κανεις αντιγραφη την φωτογραφια σε καινουρια σημειωση, η οποια κλειδωνει με κωδικο και δακτυλικο αποτύπωμα.

Μετα μπορεις να διαγράψεις τη φωτογραφια από τις "φωτογραφιες" και να υπαρχει μονο στην κλειδωμενη σημειωση

 

Πως γινεται αυτο να μαθαινουν οι νεοι με ios;

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Απλά πας στην εφαρμογή Σημειώσεις, δημιουργείς μια καινούρια σημείωση και εισάγεις τη φωτό που θες σε αυτή.

Έπειτα, κλειδώνεις τη σημείωση είτε με κωδικό είτε με το δαχτυλικό σου αποτύπωμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, απο χθες το βραδυ update 11.0.2.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Σιγά σιγά ας μας πει κανένας πως πάει από θέμα ομαλής λειτουργίας η 11.0.2

Για μπαταρία είναι ακόμα νωρίς για συμπεράσματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο ΣΚ θα πάω τελικά προς την έκδοση 11 ( στην τελευταία, όποια είναι αυτή της η έκδοση..), αλλά έχω το εξής "θεματάκι" με το 6s μου:

παρατήρησα ότι ενώ έχω την ένταση του ακουστικού στο full, δεν είναι τόσο δυνατά όσο στην αρχή (..νομίζω, άν θυμάμαι καλά..).. δεν μου έχει πέσει νερό - υγρό πάνω στο τηλέφωνο, και τούμπα δεν έχει φάει..

Μου έκανε δε μεγαλύτερη εντύπωση, γιατί στην γυναίκα μου έχω αγοράσει το SE και βάζοντάς το εκείνο στο full , μου ξεκουφαίνει το αφτί...(άρα με αυτόν τον τρόπο διαπιστώνω πως δεν πάσχω από βαρυκοϊα... χαχαχα)

Μιλώντας με γνωστή αλυσίδα επισκευής Iphone (να μην λέμε ονόματα..), μου είπανε ότι ίσως να χρειάζεται καθάρισμα το ακουστικό..

 

Έχει συμβεί σε κάποιον, κάτι ανάλογο?

 

Το τηλέφωνο είναι ακόμα σε εγγύηση, αλλά για ένα τόσο απλό θέμα να το στείλω στην Infoquest , θα μείνω χωρίς τηλέφωνο για καμιά εβδομάδα..γιατί άμα το πάω στην γνωστή αλυσίδα που το "φτιάχνουν" επι τόπου.. χανω αυτομάτως την εγγύηση..

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο ΣΚ θα πάω τελικά προς την έκδοση 11 ( στην τελευταία, όποια είναι αυτή της η έκδοση..), αλλά έχω το εξής "θεματάκι" με το 6s μου:

παρατήρησα ότι ενώ έχω την ένταση του ακουστικού στο full, δεν είναι τόσο δυνατά όσο στην αρχή (..νομίζω, άν θυμάμαι καλά..).. δεν μου έχει πέσει νερό - υγρό πάνω στο τηλέφωνο, και τούμπα δεν έχει φάει..

Μου έκανε δε μεγαλύτερη εντύπωση, γιατί στην γυναίκα μου έχω αγοράσει το SE και βάζοντάς το εκείνο στο full , μου ξεκουφαίνει το αφτί...(άρα με αυτόν τον τρόπο διαπιστώνω πως δεν πάσχω από βαρυκοϊα... χαχαχα)

Μιλώντας με γνωστή αλυσίδα επισκευής Iphone (να μην λέμε ονόματα..), μου είπανε ότι ίσως να χρειάζεται καθάρισμα το ακουστικό..

 

Έχει συμβεί σε κάποιον, κάτι ανάλογο?

 

Το τηλέφωνο είναι ακόμα σε εγγύηση, αλλά για ένα τόσο απλό θέμα να το στείλω στην Infoquest , θα μείνω χωρίς τηλέφωνο για καμιά εβδομάδα..γιατί άμα το πάω στην γνωστή αλυσίδα που το "φτιάχνουν" επι τόπου.. χανω αυτομάτως την εγγύηση..

