Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με γεια το νέο κινητό. Πιστευω θα μείνεις απόλυτα ικανοποιημένος ειδικά αφού εχεις ήδη εμπειρία από iOS. Ίσως λίγη υπομονή να κανεις για το iOS 10 μην τυχόν και υπάρξει κανένα σημαντικό πρόβλημα των πρώτων ημερών. Μετά από λιγο κανεις set up as new και ξεκινάς κανονικα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το ios 10 μέσω του itunes. Να το διαμορφώσω ως καινούριο(set up as new) και αν ναι, αν μετα βάλω το τελευταίο back up μου, θα επηρεαστεί αρνητικά η λειτουργία του ή δεν θα έχει πρόβλημα;
IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνεις set-up as new και έπειτα προχωρήσεις σε επαναφορά αντιγράφου ασφαλείας, δεν κερδίζεις κάτι.

Εφόσον δεν έχεις κάποιο πρόβλημα μετά την αναβάθμιση, άστο όπως είναι. Δεν υπάρχει λόγος να μπαίνεις στη διαδικασία.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλημερα !!

 

η νεα δυνατοτητα γραψτο μονος σου που στελνεις μηνυμα με τον δικο σου γραφικο χαρακτηρα ειναι μονο για iphone ?

 

γιατι προσπαθω να στειλω σε συσκευη αλλη και δεν το στελνει.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα !!

 

η νεα δυνατοτητα γραψτο μονος σου που στελνεις μηνυμα με τον δικο σου γραφικο χαρακτηρα ειναι μονο για iphone ?

 

γιατι προσπαθω να στειλω σε συσκευη αλλη και δεν το στελνει.

 

Μόνο σε iPhone και μόνο με iMessages

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνεις set-up as new και έπειτα προχωρήσεις σε επαναφορά αντιγράφου ασφαλείας, δεν κερδίζεις κάτι.

Εφόσον δεν έχεις κάποιο πρόβλημα μετά την αναβάθμιση, άστο όπως είναι. Δεν υπάρχει λόγος να μπαίνεις στη διαδικασία.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Μέχρι στιγμής δεν μου εμφάνισε κανένα πρόβλημα, οπότε το αφήνω όπως είναι.

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα την κατεβαζω και εγω τωρα παιδια στo 6S μου ολα καλα μετα θα χρειαστει να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ή ειμαστε οκ απο αυτο το θεμα ; Επισης μ εμφανιστηκε και η ενημερωση του iTunes 12.5.1. στο mac mini (2014) μου.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενώ έχω νέο αδιάβαστο e-mail, στο widget της lock screen την μία μου δείχνει Προσθήκη VIP, την άλλη δεν δείχνει τίποτα. Δεν θα πρεπε να μου δείχνει τα νέα mail? iOS 10
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενώ έχω νέο αδιάβαστο e-mail, στο widget της lock screen την μία μου δείχνει Προσθήκη VIP, την άλλη δεν δείχνει τίποτα. Δεν θα πρεπε να μου δείχνει τα νέα mail? iOS 10

 

Δειχνει μονο (δυστυχως) οσους εχεις ορισει ως VIP απο το mail!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε εγκατεστημένη την εφαρμογή της τράπεζας Πειραιώς(winbank Mobile) κρασάρει και σε εσας ή μονο σε μένα;
IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε εγκατεστημένη την εφαρμογή της τράπεζας Πειραιώς(winbank Mobile) κρασάρει και σε εσας ή μονο σε μένα;

Ναι και σε εμένα κλείνει, iOS 10 και iPhone 6 plus.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πρόβλημα με το rise to wake όταν ανοίγει η οθόνη κλεινει πάρα πολύ γρήγορα και δεν προλαβαίνω να διαβάσω τις ειδοποιήσεις μπορώ να το αλλάξω;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πρόβλημα με το rise to wake όταν ανοίγει η οθόνη κλεινει πάρα πολύ γρήγορα και δεν προλαβαίνω να διαβάσω τις ειδοποιήσεις μπορώ να το αλλάξω;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τι να αλλάξεις; Πόσο θα μένει φωτισμένη η οθόνη ή θες να το απενεργοποιήσεις;

Η ρύθμιση για το raise to wake υπάρχει στο settings > display & brightness > raise to Wake > off.

