Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ θα διάλεγα το V10 .Η τιμή του 6P για να πέσει στα 350 απο 400+ που έχει τώρα μάλλον θα περάσει αρκετός καιρός και τα άλλα θα είναι πιθανότατα ακόμα πιο φτηνά.

Και το S6 είναι πολύ ωραίο κινητό αλλά η μπαταρία του δεν είναι και τόσο δυνατή και αφού αναφέρεις ότι θα το δουλεύεις πολύ θα θες powerbank ή φορτιστή μαζί σου όχι και ότι τα παραπάνω κινητά έχουν την μπαταρία που θα έπρεπε να έχουν αλλά δεν βρίσκεις και καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Κακούργεεεε.....έχασα τα ποσοστά μου από την Xiaomi!!! :lol: :lol:

 

Πες του παιδιού ότι δεν έχει την 800ρα μπάντα του 4G, οπότε αν έχει wind (πιθανώς ναι-πιθανώς όχι) θα πιάνει "λιγουλάκι" 4G ( :devil: ) και ότι ο αισθητήρας της κάμερας που χουν βάλει δεν είναι και ο καλύτερος για καλής ποιότητας νυχτερινές φωτο, αλλά για να πετύχεις κινητό που τραβάει καλές νυχτερινές φωτο πρέπει έτσι κι αλλιώς να σκάσεις μπόλικο παραδάκι....:cry:

 

Θα την κάνει τη δουλειά του με όλες τις συσκευές που αναφέρει, αλλά η γνώμη μου (τώρα θα πρωτοτυπήσω), είναι ότι η πιο ολοκληρωμένη-vfm- συσκευή, όχι μόνο από πλευράς specs αλλά δοκιμασμένης συσκευής και λειτουργικότητας-αξιοπιστίας-υποστήριξης είναι το xiaomi, ειδικά στην τιμή που το βρίσκεις τώρα από Κίνα!

 

Υ.Γ.: Το ψιλο-έσωσα, νομίζω δε θα τα χάσω τα ποσοστά...ή έστω ένα μέρος...:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Εγω αναμεσα στα 2 θα πηγαινα στο G5.

Πιο καινουριο,πιο δυνατο και πιο μαζεμενο.

Οχι οτι το αλλο ειναι κακο αλλα δεν τρελενομαι για τον snapdragon 808..

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μα εάν δεν έχεις το Moto G2 τι σε νοιάζει αν είναι αναβάθμιση από αυτό ή όχι το 3? Πέρα από συγκρίσεις, το Moto G 3 είναι αρκετά καλή συσκευή και αν κ στην αρχή με προβληματισε, με το ΜΜ πετάει. Πέρα από αυτό το Μότο G 2 έχει αρχισει και δείχνει την ηλικία του. Διαβάζω για memory leaks με την ΜΜ
Link to comment
Share on other sites

Για ελαφριά χρήση είναι όλα καλά και θα την καλύψουν. Υπόψην ότι από αυτά που αναφέρεις τις καλύτερες κάμερες τις έχει το Moto. Πήγαιντε να τα δείτε από κοντά και οποίο της αρέσει καλύτερα στο χέρι είναι ή γνωμη μου. (Απλά προσπάθησε να μην της αρέσει το LG :P)
Link to comment
Share on other sites

Μπα , λεω να μεινω μακρια απο το G4 και να μην το παιξω κορωνα γραμματα :p . Απο εκει και περα μεταξυ samsung A5 και Xiaomi Redmi note 3 pro 32gb , το 2ο υπερισχυει καθαρα του πρωτου ή ειναι ισαξια ?
Link to comment
Share on other sites

Αν ΔΕΝ εχεις wind/q να πάρεις με 180€ το Lenovo ZUK Z1

Περνάς cm13.01-android 6.0.1 με ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕς ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙς.ΚΑΙ ΞΕΝΟΙΑΖΕΙς ΓΙΑ 2 ΕΤΗ.

ΟΜΟΙΩς ΓΙΑ ΤΑ ΧΙΑΟΜΙ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές xiaomiτες. Δεν έχω wind αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται στο μέλλον ;) Το pro πάει γύρω στα 200 από ελλάδα. Από κίνα δεν θέλω να πάρω, διότι το περνάω σε έξοδα εταιρείας. Το απλό (όχι το pro) έχει μεγάλη διαφορά στην μπαταρία και στην κάμερα, πρακτικά, γιατί διαβάζω διάφορα και έχει καλύτερη τιμή, πάει στα 160.
Link to comment
Share on other sites

Στην κάμερα και στον επεξεργαστή έχει μεγάλη διαφορά.

 

Το απλό έχει 13mp, αλλα χειρότερη κάμερα και από το redmi note 2 κ ο snapdragon 650 επεξεργαστής του pro είναι το κάτι άλλο...

 

@mol, θα σε μαλώσω...:chair: :chair:

Link to comment
Share on other sites

Αν χρειάζεσαι την υποδοχή κάρτας sd + radio fm το v10 είναι μια τίμια επιλογή. ;)

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Είμαι μαθητής 1ης γυμνασίου και σκέφτομαι να αναβαθμήσω από Vodafone Smart Speed 6 (απαίσιο, το χειρότερο κινητό, έκανα ΤΕΡΑΣΤΙΟ λάθος που το αγόρασα).

 

Σκέφτομαι ένα από αυτά τα δύο:

 

Lenovo Vibe P1 Turbo

 

ή

 

Motorola Moto G4 Plus

 

Έχω επιλέξει προς το παρών το Vibe P1 για τους παρακάτω λόγους:

 

1. Δε μου αρέσει ο σχεδιασμός του G4

2. ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΤΟΥ P1 (5000mAh!!!)

3. Το G4 δεν έχει φυσικά κουμπιά

4. Το Fingerprint Scanner του G4 δεν λειτουργεί σαν Home Button (για εμένα βασικό)

 

ΟΜΩΣ!

 

Έχω δει κάποιες κριτικές που λένε ότι το G4 είναι κάπως καλύτερο!

Θα ήθελα να με διευκολύνετε με τις δικές σας γνώμες, γνώσεις και απόψεις!

Εάν νομίζετε ότι υπάρχει κάτι καλύτερο στο budget έως 300€ παρακαλώ προτείνετε το!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...