 

Είναι πολύ συνηθισμένο φαινόμενο αυτό

Γεμίζει σκόνη η σίτα βουλώνουν οι πολύ μικρές τρύπες και δεν μπορεί να βγει προς τα έξω ο ήχος

Μπορείς εξωτερικά να το καθαρίσεις αλλά περνάει και από μέσα η βρωμια

 

Ένα 70-80% θα καθαρίσει με τον παρακάτω τρόπο

 

Απενεργοποίησε την συσκευή,

Πάρε οινόπνευμα, λίγο βαμβάκι και μια οδοντογλυφίδα.

Ρίξε λίγο υγρό στο βαμβάκι και με την οδοντογλυφίδα τρυψε την σίτα προσεκτικά και αρκετές φορές δεξιά αριστερά

Θα δεις ότι θα βγάλει μαυρίλα και θα καθαρίσει

 

Άφησε το να στεγνώσει και μετά άνοιξε την συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ συνηθισμένο φαινόμενο αυτό

Γεμίζει σκόνη η σίτα βουλώνουν οι πολύ μικρές τρύπες και δεν μπορεί να βγει προς τα έξω ο ήχος

Μπορείς εξωτερικά να το καθαρίσεις αλλά περνάει και από μέσα η βρωμια

 

Ένα 70-80% θα καθαρίσει με τον παρακάτω τρόπο

 

Απενεργοποίησε την συσκευή,

Πάρε οινόπνευμα, λίγο βαμβάκι και μια οδοντογλυφίδα.

Ρίξε λίγο υγρό στο βαμβάκι και με την οδοντογλυφίδα τρυψε την σίτα προσεκτικά και αρκετές φορές δεξιά αριστερά

Θα δεις ότι θα βγάλει μαυρίλα και θα καθαρίσει

 

Άφησε το να στεγνώσει και μετά άνοιξε την συσκευή

:up:

Καλή φάση!

Και νόμιζα ότι κουφάθηκα!

θα το δοκιμάσω και θα ενημερώσω ανάλογα...

με λίγα λόγια δεν κρίνετε σκόπιμο να πάει για service!?

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

:up:

Καλή φάση!

Και νόμιζα ότι κουφάθηκα!

θα το δοκιμάσω και θα ενημερώσω ανάλογα...

με λίγα λόγια δεν κρίνετε σκόπιμο να πάει για service!?

 

Αν είναι και από εσωτερικά χάλια τότε πρέπει να ανοιχτεί η συσκευή για να καθαρίσει η σίτα εσωτερικά

Νομίζω όμως ότι θα είσαι μια χαρά

Το ίδιο συμβαίνει και από κάτω με το ηχείο και το μικρόφωνο. Γεμίζουν σκόνη οι τρύπες αυτές και δεν έχει δυνατό ήχο και υπάρχει περίπτωση να μην σε ακούνε και καλά κατα την διάρκεια τηλεφωνικών κλήσεων

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι και από εσωτερικά χάλια τότε πρέπει να ανοιχτεί η συσκευή για να καθαρίσει η σίτα εσωτερικά

Νομίζω όμως ότι θα είσαι μια χαρά

Το ίδιο συμβαίνει και από κάτω με το ηχείο και το μικρόφωνο. Γεμίζουν σκόνη οι τρύπες αυτές και δεν έχει δυνατό ήχο και υπάρχει περίπτωση να μην σε ακούνε και καλά κατα την διάρκεια τηλεφωνικών κλήσεων

 

Θα ήταν καλή ευκαιρία να γίνει ένα καλό καθάρισμα "πάνω - κάτω".. αλλά έχω την απορία: αν το ανοίξει η άλλη εταιρεία εκτός από εξουσιοδοτημ΄νεου service της Apple, χάνω την εγγύηση?

Φαίνεται, άν ανοιχτεί η συσκευή? Το γνωρίζετε αυτό?

(Γιατί τηλεφωνικά μου είπανε, αν είναι απλά καθάρισμα, ένα 10ευρω και είναι έτοιμο..)

