Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα με τις καταναλώσεις των εφαρμογών στη μπαταρια γιατί μπερδεύομαι με τις προηγούμενες 24 ώρες .Κανονικα έπρεπε να σου τις δείχνει όταν βγάζεις το κινητό από τη φόρτιση και είναι στο 100% και να μετράει από εκεί και να μη σου δείχνει ι προηγουμενη χρήση

 

 

 

Συμφωνώ. Δεν υπάρχει καμία εφαρμογή που να το κάνει αυτό;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκανα update σε 10.0.2, ΟΤΑ , μεχρι στιγμης ολα καλα!! Παρατηρω ενα μικρο lag στο swipe στην καμερα .. απο τις επιλογες δηλαδη!! Το εχετε δει;
Link to comment
Share on other sites

Εκανα update σε 10.0.2, ΟΤΑ , μεχρι στιγμης ολα καλα!! Παρατηρω ενα μικρο lag στο swipe στην καμερα .. απο τις επιλογες δηλαδη!! Το εχετε δει;

 

Ναι υπάρχει αυτό

Επίσης μια δυσλειτουργία στο viber

Ενα bug έχω εντοπίσει στα μηνύματα

Σε γενικές γραμμές όμως δουλεύει καλά υο τηλέφωνο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το επεξεργαζομαι!! Παρι πολυ καλα μπορω να πω!! Viber δεν πολυ χρησιμοποιω , για την καμερα ισα ισα δεν ειναι εφικτο!! Κατι αλλο, αν θελω να κανω slide to unlock, επαναφερετε;; το raise to wake επειδη μου εσπαγε τα νευρα το απενεργοποιησα.
Link to comment
Share on other sites

Το επεξεργαζομαι!! Παρι πολυ καλα μπορω να πω!! Viber δεν πολυ χρησιμοποιω , για την καμερα ισα ισα δεν ειναι εφικτο!! Κατι αλλο, αν θελω να κανω slide to unlock, επαναφερετε;; το raise to wake επειδη μου εσπαγε τα νευρα το απενεργοποιησα.

 

Έχει αλλάξει η μέθοδος ξεκλειδωματος

Μόνο με το home button ξεκλειδώνει

Το raise to wake κάποιες φορές μου την δίνει αλλα στις περισσότερες φορές μέσα στην μέρα με βολεύει και παρά πολύ κιόλας.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι η συσκευή μου έχει έναν μικρό τζόγο στο κεντρικό κουμπί. Όταν απλά ακουμπάω το δάχτυλο μου πηγαίνει αριστερά δεξιά. Να πω ότι η συσκευή είναι καινούργια... είναι φυσιολογικό αυτο;

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ένα μικρός τζόγος είναι φυσιολογικό να υπάρχει.

Σε άλλες συσκευές περισσότερο, σε άλλες λιγότερο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τις τελευταίες μέρες έχει πέσει στα χέρια μου ένα se και βλέπω ότι το touch του ανταποκρίνεται καλύτερα. Στο 6σ καμία φορά θέλει και δεύτερη φορά να δώσεις την εντολή,ειδικά στο scrollαρισμα. Έχει αντιληφθεί κανείς κάτι αντίστοιχο;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τις τελευταίες μέρες έχει πέσει στα χέρια μου ένα se και βλέπω ότι το touch του ανταποκρίνεται καλύτερα. Στο 6σ καμία φορά θέλει και δεύτερη φορά να δώσεις την εντολή,ειδικά στο scrollαρισμα. Έχει αντιληφθεί κανείς κάτι αντίστοιχο;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μήπως έχεις κάποιο tempered glass?

Δεν είχα ποτέ σε κανένα iPhone τέτοιο θέμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τις τελευταίες μέρες έχει πέσει στα χέρια μου ένα se και βλέπω ότι το touch του ανταποκρίνεται καλύτερα. Στο 6σ καμία φορά θέλει και δεύτερη φορά να δώσεις την εντολή,ειδικά στο scrollαρισμα. Έχει αντιληφθεί κανείς κάτι αντίστοιχο;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Στη πρώτη μου συσκευή 6s Plus, είχα παρόμοιο πρόβλημα. Συγκεκριμένα, η οθόνη, στο κάτω μέρος της, δεν είχε την ευαισθησία που είχε στην υπόλοιπη επιφάνειά της. Ως εκ τούτου, ήθελε λίγο μεγαλύτερη πίεση ώστε να αντιληφθεί η συσκευή το εκάστοτε input, στη συγκεκριμένη περιοχή. Το είχα παρατηρήσει πατώντας τα πλήκτρα "123" και "Υδρόγειος" του πληκτρολογίου αλλά και με τη δυσκολία να "τραβήξω" το Control Centre. Τελικά, μου αντικατέστησαν τη συσκευή. Για άλλο λόγο όμως.

