Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στην καρτελα πληροφοριες/Σειριακος βαζουμε σωστα;

Μαλλον οκ ειμαι εγω

The serial number you entered is not eligible under this program because either:

- It's not one of the serial numbers in the affected range

OR

- Our records show that your battery has already been replaced. If you paid for a battery replacement service, check with Apple to see if you are eligible for a refund.

 

Αν σου βγάζει έτσι νομίζω δεν χρειάζεται να κανεις τίποτα

Τώρα αν δεις ότι έχεις πρόβλημα τότε το συζητάμε τι θα κανεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια σκεφτομαι να αγορασω το εν λογω κινητο αλλα θα ηθελα να ρωτησω απο μπαταρια ειστε ικανοποιημενοι ??? Την βγαζει μια μερα με ιντερνετ ανοιχτο 4 ωρες ??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια σκεφτομαι να αγορασω το εν λογω κινητο αλλα θα ηθελα να ρωτησω απο μπαταρια ειστε ικανοποιημενοι ??? Την βγαζει μια μερα με ιντερνετ ανοιχτο 4 ωρες ??

 

Περίπου 6 ώρες sot έχει με 4G.

Link to comment
Share on other sites

Περίπου 6 ώρες sot έχει με 4G.

 

αρκετα καλη μπαταρια δλδ..

 

Και τελευταιο , ισχυει οτι η apple δινει +1 χρονο εγγυησης μετα τον πρωτο χρονο μονο σε συσκευες που εχουν αγοραστει απο Cosmote/ Vodafone πχ η οχι?

Edited by thanosFor1
Link to comment
Share on other sites

Περίπου 6 ώρες sot έχει με 4G.

 

 

 

Πως βγάζεις 6 ώρες sot?Τα iphone δεν λένε ώρες οθόνης αλλά ώρες χρήσης. Αυτό σημαίνει ότι και μουσική να ακούς με κλειστή οθόνη ,αυτό το γράφει στο σύνολο της χρήσης. Μην λέμε λοιπόν ότι ναναι και ειδικά όταν κάποιος που θέλει να αγοράσει το ένα λόγο κινητό δίνει τόση βάση στις ώρες οθόνης.Σαν μπαταρία έχοντας άποψη από δυνατά κινητά και των δυο λειτουργικών μπορώ να την χαρακτηρίσω σαν μέτρια προς καλή. Όσο το δουλεύεις τόσο καεί. Έμενα με μέτρια χρήση μου βγάζει τη μέρα άνετα με ποσοστό 30% στο τέλος της μέρας. Η Γενικότερη εικόνα του κινητού πάντως είναι άριστη.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αρκετα καλη μπαταρια δλδ..

 

Και τελευταιο , ισχυει οτι η apple δινει +1 χρονο εγγυησης μετα τον πρωτο χρονο μονο σε συσκευες που εχουν αγοραστει απο Cosmote/ Vodafone πχ η οχι?

 

Ο δεύτερος χρόνος εγγύησης ισχυει με την απόδειξη αγοράς αρκεί να ειναι ευρωπαϊκό μοντέλο απ' όπου και αν εχει αγοραστεί!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Ο δεύτερος χρόνος εγγύησης ισχυει με την απόδειξη αγοράς αρκεί να ειναι ευρωπαϊκό μοντέλο απ' όπου και αν εχει αγοραστεί!

 

Εισαι σίγουρος πως ισχύει αυτο; Στο Γερμανό, οταν το αγόρασα περσυ, ρώτησα για τον δεύτερο χρόνο εγγύησης και μου είπαν πως αν σου χαλάσει κατι μετα το πρωτο έτος τοτε δεν διορθώνεται δωρεάν όπως θα γινόταν στα πλαίσια του πρώτου έτους εγγύησης. Το δευτερο έτος μαλλον ειναι απο αυτα τα πρόσθετα πακέτα που δινει η κάθε εταιρία.

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καμμια ενημέρωση σχετικά με το προβλημα με την μπαταρία του iphone μετα το τελευταιο update??>

 

Η συσκευη κλεινει μόνη της ενω εχει ακομα 20% μπαταρια... για να την ανοιξεις πρεπει να φορτισει... μολις συνδεσεις φορτιστη....ξεκιναει και φορτιζει απο το 20% της μπαταριας :X:mad::mad:

Απο οτι διαβασα εχει αναφερθει κι αλλου σαν προβλημα απο το τελευταιο update!

 

3η φορα που μας το εκανε μεσα σε 1 εβδομαδα!!! :protest:

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καμμια ενημέρωση σχετικά με το προβλημα με την μπαταρία του iphone μετα το τελευταιο update??>

 

Η συσκευη κλεινει μόνη της ενω εχει ακομα 20% μπαταρια... για να την ανοιξεις πρεπει να φορτισει... μολις συνδεσεις φορτιστη....ξεκιναει και φορτιζει απο το 20% της μπαταριας :X:mad::mad:

Απο οτι διαβασα εχει αναφερθει κι αλλου σαν προβλημα απο το τελευταιο update!

