Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια,εχω μερικα κριτήρια που με μπερδευουν και δε ξερω πιο κινητο πρεπει να αγορασω.

καταρχας θελω

α)να ειναι δικαρτο

β)μαζι με τις δυο καρτες να παιρνει και μνημη sd

γ)μικρο και μαζεμενο σε διαστασεις με οθονη μεχρι 4.7

δ)χαμηλο σαρ

ε)αν ειναι δυνατον να παίρνει αναβαθμισεις η να μπορω να του βαλω αλλη ρομ απο xda

 

μεχρι στιγμης εχω το a3 της samsung ,εχει ομως ενα περιορισμο ,η δευτερη σιμ θα βαλεις η sd ,και τα δυο μαζι δε γινεται

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στη παρεα.. Σε λιγες μερες ειμαι ετοιμος να παραγγειλω το redmi 3 ή redmi note 3 pro αναλογα με την τιμη που θα ακολουθησει.. Στην αναζητηση μου βρηκα την xiaomidevice.com , δεν ειναι η πιο αξιοπιστη σελιδα για αγορα xiaomi? εφοσον ειναι official site?

redmi 3 οι τιμες που βλεπω ειναι

geekbuing = 128

xiaomidevice = 129

banggood = 136

merimobiles = 137

vickmall = 137

minideal = 136

 

Πια ειναι η δικη σας σειρα αξιοπιστιας και τιμης. Αξιζει απο xiaomidevice? η καλυτερα απο καποιο αλλο καταστημα?

Edited by killmelater
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στη παρεα.. Σε λιγες μερες ειμαι ετοιμος να παραγγειλω το redmi 3 ή redmi note 3 pro αναλογα με την τιμη που θα ακολουθησει..

Το μαγαζί δεν το ξέρω, σε ότι αφορα τις συσκευές είναι ανάλογα τι θέλεις, η μία είναι 5 και η άλλη με 5,5 ιντσες οθόνη...

 

Επειδή μάλλον φαίνεται ότι δεν τα έχεις ξεκαθαρίσει, από πλευράς κόστους προς απόδοση θα σου προτείνω το redmi note 3 pro, αν και θέλει λίγο χρόνο μέχρι να αρχίσει να γίνετε διαθέσιμο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!! Ενας φιλος αγορασε το S6 απο το Καταρ (ζει ο πατερας του εκει κ του το πηρε) αλλα δεν ξερει τι γινεται με εγγυηση κ με το μενου.Σε περιπτωση βλαβης θα τον καλυψει η θα πρεπει να το στειλει πισω;;ΘΑ εχει Ελληνικο μενου κ πληκτρολογιο;;Mε τα δικτυα θα εχει καποιο προβλημα ;;

 

Εγγύηση δεν υπάρχει περίπτωση να έχει εδω, μονο τα Ελληνικής και Ευρωπαϊκής αντιπροσωπείας έχουν. Για τα υπόλοιπα δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Το xiaomidevice δεν είναι επισο site της xiaomi, την είχα πατήσει και εγώ...:wacko:

Το RN3 PRO έχει 16ρα κάμερα, εξαπυρηνο snapdragon και καλύτερη gpu... Μάλλον υπερέχει έναντι του "απλου".

Τώρα η μεγιστη διαφορα στην τιμή στα καταστήματα που έγραψες είναι 8 ευρώ.

Όλα, εκτός του xiaomidevice που δε γνωρίζω, είναι αξιόπιστα με το vickmall, όπως αναφέρουν πολλά μέλη, να στέλνει γρήγορα και από ίδια πείρα γνωρίζω πως είναι και πολύ αξιόπιστο...;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ευχαριστω πολυ για την απαντηση ..

Και εγω αυτο του ειπα αλλα θα παρει κ αυριο ενα τηλ στην samsung να μαθει σιγουρα

Αν ξερει καποιος αλλος για τα υπολοιπα ας μου πει

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν fake note 4. Την έχουν πατήσει αρκετοί απ'ότι έχω διαβάσει κατά καιρούς. Προσοχή.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.

Θέλω να αγοράσω ένα κινητό μέχρι 350€ θέλω να είναι dual sim active να έχει καλή μπαταρία και καλές κάμερες. Το θέλω για Internet fb mail θέλω να έχει έναν καλό επεξεργαστή για να ανοίγει σελίδες όπως την διαύγεια και συναφή σελίδες.θελω επίσης να δια χειρίζομαι και ένα e Shop που έχω . είδα το Huawei g8 αλλά δεν είναι active dual sim.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Σκεφτομαι να αγορασω το κινητο :MLS Diamond Dual Sim

Θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας σχετικα με το κινητο .

Σας ευχαριστω

 

Πολυ ακριβο σε σχεση με αυτα που προσφερει

Ισως το μονο καλο ειναι η οθονη του, για τα υπολοιπα, βρισκεις καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά; ούτε μια απάντηση; λοιπόν για βοηθήσω λίγο η χρήση του θα ειναι κυρίως τηλέφωνο, internet,φωτογραφίες, GPS .... Με ενδιαφέρει να έχει καλή αυτονομία και να μου βγάλει καμία 2ετια άνετα!!! Θα προτιμηθεί και η ποιότητα υλικών αλλα και η συμβίωση με το καθένα....
Link to comment
Share on other sites

Eκτός από τα κινητά του τίτλο που εγώ θα σου έλεγα το G4, δες και τα μεγάλα κινεζάκια όπως τα λες γιατί έχουν αξιόλογες συσκευές στα ίδια επίπεδα με τις συσκευές του τίτλου.

Για παράδειγμα δες το meizu pro 5.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ευχαριστω πολυ για την απαντηση ..

 

 

Και εγω αυτο του ειπα αλλα θα παρει κ αυριο ενα τηλ στην samsung να μαθει σιγουρα

 

 

Αν ξερει καποιος αλλος για τα υπολοιπα ας μου πει

 

 

 

Για το 2ο θα εχει κανονικα(αλλιως μπορει και στα αγγλικα να το εχει).

 

Για το 3ο οι συχνοτητες ειναι:

 

2G-GSM:900,1800

 

3G-HSPDA:900,2100

 

4G-LTE:800,1800,2600.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι άλλα εγώ θα προτιμούσα το LG G4. Δοκιμασμένη και πετυχημένη συνταγή
Link to comment
Share on other sites

το εχω δει αλλα το dual είναι στα 400 και εχει πολύ χαλια μπαταρια 2700mAp οσο για το G8 και εγω ειχα την εντύπωση ότι είναι active αλλα στο θεμα με το G8 λενε ότι δεν είναι.για την xiaomi τι γνωμη εχεις
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς λεπτομέρειες χρήσης για τη διάρκεια της μπαταρίας και για τη χρήση της RAM; Τίποτα κολλήματα, ή άλλα θέματα;
DigiLab.gr ~ my-Fitness.gr ~ GreekNight.gr ~ Apaixtoi.gr
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς λεπτομέρειες χρήσης για τη διάρκεια της μπαταρίας και για τη χρήση της RAM; Τίποτα κολλήματα, ή άλλα θέματα;

 

Το αγόρασα πριν 2 μέρες και είμαι ΠΟΛΥ ικανοποιημένος. Ίδιο με το Paris σε εμφάνιση, αλλά το πήρα σε λευκό και είναι κουκλί. Κανένα κόλημα πάει σφαίρα με πολύ καλή διαχείριση. Η μπαταρία φτάνει τα κλασσικα, μέχρι το βράδυ με σκότωμα χρήση. Η κάμερα είναι καλή, αλλά περιμενα κάτι καλύτερο.

Everybody lies
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...