 

Δεν αποκλείω να έχεις, και εσύ, παρόμοιο πρόβλημα.

Η πρόκληση θα είναι να το δείξεις στο service, ώστε να προχωρήσουν σε αντικατάσταση οθόνης ή και συσκευής.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Στη πρώτη μου συσκευή 6s Plus, είχα παρόμοιο πρόβλημα. Συγκεκριμένα, η οθόνη, στο κάτω μέρος της, δεν είχε την ευαισθησία που είχε στην υπόλοιπη επιφάνειά της. Ως εκ τούτου, ήθελε λίγο μεγαλύτερη πίεση ώστε να αντιληφθεί η συσκευή το εκάστοτε input, στη συγκεκριμένη περιοχή. Το είχα παρατηρήσει πατώντας τα πλήκτρα "123" και "Υδρόγειος" του πληκτρολογίου αλλά και με τη δυσκολία να "τραβήξω" το Control Centre. Τελικά, μου αντικατέστησαν τη συσκευή. Για άλλο λόγο όμως.

 

Δεν αποκλείω να έχεις, και εσύ, παρόμοιο πρόβλημα.

Η πρόκληση θα είναι να το δείξεις στο service, ώστε να προχωρήσουν σε αντικατάσταση οθόνης ή και συσκευής.

 

 

 

Αυτό ακριβώς το πρόβλημα έχω. Ειδικά όταν θέλω να ανεβάσω το control center από κάτω θέλει δυο τρεις προσπάθειες. Έχω βέβαια και ένα tempered glass αλλά και σε άλλες συσκευές που είχα,δεν μου δημιουργούσε πρόβλημα. Τι λέτε να κάνω;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς το πρόβλημα έχω. Ειδικά όταν θέλω να ανεβάσω το control center από κάτω θέλει δυο τρεις προσπάθειες. Έχω βέβαια και ένα tempered glass αλλά και σε άλλες συσκευές που είχα,δεν μου δημιουργούσε πρόβλημα. Τι λέτε να κάνω;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Με tempered glass κι εγώ είχα προβλήματα παλαιότερα. Τα πέταξα και ησύχασα πάντως.

Κάτι τέτοια δεν τα μπορώ να έχει κολλήματα.

Άλλη αίσθηση η οθόνη σκέτη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς το πρόβλημα έχω. Ειδικά όταν θέλω να ανεβάσω το control center από κάτω θέλει δυο τρεις προσπάθειες. Έχω βέβαια και ένα tempered glass αλλά και σε άλλες συσκευές που είχα,δεν μου δημιουργούσε πρόβλημα. Τι λέτε να κάνω;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Όταν το παρατήρησα, είχα και εγώ tempered glass. Αναγκαστικά να το βγάλω για να δω αν συνέχιζε το ίδιο. Όταν τελικά το αφαίρεσα, βελτιώθηκε η κατάσταση, αλλά και πάλι υπήρχε ανομοιομορφία στην ευαισθησία της οθόνης. Δηλαδή, δεν ευθύνονταν το tempered glass για το πρόβλημα.

 

Κάνε μια προσπάθεια να το πας για service, αν και καταλαβαίνω πως είναι δύσκολο να τους πείσεις περί τίνος πρόκειται.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανενας αν απενεργοποιειται απο τις ρυθμισεις το raise to wake?

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Θα το αφησω κανά μήνα ετςι,θα δω και αλλά 6σ με γυαλί στην οθόνη για να συγκρίνω και αν όντως υπάρχει διαφορά τότε θα φύγει για πίσω. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και τη βοήθεια σας.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by Manolovas
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω φορτιστή anker για το iPhone. Από ότι είδα δίνει 2.1 Α. Τόσο καιρό το φορτίζω στο pc (0.5a)

Θα είναι καλό για την μπαταρία η όχι τόσα πολλά;

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω φορτιστή anker για το iPhone. Από ότι είδα δίνει 2.1 Α. Τόσο καιρό το φορτίζω στο pc (0.5a)

Θα είναι καλό για την μπαταρία η όχι τόσα πολλά;

 

Η συσκευή τραβάει όσο χρειάζεται άσχετα με το ποσό μεγάλος είναι ο φορτιστής.

