Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω μπερδευτει πολύ για την επόμενη συσκευή μου, θα θελα μια βοηθεια

Θέλω ουσιαστική αναβάθμιση από το meizu, που ενώ με καλύπτει η κάμερα του και είναι το πιο όμορφο κινητό που είχα με έχουν εκνευρίσει τα προβλήματα στο λειτουργικό (ειδοποιήσεις) αλλά και η μπαταρία. Επίσης με εκνευρισε ότι δεν λειτουργεί η εφαρμογή της cyta, cyta4u

 

Θέλω επίσης να παίρνει κάρτες μνήμης και αν είναι δυνατό να μην πέσω σε ίντσες

Επίσης να έχει κάποια υποστήριξη από xda

 

Αυτά τα λίγα (τιμή δε γράφω :D)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτά τα δύο είναι αρκετά τίμια σε 10ιντσο

 

http://www.public.gr/product/tablets/syskeyes-tablet/alcatel-pixi-3-3g-tablet-10-8gb-mayro/prod7852544pp/

 

http://www.public.gr/product/tablets/syskeyes-tablet/lenovo-tab-2-a10-30-tablet-10-16gb-mple/prod7850417pp/

 

 

Το πρώτο είναι πιο ελαφρύ, ίσως για με αυτό δεύτερο να αξίζει ένα τσαφ παραπάνω. Δε χάνεις να πας να τα δεις από κοντά. Και μια συμβουλή, στο lenovo τα animations εναλλαγής παραθύρων μπορεί να σου φαίνονται λίγο κοφτα και ατσαλα, δεν είναι κάτι αυτό, απλά έχουν για κάποιο λόγο απενεργοποιησει από τα Developer options. Εύκολα να βάζεις πάλι

Link to comment
Share on other sites

Εγινε update διοτι αναφερομουν στα J5 του 2016 και στο Α5 του 2015 και ξεχασα να τα αναφερω αρχικα.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Tι ακριβως ψαχνεις φιλε μου και ποσα χρηματα διαθετεις;;;

Λιγο περιεργη η επιλογη κινητων που εχεις κανει ,τοσο τιμολογιακα οσο και απο θεμα επιδοσεων και λειτουργικου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ενδιαφέρομαι για αγορά συσκευής από 100-150€.

Η μόνη απαίτηση είναι να παίζει το Pokemon GO και να είναι διαθέσιμο για αγορά σχετικά άμεσα (2-3 μέρες το πολύ). Οπότε ξεχνάμε αγορά από Κίνα μάλλον.

Έχω δει το Samsung J5, αλλά βλέπω αναφορές ότι το παιχνίδι δεν εγκαθίσταται λέει σε συσκευές με κάτω από 2GB Ram. Ισχύει;

 

Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο αξιόλογο;

Link to comment
Share on other sites

Αξιόλογες οι επιλογές, αλλά είναι όλες κοντά στα 150. Κάτι κοντά στα 100 για να έχω και ένα μέτρο σύγκρισης; Είναι playable το παιχνίδι στα 100-120;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ψάχνω ένα απλό κινητό (με κουμπιά) και οσο το δυνατόν καλύτερη κάμερα.

Από μια έρευνα που έκανα, κατέληξα στα Nokia 222 και KAZAM life B7.

Nokia είχα και παλιότερα και λίγο πολύ τα γνωρίζω,

αλλά τo KAZAM έχει καλύτερη κάμερα και μεγαλύτερη οθόνη,

δεν βρίσκω όμως πολλες πληροφορίες γι' αυτο στο ιντερνετ, περα από τις κριτικες στο skroutz

(αν ειναι ευχρηστο, αν εχει προβληματα κλπ).

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα και P8 και M9, δεν κοιτάς καλύτερα το Nexus 5X με καμία νοστιμούλα θήκη;

Χάνει μόνο σε RAM (χωρίς να του φαίνεται, όμως), σε μπαταρία (όχι υπερβολικά), σε μεγάφωνο και φυσικά στη μεταλλική κατασκευή / αισθητική.

Μόνο αν το τελευταίο κριτήριο ήταν αποφασιστικής σημασίας, θα επέλεγα κάποιο από τα δύο πρώτα.

Το 950 XL είναι εντελώς διαφορετικό "ζώο". Σου αρκούν οι προσφερόμενες εφαρμογές σε WP; Μπορείς να ζήσεις με ένα μεγάλο phablet;

Edited by cirith
Link to comment
Share on other sites

Για το kazam δεν γνωρίζω αν και φαίνεται καλό στα specs του αλλά τα σημερινά nokia δεν έχουν σχέση με τα παλιά που ξέραμε θα έλεγα να το αποφύγεις.

Είχα ένα nokia 215 το οποίο με απογοήτευσε εντελώς φαντάσου ότι αποθήκευε ένα τηλέφωνο ανά επαφή ,δημιούργισε ένα μπάχαλο κατά τον συγχρονισμό με τις υπάρχουσες επαφές μου κα.

Link to comment
Share on other sites

Κι ενα κατατοπιστικο βιντεακι vs....https://youtu.be/kdjPRzDhFk0

νομιζω το heuwei p9 lite είναι λιγο πιο καλο. Ομως η οθόνη του j5 πιο φωτεινη και άπαιχτη.

Edited by kalvar
Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Θα ήθελα τη ΠΟΛΥΤΙΜΗ βοήθεια σας για την επιλογή συσκευής κινητού.

