Jump to content

Sony Xperia Z5


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς το τζαμάκι είναι πεντακάθαρο ....

Αν είναι δυνατόν 2 μήνες κινητό....

Και άντε ,μπορεί να πάθει κάτι , είναι τόσο χάλια το σέρβις που θα κάνει τόσες μέρες.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς το τζαμάκι είναι πεντακάθαρο ....

Αν είναι δυνατόν 2 μήνες κινητό....

Και άντε ,μπορεί να πάθει κάτι , είναι τόσο χάλια το σέρβις που θα κάνει τόσες μέρες.....

Το σέρβις από ότι διαβάζω είναι από τα καλύτερα, οπότε μην ανησυχείς γι αυτό.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
είναι τόσο χάλια το σέρβις που θα κάνει τόσες μέρες.....

 

Εχεις εμπειρία στο παρελθόν που σε κάνει να το λες αυτό; Γιατί τόσο η arvato όσο και η omnitech μια χαρά εξυπηρετούν...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από το παρελθόν για αρβάντο μιλάω ...

 

--------------------------------------------

 

 

Δεν υπάρχει κάποιο άλλο σέρβις έτσι ;;

Να φανταστώ θα είναι εντός εγγύησης η επισκευή;

Edited by geovrettos1908
Link to comment
Share on other sites

Από το παρελθόν για αρβάντο μιλάω ...

Έχουν αλλάζει τα πράγματα προς το καλύτερο.

Ατυχία αυτό που σου συνέβη, αλλά θα λυθεί το θέμα σου χωρίς ιδιαίτερη ταλαιπωρία πιστεύω.

Είναι hw πρόβλημα στο φακό σου.

 

Δεν κάνεις και μια εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή της κάμερας? αν και πιστεύω ότι είναι 100% hw.

 

Φυσικά εντός εγγύησης, τι συζητάς...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αλλάζει τα πράγματα προς το καλύτερο.

Ατυχία αυτό που σου συνέβη, αλλά θα λυθεί το θέμα σου χωρίς ιδιαίτερη ταλαιπωρία πιστεύω.

Είναι hw πρόβλημα στο φακό σου.

 

Δεν κάνεις και μια εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή της κάμερας? αν και πιστεύω ότι είναι 100% hw.

 

Φυσικά εντός εγγύησης, τι συζητάς...

 

 

Έκανα και εκκαθάριση φίλε αλλά τα ίδια

 

Να φανταστώ δεν παίζουν ρόλο κάτι εφαρμογές που κατέβασα για φωτογραφίες ..ή να τις βγάλω μπας και;

Edited by geovrettos1908
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει παρει κανείς την ΜΜ σε cosmote branded ;

Έχω δοκιμάσει με companion αλλά ακόμα τίποτα.

ΝΟΚΙΑ Ν95 -ΝΟΚΙΑ Ν8 - NEXUS 4- HTC M8 -NOKIA 1020 -XPERIA Ζ5-Lumia 950xl
Link to comment
Share on other sites

θα ερθει καποια στιγμη μην ανυσηχεις μεχρι να περασουν και το σημα της cosmote
Link to comment
Share on other sites

θα ερθει καποια στιγμη μην ανυσηχεις μεχρι να περασουν και το σημα της cosmote

 

Ευχαριστώ :)

ΝΟΚΙΑ Ν95 -ΝΟΚΙΑ Ν8 - NEXUS 4- HTC M8 -NOKIA 1020 -XPERIA Ζ5-Lumia 950xl
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ :)

Από εδώ https://xpericheck.com/device/E6653 μπορείς να ελέγχεις πότε ενημερώνεται τι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Περίπου πόσο θα κάνουν να το επισκευασουν;

Υπάρχει καμία περίπτωση αν το πάω νωρίς καθημερινής να το έχω πίσω την ίδια μέρα;

Πως μπορεί ξαφνικά να βγει τέτοιο πρόβλημα σε φακό πάντως αδυνατώ να καταλάβω

Link to comment
Share on other sites

Περίπου πόσο θα κάνουν να το επισκευασουν;

