Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω παρατηρω μετα απο Update των app ξερυθμιζονται οι ειδοποιησεις...δηλαδη... Messenger - imessage - whatsapp - viber ...βαρανε με τον ιδιο ηχο. ΑΝ κανω reboot επανερχονται!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έχω αυτό με την κάμερα.Δεν ακούγεται ο ήχος όταν πατάς για φωτογραφία.

Προέκυψε μετά την αναβάθμιση.....

Κατα τα άλλα,φωτό/βίντεο όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έχω αυτό με την κάμερα.Δεν ακούγεται ο ήχος όταν πατάς για φωτογραφία.

Προέκυψε μετά την αναβάθμιση.....

Κατα τα άλλα,φωτό/βίντεο όλα οκ.

Ο ήχος δεν ακούγεται στην ρύθμιση Live που τραβάει και ένα μικρό σε διάρκεια video. Μήπως είναι αυτό η αιτία;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Απο σημερα το κινητο μου κανει χαζα με την μπαταρια. Μολις φτανει στο 30% ή 20% σβήνει. Οταν παταω μια φορα το Power Button να ανοιξει δειχνει το σημα της μπαταριας οτι θελει φορτιση και την δευτερη φορα ανοιγει κανονικα και μετα απο λιγο ξανακλεινει.

 

Το κινητο ειναι αγορασμενο καινουριο απο τον Ιανουαριο. Τοσο γρηγορα να εβγαλε θεμα με την μπαταρια;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Απο σημερα το κινητο μου κανει χαζα με την μπαταρια. Μολις φτανει στο 30% ή 20% σβήνει. Οταν παταω μια φορα το Power Button να ανοιξει δειχνει το σημα της μπαταριας οτι θελει φορτιση και την δευτερη φορα ανοιγει κανονικα και μετα απο λιγο ξανακλεινει.

 

Το κινητο ειναι αγορασμενο καινουριο απο τον Ιανουαριο. Τοσο γρηγορα να εβγαλε θεμα με την μπαταρια;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μπορεί να ήταν ελαττωματική

Η μπορεί να έχει θέμα και η 10.1.1 γιατί κάτι παράξενα συμβαίνουν σε μερικούς ξαφνικά μετα από την αναβάθμιση

Το δικό σου θέμα πιστεύω οφείλεται σε ελαττωματική μπαταρια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ήταν ελαττωματική

 

Η μπορεί να έχει θέμα και η 10.1.1 γιατί κάτι παράξενα συμβαίνουν σε μερικούς ξαφνικά μετα από την αναβάθμιση

 

Το δικό σου θέμα πιστεύω οφείλεται σε ελαττωματική μπαταρια

 

 

 

Τοσο καλα. Ευτυχως που ειναι μεσα στην εγγυηση ακομα. Αθηνα ποιο ειναι καλο και εξουσιοδοτημενο Service? Και ποσες μερες κανει αν γνωριζει κανεις;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Τοσο καλα. Ευτυχως που ειναι μεσα στην εγγυηση ακομα. Αθηνα ποιο ειναι καλο και εξουσιοδοτημενο Service? Και ποσες μερες κανει αν γνωριζει κανεις;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δυστυχώς υπάρχουν πολλές μπαταρίες που δεν βγάζουν τον χρόνο

Δεν είμαι Αθήνα. Πτολεμαιδα είμαι. Κάποιος άλλος θα μας πει.

Δεν ξέρω αν αλλάζουν μπαταρίες εδω Ελλάδα. Ίσως χρειαστεί να φύγει η συσκευή έξω.

Ότι και να είναι πρέπει να το πας να το αφήσεις και να είσαι εντάξει γιατί θα μένεις στα καλά καθούμενα μέσα στην μέρα χωρίς τηλέφωνο

 

Επανέρχομαι στο θέμα της μπαταρια που είχα αναφέρει ότι έχω πρόβλημα με την 10.1.1

 

Ξαφνικά άρχισε να διορθώνεται η αυτονομία.

Έχω 4 ώρες χρήση και ακόμα 45% μπαταρια. Δεν είχα φορτίσει κιόλας στο 100% αλλα στο 93%

Πιστεύω ότι κάποια εφαρμογή δημιουργεί το πρόβλημα.

Δεν μπορώ να καταλάβω ποια είναι ακριβώς αλλα κλίνω προς το viber επειδή είχε και κάποια bugs

Αναβαθμίστηκε επίσης YouTube, gmail, twitter, google maps και instagram

Από εχθές άρχισε να διορθώνεται το πρόβλημα μου. Κι άλλες αναβαθμίσεις έγιναν αλλα από εχθές σε αυτές τις εφαρμογές κάτι μάλλον διορθώθηκε

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μυνήματα
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τοσο καλα. Ευτυχως που ειναι μεσα στην εγγυηση ακομα. Αθηνα ποιο ειναι καλο και εξουσιοδοτημενο Service? Και ποσες μερες κανει αν γνωριζει κανεις;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

συνηθως τα αναλαμβανει η infoquest. Σε αυτους θα απευθηνθεις.

Αν πας στο καταστημα που το αγορασες - θα το στειλουν και εκεινοι στην Infoquest.

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με το update 10.1.1. πως το βλεπετε οσοι το εχετε; Αξιζει απο 10.0.2;

 

Μην το διακινδυνεύεις αν δεν έχεις κολλήματα.

Εγώ πάντως είχα μεγάλο θέμα με την αυτονομία. Έπεσε στο μισό. Βέβαια μάλλον ευθύνεται κάποια εφαρμογή απλά 100% δεν είμαι σίγουρος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που κάνεις εγκατάσταση μιας αναβάθμισης μέσω iTunes, το αρχείο εγκατάστασης υπογράφεται πρώτα από την Apple, και έπειτα ξεκινά η διαδικασία εγκατάστασης.