 

3η φορα που μας το εκανε μεσα σε 1 εβδομαδα!!! :protest:

 

Να το πας αντιπροσωπεία για αντικατάσταση μπαταριας

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σίγουρος πως ισχύει αυτο; Στο Γερμανό, οταν το αγόρασα περσυ, ρώτησα για τον δεύτερο χρόνο εγγύησης και μου είπαν πως αν σου χαλάσει κατι μετα το πρωτο έτος τοτε δεν διορθώνεται δωρεάν όπως θα γινόταν στα πλαίσια του πρώτου έτους εγγύησης. Το δευτερο έτος μαλλον ειναι απο αυτα τα πρόσθετα πακέτα που δινει η κάθε εταιρία.

 

Δεν ισχύει αυτο που σου είπαν. Απο το Γερμανό μου αντικατέστησαν ενα 5ρι πριν χρονια στο δευτερο χρόνο του, παρόλο που δεν ηταν αγορασμένο απο αυτούς!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια σκεφτομαι να αγορασω το εν λογω κινητο αλλα θα ηθελα να ρωτησω απο μπαταρια ειστε ικανοποιημενοι ??? Την βγαζει μια μερα με ιντερνετ ανοιχτο 4 ωρες ??

 

Μην λεμε οτι θελουμε παιδια εχω το 6s και δεν βγαζει με τιποτα μια μερα οπως λενε αλλοι μετα την νεα αναβαθμιση φευγει αερας και κανεις δεν ξερει αν η apple θα το φτιαξει αυτο. Εγω προσωπικα που λειπω απο τ πρωι χρειαζεται να το φορτιζω 2 φορες την ημερα .

Link to comment
Share on other sites

Μην λεμε οτι θελουμε παιδια εχω το 6s και δεν βγαζει με τιποτα μια μερα οπως λενε αλλοι μετα την νεα αναβαθμιση φευγει αερας και κανεις δεν ξερει αν η apple θα το φτιαξει αυτο. Εγω προσωπικα που λειπω απο τ πρωι χρειαζεται να το φορτιζω 2 φορες την ημερα .

 

Εγώ βγάζω άνετα μια μέρα από τις 8 το πρωί μέχρι τη μία το βράδυ που το φορτίζω. Αλλά όλα αυτά είναι σχετικά. Έχει να κάνει με το τι χρήση κάνει ο καθένας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βγάζω άνετα μια μέρα από τις 8 το πρωί μέχρι τη μία το βράδυ που το φορτίζω. Αλλά όλα αυτά είναι σχετικά. Έχει να κάνει με το τι χρήση κάνει ο καθένας.

 

Συμφωνω αλλα ο φιλος λεει με ιντερνετ ανοιχτο 4 ωρες .. οποτε με 4g πχ η εστω wifi δεν νομιζω να του βγαλει μια μερα γεματη.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω αλλα ο φιλος λεει με ιντερνετ ανοιχτο 4 ωρες .. οποτε με 4g πχ η εστω wifi δεν νομιζω να του βγαλει μια μερα γεματη.

 

Δεν κλείνω ποτέ ούτε το 4g ούτε το wifi και βγάζω τη μέρα κανονικά με περίπου 6 ώρες χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες να πωκαι εγω την γνωμη μου και να κανω και μια ερωτηση.....

 

γνωμη : εμενα η μπαταρια κραταει δυο μερες... με χρηση 3g ... δεν υπαρχει ΚΑΝΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ να χρησιμοποιώ 4g.

ερωτηση ; τι παιζει με την σχεδιαση της καμερας στην πισω μερια?? φοβάμαι να ακουμπαω το κινητο στο γραφειο ή όπου, μην χτυπηθεί -γρατζουνιστει η καμερα.

εχει θέμα? είναι απλα προστατευτικο που εξέχει? ή απλα δεν το σκεφτηκαν καν?

Link to comment
Share on other sites

Να το πας αντιπροσωπεία για αντικατάσταση μπαταριας

 

Έψαξα πριν λιγο τον σειριακό στο λινκ της Apple που έχουν δώσει σε προηγούμενη απαντηση και βγάζει να το παμε για αλλαγη μπαταρίας.

Ξέρει κανεις πόσες μερες θα παρει??

 

Καλα ειλικρινά πως καταφέρανε με αναβαθμιση λογισμικού να καταστρέψουν την μπαταρια???? :blink::ninja:

Απο το κακό στο χειρότερο πανε όλες οι εταιρειες!!

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση iOS έχεις εγκατεστημένη; Εγώ στο δικό μου iPhone 6s Plus έχω εγκαταστήσει την 10.1.1 και βέβαια δεν μου εμφάνισε πρόβλημα με επανεκκινήσεις και κλεισίματα αλλά μου ανέβασε πολύ την φθορά της μπαταρίας. Εγκατέστησα την 10.2 beta 5 και έστρωσε κάπως η κατάσταση. Ρώτησα στην info quest & στο iStorm για το πρόβλημα αυτό και μου είπαν ότι είναι καθαρά πρόβλημα του iOS.
Link to comment
Share on other sites

Άντε πάλι από την αρχή

Το πρόβλημα είναι στην μπαταρια. Υπάρχουν κάποιες ελαττωματικές παρτίδες

Αυτό εμφανίστηκε μετα από την αναβάθμιση σε πολλούς. Το γιατί δεν το ξέρουμε

Δεν είναι όμως πρόβλημα της αναβάθμισης.