Υπάρχει καμία περίπτωση αν το πάω νωρίς καθημερινής να το έχω πίσω την ίδια μέρα;

Πως μπορεί ξαφνικά να βγει τέτοιο πρόβλημα σε φακό πάντως αδυνατώ να καταλάβω

 

η αλλαγή οθόνης που έκανα στην omnitech πήρε 2 εργάσιμες. not bad at all...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχει περάσει κανείς άλλο camera app να δει πώς παίζουμε με τις ρυθμίσεις τις κάμερας? Γιατί απ'ότι βλέπω υποστηρίζει το camera 2 api αλλά η stock εφαρμογή δεν έχει πχ shutter speed ρυθμίσεις.. Έχει συγκρίνει κανείς την camera με g4 και s6?

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχει περάσει κανείς άλλο camera app να δει πώς παίζουμε με τις ρυθμίσεις τις κάμερας? Γιατί απ'ότι βλέπω υποστηρίζει το camera 2 api αλλά η stock εφαρμογή δεν έχει πχ shutter speed ρυθμίσεις.. Έχει συγκρίνει κανείς την camera με g4 και s6?

Στην εφαρμογή open camera, υπάρχει η δυνατότητα ελέγχου και του διαφράγματος, αλλά μέχρι 1/10 το μέγιστο, οπότε δεν έχει και μεγάλη πρακτική σημασία.

Θεωρώ τη μαμά εφαρμογή την καλύτερη γενικά.

Η ποιότητα της κάμερας έχει βελτιωθεί ακόμη περισσότερο με την 6.0.

Εδώ μερικά δείγματα απο εμένα: https://www.dropbox.com/sh/grkwre1lp72tddb/AAAv8nFIrnXg6NjrGGHv8VBKa?dl=0

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν από το τηλέφωνο της εξυπηρέτησης πελατών να κάνω εκκαθάριση στην εφαρμογή της κάμερας. Έκανα βέβαια και πριν το πουν αλλά τίποτα...

Μου είπαν επίσης να κάνω και μια επαναφορά εργ ρυθμίσεων... Αυτό σε τι μπορεί να βοηθήσει ρε παιδιά; Είναι φανερό ότι είναι θέμα φακού... Επίσης να πω πως όταν κάνω ζουμ, μετά το 2χ χάνεις το σημάδι -σκιά

Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν από το τηλέφωνο της εξυπηρέτησης πελατών να κάνω εκκαθάριση στην εφαρμογή της κάμερας. Έκανα βέβαια και πριν το πουν αλλά τίποτα...

Μου είπαν επίσης να κάνω και μια επαναφορά εργ ρυθμίσεων... Αυτό σε τι μπορεί να βοηθήσει ρε παιδιά; Είναι φανερό ότι είναι θέμα φακού... Επίσης να πω πως όταν κάνω ζουμ, μετά το 2χ χάνεις το σημάδι -σκιά

 

Να το πας για έλεγχο στο service. Δεν ειναι προβλημα software.

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή open camera, υπάρχει η δυνατότητα ελέγχου και του διαφράγματος, αλλά μέχρι 1/10 το μέγιστο, οπότε δεν έχει και μεγάλη πρακτική σημασία.

Θεωρώ τη μαμά εφαρμογή την καλύτερη γενικά.

Η ποιότητα της κάμερας έχει βελτιωθεί ακόμη περισσότερο με την 6.0.

Εδώ μερικά δείγματα απο εμένα: https://www.dropbox.com/sh/grkwre1lp72tddb/AAAv8nFIrnXg6NjrGGHv8VBKa?dl=0

 

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση φίλε!

 

Πολύ όμορφο αποτέλεσμα η αλήθεια είναι, αλλά κυρίως ενδιαφέρομαι για τα νυχτερινά, γιατί στη μέρα όλα κουτσά στραβά τα καταφέρνουν. Και αν και στο αυτόματο πάει μέχρι 1/10 που αυτό είναι το λογικό αφου εκεί φτάνει το manual, σκούρα τα πράγματα..

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση φίλε!

