Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλύτερα που δε σου κατσε, γιατί θα έβλεπες το Redmi Note 3 PRO που κυκλοφόρησε αμέσως μετά και θα βαζες τα κλάματα!!! :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλύτερα που δε σου κατσε, γιατί θα έβλεπες το Redmi Note 3 PRO που κυκλοφόρησε αμέσως μετά και θα βαζες τα κλάματα!!! :lol: :lol:

Χαχα, λες; πολύ πιθανό βέβαια :p

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απόψεις σας. Διαβασα οτι το 5Χ εχει Θέματα με τη φόρτιση σχετικά με καθυστερήσεις καθώς και τη μέτρια ποιότητα κλήσης κ ηχειου. Μεταξύ αυτών με αποθαρρύνει πιθανή αγορά του. Τωρα σχετικά της κάμερας του Ζ3 τη δοκιμασα σε κατάστημα κ νομίζω οτι ειναι αξιοπρεπής. Ενας γβψστοε εχει Ζ2 κ μόνο θετικά εχω ακουσει οσον αφορά τη σειρά Ζ... Απο θεμα αυτονομίας στανταρ Ζ3 δε το συζητώ κ γω...

Αυτό με τα θετικά για τη κάμερα στη σειρά Z ξανακοιταξε το λίγο μη βρεθεις προ εκπληξεων γιατι εχω ακριβως αντίθετη εμπειρία και προσωπικά και διαβάζοντας εμπειριες και βλεποντας φωτογραφίες απο χρηστες.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.. Θέλω να κάνω δώρο στο αγόρι μου ένα κινητό κ είναι κολλημένος με τα windowsphone..είναι κάτοχος 925 αλλά έσπασε η οθόνη και έτσι.... είμαι ανάμεσα στο 640 και στο 830... και εχθές είδα αυτό το καινούριο που θα κάνει προβολή.. δεν ξέρω ρέ παιδιά βοηθήστε με..
Link to comment
Share on other sites

Οτι εχω παρει σε VK ειναι μαπα μεχρι στιγμης. Θα σου ελεγα homtom ht3 . To X5 με απογοητευσε (σε γενικα πλαισια οχι κατι χτυπητο και ιδιαιτερο) ελπιζω αυτο να ειναι καλυτερο και να εχει μπαταρια τουλαχιστον 2500.
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

καλύτερα το 640 απ αυτα τα δυο. Αν θες οπωσδήποτε android κοίτα κάποιο άλλο, το spirit θα αρχίσει να κολλάει μολις το φορτώσεις λιγο.

galaxy j5 δες εναλλακτικά.

Link to comment
Share on other sites

Kαινουριο ενοεις το 650; Αν ναι εμενα αυτο μου φενεται πολυ μαπα

Για τα αλλα δυο, το 830 απο που σκεφτεσαι να το παρεις; Στο σκρουτζ δεν υπαρχει. Το 640 παντως ειναι πολυ καλο και αξιζει τα 100 ευρω, απλα να ξερεις οτι προοριζεται για σχετικα βασικη χρηση (δλδ οχι βαρια παιχνιδια κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Bασικα αν ειναι για android τοτε θα προτεινα να κανεις μια υπερβαση και να παρεις μοτο γ3 ή ακομη και μοτο γ 2 δεν ειναι κακο αν δεν μπορεις να ανεβεις παραπανω

Το σπιριτ παντως κατα τη γνωμη μου δεν...

Link to comment
Share on other sites

Bασικα αν ειναι για android τοτε θα προτεινα να κανεις μια υπερβαση και να παρεις μοτο γ3 ή ακομη και μοτο γ 2 δεν ειναι κακο αν δεν μπορεις να ανεβεις παραπανω

Το σπιριτ παντως κατα τη γνωμη μου δεν...

 

το μοτο g3 φαντάζει ιδανικό, ομως ο φίλος λέει οτι θα το πάρει με επιδότηση απο την κοτε, ενω το μοτορολα το φέρνει μόνο η βοδα απ οτι γνωρίζω.

εαν κανω λάθος διορθώστε με..

Link to comment
Share on other sites

το doogee x5 pro δεν εχει γυροσκοπιο (
)

πχ το moto g 2nd generation εχει

το θεμα ειναι οτι το γυροσκοπιο δουλευη στα κανονικα παιχνιδια ,μονο στα VR CARDBOARD δεν δουλευη μιπως ειναι καπια ρυθμιση?

αυτο λες?http://www.computer4all.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=50346

Link to comment
Share on other sites

Φιλος ενδιαφερεται για κινητο.

 

  • Dual Sim
  • κοστος 200-250
  • αγορα απο EU warehouse
  • προτιμηση σε Xiaomi και Meizu

 

προτεραιοτητα ιεραρχικα σε μπαταρια, χαμηλο sar, να μη χρειαζεται πολλες αλλαγες το software και καμερα.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους!

