Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι απ'τις καλύτερες κινέζικες εταιρείες μαζί με xiaomi , huawei , lenovo

 

άρα ουσιαστικά το meizu m2 είναι ανώτερο...

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

άρα ουσιαστικά το meizu m2 είναι ανώτερο...

 

Σαν αξιοπιστία ,δεν έχω δει το kingzone από κοντά για να σου πω για την ποιότητα του.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είδα τυχαία χθες και με εντυπωσίασε κατασκευαστικα αλλα η μπαταρια και το 4g μου φαινονται μεγαλα πλην.

 

Το Α3 ειναι απλα χαριτωμενο, το huawei μαλλον ειναι η καλυτερη επιλογη.

 

Ευχαριστώ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το P8 Lite είναι πολύ πιό σύγχρονο από πλευράς χαρακτηριστικών. Το Α3 είναι "χαμηλώτερου κυβισμού" αλλά λειτουργεί (τελείως) πιό απροβλημάτιστα και η μεταλλική κατασκευή είναι σε άλλο επίπεδο.

 

Έτσι που μου το λες είναι ισοπαλία, δεν μου λες ξεκάθαρα υπέρ του ενός ή του άλλου! :p

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

ειμαι ετοιμος να παραγγειλω το παραπανω μοντελο στα 213 ευρω απο ελλαδα.Υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω για το συγκεκριμενο κινητο η προχωραω αφοβα; Μετα απο αρκετο ψαξιμο κατεληξα στο οτι ειναι το καλυτερο για τα λεφτα αυτα.Θα επαιρνα το 5.5αρι το ζενφονε αλλα μου ειναι πολυ μεγαλο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ειχα αγορασει πριν μηνες το xiaomi redmi 1s. Προσφατα χαλασε, δν φορτιζει, δν ανοιγει. Υποθετω οτι φταιει η μπαταρια. Αρα με βλεπω για καινουργια αγορα. Δε θελω να ξεφυγω πολυ και με ενα γρηγορο ψαξιμο ειδα αυτες: ZTE Blade V220, Doogee Valencia 2, Doogee Hitman, Nokia Lumia 640. Θα επαιρνα το lumia γτ φαινεται πιο αξιοπιστο αλλα με ενοχλει η 1MP μπροστινη καμερα. Γνωμες?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ειχα αγορασει πριν μηνες το xiaomi redmi 1s. Προσφατα χαλασε, δν φορτιζει, δν ανοιγει. Υποθετω οτι φταιει η μπαταρια. Αρα με βλεπω για καινουργια αγορα. Δε θελω να ξεφυγω πολυ και με ενα γρηγορο ψαξιμο ειδα αυτες: ZTE Blade V220, Doogee Valencia 2, Doogee Hitman, Nokia Lumia 640. Θα επαιρνα το lumia γτ φαινεται πιο αξιοπιστο αλλα με ενοχλει η 1MP μπροστινη καμερα. Γνωμες?

Ευχαριστω.

 

Ως κάτοχος του lumia 640 θα πω οτι το κινητό κάνει απροβλημάτιστα τα πάντα χωρίς να κολλάει. Η κάμερα αν και 0,9ΜΡ στις κλήσεις skype είναι HD 720P με πολύ καλή ποιότητας εικόνας στο κινητό του άλλου. Το προτείνω ανεπιφυλακτα!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

γεια σας θα ηθελα να μου προτεινετε μερικα κινητα γυρω στα 150 ευρω.χρησημοποιω αρκετα ιντερνετ , καμερα για απλες φοτογραφιες οχι κατι σπουδαιο και μπαταρια να βγαζει τουλαχιστον μια μερα με χρηση
Link to comment
Share on other sites

γεια σας θα ηθελα να μου προτεινετε μερικα κινητα γυρω στα 150 ευρω.χρησημοποιω αρκετα ιντερνετ , καμερα για απλες φοτογραφιες οχι κατι σπουδαιο και μπαταρια να βγαζει τουλαχιστον μια μερα με χρηση

 

Lumia 640 θα προτείνω, τα αξίζει τα λεφτά του.

Link to comment
Share on other sites

Αδερφια συμφορουμιτες την συμβουλη σας παρακαλω.

Ενδιαφερομαι για αγορα κινεζικου κινητου μεχρι 150-160 ευρω και ζηταω τα εξης:

1. μεχρι 5-5,5 ιντσες

2. 2-3 gb ram αν ειναι δυνατο

3. οθονη 720 η και 1080

4. καλη καμερα

5. μπαταρια 2500αρα και πανω

Εχω δει καποια κινητα αλλα θα ηθελα και την γνωμη καποιου πιο "ψημενου". Meizu , lenovo , elephone , thl κλπ. Δεν ξερω αν meizu και elephone ειναι αξιοπιστες ομως. Ευχαριστω ολους για τυχον απαντησεις!

Link to comment
Share on other sites

Αναμεσα στις 2 συσκευες ποια προτεινετε;Και κατι αλλο..Με την εγγυση τι γινεται; συγνωμη για τις ερωτησεις απλα δεν εχω ασχοληθει με τις αγορες απο το εξωτερικο
Link to comment
Share on other sites

Παρε την εκδοση 3g του Doogee X5 ετοιμοπαραδοτο απο vickmall ή οπου αλλου θες στα 50€

Από SAR το DOOGEE ξέρουμε τιμές;

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά του lumia 640 το οποίο προορίζεται για δώρο.

