Jump to content

Sony Xperia Z5 Compact


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με λιγα λογια και στην αρβατο να παω παλι δεν θα κανουν τιποτα εφοσον η συσκευη ειναι ετσι.

Παιδια στο θεμα φωτεινότητας ενω δεν το εχω στο αυτοματο καποιες φορες παρατηρώ οτι απο εκει που ειναι φωτεινη στο τερμα

σαν να σκοτεινιάζει λιγο...Το κανει και σε εσας?

Edited by ThanosDurex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά κι εγώ έκανα τη μετάβαση από Z3 compact στο Z5 compact. Η αλήθεια είναι ότι το Z5 ανεβάζει πολύ περισσότερο θερμοκρασία από ότι το Z3 και είναι κάτι που το καταλαβαίνεις από την πρώτη ημέρα. Κατά τα άλλα η συσκευή είναι πιο βελτιωμένη από τον προκάτοχό της, αλλά δυστυχώς τα 2gb ram τουλάχιστον για τη δική μου χρήση είναι πλέον πολύ λίγα και θα το δώσω σύντομα

 

μα καλα, τι χρηση κανεις σε 4.6 συσκευη που δεν σου φτανουν τα 2GB? :p

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για αγορά μεταχειρισμένου ,σκέφτομαι να δώσω το samung galaxy s6 ,

το μόνο που με κρατάει να κάνω την αλλαγή είναι η υπερθέρμανση του κινητού.

 

Ζεσταίνετε και σε συνομιλία η μονο σε βαρια χρηση ?

Η χρήση που το θέλω είναι ,πολλες κλήσεις και αρκετό σερφαρισμα , παιχνίδια δεν παίζω., θα έχω θέμα τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για αγορά μεταχειρισμένου ,σκέφτομαι να δώσω το samung galaxy s6 ,

το μόνο που με κρατάει να κάνω την αλλαγή είναι η υπερθέρμανση του κινητού.

 

Ζεσταίνετε και σε συνομιλία η μονο σε βαρια χρηση ?

Η χρήση που το θέλω είναι ,πολλες κλήσεις και αρκετό σερφαρισμα , παιχνίδια δεν παίζω., θα έχω θέμα τι λέτε?

 

Ναι φιλε θα εχεις θεμα μεγαλο κιολας..Το κινητο δυστυχώς καει απιστευτα.Εγω τελικα το πηρα αποφαση πως ετσι ειναι και τελος.

Δεν εχει να κανει ουτε με καμια Αρβατο ουτε με καμια Omnitech.Ειναι το κινητο ετσι.Τελος.Τωρα το φορτιζω και εχει αναψει..Με μονο WIFI ανοιχτο...Ειδικα αμα βαζεις 4G απο τι φαντάζομαι ετοιμάσου για μεγαλα πραματα..:D

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε θα εχεις θεμα μεγαλο κιολας..Το κινητο δυστυχώς καει απιστευτα.Εγω τελικα το πηρα αποφαση πως ετσι ειναι και τελος.

Δεν εχει να κανει ουτε με καμια Αρβατο ουτε με καμια Omnitech.Ειναι το κινητο ετσι.Τελος.Τωρα το φορτιζω και εχει αναψει..Με μονο WIFI ανοιχτο...Ειδικα αμα βαζεις 4G απο τι φαντάζομαι ετοιμάσου για μεγαλα πραματα..:D

 

Μπράβο με έφτιαξες τώρα.

Μου αρέσει πολύ λόγω μέγεθος αλλά αυτό με το κάψιμο δεν το αντέχω να το βάζω στο αυτί και να ανεβάζω πυρετό.

Πρέπει να το δω από κοντά ....

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το δω από κοντά ....

Την καλύτερη μαγκιά θα κάνεις.

Εύχομαι ο φίλος να βρει λύση στο θέμα του αλλά σαφέστατα η απόλυτη γενίκευση σε μιά μεμονωμένη περίπτωση δεν αποτελεί χρήσιμο σύμβουλο.

Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε thanos durex, πήγαινε το τηλέφωνο σου στο σέρβις, δείξε τους ακριβώς ποιο ειναι το θέμα, αν υπάρχει άλλη αντίστοιχη συσκευή δες αν με το ίδιο σενάριο χρήσης κάνει τα ίδια.

