Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορώ να κάνω αυτόματο back up των φωτογραφιών και βίντεο σε google drive και όχι στο icloud;

Βασικά μπορείς να περάσεις την εφαρμογή Google Photos και να κρατάς εκεί όλες τις φωτογραφίες και τα βίντεο σου. Έχει απεριόριστο χώρο για φωτογραφίες μέχρι 16ΜΡ. Από εκεί και πέρα αν είναι η φωτογραφία είναι πάνω από 16, την συμπιέζει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μπορείς να περάσεις την εφαρμογή Google Photos και να κρατάς εκεί όλες τις φωτογραφίες και τα βίντεο σου. Έχει απεριόριστο χώρο για φωτογραφίες μέχρι 16ΜΡ. Από εκεί και πέρα αν είναι η φωτογραφία είναι πάνω από 16, την συμπιέζει.

 

και τα 4κ βιντεο μπορουμε να τα περναμε ? το καλυτερο δηλαδη ειναι το google photos? τι χωρο δινει?

επειδη δεν χρησιμοποιησα ποτε online χωρο θ αλεω βλακειες! αλλα το google drive αλλο το google fotos?εγω για τα βιντεο 4κ θελω χωρο

Edited by couros1
Link to comment
Share on other sites

και τα 4κ βιντεο μπορουμε να τα περναμε ? το καλυτερο δηλαδη ειναι το google photos? τι χωρο δινει?

Για 4Κ δεν ξέρω, γιατί δεν έχω τραβήξει ποτέ μου ώστε να ξέρω. Λογικά θα τα συμπιέζει σε 1080p ώστε να τα ανεβάζει στον απεριόριστο χώρο που δίνει δωρεάν. Αν δεν θες να τα συμπιέζει τότε τα 4Κ βίντεο θα τα αποθηκεύεις στα 15GB που σου δίνει το google drive χειροκίνητα.

 

Στο google photos μπορείς να διαλέξεις ή τον απεριόριστο χώρο που σου δίνει αν θες να κρατάς φωτογραφίες μέχρι 16ΜΡ (είναι η επιλογή High Quality) ή τον χώρο των 15GB αν θες να κρατάς τα Original αρχεία.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Για 4Κ δεν ξέρω, γιατί δεν έχω τραβήξει ποτέ μου ώστε να ξέρω. Λογικά θα τα συμπιέζει σε 1080p ώστε να τα ανεβάζει στον απεριόριστο χώρο που δίνει δωρεάν. Αν δεν θες να τα συμπιέζει τότε τα 4Κ βίντεο θα τα αποθηκεύεις στα 15GB που σου δίνει το google drive χειροκίνητα.

 

Στο google photos μπορείς να διαλέξεις ή τον απεριόριστο χώρο που σου δίνει αν θες να κρατάς φωτογραφίες μέχρι 16ΜΡ (είναι η επιλογή High Quality) ή τον χώρο των 15GB αν θες να κρατάς τα Original αρχεία.

 

Δηλαδή φίλε μου έχουμε 15 gb Google photos 15 go google drive για ανέβασμα φωτός βίντεο ασυμπιεστα .το Dropbox συμφέρει;σ ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή φίλε μου έχουμε 15 gb Google photos 15 go google drive για ανέβασμα φωτός βίντεο ασυμπιεστα .το Dropbox συμφέρει;σ ευχαριστώ !