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν καλή ευκαιρία να γίνει ένα καλό καθάρισμα "πάνω - κάτω".. αλλά έχω την απορία: αν το ανοίξει η άλλη εταιρεία εκτός από εξουσιοδοτημ΄νεου service της Apple, χάνω την εγγύηση?

Φαίνεται, άν ανοιχτεί η συσκευή? Το γνωρίζετε αυτό?

(Γιατί τηλεφωνικά μου είπανε, αν είναι απλά καθάρισμα, ένα 10ευρω και είναι έτοιμο..)

 

Μήπως το κάνουν μόνο από έξω;

Εγώ έχω ανοίξει πολλές φορές τηλέφωνο που ήταν εντός εγγύησης και όταν χρειάστηκε να πάει για επισκευή δεν το κατάλαβαν. Φυσικά θέλει πολύ προσεκτικές κινήσεις

Τα νέα μοντέλα που έχουν αδιαβροχοποιηση δεν τα πειράζεις

 

Μην το ψάχνεις καθάρισε το εξωτερικά μόνος σε 5' και θα δεις τεράστια διαφορά αμέσως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το κάνουν μόνο από έξω;

Εγώ έχω ανοίξει πολλές φορές τηλέφωνο που ήταν εντός εγγύησης και όταν χρειάστηκε να πάει για επισκευή δεν το κατάλαβαν. Φυσικά θέλει πολύ προσεκτικές κινήσεις

Τα νέα μοντέλα που έχουν αδιαβροχοποιηση δεν τα πειράζεις

 

Μην το ψάχνεις καθάρισε το εξωτερικά μόνος σε 5' και θα δεις τεράστια διαφορά αμέσως

 

Ναι, μόνο για απ' έξω μιλάνε..

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Απλά πας στην εφαρμογή Σημειώσεις, δημιουργείς μια καινούρια σημείωση και εισάγεις τη φωτό που θες σε αυτή.

Έπειτα, κλειδώνεις τη σημείωση είτε με κωδικό είτε με το δαχτυλικό σου αποτύπωμα.

 

Ευχαριστω πολυ

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Σιγά σιγά ας μας πει κανένας πως πάει από θέμα ομαλής λειτουργίας η 11.0.2

 

Για μπαταρία είναι ακόμα νωρίς για συμπεράσματα

 

 

 

Πέραν απο μια πιο ομαλή εμφάνιση κατα την εναλλαγή απο home screen σε widgets (τα widgets έκαναν κατι freezαρισματα) τίποτα αλλο .. προς το παρόν πάντα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέραν απο μια πιο ομαλή εμφάνιση κατα την εναλλαγή απο home screen σε widgets (τα widgets έκαναν κατι freezαρισματα) τίποτα αλλο .. προς το παρόν πάντα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δηλαδή δουλεύει καλά;

Δουλεύει το ίδιο με πριν;

Καλύτερα;

Λίγο καλύτερα αλλά πάλι το ίδιο χάλια με πριν;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οπως έγραψα προηγουμένως - κατ’εμε- το ίδιο με την 11.0.1 με ορατή μια βελτίωση μόνο στην εναλλαγή που προείπα.Τιποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο, δυστυχώς δεν εχω εντοπίσει κατι αλλο μεχρι τωρα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οπως έγραψα προηγουμένως - κατ’εμε- το ίδιο με την 11.0.1 με ορατή μια βελτίωση μόνο στην εναλλαγή που προείπα.Τιποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο, δυστυχώς δεν εχω εντοπίσει κατι αλλο μεχρι τωρα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Οπότε θέλει ακόμα για να βελτιωθεί

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εβαλε κάτι πραγματάκια στο νεο IOS τα οποια πρέπει να ρυθμίσεις κατάλληλα .Και εγώ τα βρήκα στην αρχή δύσκολα .Με την τελευταία ενημέρωση δεν έχω κανένα θέμα ..απλα είναι μερικά νέα μενού που έβαλε η apple που εάν δεν τα δεις θα ψάχνεσαι
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια παρατηρησα οτι αλαλξε το μηνυμα για ανανεωση του λειτουργικού...υπα΄ρχει περίπτωση σε λιγο να μας το κανει υποχρεωτικα;ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

παιδια παρατηρησα οτι αλαλξε το μηνυμα για ανανεωση του λειτουργικού...υπα΄ρχει περίπτωση σε λιγο να μας το κανει υποχρεωτικα;ευχαριστω

 

Αν θέλεις μόνο κανείς την ενημέρωση

Την αγνοείς αφού δεν σ ενδιαφέρει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Την καλημερα μου και από αυτό το νήμα.

