Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έδρα Βουλγαρία, με ότι σημαίνει αυτό σε περίπτωση που χρειαστείς after sales. Στις επιλογές για αγορά φαίνεται ότι δίνει αντικαταβολή, πληρωμή με την παράδοση για την ακρίβεια. Οπότε αν δεν σου έρθει όλα ΟΚ και αν σου έρθει και δεν είναι αυτό που παράγγειλες τότε δεν πληρώνεις
Galaxy s6 edge+
Link to comment
Share on other sites

Έδρα Βουλγαρία, με ότι σημαίνει αυτό σε περίπτωση που χρειαστείς after sales. Στις επιλογές για αγορά φαίνεται ότι δίνει αντικαταβολή, πληρωμή με την παράδοση για την ακρίβεια. Οπότε αν δεν σου έρθει όλα ΟΚ και αν σου έρθει και δεν είναι αυτό που παράγγειλες τότε δεν πληρώνεις

 

δηλαδή αν γνωρίζεις σου δίνει την δυνατότητα να το ανοίξεις το δέμα σε περίπτωση αντικαταβολής? από την βουλγαρία δεν ισχύει η εγγύηση εδώ στην ελλάδα και συγκεκριμένη για blackberry συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Nokia x2.απλή συσκευή αλλά σού προσφέρει το χαρακτηριστικό πού ζητάς

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Nokia x2.απλή συσκευή αλλά σού προσφέρει το χαρακτηριστικό πού ζητάς

Ικανοποιεί τις προδιαγραφές αλλά δεν την βρήκα σε κανένα κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Και το μεγαλο δίλημμα!

--Redmi note 2 Η meizu mx5?--

Λεω να δωσω το redmi note μου(το 1ο) και να.παω σε αγορα ειτε του prime(190ευρω ειτε του meizu mx5 16gb(290ευρω)..

 

Ποια ηγνώμη σας?αν πάω προς meizu θα εχω θέματα?έχω ακούσει για κάποια bugs..Η χρηση που κάνω είναι κανονική(περισσότερο Φώτος για την δουλεια,φβ κλπ κλπ)

 

Αν το παρω τελικα με πια εκδοση? Την ι?και ποιες οι διαφορες?

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιλογή είναι και το m4 aqua στα 220 ευρώ..Η και το Α5 με λιγη υπομονή γιατι πέφτει καθημερινά η τιμή του..και τα 2 αυτά έχουν 2 gb ram και στο Android χρειάζονται..
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνεις όμως ότι συγκρίνεις διαφορετικού επιπέδου κινητά ε?

Το prime ή το απλό για τα λεφτά τους είναι απτις καλύτερες επιλογές εκεί έξω αν όχι η καλύτερη αλλά όπως και να το κάνεις σε αρκετά σημεία είναι καλύτερο το MX5 .

Link to comment
Share on other sites

Tο Μ4 το φοβαμε πολλα προβληματα το Α5 ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΝ ΠΕΣΕΙ Η ΤΙΜΗ ΣΕ ΛΟΓΙΚΑ ΕΠΙΠΕΔΑ Δεν βιαζομαι να το παρω ακομη
Link to comment
Share on other sites

αν το θέλεις για φώτο τότε το mx5 έχει καλύτερη κάμερα,265 έχει το 16αρι στο minideal
Link to comment
Share on other sites

το ξερω πως δεν συγκρινω ομοια πραγματα γιαυτο εχω αυτο το θεμα...

Το προβλημα μου ειναι αν τα 100ευρω αξιζουν η θα μπλεξω με μικρο bugs που ακουω απο μερια meizu...γιατι κ το support δεν ειναι οπως απο xiaomi (ειδικα αν τσεκαρει κ καποιος εδω στο φορουμ δεν το εχουν τοσοι)

 

Επισης ακουω διαφορα για I και για Α τι παιζει κ πια να διαλεξω,αν το παρω...

 

300δολλαρια εχει στο minideal αν κανεις την αλλαγη...290 ευρω μου βγαινει απο vickmall απο την ευρωπαικη αποθηκη που εχω κανονισει να μου το στειλει!

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

εγω σου προτεινω το s6..σε χρυσο ηκαι μπλε,εχει την καλυτερη φωτεινοτητα
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Το xiaomi θεωρώ πως μπορεί να μην τα πάει καλά με την μπαταρία του τώρα αλλά το πολύ σε κανα μήνα θα χει φτιάξει η κατάσταση με τόσες αναβαθμίσεις που προσφέρουν.