 

Πολύ όμορφο αποτέλεσμα η αλήθεια είναι, αλλά κυρίως ενδιαφέρομαι για τα νυχτερινά, γιατί στη μέρα όλα κουτσά στραβά τα καταφέρνουν. Και αν και στο αυτόματο πάει μέχρι 1/10 που αυτό είναι το λογικό αφου εκεί φτάνει το manual, σκούρα τα πράγματα..

Το μάνιουαλ, φτάνει μέχρι και 1/2 αν δεν κάνω λάθος, στη σκηνή "νύχτα".

Θα τραβήξω και βραδυνές και θα ανεβάσω.

Όσο για την ημέρα, μπορεί όλα κουτσά στραβά να τα καταφέρνουν, αλλά δεν παύει να υπάαρχουν διαφορές και μάλιστα αρκετά φανερές.

Επίσης, στο βίντεο, είναι η απόλυτη κορυφή κατά τη γνώμη μου. Έχω βγάλει βιντεάκια να τρέχω με το κινητό στο χέρι και δεν κουνιέται καθόλου. Φοβερή σταθεροποίηση, φοβερά χρώματα και φοβερή εικόνα στο σκοτάδι. Φωτεινή, χωρίς σχεδόν καθόλου θόρυβο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το μάνιουαλ, φτάνει μέχρι και 1/2 αν δεν κάνω λάθος, στη σκηνή "νύχτα".

Θα τραβήξω και βραδυνές και θα ανεβάσω.

Όσο για την ημέρα, μπορεί όλα κουτσά στραβά να τα καταφέρνουν, αλλά δεν παύει να υπάαρχουν διαφορές και μάλιστα αρκετά φανερές.

Επίσης, στο βίντεο, είναι η απόλυτη κορυφή κατά τη γνώμη μου. Έχω βγάλει βιντεάκια να τρέχω με το κινητό στο χέρι και δεν κουνιέται καθόλου. Φοβερή σταθεροποίηση, φοβερά χρώματα και φοβερή εικόνα στο σκοτάδι. Φωτεινή, χωρίς σχεδόν καθόλου θόρυβο.

 

1sec φτάνει στο night scene. Στο βιντεο ειναι οντως κορυφη. Ακόμα και σε 4Κ η σταθεροποιηση ειναι παρα πολυ καλη.

Link to comment
Share on other sites

1sec φτάνει στο night scene. Στο βιντεο ειναι οντως κορυφη. Ακόμα και σε 4Κ η σταθεροποιηση ειναι παρα πολυ καλη.

 

Δεν έχω δοκιμάσει την κάμερα το βράδυ , μετά την αναβάθμιση . Θα το δώ με την πρώτη ευκαιρία.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφιες σε χαμηλο φωτισμο απο το Ζ5 με την 6.0. Η φωτο εξωτερικου χωρου εχει τραβηχτει 2 φορες, μια σε superior auto (αυτη με το υψηλο iso στα 20 mpxls) και μια manual. Ακουω γνωμες!

https://www.dropbox.com/sh/y68vf5aok58gi6x/AAACdK4BoSyAeTj1hWMCh_sSa?dl=0

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

DDR2 είχες μεγάλη διαφορα από το Ζ σε

Ζ5 εμένα μου δένεται τεράστια

Δεν ξερω , δεν ειχα το Ζ ποτε.

Οι φωτο πως σου φαινονται?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω , δεν ειχα το Ζ ποτε.

Οι φωτο πως σου φαινονται?

 

Αξιοπρεπέστατες για κινητό. Νομίζω όμως πως δεν πιάνουν g4.. Στην μία outdoor (δεν κατάλαβα ποια είναι η manual και ποια όχι) υπάρχει έντονο μπλέδιασμα και σκιά στην κάτω δεξιά γωνία, ενώ σε όλες (πλην του σεμιναρίου που έχει πολλά αντικείμενα οπότε δεν είναι και τόσο εμφανές) στις indoor υπάρχει απώλεια λεπτομερειών στα αντικείμενα του focus. Το καταλαβαίνεις ειδικά απ'τα γράμματα του ΜΙΝΙ

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...