Αν και μετα από αυτό συνεχίζουν τς προβλήματα, τότε τι να πω. Απαίτησε αντικατάσταση λόγω συνεχόμενων προβλημάτων.

Εχεις το δικαίωμα.

Όμως... Όλα τα κινητά ζεσταίνονται, αλλα λιγότερο, αλλα περισσότερο.

 

Φίλε iatros g, αν σε βολεύει το μέγεθος του s6, έστω και λίγο, θα πρότεινα να το κρατήσεις.

Το θεωρώ υποδεέστερη (ελάχιστα) συσκευή το compact από το s6, ιδιαίτερα το edge...

Προς θεού, το θέμα της υπερθέρμανσης δε το λαμβάνω υπόψη σε αυτη την κρίση.

 

Εγώ με το g flex 2, πρώιμη υλοποίηση του 810, με κανονική χρήση ενός smartphone που σημαίνει ΟΛΑ ανοικτά ανά πάσα στιγμή, φωτογραφίες, messaging, social media κλπ, αλλα όχι παιχνίδια, δεν ειχα ποτέ πρόβλημα και στις δυο συσκευές (05/2015, 12/2015) που πέρασαν από τς χέρια μου.

 

Περιμενω ενα λευκό compact, ελπίζω να ειναι τόσο καλο όσο φαίνεται.

 

Καλά ειναι τα φόρουμ, μας δίνουν βήμα έκφρασης, αλλα κάπου κάπου κι εμείς να μην παρασυρόμαστε...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

μα καλα, τι χρηση κανεις σε 4.6 συσκευη που δεν σου φτανουν τα 2GB? :p

Ότι χρήση έκανα και στο LG G2 που είχα πριν τα Sony. Δυστυχώς πλέον είναι λίγα τα 2GB αν θέλεις να έχεις αρκετές εφαρμογές. Η διαφορά σε σχέση με το τάμπλετ z3 compact των 3GB που έχω είναι κάτι παραπάνω από εμφανής.

Εγώ πιστεύω ότι το καλοκαίρι που τα κινητά λόγω ζέστης ανεβάζουν περισσότερο θερμοκρασία, θα υπάρχει μεγάλο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια γρήγορη ερώτηση επειδή σκέφτομαι να το πάρω...η sim που μπαίνει? Πρέπει να βγει το καπάκι? Μπαινοβγαίνει απλά και γρήγορα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια γρήγορη ερώτηση επειδή σκέφτομαι να το πάρω...η sim που μπαίνει? Πρέπει να βγει το καπάκι? Μπαινοβγαίνει απλά και γρήγορα?

 

Παρα πολυ ευκολα.Ειναι στο εξωτερικο πλαινο καπακι που εχει..Το Z5 Compact δεν εχει καπακι φιλε μου.

 

Οσο για τα παιδια πανω να πω πως δεν τυχαινει σε εμενα μονο απο τι καταλαβα...Αλλα σε παρα πολους..

Δεν ξερω τι θα κανω τελικα με την Αρβατο..Δεν ξερω καν αν θα το παω..εχω κουραστει τοσο πολυ με τα πηγαινε-ελα..

Και επισης ξερω πως δεν θα βγαλω ακρη..Μακαρι να κανω λαθος..Μακαρι παιδια..Γιατι το κινητο γενικα ειναι τελειο..

Μονο ετσι να μην έκαιγε...

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε θα εχεις θεμα μεγαλο κιολας..Το κινητο δυστυχώς καει απιστευτα.Εγω τελικα το πηρα αποφαση πως ετσι ειναι και τελος.

Δεν εχει να κανει ουτε με καμια Αρβατο ουτε με καμια Omnitech.Ειναι το κινητο ετσι.Τελος.Τωρα το φορτιζω και εχει αναψει..Με μονο WIFI ανοιχτο...Ειδικα αμα βαζεις 4G απο τι φαντάζομαι ετοιμάσου για μεγαλα πραματα..:D

Δικαίωμα!!!

