Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια.

Θα ηθελα τις προτασεις για αγορα νεου κινητου ως 150€ το πολυ!

Το πρωτο και κυριοτερο που με ενδιαφερει ειναι να εχει καλη καμερα.

Απο εκει και περα τα κλασσικα, δυνατη μπαταρια, να μην κολλαει οσο γινεται, κλπ.

Θα το παρω απο καποιο ελληνικο καταστημα και οχι απο εξωτερικο, οποτε αν θελετε να ποσταρετε links (skroutz, κλπ) θα με βοηθουσατε.

Ειμαι Αθηνα οποτε θα ηθελα να τα δω και απο κοντα αυτα που θα μου προτεινετε σε καποιο καταστημα.

 

Ειδα το Samsung Galaxy J5 και κανα-δυο Lenovo στο skroutz σε αυτα τα χρηματα αλλα ειμαι λιγο ασχετος, οποτε plz help!

 

Σας ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχοντας το λετιβι σου λέω μακριά από αυτό αν δεν ασχολείσαι με ρομς και ιστορίες... Θέλει πολύ παίδεμα σε πολλά πράγματα.. Αρνητικό του είναι και ο σχεδιασμός που δεν αφήνει πολλά περιθώρια σε περίπτωση πτώσης... Κατά τα άλλα το κινητό είναι θηρίο
Link to comment
Share on other sites

Το xiaomi γιατί είναι συσκευαρα και εξαιρετικό σε ολα και για την απίστευτη υποστήριξη.

Ακόμα και η υποτιθέμενη "αδυναμία" του (κατι για το οποίο εγω προσωπικά κ άλλοι πολλοί δεν συμφωνούν) στην ποιότητα των φωτογραφιων, με την εξέλιξη του λογισμικού έχει πάψει να υφίσταται.

To leco μπορεί θεωρητικά να υπερέχει σε specs, υποστήριξη όμως μηδέν.

 

δε μπορω παρα να συμφωνησω!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Και άλλος φίλος που ψάχνει συσκευή. Το ποσο είναι αυστηρά έως 400 κι ενώ θα πήγαινε καρφί για S6, μπήκε τελευταία στιγμή το Z5 λόγω τη ςπτωσης στα 406€.

 

Ποιο από τα 2 είναι καλύτερο overall και πιο θα αντέξει περισσότερο στο χρόνο;

 

Μιλάμε για άνθρωπο που θα πάει από XPERIA T και όπως καταλαβαίνετε το λιγότερο είναι 3 χρόνια.

 

:)

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

το Z5 έχει καλύτερη μπαταρία ράδιο και επέκταση μνήμης

το S6 έχει καλύτερη κάμερα

Προσωπικά θα καβάτζωνα άλλα 120 να πάω στο s7 που είναι κινητάρα αλλιώς στο sony θα πήγαινα :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδιά θέλω κινητό έως 200€ και σκέφτομαι πολύ το xiaomi redmi note 3 με 32gb το θέλω για απλή χρηση λίγο internet και φωτογραφιες ! Υπάρχει μηπως κάποιο άλλο καλυτερο σε αυτά τα λεφτά ;
Link to comment
Share on other sites

Ναι, σε αυτό το μοντέλο που έγραψες, πρόσθεσε και το Pro και θα αποκτήσεις ένα από τα καλύτερα κινητά που υπάρχουν σε αυτή την τιμή.

Αν δε, πάρεις και την "μικρή" Έκδοση 16GB ROM/2 GB RAM αν το χρησιμοποιείς ως μονοκαρτο+sd card, τότε θα είσαι υπέρ-καλυμμένος με μόλις 160 ευρώ.

Διαφορά στην εμπειρία χρήσης σε σχέση με την "μεγάλη" 32ρα έκδοση καμία, περισσότερο ψυχολογικό είναι...;)

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το j5 και μην αγχώνεσαι άλλο, μιας και είσαι λίγο άσχετος...;)

Βγήκε πολύ καλή συσκευουλα, για φθηνό Samsung...:lol:

Έχει σε υπερθετικό βαθμό όλα αυτά που ζητας, για την τιμή που ζητάει!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Z5 πιο ελαφρυ ui/ραδιο/μπαταρια/αδιαβροχο/στερεο ηχεια/καρτα μνημης/ποιοτητα κατασκευης/καμερα αριστη(ειδικα το βιντεο του)/οθονη πολυ καλη....Τι αλλο θελει;;Αλλιως αν θελει κατι σε πιο μεγαλο παει καρφι για moto x style!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω λέω για το redmi note 3 με 32 gb για να μην ξεφύγουμε απο τιμή ! Έχει κάποιο πρόβλημα σαν κινητό και αν βγάζει μια μέρα επειδή έχει μεγάλη μπαταρία ! ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σκεφτομαι για αγορα κινητου μεχρι 150 απο κινα μαλλον, με ενδιαφερει να ειναι γρηγορο οσο γινεται σε αυτα τα λεφτα, υποστηριξη, οσο το δυνατον καλυτερη καμερα.