Δε βάζω την ερώτηση στην επιλογή συσκευής, γιατί θα ήθελα να ακούσω την άποψη αυτών που ήδη έχουν στην κατοχή τους το εν λόγω κινητό.

Σκέφτομαι να κάνω τη μέταβαση από anroid σε ios με ένα 6s 64gb και θα ηθελα την άποψη σας.

Αυτή τη στιγμή εχω το oneplus 3T από το οποίο ειμαι κατευχαριστημενος και ενθουσιασμένος. Δε συντρέχει με λίγα λόγια λόγος αντικατάστασης.

Αν θα πήγαινα στο iphone, θα πήγαινα για το όνομα και την αξιοπιστία αλλα και γιατι δεν έχω ξαναπάρει κάτι αντίστοιχο.

Η ερώτηση μου είναι εξής.

Αξίζει να κάνω αυτό το βημα, ακόμα κι όταν μιλάμε για ένα iphone του '15 όπως το συγκεκριμένο, ή το θεωρείται επιπολαιότητα;

Μπορεί κάποιος, όσο τρελαμενος κι αν είναι με τα iphone, να μου πει μάζεψε κάνα φράγκο παραπανω και παρε κανένα πιο προσφατο.

Μπορεί κάποιος άλλος να πει προχωρά και δε θα το μετανιώσεις κι ας είναι μοντέλο διετιας.

Θα με ενδιέφερε να ακούσω την άποψη σας.

Ευχαριστω εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το OnePlus 3T χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Την καλημερα μου και από αυτό το νήμα.

Δε βάζω την ερώτηση στην επιλογή συσκευής, γιατί θα ήθελα να ακούσω την άποψη αυτών που ήδη έχουν στην κατοχή τους το εν λόγω κινητό.

Σκέφτομαι να κάνω τη μέταβαση από anroid σε ios με ένα 6s 64gb και θα ηθελα την άποψη σας.

Αυτή τη στιγμή εχω το oneplus 3T από το οποίο ειμαι κατευχαριστημενος και ενθουσιασμένος. Δε συντρέχει με λίγα λόγια λόγος αντικατάστασης.

Αν θα πήγαινα στο iphone, θα πήγαινα για το όνομα και την αξιοπιστία αλλα και γιατι δεν έχω ξαναπάρει κάτι αντίστοιχο.

Η ερώτηση μου είναι εξής.

Αξίζει να κάνω αυτό το βημα, ακόμα κι όταν μιλάμε για ένα iphone του '15 όπως το συγκεκριμένο, ή το θεωρείται επιπολαιότητα;

Μπορεί κάποιος, όσο τρελαμενος κι αν είναι με τα iphone, να μου πει μάζεψε κάνα φράγκο παραπανω και παρε κανένα πιο προσφατο.

Μπορεί κάποιος άλλος να πει προχωρά και δε θα το μετανιώσεις κι ας είναι μοντέλο διετιας.

Θα με ενδιέφερε να ακούσω την άποψη σας.

Ευχαριστω εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το OnePlus 3T χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εννοείται θα ήταν καλύτερα να πάρεις το 7αρι

Το 6s στέκεται πολύ καλά ακόμα δεν έχει κάτι να ζηλέψει

Βέβαια και η συσκευή που έχεις είναι από τις κορυφαίες δεν το συζητάμε

 

Μπορείς να θέσεις το ερώτημα σου στην ενότητα περί συσκευών/επιλογή συσκευής γιατί εδώ είμαστε εκτός θέματος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας, τελικα αξιζει η 11.0.3? ή να περιμενω ακομα; ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας, τελικα αξιζει η 11.0.3? ή να περιμενω ακομα; ευχαριστω

 

Σε ποια έκδοση είσαι;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

10.3.3 εννοειται....χαχαχα

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...