Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με κοντα 60€ απο κινα το homtom ht17 με τον καινουριο επεξεργαστη φαινεται ευκαιρια

Τα αρνητικα του (για ψαγμενους) η μνημη του 1+8 GB και οτι ειναι αδοκιμαστο

Στην Ελλαδα κατω απο 100€ με εγγυηση (αντιπροσωπειας)

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι εχει lumia 640 xl και ειναι ευχαριστημενος με τα 10 απλα δεν την παλευει με την τεραστια οθονη.

Η αγορα θα γινει αρχες Αυγουστου.

Θελει στο ευρος των 200-300 ευρω κινητο με την καλυτερη δυνατη καμερα και να μην κολλαει

ή να τρωει το 70% απο 3gb ram στη καθισια(πχ s6)

Για αυτο το λογο εχουν επιλεγει μονο HTC και το Nexus από Android.

Οποιαδηποτε αλλες μαρκες δεν τον αποσχολουν εκτος αν υπαρχει καποια τοσο καλη προταση.

LG Nexus 5X (32GB) ή Microsoft Lumia 950 (32GB) ή

HTC One M8 (16GB) ή HTC Desire 626 (16GB) ή HTC One A9 (16GB) ή HTC One M8s (16GB)

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το lumia 950 ειναι πολυ καλη ευκαιρια για καποιον που δεν τον ενοχλουν τα wp στα 300..Εχει φοβερη καμερα και χαρακτηριστικα,αλλα απο μπαταρια δεν ξερω πως τα παει..Παντως ειναι αποσπωμενη αν αυτο βοηθαει..

 

Αν θελει κατι σε android για εμενα nexus 5x το οποιο και αυτο εχει φοβερη καμερα (δεν νομιζω να ειναι καλυτερη απο του 950 )..Αυτονομια ακουω δεν εχει τοσο καλη αλλα εχει γρηγορη φορτιση αν αυτο βοηθαει

 

ΜΕτα απο ανδροιδ υπαρχει το htc m8 που γραφεις και εσυ, με αρκετα καλη αυτονομια/ποιοτικη κατασκευη και υπεροχο ηχο, αλλα απο καμερα δεν νομιζω να ειναι αυτο που ζηταει και δεν θα παρει αλλη αναβαθμιση μιας και ειναι ηδη 2 ετων κινητο..

 

ΜΕ λιγα λογια ειτε παρει το nexus ειτε to lumia, για εμενα θα εχει κανει ενα πολυ καλο deal αναλογα το λειτουργικο που θα επιλεξει

Το m8 θα το εβαζα σε δευτερη μοιρα και θα το επελεγα μονο σε περιπτωση που δινω βαση στην εμφανιση/κατασκευη,στα ηχεια και στην αυτονομια..ΚΑτα τα αλλα ειναι ενα αξιοπρεπεστατο κινητο 2ετιας!!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το έχεις σε θήκη και σου δημιουργεί πρόβλημα?

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το έχω σε μία λεπτή σιλικόνης. Θα το δοκιμάσω και χωρίς.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θα κοιτούσα και το (παλιό αλλά δοκιμασμένο και καλό) LG G3 32gb.

 

Θα το έβαζα απέναντι στο Nexus 5X, με πλεονεκτήματα την ύπαρξη microSD, FM radio, Optical image stabilization, και μεγαλύτερης οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω σε μία λεπτή σιλικόνης. Θα το δοκιμάσω και χωρίς.

Δεν υπάρχει λόγος μόνο μεταλλική θήκη κάνει ζημιά

Link to comment
Share on other sites

να επαναφερω το θεμα για να μην ανοιξω αλλο

οσο πιο κατω απο 100Ε γινεται. Μικρη χρηση, το πολυ κανενα Gps σπανια και καμια φωτο τη μερα να μην ειναι εντελως θολη.

Απλα να μην χαλασει σε 6 μηνες και μου το φερουν στο κεφαλι.

Το εψηνα για Blueboo (η οπως λεγεται) αλλα διαβαζω για αρνητικα σχολια

Και 5 και κατω ιντσες αν γινεται γιατι βλεπω κατι 5.5 που δεν θα τα επαιρνα ουτε εγω (προς το παρον)

Για τέτοια χρήση εγώ θα έλεγα να πάρεις απλά το Moto E 2nd Gen από Ελλάδα να έχεις καi το κεφάλι σου ήσυχο σε κάθε περίπτωση

Το βρίσκεις και κάτω από 80

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται!

 

 

Ενδιαφερομαι να αγορασω ενα smartwatch, ωστοσο δεν γνωριζω πολυ καλα απο αυτα και ειμαι προβληματισμενος.Αναζητω ενα smartwatch οικονομικο και ελκυστικο, το οποιο ωστοσο δυναται να προσφερει πληθωρα δυνατοτητων.Δυο παντως που μου φανηκαν αρκετα καλα ειναι το alcatel one touch και το Sony smartwatch 3.Δεν γνωριζω την γνωμη σας για τα συγκεκριμενα, αλλα θα ηθελα οποιος γνωριζει και θελει να παραθεσει την αποψη του επι του θεματος.Σαφως μπορουν να προταθουν και πολλα αλλα μοντελα.Η βοηθεια σας θα ειναι πολυτιμη!!

 

 

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κατα 99% αποφάσισα να πάρω το galaxy s7 Edge. Είναι καλή επιλογή ? (είμαι gamer) επίσης αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο επειδή σχεδόν σίγουρα αποφάσισα ότι θα το πάρω είναι το εξής : τι εξτρας να αγοράσω για την καλύτερη προστασία του κινητού και της οθόνης ? ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Είμαι μεταξύ 2 εταιριών ELEPHONE και LENOVO

 

Elephone P9000 Lite - Lenovo A7010

 

Η τιμή τους έχει 5 ευρώ διαφορά οπότε δεν υπάρχει τέτοιο θέμα.

