Jump to content

Sony Xperia Z5


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οντως, δεν υπαρχει σε πανω απο 10 καταστηματα που πηρα τηλεφωνο!

 

ελατε να αγορασετε την προσφορα που δεν υπαρχει :angry:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

οντως, δεν υπαρχει σε πανω απο 10 καταστηματα που πηρα τηλεφωνο!

 

ελατε να αγορασετε την προσφορα που δεν υπαρχει :angry:

 

Εγώ με το που είδα την προσφορά πήγα άμεσως σε 3 κοντινά καταστήματα και δεν υπήρχε το ζ5.

Μετά πήρα στα κεντρικά και μου είπαν ότι δεν υπάρχει σε κανένα κατάστημα στην Ελλάδα!!!

Όμως

Οι ηλεκτρονικές αποθήκες του σαιτ είναι διαφορετικές από των καταστημάτων. Άρα εάν βγάζει διαθέσιμο τότε υπάρχει περίπτωση να το βρεις αφού το παραγγείλεις από τις ηλεκτρονικές αποθήκες. Κάπως έτσι λειτουργεί το σύστημα τους.

Βέβαια υπάρχει μεγάλη πιθανότητα ακόμα και αν περάσει η παραγγελία να σου ρίξουν άκυρο μετά από μέρες.

 

 

Εγώ έκανα την διαδικασία και αναμένω...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το που είδα την προσφορά πήγα άμεσως σε 3 κοντινά καταστήματα και δεν υπήρχε το ζ5.

Μετά πήρα στα κεντρικά και μου είπαν ότι δεν υπάρχει σε κανένα κατάστημα στην Ελλάδα!!!

Όμως

Οι ηλεκτρονικές αποθήκες του σαιτ είναι διαφορετικές από των καταστημάτων. Άρα εάν βγάζει διαθέσιμο τότε υπάρχει περίπτωση να το βρεις αφού το παραγγείλεις από τις ηλεκτρονικές αποθήκες. Κάπως έτσι λειτουργεί το σύστημα τους.

Βέβαια υπάρχει μεγάλη πιθανότητα ακόμα και αν περάσει η παραγγελία να σου ρίξουν άκυρο μετά από μέρες.

 

 

Εγώ έκανα την διαδικασία και αναμένω...

 

Κανονικά, εφόσον κάνεις την παραγγελία, δεν μπορούν να ρίξουν άκυρο.

Όπως και να έχει, τέτοιες προσφορές είναι απλά κράχτες. Ποτέ δεν βρίσκεις διαθέσιμες τις συσκευές γιατί πολύ απλά πρόκειται για δόλωμα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μόνο ένα από τα καταστήματα μου είπε πως μπορεί να το φέρει την Τετάρτη, εάν πάω από εκεί και δώσω μια προκαταβολή, η τιμή όμως μου είπε ότι δεν θα είναι της προσφοράς αλλά στα 390€! Δεν θυμάμαι πιο κατάστημα ήταν, κάποιο στην Ηλιούπολη!

Ένα άλλο κατάστημα με ενημέρωσε ότι μπορεί να το φέρει, αλλά σε ένα μήνα, ενώ στα κεντρικά που πήρα τηλέφωνο και ρώτησα για την συσκευή, μου είπαν ότι δεν θα την ξαναφερουν!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει σε πράσινο.Απλά θα ήθελα να ξέρω αν αξίζει;

 

Εγώ το έχω 1 χρόνο και είμαι ικανοποιημένος. Σε πράσινο πρέπει να είναι πολύ όμορφο.

Με το καλό να παραλάβεις

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και σε τέτοια τιμή, υπεραξίζει

 

Στάλθηκε από το E5823 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Δεν ξερω αν βοηθαω αλλα επειδη το πρωι πηγα γερμανο (golden hall) και πηρα ενα κομματι ,

πρεπει να εχει αλλα 4 κομματια. Τα ειδα στις 12΄00 τωρα δεν ξερω αν εχει.