Μη γενικεύουμε μία περίπτωση μεμονωμένη...Εγώ είμαι στην απέναντι όχθη!! Με android 6 πια και με το κινητό να έχει γίνει εμφανως καλύτερο!!

Φίλε μου θα πρεπει να ζητήσεις αντικαταστάση της συσκευής..Αυτά που βλέπω ειναι too much...

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Τελικά να το πάρουμε ή να μην το πάρουμε? Θα αντέξει στο χρόνο? Τη είναι αυτά τα περί θερμότητας? Το κινητό που έχω τώρα είναι samsung και κλείνει 5 χρόνια σε λίγο! Τελευταία εμπειρία από sony δεν ήταν καλή αφού σταμάτησε να λειτουργεί η αφή στην οθόνη μετά από κάτι μήνες χρήσης...οπότε και ξανά γύρισα στο samsung που είχα πετάξει στο συρτάρι για εφεδρικό! Η samsung απ'την άλλη δεν έχει τίποτα αντίστοιχο να προσφέρει σε αυτό το μέγεθος! Δεν είμαι των παιχνιδιών πολύ, θέλω καλά gps/camera γιατί είμαι ταξιδιάρης και να βλέπω και καμιά ταινία κατά τις ατελείωτες ώρες αναμονής στα αεροδρόμια, και το θέλω και ελαφρός αδιάβροχο για να μπορώ να τρέχω μαζί του και να μην έχει θέματα με τον ιδρώτα. Θέλω να αλλάζει έυκολα η sim γιατί δεν έχω ιντερνετ και στις δύο κάρτες μου οπότε της αλλάζω τουλάχιστον 2 φορές τη μέρα και θέλω αυτό το μέγεθος σε κινητό, δεν μπορώ τα μεγαλύτερα με τίποτα! Πολλά ζητάω από το συγκεκριμένο κινητό? :lol:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά να το πάρουμε ή να μην το πάρουμε? Θα αντέξει στο χρόνο? Τη είναι αυτά τα περί θερμότητας? Το κινητό που έχω τώρα είναι samsung και κλείνει 5 χρόνια σε λίγο! Τελευταία εμπειρία από sony δεν ήταν καλή αφού σταμάτησε να λειτουργεί η αφή στην οθόνη μετά από κάτι μήνες χρήσης...οπότε και ξανά γύρισα στο samsung που είχα πετάξει στο συρτάρι για εφεδρικό! Η samsung απ'την άλλη δεν έχει τίποτα αντίστοιχο να προσφέρει σε αυτό το μέγεθος! Δεν είμαι των παιχνιδιών πολύ, θέλω καλά gps/camera γιατί είμαι ταξιδιάρης και να βλέπω και καμιά ταινία κατά τις ατελείωτες ώρες αναμονής στα αεροδρόμια, και το θέλω και ελαφρός αδιάβροχο για να μπορώ να τρέχω μαζί του και να μην έχει θέματα με τον ιδρώτα. Θέλω να αλλάζει έυκολα η sim γιατί δεν έχω ιντερνετ και στις δύο κάρτες μου οπότε της αλλάζω τουλάχιστον 2 φορές τη μέρα και θέλω αυτό το μέγεθος σε κινητό, δεν μπορώ τα μεγαλύτερα με τίποτα! Πολλά ζητάω από το συγκεκριμένο κινητό? :lol:

 

 

Με κάλυψες απόλυτα , ακριβώς την ίδια χρήση θελω και γω, με ένα ικανοποιητικό μέγεθος

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα..

