Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παντως να πω και γω μια γνωμη...μολις το πηρα και το ανοιξα εβαλε μονο του την 10.2...χωρις το itune κλπ..

η μπαταρια παει καλα δλδ με 17% το αφησα στις 1.10 χτες και το πρωι στις 8.30 ειχε 14%....

 

 

εχει καποιος το γνησιο φορτιστη αυτοκινητου τις aplle??(υπαρχει κιολας?)γιατι πηρα εναν με 1amp φορτιση και θελει καμια βδομαδα να φορτιση.κανονικα ποσα amp πρεπει να εχει???εχω και εναν universal Που βγαζει 1-1.5-2.5 αν το δωσω στα 2.5 εχει θεμα η απλα φορτιζει πιο γρηγορα??

 

Νομίζω για το αυτοκίνητο δεν υπάρχει

Πήρες no name?

Το καλώδιο παίζει πάντα ρόλο. Είναι αποσπώμενο η όλο μαζί;

Δεν έχεις θέμα και σε 2,4Α να το συνδέσεις αυτό τραβάει όσο χρειάζεται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω για το αυτοκίνητο δεν υπάρχει

Πήρες no name?

Το καλώδιο παίζει πάντα ρόλο. Είναι αποσπώμενο η όλο μαζί;

Δεν έχεις θέμα και σε 2,4Α να το συνδέσεις αυτό τραβάει όσο χρειάζεται

 

 

αποσπομενο ειναι....αυτο με το 1amp ειναι πακετακι απο mr gadget οπου εχει ενα καλωδιο,ενα φορτιστη σπιτιου και ενα φορτιστη αυτοκινητου και βαζεις το καλωδιο σε οποιο θελεις..

το βυσμα αυτοκινητου με τις 3 θεσεις το ειχα σε samsung ειναι καρακινεζια...

Link to comment
Share on other sites

αποσπομενο ειναι....αυτο με το 1amp ειναι πακετακι απο mr gadget οπου εχει ενα καλωδιο,ενα φορτιστη σπιτιου και ενα φορτιστη αυτοκινητου και βαζεις το καλωδιο σε οποιο θελεις..

το βυσμα αυτοκινητου με τις 3 θεσεις το ειχα σε samsung ειναι καρακινεζια...

 

Δοκίμασε με το original Apple καλώδιο να φορτίσεις μήπως φορτίσει πιο γρήγορα

Μην βάζεις φθηνά no name θα πάθεις καμία ζημιά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με το original Apple καλώδιο να φορτίσεις μήπως φορτίσει πιο γρήγορα

Μην βάζεις φθηνά no name θα πάθεις καμία ζημιά

 

 

 

 

ok thanxs.γνησια καλωδιο για να παρω μονο σε istore??

Link to comment
Share on other sites

ok thanxs.γνησια καλωδιο για να παρω μονο σε istore??

 

Δεν έχεις από το πακέτο του κινητού όταν το αγόρασες;

Υπάρχουν και σε αλλά καταστήματα original αξεσουάρ apple αλλά και άλλων εταιριών με σήμα MFi δηλαδή made for iPhone

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

να σας πω, αν κανω ολικη επαναφορά θα χρειαστω παλι ιντερνετ για να το στησω παλι από την αρχη, μπας και στρωσει;

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

να σας πω, αν κανω ολικη επαναφορά θα χρειαστω παλι ιντερνετ για να το στησω παλι από την αρχη, μπας και στρωσει;

 

Ναι εννοείται γιατί θέλει ενεργοποίηση με τους server της apple

Και αν έχεις την κάρτα σου μέσα πριν συνδέσεις στο wifi θα ανοίξει αυτόματα τα δεδομένα και θα σε χρεώσει πάλι

 

Βγάλε την sim πήγαινε ρυθμίσεις/γενικά/επαναφορά και κάνε επαναφορά ρυθμίσεων και περιεχομένου

 

Όταν ανοίξει μπες σε κάποιο wifi μετά περνα τα βήματα κάνε δημιουργία ως νέα συσκευή και βάλε την sim για να γίνει ενεργοποίηση. Μόλις ανοίξει αν είσαι τυχερός κλείσε τα δεδομένα και δεν θα σου πάρει το 1€ η wind

 

Αν δεν εξαφανιστεί το iMessage banner και με επαναφορά τι να πω μετά; Πήγαινε wind ίσως ξέρουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω βρε Τασο! αυτές τις μερες σε εχω ταλαιπωρησει αρκετα!!!!!! θα περιμενω μολις βρω ασυρματο....και θα δοκιμασω παλι, αλλα αν δεν κατσει και παλι, τελος...δεν αντεχω άλλο!δε ξερω τι να κανω πια...ισως παω πισω στο σαμσουνγκ σ2 την αρχαιολογια....αλλα τουλάχιστον δε το φορτιζω κάθε μερα ουτε πληρωνω καρτα χωρις λογο!

