Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως γιατι με τη κρυπτογράφηση μεταφέρονται ολα;

 

Γιατί χωρίς κρυπτογράφηση τι δεν μεταφέρεται;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω χάσει τα αγαπημένα από τον safari ξέρει κανείς γιατί έγινε αυτό;

iOS 10.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

3>4
Link to comment
Share on other sites

Γιατί χωρίς κρυπτογράφηση τι δεν μεταφέρεται;

 

sms, ηχοι, pop3 mails κλπ

 

Καλημέρα! Έχω χάσει τα αγαπημένα από τον safari ξέρει κανείς γιατί έγινε αυτό;

iOS 10.

 

Εννοεις δε στα δειχνει; Κλεισε τον safari απο το multitasking και ανοιξε τον παλι και θα εμφανιστουν

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

sms, ηχοι, pop3 mails κλπ

Αυτά περνάνε έτσι και αλλιώς. Στο site της apple αναφέρει το εξής:

 

The Encrypt Backup feature in iTunes locks and encodes your data. An encrypted iTunes backup includes certain information that other backups don't:

Your saved passwords

  • Wi-Fi settings
  • Website history
  • Health data

 

Θα κοιτάξω μήπως υπάρχει κάποιο κείμενο με τις διαφορές τους. Αλλά για να το λέει η apple στο site της τότε αυτή είναι διαφορά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

sms, ηχοι, pop3 mails κλπ

 

 

 

Εννοεις δε στα δειχνει; Κλεισε τον safari απο το multitasking και ανοιξε τον παλι και θα εμφανιστουν

 

Λάθος κανεις.

Περνάνε ολα κανονικά μετα από full backup και restore.

Εν ολίγης να αναφέρω περνάει ρυθμίσεις, wallpaper, φωτογραφίες, βίντεο, κλήσεις, μηνύματα, αγαπημένα στον safari.

Βασικά το κάνει ίδιο με πριν απλά δεν μεταφέρει τους κωδικούς από τα wifi δίκτυα που έχεις συνδεθεί και ίσως σε κάποιες εφαρμογές ζητάει ξανά να συνδέσεις με τα στοιχεία σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στις φωτογραφίες μου βγάζει μήνυμα ανεπαρκούς μνήμης ωστόσο έχω περίπου 5 gb ελεύθερο χωρο. Ξέρετε γιατί; (Έχω το 64ρι)

 

Και αν γνωρίζετε κάποια εφαρμογή ηχογράφησης κατα την κλήση. (Και με χρέωση αν ειναι δεν με ενοχλεί)

Edited by TXCELLAS
Link to comment
Share on other sites

Αυτά περνάνε έτσι και αλλιώς. Στο site της apple αναφέρει το εξής:

 

 

 

Θα κοιτάξω μήπως υπάρχει κάποιο κείμενο με τις διαφορές τους. Αλλά για να το λέει η apple στο site της τότε αυτή είναι διαφορά.

 

Σωστά και οι κωδικοί των WiFi που εχεις αποθηκεύσει κατά καιρούς

 

Λάθος κανεις.

Περνάνε ολα κανονικά μετα από full backup και restore.

Εν ολίγης να αναφέρω περνάει ρυθμίσεις, wallpaper, φωτογραφίες, βίντεο, κλήσεις, μηνύματα, αγαπημένα στον safari.

Βασικά το κάνει ίδιο με πριν απλά δεν μεταφέρει τους κωδικούς από τα wifi δίκτυα που έχεις συνδεθεί και ίσως σε κάποιες εφαρμογές ζητάει ξανά να συνδέσεις με τα στοιχεία σου

 

Κάνω δε κάνω λάθος σε μη κρυπτογραφημένο backup το mail της otenet δεν επανέρχεται ποτέ ενώ σε κρυπτογραφημένο δουλεύει παντα άψογα!