Κι εγώ έχω την 10.1.1 αλλα δεν κλείνει η συσκευή μου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μην λεμε οτι θελουμε παιδια εχω το 6s και δεν βγαζει με τιποτα μια μερα οπως λενε αλλοι μετα την νεα αναβαθμιση φευγει αερας και κανεις δεν ξερει αν η apple θα το φτιαξει αυτο. Εγω προσωπικα που λειπω απο τ πρωι χρειαζεται να το φορτιζω 2 φορες την ημερα .

 

Μου βγαζει 1 μερα ολοκληρη , με 4g ή wifi αναλογα που θα ειμαι , mails-whatsapp-fb/fb messenger και 3-4 παιχνιδακια hearthstone. Αρα καποιο προβλημα εχει η μπαταρια σου.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από την χρήση και τις εφαρμογές που έχει ο καθένας

Σε άλλους βγάζει την μέρα σε άλλους ούτε μισή μέρα δεν πηγαίνει

Ανάλογα

Βέβαια το 4g και εφαρμογές τύπου facebook και messenger είναι απόλυτα σίγουρο ότι καταναλώνουν μπαταρια και χωρίς λόγο κιόλας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Άντε πάλι από την αρχή

Το πρόβλημα είναι στην μπαταρια. Υπάρχουν κάποιες ελαττωματικές παρτίδες

Αυτό εμφανίστηκε μετα από την αναβάθμιση σε πολλούς. Το γιατί δεν το ξέρουμε

Δεν είναι όμως πρόβλημα της αναβάθμισης.

Κι εγώ έχω την 10.1.1 αλλα δεν κλείνει η συσκευή μου

 

Σε ορισμένα μοντέλα όντως έχει πρόβλημα η μπαταρία και γιαυτο και η Apple έχει δώσει ενα link για να ελέγξει ο καθένας εάν το κινητο του επηρεάζεται απο αυτό το πρόβλημα και αν πρεπει να αντικατασταθεί. Πέρα απο αυτό όμως η αναβάθμιση σε 10.1.1 προκαλεί προβλήματα στην διάρκεια της μπαταρίας σε αλλά μοντέλα όπως είναι το 6s plus υπαρχει battery drain σε εμένα παρατηρήθηκε μείωση της διαρκείας της μπαταρίας και πήγα στο iStorm να ρωτήσω εάν είναι φυσιολογικό και μήπως χρειάζομαι αντικατάσταση εκεί μου είπαν ότι είναι καθαρά πρόβλημα της εκδόσης 10.1.1 και ότι η Apple με μελλοντική αναβάθμιση θα το ρυθμίσει.

Link to comment
Share on other sites

Σε ορισμένα μοντέλα όντως έχει πρόβλημα η μπαταρία και γιαυτο και η Apple έχει δώσει ενα link για να ελέγξει ο καθένας εάν το κινητο του επηρεάζεται απο αυτό το πρόβλημα και αν πρεπει να αντικατασταθεί. Πέρα απο αυτό όμως η αναβάθμιση σε 10.1.1 προκαλεί προβλήματα στην διάρκεια της μπαταρίας σε αλλά μοντέλα όπως είναι το 6s plus υπαρχει battery drain σε εμένα παρατηρήθηκε μείωση της διαρκείας της μπαταρίας και πήγα στο iStorm να ρωτήσω εάν είναι φυσιολογικό και μήπως χρειάζομαι αντικατάσταση εκεί μου είπαν ότι είναι καθαρά πρόβλημα της εκδόσης 10.1.1 και ότι η Apple με μελλοντική αναβάθμιση θα το ρυθμίσει.

 

Άλλο να κλείνει η συσκευή και άλλο κάποιος να παρατηρεί μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας

Στο δεύτερο ναι δεν αμφιβάλει κανεις ότι η 10.1 και μετα μας έχει ρίξει λίγο τα νούμερα στην αυτονομία

Το αν θα το διορθώσει η Apple όπως σου είπαν μην παίρνεις και όρκο.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα θελω να σας κανω μια ερωτηση. Σκεφτομαι να αγορασω το εν λογω κινητο απο ιδιωτη σε κατασταση καινουργιου 64 GB στα 410 ευρω μονο με 1 χρονο ακομα εγγυηση. Εσεις τι λετε αξιζει? Δεδομενου οτι τα πιο πολλα με την ιδια εγγυηση η και καθολου εγγυηση πωλουνται πανω απο 450++
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει αλλά πρώτα φρόντισε να το δεις απο κοντά και προπάντων να έχει απόδειξη εάν δεν μπορείς να το δεις απο κοντά απαραίτητα να σου στείλει serial number να το ελέγξεις αν είναι όντως εντός εγγύησης . Προσοχή να μην είναι iCloud locked
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...