Εγώ με χαλαρή χρήση δλδ τηλέφωνο, 3G, Wifi, GPS έχω παρατηρήσει να ζεσταίνεται μόνο στα update (όπου το καταλαβαίνεις αμέσως & αν έχεις κάτι άλλο ανοιχτό πιθανόν να λαγκάρει) άντε και αν παίζεις για αρκετή ώρα με κάμερα.. Όταν το φορτίζεις ή όταν μιλάς δεν ζεσταίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά να το πάρουμε ή να μην το πάρουμε? Θα αντέξει στο χρόνο? Τη είναι αυτά τα περί θερμότητας? Το κινητό που έχω τώρα είναι samsung και κλείνει 5 χρόνια σε λίγο! Τελευταία εμπειρία από sony δεν ήταν καλή αφού σταμάτησε να λειτουργεί η αφή στην οθόνη μετά από κάτι μήνες χρήσης...οπότε και ξανά γύρισα στο samsung που είχα πετάξει στο συρτάρι για εφεδρικό! Η samsung απ'την άλλη δεν έχει τίποτα αντίστοιχο να προσφέρει σε αυτό το μέγεθος! Δεν είμαι των παιχνιδιών πολύ, θέλω καλά gps/camera γιατί είμαι ταξιδιάρης και να βλέπω και καμιά ταινία κατά τις ατελείωτες ώρες αναμονής στα αεροδρόμια, και το θέλω και ελαφρός αδιάβροχο για να μπορώ να τρέχω μαζί του και να μην έχει θέματα με τον ιδρώτα. Θέλω να αλλάζει έυκολα η sim γιατί δεν έχω ιντερνετ και στις δύο κάρτες μου οπότε της αλλάζω τουλάχιστον 2 φορές τη μέρα και θέλω αυτό το μέγεθος σε κινητό, δεν μπορώ τα μεγαλύτερα με τίποτα! Πολλά ζητάω από το συγκεκριμένο κινητό? :lol:

 

αυτα τα κανει ανετα αυτο το κινητο, τωρα αυτο με τις θερμοκρασιες κτλ, αν δεν ειναι αστοχιες σε διαφορους φιλους, ισως ειναι θεμα σεταρισματος.

Απο εκει και περα εγω στη θεση θα επαιρνα S7 καθως ειναι πολυ μαζεμενο, αλλα εσυ θες να αλλαζεις σιμ, που με την καρφιτσα δεν ειναι καθολου πρακτικο (δεν ανοιγει χωρις καρφιτσα η θυρα)

Κατα τα αλλα, αν μαθεις λιγο να παιζεις και χειροκινητα στις φωτο ειναι αριστο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αυτα τα κανει ανετα αυτο το κινητο, τωρα αυτο με τις θερμοκρασιες κτλ, αν δεν ειναι αστοχιες σε διαφορους φιλους, ισως ειναι θεμα σεταρισματος.

Απο εκει και περα εγω στη θεση θα επαιρνα S7 καθως ειναι πολυ μαζεμενο, αλλα εσυ θες να αλλαζεις σιμ, που με την καρφιτσα δεν ειναι καθολου πρακτικο (δεν ανοιγει χωρις καρφιτσα η θυρα)

Κατα τα αλλα, αν μαθεις λιγο να παιζεις και χειροκινητα στις φωτο ειναι αριστο.

Δεν είναι θέμα σεταρίσματος ούτε προβληματικης συσκευής. Το κινητό ζεσταίνεται λόγω του επεξεργαστή του και αυτό είναι γνωστό πρόβλημα. Σε σχέση με το Z3c που είχα πριν, τη διαφορά στη θερμοκρασία της συσκευής την κατάλαβα από την πρώτη στιγμή. Όποιον δεν τον ενοχλεί αυτό μπορεί να το αγοράσει το κινητό γιατί κατά τα άλλα είναι σούπερ και σε καλή τιμή. Με εξαίρεση τη μικρή πλέον ram για ναυαρχίδα

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για τις περιπτώσεις όπου πολλοί έχουν προβλήματα και εκτός από θερμοκρασίες τους κολλάει κτλ. Όσο για θερμοκρασία εγώ προσωπικά δεν έχω δει ναυαρχίδα που να μην ζεσταίνεται με χρήση. Τώρα αν είναι λίγο ή πολύ μικρή διαφορά... Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όποιον κορυφαίο Snapdragon έχω δοκιμάσει από τον 800 και μετά μια χαρά ζεσταίνονται όλοι. Ειδικά όταν η πλάτη είναι γυαλί το καταλαβαίνεις. ;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για τις περιπτώσεις όπου πολλοί έχουν προβλήματα και εκτός από θερμοκρασίες τους κολλάει κτλ. Όσο για θερμοκρασία εγώ προσωπικά δεν έχω δει ναυαρχίδα που να μην ζεσταίνεται με χρήση. Τώρα αν είναι λίγο ή πολύ μικτή διαφορά...