Έχει μέσα κύκλωμα που κάνει ακριβώς αυτό το πράγμα λέει στο φορτιστή στείλε μου τόσο

Νομίζω με σβηστή οθόνη τραβάει μέχρι 1,5Α πιο πολύ όχι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στο pc στέλνει 0.5 Α ενώ ο φορτιστής του iPhone 1A νομίζω. Στο pc κάνει κανα 2.5 ώρες να φορτιστεί ενώ με φορτιστή μια 1 1/2 ώρα. Υποθέτω θα ισχύει αυτό (που λες) για περισσότερα αμπερ
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω φορτιστή anker για το iPhone. Από ότι είδα δίνει 2.1 Α. Τόσο καιρό το φορτίζω στο pc (0.5a)

Θα είναι καλό για την μπαταρία η όχι τόσα πολλά;

Προσωπική μου άποψη είναι να μείνεις στον δικό του φορτιστή που είναι ο πλέον κατάλληλος για αυτήν την μπαταρία (5V/1A). Δεν λέει και τίποτα να γλυτώσεις κανα 20λεπτο το μέγιστο από την φόρτιση, αγοράζοντας άλλον φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου άποψη είναι να μείνεις στον δικό του φορτιστή που είναι ο πλέον κατάλληλος για αυτήν την μπαταρία (5V/1A). Δεν λέει και τίποτα να γλυτώσεις κανα 20λεπτο το μέγιστο από την φόρτιση, αγοράζοντας άλλον φορτιστή.

 

Το πιο σωστό συμφωνώ είναι αυτό.

Έχει σχεδιαστεί να φορτίζει με τον μαμά φορτιστή. Ούτε από υπολογιστή. Αν ήταν να χαλάσει θα έφτιαχναν και τον φορτιστή στο 0,5Α

 

Απλά σε περίπτωση που τύχει να χρησιμοποιήσεις κάποιον άλλον φορτιστή έστω και μεγαλύτερο να ξέρεις ότι δεν έχεις πρόβλημα. Αλλα όπως είπαμε Αν τύχει. Όχι κάθε μέρα

 

Και πάντα καλούς ποιοτικούς φορτιστές όχι no name ή αντιγραφές κινεζικούς και λοιπά.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω φορτιστή anker για το iPhone. Από ότι είδα δίνει 2.1 Α. Τόσο καιρό το φορτίζω στο pc (0.5a)

Θα είναι καλό για την μπαταρία η όχι τόσα πολλά;

 

Κατα καιρούς βγαίνουν σε πολυ καλή τιμή οι φορτιστές οι μεγάλοι της apple! Με αυτούς τα φορτιζω παντα και δεν είχα ποτε κανενα θέμα με τις μπαταρίες!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Για anker κοιτούσα κυρίως αλλά με προβλημάτισε ότι δεν έχει σε λιγότερο από 2Α θύρα. Δεν θέλω να φορτίσω γρήγορα αλλά καλά και κυρίως να κρατήσει η μπαταρία για καιρό. Είδα κάποιον από eBay στα 30 ευρώ με 4-5 θύρες.

Το κόβω να μένω στο φορτιστή τον κλασικό όμως..

Link to comment
Share on other sites

Για anker κοιτούσα κυρίως αλλά με προβλημάτισε ότι δεν έχει σε λιγότερο από 2Α θύρα. Δεν θέλω να φορτίσω γρήγορα αλλά καλά και κυρίως να κρατήσει η μπαταρία για καιρό. Είδα κάποιον από eBay στα 30 ευρώ με 4-5 θύρες.

Το κόβω να μένω στο φορτιστή τον κλασικό όμως..

Δεν έχει κάτω από 2Α θύρα για τον λόγο ότι όλες οι θύρες του έχουν την λειτουργία power iq, https://www.anker.com/poweriq/.

Ανάλογα την συσκευή που θα συνδέσεις αναγνωρίζει και δίνει όσο το δυνατόν μεγαλύτερο φορτίο. Δεν θα έχεις πρόβλημα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...