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις από το πακέτο του κινητού όταν το αγόρασες;

Υπάρχουν και σε αλλά καταστήματα original αξεσουάρ apple αλλά και άλλων εταιριών με σήμα MFi δηλαδή made for iPhone

 

Έχω απλά χρειάζομαι ένα για το αμάξι και ενα για την δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

Έχω απλά χρειάζομαι ένα για το αμάξι και ενα για την δουλειά...

 

Ναι οκ κατάλαβα

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ευχαριστω βρε Τασο! αυτές τις μερες σε εχω ταλαιπωρησει αρκετα!!!!!! θα περιμενω μολις βρω ασυρματο....και θα δοκιμασω παλι, αλλα αν δεν κατσει και παλι, τελος...δεν αντεχω άλλο!δε ξερω τι να κανω πια...ισως παω πισω στο σαμσουνγκ σ2 την αρχαιολογια....αλλα τουλάχιστον δε το φορτιζω κάθε μερα ουτε πληρωνω καρτα χωρις λογο!

 

Δεν έχω πρόβλημα. Κι εμένα μ έχουν βοηθήσει πολλές φορές άλλοι

Θα γίνει μην αγχώνεσαι

Όχι και να φύγεις να πας σε Samsung

Κι εκείνο θα ανοίξει τα δεδομένα μετά την επαναφορά. Σε όλα έτσι γίνεται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ κατάλαβα

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν έχω πρόβλημα. Κι εμένα μ έχουν βοηθήσει πολλές φορές άλλοι

Θα γίνει μην αγχώνεσαι

Όχι και να φύγεις να πας σε Samsung

Κι εκείνο θα ανοίξει τα δεδομένα μετά την επαναφορά. Σε όλα έτσι γίνεται

όχι ρε Τασο δε το κανει.."θυμαται" πως το ειχες ΔΕΝ το ενεργοποιεί αυτόματα μετα από κάθε επαννεκινηση ή ενεργοποιηση συσκευης! αλλα ενταξει θα κανω και αυτή την αποπειρα και μετα φιλε μου βλέπουμε , ασε να μη βγαινουμε και εκτος θεματος τοπικ....

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

όχι ρε Τασο δε το κανει.."θυμαται" πως το ειχες ΔΕΝ το ενεργοποιεί αυτόματα μετα από κάθε επαννεκινηση ή ενεργοποιηση συσκευης! αλλα ενταξει θα κανω και αυτή την αποπειρα και μετα φιλε μου βλέπουμε , ασε να μη βγαινουμε και εκτος θεματος τοπικ....

 

Ναι τέλος πάντων

Κάνε μια επαναφορά μήπως και σωθείς.

Ως νέα συσκευή όμως. Θα το δεις σαν επιλογή κάπου στα αρχικά βήματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση.

 

απο τελη Σεπτεμβριου που εχω την συσκευη. Εχω χασει 115mah. συμφωνα με μια εφαρμοργη το "battery percentage". Ειναι φυσιολογικο??

Την χρησιμοποιω αρκετα την συσκευη ομως. Απλα το παρατηρησα, δεν τιθεται καποιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση.

 

απο τελη Σεπτεμβριου που εχω την συσκευη. Εχω χασει 115mah. συμφωνα με μια εφαρμοργη το "battery percentage". Ειναι φυσιολογικο??

Την χρησιμοποιω αρκετα την συσκευη ομως. Απλα το παρατηρησα, δεν τιθεται καποιο προβλημα.

 

Δεν μου φαίνονται και τόσο λογικά αυτά τα νούμερα αλλά τα iPhone πάντα είχαν τέτοια θέματα στις μπαταρίες

Στον χρόνο επάνω χάνουν πολύ. Τώρα εσένα 120 να χάσει σε 3 μήνες μου φαίνονται σαν αρκετά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

οτι ναναι, η εφαρμοργη τωρα δειχνει κανονικα 1700/1715.

 

Δεν ειναι αξιοπιστες μαλλον!!

 

 

 

Δεν αξιόπιστες 100%, αλλά είναι ενδεικτικές για την κατάσταση της μπαταρίας, φίλη με 6αρι δεν άντεχε να της κλείνει στο 30 και 40%, έβαλα την εφαρμογή και η μπαταρία έδειχνε 64% capacity, την άλλαξε στο irepair 60€, ξανάεβαλα την εφαρμογή, ένδειξη 99% και ένα μήνα το κινητό πήγαινε μπάλα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με iOS 9 μου ήρθε ειδοποίηση για αναβάθμιση για τα 10 πως μπορώ να διαγράψω την ειδοποίηση από τις ρυθμίσεις;

 

 

Γενικά ->Χώρος & Χρήση icloud

-> Διαχείριση χώρου αποθήκευσης

 

σου εμφανίζει την λίστα με τα προγράμματα και το χώρο που καταλαμβάνουν και ύστερα το διαγράφεις από την λίστα .