 

Όσο για τις εφαρμογές πλέον τις κατεβάζει εξ αρχής ετσι & αλλιως όπως και αν εχεις πάρει το backup!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Γιατί χωρίς κρυπτογράφηση τι δεν μεταφέρεται;

 

Χωρίς την κρυπτογράφηση δε μεταφέρονται ευαίσθητα δεδομένα και δη συνδεδεμένα με αισθητήρες, π.χ. δεδομένα από Health.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς την κρυπτογράφηση δε μεταφέρονται ευαίσθητα δεδομένα και δη συνδεδεμένα με αισθητήρες, π.χ. δεδομένα από Health.

 

Εντάξει για τέτοια πράγματα δεν γνωρίζω δεν τα χρησιμοποιώ κιόλας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια σοος

 

Θελω να κανω επαναφορά στην νέα συσκευή και εχω βάλει κωδικό τον οποίο δεν θυμάμαι τι να κανω ;;; ;((((

 

Αν έχεις κρυπτογραφήσει το εφεδρικό αντίγραφο και δεν θυμάσαι τον κωδικό δεν μπορείς να το επαναφέρεις από το συγκεκριμένο αντίγραφο.

Link to comment
Share on other sites

Στις φωτογραφίες μου βγάζει μήνυμα ανεπαρκούς μνήμης ωστόσο έχω περίπου 5 gb ελεύθερο χωρο. Ξέρετε γιατί; (Έχω το 64ρι)

 

Και αν γνωρίζετε κάποια εφαρμογή ηχογράφησης κατα την κλήση. (Και με χρέωση αν ειναι δεν με ενοχλεί)

Αν έχεις 5GB τότε δεν θα έπρεπε να σου βγάζει τέτοιο μήνυμα. Για δες ξανά την διαχείριση μνήμης και αν μπορείς βγάλε ένα screenshot να δούμε τι δείχνει.

 

Δεν γνωρίζω κάποια, γιατί δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα εχω μεινει εκπληκτος με την μπαταρια!! Χρηση : 6ω 30λ - Αναμονη : 39ω 48λ και εφτασε στο 1%.

 

Αυριο θα περασω το ios 10!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα 6s το οποίο ήταν στο κουτί για μήνες. Το έβαλα για φόρτιση και άργησε πολύ να ανάψει. Όταν το έκανε μπήκε σε loop κάθε 5 δευτερόλεπτα. Μόλις έβγαζε το μήλο έκλεινε και πάλι από την αρχή. Το έβαλα σε laptop και δεν το αναγνώρισε. Δοκιμασα soft reset και το iTunes το αναγνώρισε σα χαλασμένο. Έβαλα να κατεβάσει την 10.0.2 και περίμενα. Μόλις έκανε την αποσυμπίεση και το πρώτο reboot μου έβγαζε το σήμα σύνδεσης με iTunes. Ο υπολογιστής από την άλλη έδινε σφάλμα 4013. Ότι και να κάνω το ίδιο. Αποσυμπίεση και λάθος.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα 6s το οποίο ήταν στο κουτί για μήνες. Το έβαλα για φόρτιση και άργησε πολύ να ανάψει. Όταν το έκανε μπήκε σε loop κάθε 5 δευτερόλεπτα. Μόλις έβγαζε το μήλο έκλεινε και πάλι από την αρχή. Το έβαλα σε laptop και δεν το αναγνώρισε. Δοκιμασα soft reset και το iTunes το αναγνώρισε σα χαλασμένο. Έβαλα να κατεβάσει την 10.0.2 και περίμενα. Μόλις έκανε την αποσυμπίεση και το πρώτο reboot μου έβγαζε το σήμα σύνδεσης με iTunes. Ο υπολογιστής από την άλλη έδινε σφάλμα 4013. Ότι και να κάνω το ίδιο. Αποσυμπίεση και λάθος.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου

 

Βάλε την τελευταία έκδοση του iTunes.

Κάνε επανεκκίνηση και τον υπολογιστή και το iPhone. Δοκίμασε άλλο καλώδιο για την διαδικασία.