Δεν είναι μικρή η διαφορά. Δυστυχώς ανεβάζει αρκετά θερμοκρασία σε σχέση με τα προηγούμενα κινητά μου και ακόμα δεν έχει καλοκαιριάσει. Όταν ανεβάσει πολύ θερμοκρασία φαίνονται τα κολλήματα

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ψήνομαι, και είμαι στο παρά πέντε να το πάρω δλδ γιατί το κινητό μου θέλει πλέον 3 φορές τη μέρα φόρτιση! Έχετε να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο σκρουτζομάγαζο για παραγγελία γιατί πήγα χθες σε ένα κατάστημα της vodafone στην πόλι μου και το δίνουν κοντά 500 :wacko:

Χρειάζεται τίποτα έξτρα να πάρω παράλληλα?...για προστασία οθόνης, θήκη κλπ? Αντέχει η οθόνη χωρίς έξτρα προστατευτικό?

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ψήνομαι, και είμαι στο παρά πέντε να το πάρω δλδ γιατί το κινητό μου θέλει πλέον 3 φορές τη μέρα φόρτιση! Έχετε να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο σκρουτζομάγαζο για παραγγελία γιατί πήγα χθες σε ένα κατάστημα της vodafone στην πόλι μου και το δίνουν κοντά 500 :wacko:

Χρειάζεται τίποτα έξτρα να πάρω παράλληλα?...για προστασία οθόνης, θήκη κλπ? Αντέχει η οθόνη χωρίς έξτρα προστατευτικό?

 

Αντεχει αλλα εγω εχω βαλει ενα γυαλι προστασίας..Βαλε και εσυ δεν χανεις τιποτα..Ισα ισα κερδίζεις και ειναι και φτηνά.Με το καλο να το παρεις.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ψήνομαι, και είμαι στο παρά πέντε να το πάρω δλδ γιατί το κινητό μου θέλει πλέον 3 φορές τη μέρα φόρτιση! Έχετε να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο σκρουτζομάγαζο για παραγγελία γιατί πήγα χθες σε ένα κατάστημα της vodafone στην πόλι μου και το δίνουν κοντά 500 :wacko:

Χρειάζεται τίποτα έξτρα να πάρω παράλληλα?...για προστασία οθόνης, θήκη κλπ? Αντέχει η οθόνη χωρίς έξτρα προστατευτικό?

Ένα καλό κατάστημα είναι το phonegallery. Μάλιστα το συγκεκριμένο το είχε βγάλει σε προσφορά στα 248 πριν μερικές μέρες στο κοραλί και στο κίτρινο νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Να παραθέσω και εγώ την εμπειρία μου με τη Sony, κλασικός οπαδός της Nokia, πέρασα στην apple μέχρι το iPhone 5s (μακράν το καλυτερο -σύνολο- κινητού λογισμικού ever). Κάποια στιγμή σε μια προσφορά πήρα το tablet Ζ3 Compact. Εντυπωσιάστηκα και άφησα το 5s για ένα Z3 Compact. Αψογο τηλέφωνο πολύ ποιοτικό, κανένα πρόβλημα με όσες εφαρμογές και να έπαιζαν, υπόψη ότι δούλευε παντα σε Stamina mode. Δεν χρειάστηκε ένα χρόνο, να κάνω επανεκκίνηση γιατί δεν κόλλησε ποτέ. Η κάμερα άψογη και δε ζεστάθηκε ούτε όταν έπαιρνε 4Κ βίντεο. Όταν λέω δε ζεστάθηκε εννοώ δεν έκαιγε. Ναι ανέβασε φυσιολογική θερμοκρασία, όπως όλες οι ηλεκτρονικές συσκευές, (Βάλτε το χέρι πίσω απο καμία τηλεόραση LED)... Το Ipad 3 όταν σέρφαρα πολύ ώρα, δεν μπορούσες να το ακουμπήσεις απο τη μία πλευρά. Κάποια στιγμή στο Ζ3 είχα το knock unlock, και ξεκλείδωσε η οθόνη στην τσέπη, πατιόταν κωδικοί για ξεκλέιδωμα όπως ακουμπούσε στο πόδι. Επειδή έμεινε έτσι πολύ ώρα, το κατάλαβα απο το ότι ζεστάθηκε πολύ! Επίσης μπαταρία με πολλή χρήση και όλα ανοιχτά, απο το πρωί μιας μέρας, άνετα βράδυ επόμενης. Στον ένα χρόνο πάνω ξεκόλλησε το τζάμι της οθόνης δεξιά επάνω, και πήρε λίγη σκόνη η κάμερα η μπροστά. Το πήγα στο Service Θεσσαλονίκη, και σε μία εβδομάδα μου το έφεραν πίσω με αλλαγμένη οθόνη. Έμεινα πολύ ευχαριστημένος γενικά, και τελικά όσο είχα το στο Service, πήρα και το Z5 Compact. To Z3c το κράτησα για εταιρικό.