 

Για να ρυθμίσεις το πόσο θα μένει φωτισμένη η οθόνη δεν έχει κάποια ρύθμιση αλλά δοκίμασε μήπως παίζει ρόλο η διάρκεια που κλειδώνει το κινητό, 30", 1 λεπτό κτλ. Είναι στις γενικές ρυθμίσεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Οκ να ρωτήσω κάτι ακόμα. Το διπλό κλικ στο home button είναι πολύ αργό. Δηλαδή όταν το πατάω κάνει 1 δευτ. να ανοίξει όλα τα tabs για να τα κλείσω ενώ με την 9 το έκανε αμέσως. Συμβαίνει κ σε εσάς;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ να ρωτήσω κάτι ακόμα. Το διπλό κλικ στο home button είναι πολύ αργό. Δηλαδή όταν το πατάω κάνει 1 δευτ. να ανοίξει όλα τα tabs για να τα κλείσω ενώ με την 9 το έκανε αμέσως. Συμβαίνει κ σε εσάς;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Για τσέκαρε Γενικά -> Προσβασιμότητα -> Κουμπί Αφετερίας. Απο εδω μπορείς να αλλάξεις την ταχύτητα του διπλού κλικ.

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τελικά είναι η ενεργοποίηση το μεγεθυντικό φακό όταν το ενεργοποιήσεις το διπλό κλικ είναι πιο αργό γιατί μπορείς να κάνεις άλλο ένα (τριπλό) και να ενεργοποιήσεις το μεγεθυντικό φακό

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι και σε εμένα κλείνει, iOS 10 και iPhone 6 plus.

 

Πλέον είναι ΟΚ η εφαρμογή της Πειραιώς, ενημερώθηκε στο App Store.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Ξέρουμε που αποθηκεύονται τα αντίγραφα ασφαλείας στο pc?

Ειναι αρχεία πχ 5 gb και έχουν μεσα φωτογραφίες μας επαφές κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Ξέρουμε που αποθηκεύονται τα αντίγραφα ασφαλείας στο pc?

Ειναι αρχεία πχ 5 gb και έχουν μεσα φωτογραφίες μας επαφές κλπ;

Διάβασε το https://support.apple.com/en-us/HT204215 για να δεις που αποθηκεύονται τα αντίγραφα. Ναι έτσι είναι απλά δεν ξέρω αν φαίνονται έτσι χύμα ή σε αρχεία τα οπποία θέλουν κάποιο πρόγραμμα για να εμφανιστούν. Στο mac μου πχ υπάρχει πρόγραμμα με το οποίο μπορείς να κάνεις extract τα αρχεία από το backup και από κάθε εφαρμογή που έχει μέσα στο αντίγραφο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα φιλε μου και οι διαδρομές που γράφει δεν υπάρχουν.

Έψαχνα πόση ωρα..

Έχεις βάλει να φαίνονται οι κρυφοί φάκελοι; Αν όχι τότε επέλεξε να φαίνονται. Εγώ στο mac μου μια χαρά βρήκα την διαδρομή. Τώρα δεν έχω windows για να επιβεβαιώσω την διαδρομή. Αλλά όταν είχα xp το έβρισκα στο Apple Computer > MobileSync > Backup. Το θυμάμαι πολύ καλά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η διαδρομή, καλά θυμάσαι:

C:\Users\(username)\AppData\Roaming\Apple Computer\MobileSync\Backup\

Προφανώς δεν είχε κάνει εμφάνιση κρυφών αρχείων.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ αλανια. Τους ειχα κρυφους και δεν τους εβρισκα!

Να ειστε καλα!:)

 

και μια ακομα ερωτηση. στον φακελο backup εχω 3 αρχεια. Προφανως ειναι backup. Αν τα σβησω και κανω νεο back up (γιατι πιανουν πολυ χωρο) θα εχω καποιο προβλημα;

Επισης αυτη η διαγραφη θα επηρεασει και τα back up στο icloud??

Edited by TXCELLAS
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ αλανια. Τους ειχα κρυφους και δεν τους εβρισκα!

Να ειστε καλα!:)

 

και μια ακομα ερωτηση. στον φακελο backup εχω 3 αρχεια. Προφανως ειναι backup. Αν τα σβησω και κανω νεο back up (γιατι πιανουν πολυ χωρο) θα εχω καποιο προβλημα;

Επισης αυτη η διαγραφη θα επηρεασει και τα back up στο icloud??

Απλά θα σβήσεις τα backup σου, δεν θα συμβεί κάτι ούτε θα αλλάξει κάτι στο κινητό σου. Αλλά αυτά τα αντίγραφα μπορείς να τα σβήσεις και μέσα από το itunes αν θες. Εγώ έτσι κάνω στο δικό μου.

 

Τα αντίγραφα του icloud διαγράφονται είτε από το κινητό μέσα είτε από το icloud for windows. Διάβασε το https://support.apple.com/en-us/ht204247#backups

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...