Δοκίμασε επίσης άλλον υπολογιστή.

Κάτι από αυτα θα είναι.

 

Αργεί έως και 20 λεπτά να ανάψει αν έχεις να το φορτίσεις καιρό. Ειδικά αν το είχες αφήσει χωρίς μπαταρία.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Βάλε την τελευταία έκδοση του iTunes.

Κάνε επανεκκίνηση και τον υπολογιστή και το iPhone. Δοκίμασε άλλο καλώδιο για την διαδικασία.

Δοκίμασε επίσης άλλον υπολογιστή.

Κάτι από αυτα θα είναι.

 

Αργεί έως και 20 λεπτά να ανάψει αν έχεις να το φορτίσεις καιρό. Ειδικά αν το είχες αφήσει χωρίς μπαταρία.

 

Τα έκανα όλα αυτά. Τώρα στη φόρτιση μου βγάζει το εικονίδιο του itunes αλλά πλέον δεν το βλέπει ο υπολογιστής

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα όλα αυτά. Τώρα στη φόρτιση μου βγάζει το εικονίδιο του itunes αλλά πλέον δεν το βλέπει ο υπολογιστής

 

Ψάξε στο YouTube βίντεο για λειτουργία dfu.

Όταν το καταφέρεις θα το δει ο υπολογιστής και θα κανεις restore

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1. Συνδέουμε το iPhone σε μια θύρα USB και ακουμε το χαρακτηριστικό ήχο που κάνει κατα τη σύνδεση και αποσύνδεση της συσκευής.

2. Κρατάμε το Power και το Home Button μεχρι να ακούσουμε το χαρακτηριστικό ήχο αποσύνδεσης και τότε αφήνουμε το Power Button (συνεχίζουμε να κραταμε το Home Button).

3. Περιμενουμε μέχρι να ακούσουμε έναν ακόμα χαρακτηριστικό ήχο και τότε αφήνουμε και το Home Button.

4. Ανοίγουμε το iTunes και περιμενουμε να μας ενημερώσει ότι η συσκευή μας μπαίνει σε Restore Mode.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο YouTube βίντεο για λειτουργία dfu.

Όταν το καταφέρεις θα το δει ο υπολογιστής και θα κανεις restore

 

1. Συνδέουμε το iPhone σε μια θύρα USB και ακουμε το χαρακτηριστικό ήχο που κάνει κατα τη σύνδεση και αποσύνδεση της συσκευής.

2. Κρατάμε το Power και το Home Button μεχρι να ακούσουμε το χαρακτηριστικό ήχο αποσύνδεσης και τότε αφήνουμε το Power Button (συνεχίζουμε να κραταμε το Home Button).

3. Περιμενουμε μέχρι να ακούσουμε έναν ακόμα χαρακτηριστικό ήχο και τότε αφήνουμε και το Home Button.

4. Ανοίγουμε το iTunes και περιμενουμε να μας ενημερώσει ότι η συσκευή μας μπαίνει σε Restore Mode.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Το θέμα είναι πως ο υπολογιστής δε τη βλέπει καθόλου. Έχει πιαστεί το χέρι μου για το DFU mode. Πάλι όταν το συνδέω στο φορτιστή βγάζει το σήμα του itunes. Στον υπολογιστή δεν κάνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως ο υπολογιστής δε τη βλέπει καθόλου. Έχει πιαστεί το χέρι μου για το DFU mode. Πάλι όταν το συνδέω στο φορτιστή βγάζει το σήμα του itunes. Στον υπολογιστή δεν κάνει τίποτα.

 

Αποκλείεται να μην μπαίνει σε dfu. Δεν το κανεις σωστά.

Τι δουλειά έχει ο φορτιστής;

Μόνο καλώδιο και υπολογιστή.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να μην μπαίνει σε dfu. Δεν το κανεις σωστά.

Τι δουλειά έχει ο φορτιστής;

Μόνο καλώδιο και υπολογιστή.