Όταν φτιάχνεις λογαριασμό στην google σου προσφέρει 15GB χώρο στο google drive. Οπότε αυτό που είπα για το google photos είναι ότι έχεις δυο επιλογές ή θα επιλέξεις high quality και θα έχεις απεριόριστο χώρο για να κρατάς αντίγραφο τις φωτογραφίες και τα βίντεο σου αλλά με τον περιορισμό ότι οι φωτογραφίες θα είναι μέχρι 16ΜΡ (πάνω από τα 16ΜΡ τότε αυτομάτως θα σου κάνει συμπίεση την φωτογραφία στα 16ΜΡ) και τα βίντεο μέχρι 1080p (αν δεν κάνω λάθος) ή θα επιλέξεις original quality και θα έχεις χώρο 15GB που σου έχει προσφέρει η google με την δημιουργία του. Άρα έχεις μόνο 15GB δωρεάν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όταν φτιάχνεις λογαριασμό στην google σου προσφέρει 15GB χώρο στο google drive. Οπότε αυτό που είπα για το google photos είναι ότι έχεις δυο επιλογές ή θα επιλέξεις high quality και θα έχεις απεριόριστο χώρο για να κρατάς αντίγραφο τις φωτογραφίες και τα βίντεο σου αλλά με τον περιορισμό ότι οι φωτογραφίες θα είναι μέχρι 16ΜΡ (πάνω από τα 16ΜΡ τότε αυτομάτως θα σου κάνει συμπίεση την φωτογραφία στα 16ΜΡ) και τα βίντεο μέχρι 1080p (αν δεν κάνω λάθος) ή θα επιλέξεις original quality και θα έχεις χώρο 15GB που σου έχει προσφέρει η google με την δημιουργία του. Άρα έχεις μόνο 15GB δωρεάν.

 

ποι ειναι ποιο ευχρηστο φιλε μου? εσυ τι προτεινεις?

Link to comment
Share on other sites

ποι ειναι ποιο ευχρηστο φιλε μου? εσυ τι προτεινεις?

Εγώ έχω 50GB στο icloud, οπότε όλα μου τα αρχεία τα έχω εκεί. Έχω και το google photos για μια επιπλέον ασφάλεια και είμαι εντάξει. Δουλεύω μόνο icloud και google drive.

 

Στο google photos έχω επιλέξει το high quality και με τον απεριόριστο χώρο που μου προσφέρει έχω πάνω από 35GB φωτογραφίες αποθηκευμένες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια,

Αξιζει η αγορα του 6s τωρα η ειναι καλυτερο να περιμενω να πεσει η τιμη του με την παρουσιαση του 7?

Ποσο θα πεσει η τιμη του με την παρουσιαση του νεου?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια,

Αξιζει η αγορα του 6s τωρα η ειναι καλυτερο να περιμενω να πεσει η τιμη του με την παρουσιαση του 7?

Ποσο θα πεσει η τιμη του με την παρουσιαση του νεου?

 

Το 6αρι που βρήκε πρόπερσι, σήμερα κανει 510€

Δεν φαντάζομαι οτι θα πέσει πολυ το 6s

580€ έχει τώρα άντε να πάει στα 540€ και σταδιακά μέχρι του χρόνου να πέσει στα 500€ όπως ειναι δηλαδή τώρα το 6 το απλό.

Εκτιμήσεις κάνω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παιδια ενας γνωστος φιλου μου πηρε το 6s απο cosmote σε rose/gold στα 645 ευρω, αυτα τα βγαζουνε σε προσφορα επειδη τους μεινανε τα συγκεκριμενα σε χρωμα rose/gold ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια ενας γνωστος φιλου μου πηρε το 6s απο cosmote σε rose/gold στα 645 ευρω, αυτα τα βγαζουνε σε προσφορα επειδη τους μεινανε τα συγκεκριμενα σε χρωμα rose/gold ?