 

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με τον φίλο "ziaba" διάβασα την απάντηση του φίλου Montoya_f1 αλλά δεν βλέπω που το λέει για την ενημέρωση έτσι ώστε να το σβήσω, κάτι πιο αναλυτικό παρακαλώ;

 

edit: Τελικά μετά από κλείσιμο-άνοιγμα του τηλ εξαφανίστηκε το ενοχλητικό 1 από τις ρυθμίσεις.

 

Ευχαριστώ και Καλή Χρονιά σε όλους.

Edited by csaris
Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με τον φίλο "ziaba" διάβασα την απάντηση του φίλου Montoya_f1 αλλά δεν βλέπω που το λέει για την ενημέρωση έτσι ώστε να το σβήσω, κάτι πιο αναλυτικό παρακαλώ;

 

edit: Τελικά μετά από κλείσιμο-άνοιγμα του τηλ εξαφανίστηκε το ενοχλητικό 1 από τις ρυθμίσεις.

 

Ευχαριστώ και Καλή Χρονιά σε όλους.

 

Σε μένα πάλι φαίνεται το "ένα" αλλά όχι το κόκκινο στο εικονίδιο ρυθμίσεις αλλά μου το γράφει στο γενικά και στο ενημέρωση λογισμικού μήπως γίνεται να φύγει και από κει ... ;

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάλι φαίνεται το "ένα" αλλά όχι το κόκκινο στο εικονίδιο ρυθμίσεις αλλά μου το γράφει στο γενικά και στο ενημέρωση λογισμικού μήπως γίνεται να φύγει και από κει ... ;

 

Μόνο γίνεται να σβήσεις το αρχείο να μην πιάνει χώρο

Αλλά και πάλι στο μέλλον θα το ξανά κατεβάσει

Να φύγει το 1 από εκεί δεν γίνεται. Μόνο με jailbreak και λοιπά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πόσο στοιχίζει η αλλαγή μπαταρίας μαζί με τα εργατικά.... θα ήθελα να την αλλάξω.

 

Καλή χρόνια σε όλους. Καλώς να μας έρθει και καλώς να μας φύγει

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πόσο στοιχίζει η αλλαγή μπαταρίας μαζί με τα εργατικά.... θα ήθελα να την αλλάξω.

 

 

 

Καλή χρόνια σε όλους. Καλώς να μας έρθει και καλώς να μας φύγει

 

 

 

Επίσημα 130€ περίπου, κανα 60€ έξω. Είσαι εντός εγγύησης όμως, με λίγο κλάμα και οδυρμό στον τεχνικό, θα στην αλλάξουν δωρεάν δείχνοντας του το πρόβλημα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ακομα τωρα που σας βρηκα...

 

όταν κανουμε διαγραφει εφαρμογης μενει κατι μεσα στο κιν.??θελει καμια εφαρμογή για καθαρισμα??

και μια ακομα...

 

όταν σβηνουμε μια εφαρμογή και μετα μπαινω στο app store την ενώ σε ολες τις εφαρμογες γραφει αποκτηση σε αυτην οπου την ειχα και την εσβησα εχει ένα συννεφακι??

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ακομα τωρα που σας βρηκα...

 

όταν κανουμε διαγραφει εφαρμογης μενει κατι μεσα στο κιν.??θελει καμια εφαρμογή για καθαρισμα??

και μια ακομα...

 

όταν σβηνουμε μια εφαρμογή και μετα μπαινω στο app store την ενώ σε ολες τις εφαρμογες γραφει αποκτηση σε αυτην οπου την ειχα και την εσβησα εχει ένα συννεφακι??

Όχι δεν χρειάζεται εφαρμογή για καθάρισμα.

 

Ναι έτσι είναι. Ότι έχεις κατεβάσεις και το έχεις σβήσει από το κινητό, στο appstore θα εμφανίζει ένα σύννεφο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

όταν είναι κλειστο και το βαζεται για φορτιση ανοιγει και σε εσας η μονο το δικο μου εχει πιασει το πνευμα τον χριστουγεννων??:p:p:lol:
Link to comment
Share on other sites

όταν είναι κλειστο και το βαζεται για φορτιση ανοιγει και σε εσας η μονο το δικο μου εχει πιασει το πνευμα τον χριστουγεννων??:p:p:lol:

 

Σ όλους έτσι κάνει χρόνια τώρα όλα τα iPhone

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...