Μα εδώ είναι το θέμα. Ότι ΔΕΝ μπαίνει. Το τηλέφωνο στον υπολογιστή είναι νεκρό. Ούτε το διαβάζει, ούτε το φορτίζει. Το έχω απο τις 8 πάνω. Και μάλιστα στις USB που είναι στο κουτί μου και όχι σε αυτές που έχει ή οθόνη μου. Για να είμαι 100% σίγουρος. Ότι και να παταω δεν ανταποκρίνεται. Επίσης το ίδιο γίνεται και όταν δεν είναι στο ρεύμα. Από την άλλη όταν το βάζω στην πρίζα γίνεται αυτό που περιεγραψα. Εμφανιζει το εικονίδιο του iTunes. Αλλά μέχρι να το βγάλω και να το κουμπωσω στον υπολογιστή έχει σβήσει πάλι. Λέω μήπως τα έφτυσε ή μπαταρία. Και γι αυτό δεν ανταποκρίνεται.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου

Link to comment
Share on other sites

Μα εδώ είναι το θέμα. Ότι ΔΕΝ μπαίνει. Το τηλέφωνο στον υπολογιστή είναι νεκρό. Ούτε το διαβάζει, ούτε το φορτίζει. Το έχω απο τις 8 πάνω. Και μάλιστα στις USB που είναι στο κουτί μου και όχι σε αυτές που έχει ή οθόνη μου. Για να είμαι 100% σίγουρος. Ότι και να παταω δεν ανταποκρίνεται. Επίσης το ίδιο γίνεται και όταν δεν είναι στο ρεύμα. Από την άλλη όταν το βάζω στην πρίζα γίνεται αυτό που περιεγραψα. Εμφανιζει το εικονίδιο του iTunes. Αλλά μέχρι να το βγάλω και να το κουμπωσω στον υπολογιστή έχει σβήσει πάλι. Λέω μήπως τα έφτυσε ή μπαταρία. Και γι αυτό δεν ανταποκρίνεται.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου

 

Τι να σου πω αν ήταν μπαταρια θα έβγαζε στην αρχή υο σήμα της μπαταρίας και ότι είναι πεσμένη

Συνεχιω να πιστεύω ότι δεν κανεις σωστά την διαδικασία για dfu

Μπορείς να μου περιγράψεις τι κανεις για να δω αν είσαι σε σωστό δρόμο;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω αν ήταν μπαταρια θα έβγαζε στην αρχή υο σήμα της μπαταρίας και ότι είναι πεσμένη

Συνεχιω να πιστεύω ότι δεν κανεις σωστά την διαδικασία για dfu

Μπορείς να μου περιγράψεις τι κανεις για να δω αν είσαι σε σωστό δρόμο;

Απλά τα πράγματα. Έχω δοκιμάσει ως εξής. Home + power και δεν κανει τίποτα. Home + power όταν είναι στο ρεύμα. Home + power όταν είναι στον υπολογιστή. Home για 10"+ δευτερόλεπτα και μετά κούμπωμα στον υπολογιστή. Δεν κάνει τίποτα. Δε μου διαφεύγει τίποτα από όσο ξέρω.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου

Link to comment
Share on other sites

Απλά τα πράγματα. Έχω δοκιμάσει ως εξής. Home + power και δεν κανει τίποτα. Home + power όταν είναι στο ρεύμα. Home + power όταν είναι στον υπολογιστή. Home για 10"+ δευτερόλεπτα και μετά κούμπωμα στον υπολογιστή. Δεν κάνει τίποτα. Δε μου διαφεύγει τίποτα από όσο ξέρω.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου

 

Μήπως έχει κάποιο πρόβλημα το ενα από τα δυο κουμπιά;

Η μήπως εκεί που κουμπώνουν τα κουμπιά επάνω στην μητρική

Τι να πω δεν μπορώ να βοηθήσω άλλο εξ αποστάσεως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...