Ηρθε ο καιρος να αποκτησω ενα κινητο και θα ηθελα την βοηθεια και τα φωτα σας!

Χαρακτηριστικα που με ενδιαφερουν ειναι να μην κολλαει, να μην βγαλει προβληματα σε βαθος χρονου, μια ταδε αντοχη σε περιπτωση που πεσει, μια καλη καμερα και μια αξιοσεβαστη διαρκεια μπαταριας.

Αρχικα ξεκινησα με γνωμονα να βρω μια συσκευη η οποια να μην φτανει τις 5 ιντσες, μου φαινοντε παντοφλες ειδικα με μια προσθηκη θηκης αλλα λογω σημαντικης διαφορας επιδοσεων/χαρακτηριστικων ειμαι διαθεσιμος να κανω αυτη την υποχωρηση, εως και 5 ιντσες!

Εχω να διαθεσω εως και 300 ευρω ανωτερη τιμη (δεν με καει ιδιαιτερα να τα διαθεσω ολα) και ειμαι αναμεσα στα εξης:

 

Μικροτερο απο 5"

Sony z3 compact (δεν μου πολυγεμιζει το ματι, διαβασα επισης πως η καμερα του δεν ειναι τοσο καλη)

Samsung galaxy s5 mini (πολυ κατωτερο, αλλα μηπως αξιζει - value for money?)

Samsung galaxy Alpha (ξεφευγει απο την τιμη, θα ηθελα να μαθω εαν αξιζει τοσο πολυ τα λεφτα του)

 

5"

Samsung galaxy s5 neo

Xiaomi mi 3-4 (αξιοπιστια?)

Lenovo vibe x2

Huawei honor 6

 

Επισης μια ερωτηση που θα ηθελα να κανω, η διαφορα απο 1600mhz cpu σε 2000+ ειναι μεγαλη στην χρηση?

Καθε γνωμη και προταση δεκτη, ευχαριστω!

Edited by Ayeles
Link to comment
Share on other sites

Huawei P8 είναι 5,2 βέβαια αλλά με 300 ευρώ αγοράζεις πολύ καλό κινητό.

Επίσης αν δεν είσαι heavy user στα 170 δες και το P8 Lite,8-core 2gb ram και θα πάρει και marshmallow.

 

Από αυτά που αναφέρεις το καλύτερο είναι το Ζ3compact.

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς, σας ευχαριστώ πολύ για τα σχόλιά σας. Όπως είπα, η επιλογή θα γίνει μέσα από μία περιορισμένη γκάμα υπερεπιδοτούμενων συσκευών και στο ποσό που μπορώ να διαθέσω υπάρχουν αυτές οι δύο συσκευές και επιπλέον η Samsung Grand Prime. Θεωρώ και εγώ ότι το 640 είναι η ιδανική επιλογή και μία ευκαιρία να δω και τι λένε και τα Windows Phones.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ή ευτυχώς , το 640 είναι η μόνη σου λύση. Καλύτερα να πάρεις αυτό και να ψαχτείς λίγο παραπάνω με κάποιες εφαρμογές (και κυρίως αυτές που αφορούν υπηρεσίες της Google) παρά να πάρεις το LG και μετά από 1-2 εφαρμογές να θες να το ρίξεις στον τοίχο.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μιας και με γαργαλάει -όπως συχνά συμβαίνει- το χέρι μου,σκεφτόμουν να κάνω την μετάβαση από lg g4 σε lumia 950xl.

Πήρα στη γυναίκα μου το 640 και πραγματικά έχω ενθουσιαστεί με το τι δουλειά έχει γίνει στα 10!

Κάποιος που να έχει άποψη και για τις δύο συσκευές και να μου πει αν θα κάνω καλά ή όχι?

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και με γαργαλάει -όπως συχνά συμβαίνει- το χέρι μου,σκεφτόμουν να κάνω την μετάβαση από lg g4 σε lumia 950xl.

Πήρα στη γυναίκα μου το 640 και πραγματικά έχω ενθουσιαστεί με το τι δουλειά έχει γίνει στα 10!

Κάποιος που να έχει άποψη και για τις δύο συσκευές και να μου πει αν θα κάνω καλά ή όχι?

Ευχαριστώ πολύ!

Αν έχεις ενθουσιαστεί και σε καλύπτει, τι μας ρωτάς? Απάντησες μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά επειδή δεν έχω χρησιμοποιήσει το 950 το θέμα μου είναι αν είναι βολικό σε καθημερινή χρήση-μέγεθος-.