Ήδη δεν είναι στην κατάσταση που ήταν τις πρώτες μέρες.

Θεωρώ πως είναι η καλύτερη επιλογή κι αν δεν σου είναι απαραίτητα τα 32gb στην εσωτερική,πήγαινε για το απλό που είναι και πιο φθηνό.

Προσωπική μου γνώμη είναι ,οπότε ο καθένας λογικά μπορεί να προτείνει κάποιο άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Δες το letv x600. Εχει πεσει η τιμη του πολύ. Τρομερη ποιότητα κατασκευης και πολύ δυνατά χαρακτηριστικα.
Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Γενικά εννοείται το Letv l1 είναι καλύτερο κι όχι μόνο στη ραμ αλλά και στην ποιότητα κατασκευής

Αλλά προσωπικά θα κοιτούσα και το κατα πόσο έχει υποστήριξη στα updates...

Συμφωνώ. Εννοείται letv. Καλύτερο σε όλα. Οσο για τα updates μια χαρά γινονται. Οχι βεβαια οπως της xiaomi αλλα κι εδώ η letv δεν είναι τυχαία εταιρεία.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Εννοείται letv. Καλύτερο σε όλα. Οσο για τα updates μια χαρά γινονται. Οχι βεβαια οπως της xiaomi αλλα κι εδώ η letv δεν είναι τυχαία εταιρεία.

Δεν είναι τυχαία εταιρία γενικώς,στα smartphones τώρα έκανε την αρχή

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τυχαία εταιρία γενικώς,στα smartphones τώρα έκανε την αρχή

 

Ναι το ξερω. Εταιρεια κολοσσός! Και τα κινητά που έφτιαξε εχουν τρομερή ποιότητα κατασκευης και πολυ δυνατα specs. Ασε που ειναι και πανεμορφα. Ειδικα τωρα συμφερει πολυ η αγορα ενος letv κινητου μιας κι εχουν ριξει τις τιμες τα κινεζομαγαζα.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Εάν ειναι να πας για mx5 περίμενε λίγο για το pro 5 αν σε παίρνει οικονομικά. Πιστεύω μεγάλη διαφορά σε σχέση με το απλό και μόνο από τον επεξεργαστή. Υποτίθεται ότι θα ειναι διαθέσιμο από 12/10
Galaxy s6 edge+
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi redmi 2 prime όχι pro. Πιστεύω θα σε καλύψει απόλυτα

Ποιες οι διαφορές τους;

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Απλά το Redmi 2 note λέγεται prime. Ως note pro ή Xiaomi έχει βγάλει άλλο τηλέφωνο το οποίο ξεφεύγει στην τιμή και είναι άλλης κατηγορίας.
Galaxy s6 edge+
Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται για αγορά από Ελλάδα, αφού θα αγοραστεί με τιμολόγιο. Κόστος πάνω-κάτω 200, με ταβάνι τα 250. Χρήση για ομιλία αλλά και ως smartphone. Συνεπώς:

 

1) 4,5-5'. Παραπάνω θα δυσκολεύει στο κράτημα.

2) σχετικά χαμηλό SAR. Αρα προτιμώνται Samsung και όχι κινέζικα, πχ. Xiaomi

3) τα υπόλοιπα (πχ. κάμερα) είναι δευτερεύοντα

 

Εχω καταλήξει σε αυτά, με το δεύτερο να προηγείται:

Samsung-Galaxy-Grand-Prime

Samsung-Galaxy-J5

Επειδή είχα Sony Ericsson και είμαι πολύ ευχαριστημένος, φλερτάρω και αυτό, αλλά δεν γνωρίζω τo SAR. Σημειώστε ότι από τα 8GB αφήνει ελεύθερα μόνο τα 1,26!!

Sony-Xperia-M4-Aqua

 

Δεκτό και οποιοδήποτε άλλο.

Edited by tsoukase
Προσθήκη του Sony
Link to comment
Share on other sites

Απλά το Redmi 2 note λέγεται prime. Ως note pro ή Xiaomi έχει βγάλει άλλο τηλέφωνο το οποίο ξεφεύγει στην τιμή και είναι άλλης κατηγορίας.

 

Υπάρχει και redmi 2 pro ( 4.7 ίντσες ) και redmi note 2 prime (5.5ιντσες ) και note pro (5.7ιντσες )

XIAOMI Redmi 2 Pro

 

Xiaomi Redmi note 2 prime

 

Xiaomi Note Pro

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...