Είμαι ανάμεσα στο htc one e9+ και στο huawei mate s..εσείς ποίο λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Ενα από αυτά μου διαθέτει η Εταιρία. Δεν έχω άλλες επιλογές. Και επειδή δεν γνωρίζω καμία από αυτές γιαυτό είναι πολύτιμη η συμβουλή σας.
Link to comment
Share on other sites

Ενα από αυτά μου διαθέτει η Εταιρία. Δεν έχω άλλες επιλογές. Και επειδή δεν γνωρίζω καμία από αυτές γιαυτό είναι πολύτιμη η συμβουλή σας.

950xl : Εχει windows λειτουργικο(για καποιους ειναι θετικο για καποιους αρνητικο)/εχει αριστη καμερα/αποσπωμενη μπαταρια με καλη αυτονομια γενικοτερα/εχει μεγαλη πολυ ωραια οθονη/ποιοτητα κατασκευης καλη(τιποτα το ιδιαιτερο)/παιρνει επεκταση μνημης/Δυνατος επεξεργαστης

Htc m9: Καλυτερη ποιοτητα κατασκευης απο το 950χλ/καλυτερα στερεο ηχεια/κατωτερη καμερα/μικροτερη οθονη εξισου καλης ποιοτητας(ισως οχι οσο του 950χλ)/εχει ανδροιδ λειτουργικο/δεν εχει αποσπωμενη μπαταρια οπως το 950χλ/παιρνει και αυτο επεκταση μνημης/πολυ καλο λογισμικο(απο τα καλυτερα σε ανδροιδ συσκευη)/επεξεργαστη ιδιο με του 950χλ

P8 : Επισης ανδροιδ λειτουργικο/δεν το συγκρινω με το m9 (αρα αμα ειναι να πας σε ανδροιδ,τοτε πας για m9)

 

Με λιγα λογια αν θες μεγαλο τηλ,δεν εχεις θεμα με τα wp,θες αριστη καμερα και να εχει αποσπωμενη μπαταρια παρε το 950xl..Αν θες πιο μαζεμενη οθονη με αριστο ηχο απο τα ηχεια,ανδροιδ λειτουργικο,δεν ψαχνεις την τελεια φωτο και θες αριστη ποιοτητα κατασκευης, τοτε παρε το M9

 

Aν μπερδευτηκες περισσοτερο παρε ενα στην τυχη :p Καλα τηλεφωνα και τα 3 !!!

Edited by mikele123
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι λίγο χαζή η ερώτηση αλλά θα υπάρχει κάποιος περιορισμός/κάτι που πρέπει να προσέξω αν αγοράσω συσκευή από κατάστημα της Vodafone / Vodafone.gr (χωρίς συμβόλαιο); Ας πούμε να είναι κλειδωμένο για χρήση μόνο με sim Vodafone (απίθανο μάλλον), τίποτα μη αποσπώμενα logos πάνω στη συσκευή ή bloatware από τη vodafone; Μη βαράτε, απλά ήθελα να σιγουρευτώ. :)
Link to comment
Share on other sites

Προσανατολιζομε σε ενα απο τα παραπανω κινητα

Προκειτε για την κορη μου , οι παιτήσεις ειναι αυτονομία μπαταρίας και καλη φωτογραφική ,

Τι με συβουλευετε?

 

Υπάρχει εναλακτική προταση?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι λίγο χαζή η ερώτηση αλλά θα υπάρχει κάποιος περιορισμός/κάτι που πρέπει να προσέξω αν αγοράσω συσκευή από κατάστημα της Vodafone / Vodafone.gr (χωρίς συμβόλαιο); Ας πούμε να είναι κλειδωμένο για χρήση μόνο με sim Vodafone (απίθανο μάλλον), τίποτα μη αποσπώμενα logos πάνω στη συσκευή ή bloatware από τη vodafone; Μη βαράτε, απλά ήθελα να σιγουρευτώ. :)

 

Ποιος να ξέρει;Γιατί δεν μας λες και ποια συσκευή θες ώστε αν την έχει αγοράσει κάποιος να σου πει;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι λίγο χαζή η ερώτηση αλλά θα υπάρχει κάποιος περιορισμός/κάτι που πρέπει να προσέξω αν αγοράσω συσκευή από κατάστημα της Vodafone / Vodafone.gr (χωρίς συμβόλαιο); Ας πούμε να είναι κλειδωμένο για χρήση μόνο με sim Vodafone (απίθανο μάλλον), τίποτα μη αποσπώμενα logos πάνω στη συσκευή ή bloatware από τη vodafone; Μη βαράτε, απλά ήθελα να σιγουρευτώ. :)

 

Θα παίζει με όλες τις sim, δεν υπάρχει πρόβλημα

logos και bloatware ενδεχομένως να έχει απο την εταιρεία

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά παίζει σε μένα που έχω το Lenovo S660 με 1gb ram. Απλά να προσέξεις να έχει gyroscope ώστε να χρησιμοποιεί το AR. Χάνει πολύ από την μαγεία το game χωρίς αυτό (αν και εννοείται πως παίζεις κανονικά).
Link to comment
Share on other sites

Θελω ισχυ κατα κυριο λογο οποτε στοχευω σε καλο επεξεργαστη και ram και να μην ειναι μπαταρια μισης μερας

 

 

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...