Ελπιζω να βοηθησα.,:D:D

Link to comment
Share on other sites

Το branded cosmote τι διαφορες εχει με το unbranded;Επισης το κουτι εχει σφραγιδα γιατι στα video unboxing που ειδα δεν εχει;

Διαφορά στο χρόνο αναβαθμίσεων και διάφορες προ εγκατεστημένες εφαρμογές της Cosmote.

Οσο για τη σφραγίδα νομίζω παλιά είχε η Sony αν και η σφραγίδα είναι το μόνο εύκολο να ξαναμπεί. ;)

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές αυτές μπορούν να απεγκατασταθούν;

Πολλές από αυτές ναι. Αλλες απλά απανεργοποιούνται.

Αν έχει τίποτα logo στο boot ή στην απενεργοποίηση, μόνο με root τα σβήνεις.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές αυτές μπορούν να απεγκατασταθούν;

 

Απλά περνάς τη generic rom και θα γίνει unbranded! Καλορίζικο!!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηγα να το παραλαβω αλλα γυρω απο τις σφραγιδες ειχε κολλα φαινοταν δηλαδη σαν να ειχε ανοιχτει το κουτι και δεν το πηρα.Τι να πω πραγματικα απαραδεκτοι.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια.

 

Φρεσκος κατοχος Z5. Προσπαθω να βρω πως εμφανιζονται ειδοποιησεις στην κλειδωμενη (με μοτιβο) οθονη. Οτι και να κανω, δεν δειχνει τιποτα μεχρι να πατησω το power να αναψει η οθονη.

 

Καμια ιδεα ;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια.

 

Φρεσκος κατοχος Z5. Προσπαθω να βρω πως εμφανιζονται ειδοποιησεις στην κλειδωμενη (με μοτιβο) οθονη. Οτι και να κανω, δεν δειχνει τιποτα μεχρι να πατησω το power να αναψει η οθονη.

 

Καμια ιδεα ;

 

Ευχαριστω

Δεν γίνεται αυτό που ζητάς. Τουλάχιστον στοκ, δεν γινεται.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις ; Στα Sony δεν γινεται ειδικα μια και στα αλλα που εχω μια χαρα δειχνει ; Και πως βλεπεις ειδοποιησεις σε sms, email, κλησεις. Μονο το φωτακι ;

 

Δεν ειναι δυνατον.

 

Δεν ισχυει αυτο :

 

When the screen is locked, notifications show you when you've received emails, messages and more. You can choose to Show all notification content, Hide sensitive content (you'll see you've received a message for example, but not the message itself) or Don't show notifications. Tap to select your preference, then tap Next.

Edited by cagliostro
Link to comment
Share on other sites

 

Τι εννοεις ; Στα Sony δεν γινεται ειδικα μια και στα αλλα που εχω μια χαρα δειχνει ; Και πως βλεπεις ειδοποιησεις σε sms, email, κλησεις. Μονο το φωτακι ;

 

Δεν ειναι δυνατον.

 

Δεν ισχυει αυτο :

 

Στα σόνυ και στο στοκ android, από όσο ξέρω, δεν γίνεται. Αν γίνεται σε άλλες συσκευές, αυτό οφείλεται σε παρέμβαση του κατασκευαστή. Σαν δυνατότητα στο stock android δεν νομίζω να υπάρχει.

Αυτό που βάζεις σε παράθεση ισχύει στη Lock screen, στην οποία όμως έχεις πρόσβαση αν πατήσεις το Power button και ανάψει η οθόνη. Αλλά η οθόνη δεν ενεργοποιείται μόνη της σε κάθε εισερχόμενη ειδοποίηση, εκτός βέβαια αν είναι κλήση ή αν βάλεις κάποια εφαρμογή που να το υποστηρίζει (πχ κάποιες εφαρμογές sms το υποστηρίζουν αυτό).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλο τηλεφωνο, εξαιρετικος ηχος στα ακουστικα, καλη οθονη, ΑΛΛΑ ΤΡΑΓΙΚΗ καμερα για φωτογραφιες δυστυχως.

