Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, θα ήθελα την βοήθεια σας καθώς δεν είμαι γνωστής της κινεζικης αγοράς των ταμπλετ. Πρόκειται για ταμπλετ που θέλω να πάρω για την μάνα μου. Δεν θέλω να έχει τρελά χαρακτηριστικα καθώς η μόνη χρήση του θα είναι λίγη περιήγηση στο ίντερνετ, fb, yt κλπ.. Θέλω κάτι αξιόπιστο και να έχει τουλάχιστον 8 ίντσες οθόνη (προτιμότερη 10). Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Peace and love

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ο,τι γραφω

οθονη εκει αναμεσα

γυναικα που μιλαει πολυ λογω δουλειας

με επιδοτηση απο wind αρα πρεπει να αγοραστει εδω (public? δεν ξερω αν και το πλαισιο την εξαργυρωνει)

 

ειχε το htc 626 και της ηταν ΟΚ σαν μεγεθος και σαν χρηση

 

αυτα

της προτεινα να δει αναμεσα σε huawei p8 lite & samsung j3

καμμια αλλη ιδεα?

https://www.skroutz.gr/s/7932088/LG-Zero-16GB.html

 

Μην κοιτας την μικρη μπαταρια εχει φοβερη διαχειρηση+ποιοτητα κατασκευης ολο αλουμινιο+για μενα την καλυτερη μπροστινη καμερα για selfie 8mp;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα ήθελα ένα κινητό τηλέφωνο Android μέχρι 90 € για γυναίκα που για πρώτη φορά φορά θα έρθει σε επαφή με smartphone. Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα ήθελα ένα κινητό τηλέφωνο Android μέχρι 90 € για γυναίκα που για πρώτη φορά φορά θα έρθει σε επαφή με smartphone. Ευχαριστώ πολύ.

 

Ελλάδα;;

Κίνα;;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα για τη γυναίκα μου που ήθελε κάτι μαζεμένο και δεν ξέρει και πολλά πολλά από smartphones αυτό: http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_326508.html Με κουπόνι CellPhones8 πάει στα 67$.

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ,

φιλος θελει να παρει 5αρι android απο την κινεζικη αγορα . Τον ενδιαφερει η φωτογραφικη (χωρις φυσικα να εχει τρελες απαιτησεις) και να μην χρειαζεται πολλα για να στηθει . Επισης θελει ελληνικο μενου και τιμη 100-110 ευρω . Προτεινα το Redmi 3 (μετα απο καποιους μηνες ειμαι πολυ ευχαριστημενος) αλλα λεει οτι ειναι περισσοτερα απο αυτα που θελει να δωσει. Εψαξα λιγακι αλλα δεν βρηκα κατι καινουργιο στο μπατζετ του...

Εχετε καποια προταση; Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Για το vernee Thor , υποθετω λογω ονοματος να μην τον ενδιαφερει .

Το Blade ZTE ειναι πολυ καλο! Αν δεν υπαρχει αλλη προταση , με βλεπω να του προτεινω αυτο... Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Εγινα μελος μολις σημερα στο site,γιατι ειμαι αναποφασιστος και χρειαζομαι την βοηθεια σας!Ειμαι κατοχος ενος g3 το οποιο ομως εδω και κανα μηνα μου εχει εμφανισει μια κιτρινη κουκιδα στην οθονη λογο υπερθερμανσης(?).Καθως ειμαι εντως εγγυσης σκεφτομαι να το στειλω για επισκευη αν και δεν ξερω αν καλυπτεται το προβλημα μου...Στο θεμα μας,απο τοτε που βγηκε το g5 το χαζευω συνεχεια.Μου αρεσε πολυ σαν κινητο και σκεφτομουν,ειδικα αν δεν φτιαχνεται δωρεαν το g3,να το αγορασω.Σημερα ομως ανακαλυψα(lol) το v10....Σαν specs ειναι περιιιιπου τα ιδια.Εχω ακουσει αρκετα καλα και για τα δυο κινητα και δεν ειμαι σιγουρος πιο απο τα δυο ειναι το καλυτερο..Ποια ειναι η δικια σας αποψη?Υπαρχει καποιος που να ειναι κατοχος και των δυο?Καποις που να πηγε απο το ενα στο αλλο?Περιμενω τις επαγγελματικες σας αποψεις!!:D
Link to comment
Share on other sites

Το Blade s6 το είχα για 1 χρόνο και είναι σφαιράτο και ελαφρύ. Αν σκεφτείς οτι το πήρα κοντά στα 200$, τώρα κοντά στα 100$ νομίζω πως είναι πολύ καλή επιλογή.

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

Το Blade s6 το είχα για 1 χρόνο και είναι σφαιράτο και ελαφρύ. Αν σκεφτείς οτι το πήρα κοντά στα 200$, τώρα κοντά στα 100$ νομίζω πως είναι πολύ καλή επιλογή.

Θα συμφωνήσω. Για κάποιον που θέλει κινητό απροβλημάτιστο και να δουλεύει out of the box, είναι ίσως η καλύτερη επιλογή στα χρήματά του.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τι μεγεθος οθόνης σε βολεύει?Γιατι εκει ειναι η μεγαλη διάφορα.Εγω για παράδειγμα που εχω το g3 δεν θα πήγαινα στο g5 λόγω μικρότερης οθονης.
Link to comment
Share on other sites

η διαφορα ειναι μολις 0,2 δεν με πειραζει.με to v10 οκ εχει μεγαλη διαφορα.πιο πολυ τα specs με νοιαζουν.Ειναι πανω κατω τα ιδια και δεν ξερω να το πω πιο απλα πιο θα ειναι το ταχυτερο σε βαθος χρονου.διοτι αρχες 17 θα μπω φανταρος αρα δεν παιζει να παρω αλλο κινητο για κανα 2χρονο και οτι παρω τωρα πρεπει σιγουρα να μου κρατησει

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ι δευτερη οθονη φενεται πολυ ομορφη ειναι ομως πρακτικα χρησιμη?και τι σε κανει να θες να αφησεις το v10 και να πας στο g5?

Link to comment
Share on other sites

Το μέγεθος οθόνης του v10 δεν είναι κακό απλά λογο ύψους και των 316l στις άκρες δυσκολεύομαι παρά πολύ στο να το δουλεύω με το ένα χέρι , κάτι που έκανα κατα 99% του χρόνου στο g3.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να μου προτείνεται κάποιο κινητό με τα εξής χαρακτηριστικά:

Να έχει πολύ μεγάλη μπαταρία. Να μην κολλάει να είναι γρήγορο, 5.0' και πάνω, και μεταλική κατασκευή.

Επίσης αν γίνεται να έχει και γρήγορη φόρτιση.

Δεν με ενδιαφέρει η κάμερα, ούτε το ραδιόφωνο, ούτε fingerprints κλπ.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ποιο από τα δύο θα προτείνατε για δεύτερο κινητό σε κάποιον που έχει το G4?

Τα βρίσκει και τα δύο μεταχειρισμένα στην ίδια τιμή. Νομίζω πως η διαφορά στην RAM είναι σημαντική υπέρ του P6...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

και τα δυο ειναι τραγικα τηλεφωνα. ιδιως το lg. αν τα βρισκεις γυρω στα 70 ισως και να αξιζει το p6. αλλιως μεταχειρισμενο moto g
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...