Εχω δει μονο το xiaomi redmi 3 μεχρι στιγμης.

 

Στάλθηκε από το GT-I9060 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

Θα ηθελα τις προτασεις για αγορα νεου κινητου ως 150€ το πολυ!

Το πρωτο και κυριοτερο που με ενδιαφερει ειναι να εχει καλη καμερα.

Απο εκει και περα τα κλασσικα, δυνατη μπαταρια, να μην κολλαει οσο γινεται, κλπ.

Θα το παρω απο καποιο ελληνικο καταστημα και οχι απο εξωτερικο, οποτε αν θελετε να ποσταρετε links (skroutz, κλπ) θα με βοηθουσατε.

Ειμαι Αθηνα οποτε θα ηθελα να τα δω και απο κοντα αυτα που θα μου προτεινετε σε καποιο καταστημα.

 

Ειδα το Samsung Galaxy J5 και κανα-δυο Lenovo στο skroutz σε αυτα τα χρηματα αλλα ειμαι λιγο ασχετος, οποτε plz help!

 

Σας ευχαριστω.

lg zero https://www.skroutz.gr/s/7932088/LG-Zero-16GB.html

 

Ανωτερο απο τα αλλα 2 τα ειχα ολα;)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας θελω να αγορασω ενα κινητο το οποιο να μην κολλαει και να εχει καλες καμερες και μπαταρια..

δεν με πειραζει να ειναι και μεταχειρισμενο και εχω δει τα εξεις: samsung j5 2016,samsung note 3(μεταχειρισμενο)

εσεις πιο λετε απο αυτα τα δυο ή ποιο αλλο μου προτεινετε?

επισης καποιος που εχει το j5 να μου πει εντυπωσεις!

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά σε όλους!!

Μετά την ανεπανόρθωτη βλάβη δύο laptop από τα παιδιά…., αποφάσισα να αγοράσω ένα Dual OS Windows & Android tablet, καθώς το χρειάζομαι για αναψυχή (internet) & χρήση office.

Οι προτάσεις στα χαρακτηριστικά που με ενδιαφέρουν είναι αρκετές, μου προκάλεσαν το ενδιαφέρον τα παρακάτω tablet:

Cube iWork12 Intel Atom X5-Z8300, 1.44-1.84GHz Quad Core,GPU: Intel HD Gen8, 12 EU cores, 4GB/64GB

Voyo VBook V3 (λόγω οθόνης 13.3 inch) Intel Atom Cherry Trail X5-8300 1.44-1.84GHz Quad Core (14nm), 4GB/64GB , GPU: Intel HD Gen 8 12 EU @ 600MHz

Teclast Tbook 16 Ultrabook Tablet PC 11.6 inch Windows10 + Android 5.1 4GB/64GB Intel Cherry Trail Z8300 Quad Core 1.84GHz IPS 1920*1080

Παρακαλώ, επειδή δεν έχω εμπειρία στην αξιοπιστία και την ποιότητα κατασκευής των συγκεκριμένων κινέζικων μοντέλων, θέλω προτάσεις και κριτικές ακόμη και για tablet σ’ αυτά τα χαρακτηριστικά (κόστος έως 270€).

Επίσης, επειδή πρώτη φορά θα αγοράσω από εξωτερικό και δεν γνωρίζω και πολλά ποια Ευρωπαϊκή αποθήκη (χωρίς τελωνεία )να προτιμήσω με κριτήρια την αξιοπιστία, το after sale service & το κόστος μεταφορικών.

Ελπίζω να μη σας κουράζω, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μην δωσεις 500 ευρω για περσινο μοντελο που εχει κ χαλια μπαταρια

Για το g5 δεν εχω ακομα γνωμη μιας κ αλλοι λενε καλα λογια κ αλλοι ασχημα κ γενικα δεν εχω κ πολυ σε εκτιμηση την lg τελευταια

Γτ δεν κοιτας το s7 η ακομα καλυτερα να περιμενεις λιγο να πεσει η τιμη του htc10;;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...