Το elephone έχει 1 χρόνο εγγύηση - το Lenovo 2 χρόνια

Από αξιοπιστία , ανθεκτηκότητα τι έχετε να πείτε.

 

Περιμένω και την γνώμη σας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Είμαι μεταξύ 2 εταιριών ELEPHONE και LENOVO

 

Elephone P9000 Lite - Lenovo A7010

 

Η τιμή τους έχει 5 ευρώ διαφορά οπότε δεν υπάρχει τέτοιο θέμα.

Το elephone έχει 1 χρόνο εγγύηση - το Lenovo 2 χρόνια

Από αξιοπιστία , ανθεκτηκότητα τι έχετε να πείτε.

 

Περιμένω και την γνώμη σας

Δεν ξέρω για την Elephone... αλλά για τη Lenovo... εχω ολοκληρωμένη άποψη...

Δυστυχώς το Lenovo vibe z2 pro που είχα.... ειναι με διαφορά το χειρότερο ποιοτικά κινητό που είχα ποτέ.... Θεωρητικά Ναυαρχίδα.... πρακτικά άθλιο.... από που να αρχίσω και πού να τελειώσω.... Το μόνο σίγουρο είναι ότι.... πότε ξανά Lenovo

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παλιότερα κοίταζα τέτοιες μάρκες κινητών (πχ.elephone)αλλά έβγαλα το συμπέρασμα ότι δεν αξίζουν εάν θες να κρατήσεις το κινητό για πολύ. Ναι μεν έχουν στα χαρτιά καλά specs αλλά οι πιο μικρές εταιρίες δεν δένουν καλά το κινητό και δεν έχουν τόσο καλή υποστήριξη σε software. Από Κινέζους καλύτερα να κοίταζες xiaomi και huawei.Αν βέβαια πειραματίζεσαι και αλλάζεις εύκολα κινητά ή δεν "ψειρίζεις"το κινητό πάρε κάποιο από αυτά που θες (μάλλον το lenovo θα πρότεινα).
Link to comment
Share on other sites

Επειδη τα εχω δοκιμασει ολα πλεον εκτος απο αυτα ...θελω οικονομικη συσκευη...μεχρι 250 ευρω...θελω να μν κολλαει καλη καμερα μπαταρια και ομορφια.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη τα εχω δοκιμασει ολα πλεον εκτος απο αυτα ...θελω οικονομικη συσκευη...μεχρι 250 ευρω...θελω να μν κολλαει καλη καμερα μπαταρια και ομορφια.

 

δες και το p9 lite τότε

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

θέλω να βρω ένα κινητό (μέχρι 5" + android το ιδανικότερο ) το οποίο προορίζεται για να μπει σε θήκη στο ταμπλό του αυτοκινήτου. Το θέμα είναι τεχνικής φύσης και το καλύτερο απο όλα θα είναι το κινητό να έχει την τροφοδοσία απο την πίσω πλευρά (στην πλάτη του κινητού ουσιαστικά). Δηλ. η υποδοχή usb ή οποιαδήποτε άλλα χρησιμοποιείται για την τροφοδοσία να είναι στην πίσω πλευρά του κινητού.

 

Εγώ δεν έχω δει κάποιο τηλέφωνο με αυτό το χαρακτηριστικό, μήπως εσείς γνωρίζετε κάποιο;

 

ευχαριστώ

 

 

*** εναλλακτικά αν γνωρίζετε κάποια συσκευή gps με αυτό το χαρακτηριστικό καλοδεχούμενη η απάντηση σας

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο χρυσό το V10 αλλα το μέγεθος δεν με βολεύει. Οπότε παλι ψάχνω για νέα συσκευή μέχρι 290€ απο Κίνα.

 

Τα θέλω μου είναι μαξ 5.5'' αν είναι μαζεμένο σαν το letv x800 , 4gb ram 64gb δίσκο και fingerprint.

 

Έχω καταλήξει προς το παρών στο zuk z2 4/64 αλλα με φοβίζει λίγο η κάμερα του.

 

Τι άλλες επιλογές υπάρχουν σε αυτά τα specs?

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να βρεις κινητό με αυτό το χαρακτηριστικό. Εάν σκοπεύεις να το έχεις μόνιμα στο αυτοκίνητο θα μπορούσες με κάποια πατέντα να αφαιρέσεις την μπαταρία του και να το τροφοδοτήσεις απευθείας από τους ακροδέκτες της μπαταρίας στην πίσω πλευρά.
Link to comment
Share on other sites

Samsung με τόσα λεφτά δεν το συνιστώ. Huawei P9 lite. Το καλύτερο με διαφορά

και αν είσαι πιο ψαγμένος UMI super, elephone P9000

Edited by empeiros
Link to comment
Share on other sites

Επίσης θα κοιτούσα και το (παλιό αλλά δοκιμασμένο και καλό) LG G3 32gb.

 

Θα το έβαζα απέναντι στο Nexus 5X, με πλεονεκτήματα την ύπαρξη microSD, FM radio, Optical image stabilization, και μεγαλύτερης οθόνης.

 

 

H MM έχει δημιουργήσει πολλά προβλήματα στο G3 οπότε καλύτερα να μείνει μακριά...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Στο αυτοκινητο εχει ειδικη θεση στο ταμπλο; ή θα το βαλεις εσυ σε θηκη;

αν θα παρεις θηκη μηπως να βρεις καποιο dock?ωστε να μην σε νοιαζει το καλωδιο καθως θα ειναι μονιμα συνδεδεμενο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...