Η απλά θέλουν να σεστοκαρουν λόγο iPhone 7 σε λίγο καιρό

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως ανεβαζεις ενα βιντεο που τραβας απο το iphone sto icloud?μου εσπασε τα νευρα και δεν το βρηκα! ειμαι καινουργιος και μπερδευτηκα! οταν σβηνω κατι σβημεταο φοτο και απο icloud! πως θα ελευθερωσω χωρο αμα σβηνονται απο παντου?!! το προσπαθησα απο το τηλεφωνο .....
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση όταν ανοίγω τον Safari δεν μου δίνει επιλογή αναζητήσης απο Google κ.α όπως έκανε παλιά.Ανοιγει μόνο μια λευκή σελίδα με την μπάρα Γρηγόρης αναζήτησης στην κορυφή της.Γινεται μόλις πατάω τον Safari να μου ανοίγει σελίδα με τη γραμμή της Google ή αναγκαστικά πρέπει να κατεβάσω ολόκληρη εφαρμογή για αυτο ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση όταν ανοίγω τον Safari δεν μου δίνει επιλογή αναζητήσης απο Google κ.α όπως έκανε παλιά.Ανοιγει μόνο μια λευκή σελίδα με την μπάρα Γρηγόρης αναζήτησης στην κορυφή της.Γινεται μόλις πατάω τον Safari να μου ανοίγει σελίδα με τη γραμμή της Google ή αναγκαστικά πρέπει να κατεβάσω ολόκληρη εφαρμογή για αυτο ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Το ίδιο είναι, γράφεις αμέσως αυτό που θες και σου βγάζει αποτελέσματα από την google. τώρα αν θες οπωσδήποτε την σελίδα της google μπορείς απλά να πας στην ρυθμίσεις του safari και να βάλεις σαν αρχική σελίδα το google.com.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θέλω.Μου λες τα βήματα γιατι δε το βρίσκω ;

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν το βρίσκεις γιατί δεν υπάρχει τέτοια επιλογή στο safari για ios, μπερδέυτηκα με το safari για mac και πίστευα πως και το safari για ios έχει τέτοια επιλογή. Η λύση για να βάλεις home page στο safari είναι να δημιουργήσεις συντόμευση. Δηλαδή μπαίνεις safari, πληκτρολογείς http://www.google.com, πατάς το πλήκτρο με το βέλος στο κάτω μέρος την οθόνης και από εκεί επιλέγεις add to home screen. Έτσι δημιουργείται μια συντόμευση της σελίδας της google. Όταν θες να αναζητήσεις κάτι τότε πατάς αυτό και αμέσως ανοίγει το safari εμφανίζοντας την σελίδα της google.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καληςπερα παιδιά,

Μια ερώτηση αν και λόγο περίεργη :) ξαφνικά πριν 2 ημέρες είχα τη συσκευή στην πρίζα να φορτίζει ενώ σερφαρα ταυτόχρονα. Ξαφνικά άκουσα έναν ελάχιστα και πολυ σύντομο ήχο χρατς σαν παράσιτα. Κούνησα πέρα δώθε τον φορτιστή δεν έκανε κάτι άλλο μετα και απλα το άφησα να φορτίσει χωρίς να το χρησιμοποιώ. Πριν απο λιγο ήταν εκτός φόρτισης και παλι ακούστηκε αυτο το χρατς. Εχετε ακούσει κάτι παρόμοιο; Δεν ξέρω και πως να το ψάξω...να σημειώσω οτι η συσκευή ειναι σε άψογη κατάσταση και προσεγμένη δεν μου εχει πέσει ποτε κάτω κλπ...

Bazinga!!!
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε 9.3.4 με βελτιωσεις ασφαλειας

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

για να κλεισει το Jailbrake :P

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά ένα ενοχλητικό "κλικ" στο home button πριν το πατήσω κανονικά πόσο φυσιολογικό είναι; Η εγγύηση θα κάνει τίποτα αν το πάω; Έχω καμία 150ριά μέρες ακόμη.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

3>4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα ενοχλητικό "κλικ" στο home button πριν το πατήσω κανονικά πόσο φυσιολογικό είναι; Η εγγύηση θα κάνει τίποτα αν το πάω; Έχω καμία 150ριά μέρες ακόμη.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πιθανότατα να είναι κόκκος σκόνης. Εάν δεν εμποδίζει τη λειτουργία του πλήκτρου αφετηρίας, δύσκολα να σου αντικαταστήσουν τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...