Συγκρίνεται κάποιο άλλο κινητό android/windows με αυτό το κινητό και στα 145 ευρώ που κυκλοφορεί?

 

Δεν θέλω από Κίνα γιατί αν χαλάσει θα βάλω άλλον σε τρεχάματα (και εμένα) και δεν θέλω. Σκέφτομαι ότι

οτιδήποτε από android αξίζει για χρήση (>= 2GB ram) και στον χρόνο κοστίζει πάνω από 240 ευρώ (βλ lenovo k3 note στο σκρουτζ)

και ξεφεύγει σε τιμή. Χώρια τον χρόνο να ροοτάρεις, περάσεις άλλη rom κτλπ χρόνο να ασχοληθείς.

 

Γενικά βλέπω πως μόνο αυτό το κινητό παίζει σε αυτά τα χρήματα. Για πείτε απόψεις.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεται να μου προτείνεται tablet 13.3";;;Ποια ή γνώμη σας για το HANNSPAD 133 TITAN - 13.3 "FHD WIFI; http://www.hannspree.eu/en/tablet-pc/tablets/sn14t72b το οποίο κοστιζει 280 €
Link to comment
Share on other sites

XIAOMI Redmi Note 2 ...Απλα πραγματα ... Περιπου 150€

Για αναλυτικοτερα δες το νημα του τηλεφωνου

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το να δίνω συμβουλές είναι εύκολο αλλά το να παίρνεις μόνος την απόφαση όχι ,είπα να ρωτήσω μια.

Θέλω να κάνω δώρο στην γυναίκα καινούργια συσκευή γιατί την έχω τόσο καιρό με ένα s3 mini :rolleyes:

Η χρήση του θα είναι πολλές φωτογραφίες και βίντεο ( όχι selfies ) και κλασικά FB,ψάξιμο σε άρθρα στο google και youtube αλλά να χει και μια ομορφία σαν συσκευή γενικά.

Mέχρι 5.5 inches αλλά το προτιμότερο είναι οι 5''

Μέχρι 320 με 350 το πολύ.

Είτε από Ελλάδα είτε από Κίνα,αλλά εξαιρούνται τα meizu ( διότι δεν μπορώ καθόλου το flyme κι εγώ θα είμαι ο μ... που θα σετάρει το οτιδήποτε )

 

Όποιος έχει λίγο χρόνο ας ρίξει την πρόταση του.

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ! Ψάχνω κινητό (όχι από εξωτερικό) που να μου κρατήσει χωρίς κολλήματα 1-2 χρόνια. Μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα στο lenovo golden warrior A8 ( http://www.skroutz.gr/s/5462883/Lenovo-Golden-Warrior-A8-A806-16GB.html ) και θα ήθελα την άποψή σας. Αν κάποιος το έχει χρησιμοποιήσει θα με βοηθούσε πολύ. Επίσης θα ήθελα και εναλλακτικές επιλογές πάνω κάτω στην ίδια τιμή και επεξεργαστή. Ευχαριστώ προκαταβολικά.
:luck:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, σκέφτομαι για αυτές τις 2 συσκευές, ποια είναι ή γνώμη σας?

Μου αρέσει το huawei λόγω του ποιο ευρωπαϊκού προσανατολισμού ( ηδη πωλειται επισημα σε ευρωπη, με οτι αυτο συνεπάγεται σε software) και επειδή έχει υποδοχή micro SD.

Το xiaomi ίσως είναι δυνατότερο, κάτι άλλο δεν εντοπιζω.

Link to comment
Share on other sites

ξέρω την περίπτωση του λενοβο σ60 στα 179.

δες το στις προσφορες ινσομνια.

 

πανω απτο μπατζετ σου,οπότε πας για 640..

 

παντως να καταλαβεις υποπεριπτώσεις,

αν και γενικά παλευει το 640 να μην ειναι laggy,

το ζ10 bb με 2ραμ που χα περυσι ευκολα πιο αέρινο στη χρηση του,

απο το 640 που κρατώ.

 

παρόλα αυτά είναι μια χαρα το 640.προχωράς κατεμέ

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου κι εγω ειμαι στο ψαξιμο με παρομοιες απαιτησεις, για ενα φιλαρακι, ο οποιος δεν θελει 5αρι..., και εχω ψιλο καταληξει στο Xiaomi Redmi 2 pro...!

 

ειμαι ακομα στο ψαξιμο, μηπως υπαρχει και κατι αλλο. αν εχει κανεις καποια αλλη υποψηφιοτητα, παρακαλω ας την ριξει στο τραπεζι...!!!!

Mobile: XIAOMI REDMI PRO
Link to comment
Share on other sites

Για αγορά από Ελλάδα, σε αυτή την τιμή και για την χρήση που το θες θα πρότεινα Lumia 640

Γρήγορο, πολύ καλή μπαταρία, καλή κάμερα, γενικά θα σε καλύψει με το παραπάνω για την χρήση που το θες

 

Σε περίπτωση που δεν θες Windows phone για τους λόγους σου κοίτα από Κίνα μεριά Meizu M2 στις 5" ή Xiaomi Redmi Note 2 στις 5.5"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...