Γενικά θέλω να μάθω απο κάποιον που εχει χρησιμοποιησει και τα δυο.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το Z Ultra, το XL είναι αρκετά μεγάλο τηλέφωνο για καθημερινή χρήση αλλά είναι απολαυστικό, χαίρεσαι να το έχεις από μία για τηλέφωνο και από την άλλη για χρήση tablet. Αν δεν σε νοιάζει η φορητότητα, αγόρασέ το.

Στη θέση σου δεν ξέρω αν θα έκανα τη μετάβαση. Από τη μία, το hardware του 950XL είναι ανώτερο και μπορεί να το δεις κυρίως σε παιχνίδια (όπως φαίνεται και στο Flex 2 vs G4), αλλά ακόμα είναι νωρίς . Έχω και ένα 640 στην άκρη και στο Store δεν βλέπω πολλά πράγματα. Φυσικά αυτό είναι υποκειμενικό πχ εσύ μπορεί να το πάρεις και με τις εφαρμογές να μην βρεις διαφορά στην καθημερινή χρήση, ενώ εγώ επειδή κοιτάω πρώτα το gaming κομμάτι, έχω ενδοιασμούς.

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

G3 και ασε τα samsung.Κλασεις ανωτερο και θα παρει και την 6.0

 

Ψηφιστηκε και ως το καλυτερο κινητο του 2014.Το εχουν παρει 5 ατομα το 16αρι και παει σφαιρα.Κανενα θεμα ουτε ελαττωματικα.

 

Σας ευχαριστω παιδια για τη συμβουλη, αλλα το ατομο που το θελει ειναι κολλημενο με samsung και επειδή τα 'συναισθηματα' ειναι αναμεικτα για το g3 (κριτικες απο skroutz) και παντα μια καινουρια εκδοση δεν σημαινει οτι θα ειναι και καλυτερο, το βλεπω για κατι πιο καινουριο ημερολογιακα! Και με ενδιαφερει για περιπου 5 ιντσες γιατι ειναι και για κοριτσι! Απο την εμπειρια μου με τη τεχνολογια πια, δεν πρεπει να παρασυρομαστε πολυ απο τα χαρακτηριστικα. Και οι πτωσεις στις τιμες των Lg ειναι πραγματικα για σκοτωμα. Απορω πως μπορει να πεφτουν ετσι, που ουτε εξω δε τα βρισκεις τοσο φθηνα. Μαλλον αυτα τις μεινανε στα συρταρια και παει να τα ξεπουλησει.

Edited by spinos
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3.5 χρόνια συμβίωση με Samsung Galaxy grand duos, ήρθε το πλήρωμα του χρόνου για αλλαγή κινητού. Μετά από αναζήτηση περίπου επί μια εβδομάδα και με κόστος μέχρι 250 ευρώ έχω καταλήξει σε αυτά τα 2 κινητά, το j5 και το z9 mini που αναφέρω και στο θέμα του νήματος. Οι απαιτήσεις μου δεν είναι μεγάλες, παιχνίδια στο κινητό δεν παίζω, αλλά θα ήθελα τα παρακάτω 5 πράγματα να γίνονται με όσο το δυνατόν καλύτερη απόδοση:

1. Φωτό, 2. Browsing, 3. email , 4. πλοήγηση και 5. μηδενικό lag. Είχα καταλήξει στο Samsung αλλά διάβασα ότι του λείπει η πυξίδα με αποτέλεσμα όχι και τα καλύτερα στην πλοήγηση. Επίσης στο zte δεν είναι και πολύ ενθουσιασμένοι οι συμφορίτες με τον επεξεργαστή που φοράει. Επίσης ένα κριτήριο για την επιλογή αυτών των 2 έπαιξε το ότι και τα 2 έχουν ξεχωριστό slot για την sd κάρτα.

 

Θέλω τα φώτα σας ή αν έχετε και κάποια άλλη πρόταση που να πληρεί τα κριτήρια μου.

Ζητώ συγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα μου.

Edited by sotsp
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας και τα 2 νήματα για το LG G Flex 2 και για το LG G4 κλείνω προς Flex 2 (μπορεί να είχε κάποια θεματάκια με οθόνες κλπ αλλά τουλάχιστον δεν έβγαινε off το κινητό με restart και αναπόφευκτα>service, 100 ευρώ φθηνότερο σε σχέση με το G4 κλπ)....... αλλά δε μου αρέσει και τόσο πολύ το σχήμα του.... από την άλλη πάλι το G4 μου αρέσει και θα το είχα ήδη αγοράσει με κλειστά μάτια αλλά έχει τα θέματα με το bootloop (αν και θα πάρω καινούργια παρτίδα 601) και είναι ο μόνος λόγος που με αποτρέπει να το αγοράσω....... τι μου προτείνετε..... please help ! :confused: Edited by BillCrx
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...