Ωστόσο, η ίδια η Apple σταματά να υπογράφει αρχεία εγκατάστασης που αντιστοιχούν σε παλιότερές έκδοσης λογισμικού, λίγο καιρό αφότου διαθέσει μια νεότερη έκδοση λογισμικού.

 

Πηγαίνοντας εδώ, μπορείς να βλέπεις ανά πάσα στιγμή ποιες εκδόσεις υπογράφονται και ποιες όχι. Επίσης, η ιστοσελίδα αυτή, έχει και link για να κατεβάσεις τα αντίστοιχα αρχεία εγκατάστασης, γνωστά ως .ipsw.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ!!

οποτε αν στο μελλον βαλω την τωρινη που ειναι υπογεγραμενη μπορω να γυρισω παλι πισω (εφοσον ειναι υπογεγραμμενη),σωστα;

Edited by TXCELLAS
Link to comment
Share on other sites

Όχι.

Κάθε φορά που ξεκινάς τη διαδικασία της αναβάθμισης/εγκατάστασης μιας έκδοσης του iOS, το iTunes επικοινωνεί με την Apple, για να ελέγξει αν η έκδοση λογισμικού που προσπαθείς να εγκαταστήσεις υπογράφεται.

 

Με λίγα λόγια, μπορείς να εγκαταστήσεις, κάθε φορά, μόνο τις εκδόσεις που εμφανίζονται με πράσινο, στη σελίδα που παρέθεσα πριν.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ!!

οποτε αν στο μελλον βαλω την τωρινη που ειναι υπογεγραμενη μπορω να γυρισω παλι πισω (εφοσον ειναι υπογεγραμμενη),σωστα;

 

Κάθε φορά μπορείς να περάσεις αυτήν που είναι η τελευταία σήμερα πχ η 10.1.1 και Ίσως μια προηγούμενη πχ την 10.1. Το ίσως δεν το έβαλα τυχαία. Αφού βγει η 10.1.1 η Apple αφήνει ενα περιθώριο περίπου 10-15 μέρες για να μπορείς να γυρίσεις στην αμέσως προηγούμενη. Μετα σταματάει να υπογράφει την προηγούμενη. Όποτε μένεις μόνο στην τελευταία.

Το ίσως δηλαδή σημαίνει ότι εξαρτάται αν προλάβεις σε αυτές τις 15 μέρες να γυρίσεις μια έκδοση πίσω.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη για να καταλαβω. Βγαινει μια εκδοση ios. Αμεσως η προηγουμενη ειναι signed για να μπορεις να γυρισεις η ειναι σε συγκεκριμενες;

εδω πχ λεει ποιες ειναι singed. https://ipsw.me/#!/version

Mπορω να γυρισω εφοσον ειναι οι προηγουμενες μεσα σε 10-15 μερες;

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη για να καταλαβω. Βγαινει μια εκδοση ios. Αμεσως η προηγουμενη ειναι signed για να μπορεις να γυρισεις η ειναι σε συγκεκριμενες;

εδω πχ λεει ποιες ειναι singed. https://ipsw.me/#!/version

Mπορω να γυρισω εφοσον ειναι οι προηγουμενες μεσα σε 10-15 μερες;

 

η αμεσως προηγουμενη ειναι διαθεσιμη για λιγες μερες. μετα σταματαει να υπογραφεται και ετσι μενεις στην τελευταια αναγκαστικα. Οι πιο παλιες εχουν σταματησει ετσι κι αλλιως να υπογραφονται πριν καιρο οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να γυρισεις σε αλλη πιο παλια.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σκεφτηκα να γραψω κ σε αυτο το γκρουπ (εγραψα κ στο γκρουπ που αναφερεται στο 7). Ειμαι αναμεσα στο 6ς 64αρι και στο 7 32αρι. Θα ηθελα να μου πειτε αν ειναι ευκολο πως ειναι το 6ς μετα απο ενα χρονο χρησης... ευχαριστω πολυ εκ των προτερων :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σκεφτηκα να γραψω κ σε αυτο το γκρουπ (εγραψα κ στο γκρουπ που αναφερεται στο 7). Ειμαι αναμεσα στο 6ς 64αρι και στο 7 32αρι. Θα ηθελα να μου πειτε αν ειναι ευκολο πως ειναι το 6ς μετα απο ενα χρονο χρησης... ευχαριστω πολυ εκ των προτερων :)

 

Δεν είσαι στην κατάλληλη ενότητα αλλα αν σου πω ότι το 5s τρέχει σφαίρα και είναι μετα από 3 χρόνια χρήσης νομίζω σε κάλυψα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας...

τον τελευταίο μήνα εχω ενα εκνευριστικό θέμα με το 6s μου...

κλείνει στα καλά καθούμενα εκεί που έχω 30% μπαταρία τουλάχιστον...και μαλιστα δεν ανοίγει αμέσως μετα...καθως την δείχνει αφόρτιστη...μόλις περάσουν 5 λεπτά και πάω να το ανοιξω, ανοίγει κανονικά και την δείχνει πάλι στο 30% :confused::mad:

Διάβασα ότι είναι θέμα λειτουργικού και θέλει hard reset...αλλα δεν επανήλθε ούτε με αυτό....

επίσης το αναβάθμισα στην τελευταια ios 10.1.1...αλλα πάλι δεν λύθηκε...

 

Γνωρίζετε κάτι περί αυτού??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...