 

Η αριστερη μερια ειναι out of focus παντα. Και το HDR ειναι μετριοτατο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στα σόνυ και στο στοκ android, από όσο ξέρω, δεν γίνεται. Αν γίνεται σε άλλες συσκευές, αυτό οφείλεται σε παρέμβαση του κατασκευαστή. Σαν δυνατότητα στο stock android δεν νομίζω να υπάρχει.

Αυτό που βάζεις σε παράθεση ισχύει στη Lock screen, στην οποία όμως έχεις πρόσβαση αν πατήσεις το Power button και ανάψει η οθόνη. Αλλά η οθόνη δεν ενεργοποιείται μόνη της σε κάθε εισερχόμενη ειδοποίηση, εκτός βέβαια αν είναι κλήση ή αν βάλεις κάποια εφαρμογή που να το υποστηρίζει (πχ κάποιες εφαρμογές sms το υποστηρίζουν αυτό).

 

Κατανοητο. Ευχαριστω και κριμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλο τηλεφωνο, εξαιρετικος ηχος στα ακουστικα, καλη οθονη, ΑΛΛΑ ΤΡΑΓΙΚΗ καμερα για φωτογραφιες δυστυχως.

 

Η αριστερη μερια ειναι out of focus παντα. Και το HDR ειναι μετριοτατο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κατανοητο. Ευχαριστω και κριμα.

 

Να σου πω, δεν με ενοχλεί γιατί δεν θα ήθελα να ανάβει η οθόνη τρώγοντας την μπαταρία.

Όσο για την κάμερα, ρίξε εδώ μια ματιά https://www.dropbox.com/sh/ecbucsgkwyhc2a9/AAClMIwdotCsdJuhRMNPjPvoa?dl=0

και μην βιαστείς να την κρίνεις. (εκτός και αν έχεις κάποιο hw πρόβλημα).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όσο για την κάμερα, ρίξε εδώ μια ματιά https://www.dropbox.com/sh/ecbucsgkwyhc2a9/AAClMIwdotCsdJuhRMNPjPvoa?dl=0

και μην βιαστείς να την κρίνεις. (εκτός και αν έχεις κάποιο hw πρόβλημα).

 

Ολες τις δοκιμες τις εκανα με την stock εφαρμογη στα 8mp. Αυριο θα δοκιμασω περισσοτερο, αναποδα το τηλεφωνο κλπ να δω αν ειναι προβλημα της καμερας. Επισης μερικες εφαρμογες απο το google play μπας και ειναι θεμα software αν και αμφιβαλω μια και βρηκα αυτο

 

http://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z5-Z5-Compact-Z5-Premium/Z5C-blurry-camera-images-more-blur-on-the-left-side/td-p/1043401/highlight/false/page/14

 

οποτε .....

 

Παντως το κινητο με την καλυτερη καμερα στον κοσμο δεν ειναι. Το Moto G3 μου βγαζει πολυ καλυτερες με καλο φως (βραδυνες οχι).

Edited by cagliostro
Link to comment
Share on other sites

Ολες τις δοκιμες τις εκανα με την stock εφαρμογη στα 8mp. Αυριο θα δοκιμασω περισσοτερο, αναποδα το τηλεφωνο κλπ να δω αν ειναι προβλημα της καμερας. Επισης μερικες εφαρμογες απο το google play μπας και ειναι θεμα software αν και αμφιβαλω μια και βρηκα αυτο

 

http://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z5-Z5-Compact-Z5-Premium/Z5C-blurry-camera-images-more-blur-on-the-left-side/td-p/1043401/highlight/false/page/14

 

οποτε .....

 

Παντως το κινητο με την καλυτερη καμερα στον κοσμο δεν ειναι. Το Moto G3 μου βγαζει πολυ καλυτερες με καλο φως (βραδυνες οχι).

 

Στις δικές μου φωτογραφίες βλέπεις πρόβλημα στο focus?

(Ατραξιόν του τηλεφώνου είναι το καταπληκτικό βίντεο, ειδικά 1080p @60fps και οι φωτογραφίες με καλό φωτισμό , οπου χρώματα, WB κλπ είναι άριστα. Το βράδυ είναι ικανοποιητικό, αλλά υπάρχουν και καλύτερα. Όχι κάποιο Motorola πάντως :O ).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...