Το Ζ5 πέρα απο τα προβλήματα που ανέφερα στην αναβάθμιση, πλέον έχει μεταμορφωθεί σε άλλο κινητό. Πολύ γρήγορο με πολλές εφαρμογές ανοιχτές, 3g, BT, σύνδεση με το αυτοκίνητο, φώτο, βίντεο, exchange, Onedrive, google photos, viber, tunin radio, ράδιο κλπ κλπ (σημαντικό δεν έχω facebook, και έχω βγάλει και την εφαρμογή! ;)) και δεν κολλάει με τίποτα, και δεν έχει ζεσταθεί καθόλου.

Και τα 2 είναι αγορασμένα απο σκρουτζομάγαζα.

Συμπερασματικά, το προτείνω αναπιφύλαχτα. Σε όσους σύστησα Sony (Μ4 Aqua, Ζ3c) με ευχαριστούν.

Το ότι κάποιος μπορέι να πήρε προβληματική συσκευή και να έπεσε και σε ερασιτέχνες στο Service, δεν είναι κανόνας, ούτε σημαίνει πως όλα τα κινητά βγίανουν έτσι.

Θεωρώ υπερβολικό επίσης να λέει κάποιος ότι τα 2GB είναι λίγα για τη συγκεκριμένη συσκευή. Είχα και εγώ LG G2 Και το κράτησα ένα μήνα... η πιο απαράδεκτη και αργή συσκευή που είχα ποτέ. Συν ότι η φωτογραφική για να εστιάσει έκανε κανένα δεκάλεπτο. Είχα χάσει ένα μήνα φώτο του γιού μου που δεν τον προλάβαινα ποτέ στη λήψη.. Βέβαια είχε εντυπωσιακή οθόνη!

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ υπερβολικό επίσης να λέει κάποιος ότι τα 2GB είναι λίγα για τη συγκεκριμένη συσκευή

 

Πίστεψε με ότι είναι λίγα πλέον τα 2GB ram για ναυαρχίδα. Επανέρχομαι σε κάποιες εφαρμογές μετά από λίγο και έχουν κλείσει. Ακόμα και η εφαρμογή της google κολλάει γιατί έχει κλείσει. Στο Z3 compact tablet που έχει 3 GB ram η διαφορά είναι τεράστια. Παρά το γεγονός ότι έχει πιο αργό επεξεργαστή, έχει άλλο αέρα η συσκευή λόγω της μεγαλύτερης ram

Link to comment
Share on other sites

Ένα καλό κατάστημα είναι το phonegallery. Μάλιστα το συγκεκριμένο το είχε βγάλει σε προσφορά στα 248 πριν μερικές μέρες στο κοραλί και στο κίτρινο νομίζω

 

Ναι την είχα πετύχει την προσφορά αλλά μου φάνηκε περίεργη η τιμή και την απέφυγα, εν το μεταξύ τους έριξα μια ερώτηση μέσο mail για τον λόγο που ήταν τόσο χαμηλά και μου εξήγησαν ότι δεν έχει κανένα θέμα...η τιμή ήταν πολύ περίεργη πάντως και μάλλον ήταν λάθος διότι το έχουν τώρα στην ίδια με τους υπόλοιπους και μόνο με καλώδιο Usb!

http://www.phonegallery.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=2900

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...