Jump to content

Sony Xperia Z5


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ουτε εμένα κουνιέτε, όταν είναι πατημένο μέσα κουνιέτε.

 

Τελος παντων. Εχω το κουτι μπροστα μου, αλλα δεν βλεπω να γραφει cda καπου :confused:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελος παντων. Εχω το κουτι μπροστα μου, αλλα δεν βλεπω να γραφει cda καπου :confused:

 

Το si μαλλον εννοει ο φιλος...

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα εχει κενο.

Το si ειναι 1298-3571

Μμμμ.....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κάντε μου μια χάρη οι μη παθόντες! Πιο CDA έχετε; Το δικό μου είναι 1298-3571 (που παρεπιπτόντως δεν υπάρχει στο Xperifirm) και άλλα 7 που ξεσφράγισα με το ίδιο CDA έχουν το ίδιο θέμα. Αν πατήσω το Power, τότε μπορεί να μετακινηθεί το κουμπί και να σφηνώσει η κάτω άκρη μέσα στο πλαίσιο.

Ελαττωματική η συσκευή σου.

Κάνε χρήση του DOA επιστροφή στο κατάστημα και αντικατάσταση με καινούργια συσκευή.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Θα μπορούσε να παραθέση μια φωτογραφία κάποιος φίλος ο οποίος δεν έχει το συγκεκριμένο πρόβλημα? Αναμένω την συσκευή μέσα στη βδομάδα και ελπίζω να μην είμαι ένας από αυτούς τους τυχερούς. Τελικά όντως είναι πρόβλημα?

1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

Ελαττωματική η συσκευή σου.

Κάνε χρήση του DOA επιστροφή στο κατάστημα και αντικατάσταση με καινούργια συσκευή.

 

Άνοιξα άλλες 7 συσκευές και είχαν το ίδιο θέμα. Μέχρι και σε άλλα καταστήματα πήγα και εχουν το ίδιο πρόβλημα!

 

ΥΓ. το SI εννοούσα, έχετε δίκιο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα άλλες 7 συσκευές και είχαν το ίδιο θέμα. Μέχρι και σε άλλα καταστήματα πήγα και εχουν το ίδιο πρόβλημα!

 

ΥΓ. το SI εννοούσα, έχετε δίκιο.

Σε Εμένα δεν είχε τέτοιο θέμα ένα 10ημερο που το Είχα, θα το είχα παρατηρήσει μιας και ψείρας είμαι και σίγουρα θα το είχα διωξει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πηρε τιποτα το αυτι σας για κανα update;

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα άλλες 7 συσκευές και είχαν το ίδιο θέμα. Μέχρι και σε άλλα καταστήματα πήγα και εχουν το ίδιο πρόβλημα!

 

ΥΓ. το SI εννοούσα, έχετε δίκιο.

Να η δικια μου, που εχει ιδιο si με αυτο που λες.

https://www.flickr.com/gp/126541776@N04/e1732G

 

Κανενα θεμα. Το εχω σχεδον ενα μηνα, θα το ειχα καταλαβει εστω μια φορα.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Να η δικια μου, που εχει ιδιο si με αυτο που λες.

https://www.flickr.com/gp/126541776@N04/e1732G

 

Κανενα θεμα. Το εχω σχεδον ενα μηνα, θα το ειχα καταλαβει εστω μια φορα.

 

Αψογο ειναι Γιάννη οπως και το δικό μου το ίδιο με εσένα οσο το είχα.

Καραμπινάτο ελαττωματικού του φίλου πανω που πρεπει να το επιστρέψει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αψογο ειναι Γιάννη οπως και το δικό μου το ίδιο με εσένα οσο το είχα.

Καραμπινάτο ελαττωματικού του φίλου πανω που πρεπει να το επιστρέψει.

 

Επαναλαμβάνω ότι άνοιξα κι άλλα 7κινητά με το ίδιο πρόβλημα, (σε διαφορετικά καταστήματα), άρα είναι πιο γενικό το θέμα.

Και το δικό μου έτσι είναι όπως του ddr2, όσο είναι πατημένο μέσα όμως μπορεί και κουνιέται προς τα κάτω.

Απ'ότι καταλαβάινω, πατιέται χιλιοστά πιο βαθιά από το κανονικό, γι'αυτό και ο τζόγος μετά.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω ότι άνοιξα κι άλλα 7κινητά με το ίδιο πρόβλημα, (σε διαφορετικά καταστήματα), άρα είναι πιο γενικό το θέμα.

Και το δικό μου έτσι είναι όπως του ddr2, όσο είναι πατημένο μέσα όμως μπορεί και κουνιέται προς τα κάτω.

Απ'ότι καταλαβάινω, πατιέται χιλιοστά πιο βαθιά από το κανονικό, γι'αυτό και ο τζόγος μετά.

 

Εμένα δεν κουνιέται όταν είναι πατημένο και δεν είναι δυνατόν να σκαλώσει πίσω από το σασί.

Πιθανόν να πρόκειται για κάποια ελαττωματικά κομμάτια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι δεν υποστηρίζει otg ; Συνδεσα το στικάκι μου αλλά δεν έγινε κάτι...

 

πλακα κανεις..μηπως το στικακι σου το εχεις σε ntfs και δεν το βλεπει? νομιζω ή exfat ή ntfs δεν βλεπει το usb on the go, αλλα δε θυμαμαι ποιο απο τα 2.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

πλακα κανεις..μηπως το στικακι σου το εχεις σε ntfs και δεν το βλεπει? νομιζω ή exfat ή ntfs δεν βλεπει το usb on the go, αλλα δε θυμαμαι ποιο απο τα 2.

Θα το δοκιμάσω και αργότερα γιατί δεν θυμάμαι σε τη μορφή το έχω! Επίσης παρατήρησα ότι όταν ενεργοποιώ την αυτόματη φωτεινότητα όταν ξεκλειδώνω το κινητό, για μερικά δευτερόλεπτα η οθόνη σα να ξεθωριαζουν τα χρώματα και μετά επανέρχονται στο φυσιολογικό! Το παρατήρησε κάνεις άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω και αργότερα γιατί δεν θυμάμαι σε τη μορφή το έχω! Επίσης παρατήρησα ότι όταν ενεργοποιώ την αυτόματη φωτεινότητα όταν ξεκλειδώνω το κινητό, για μερικά δευτερόλεπτα η οθόνη σα να ξεθωριαζουν τα χρώματα και μετά επανέρχονται στο φυσιολογικό! Το παρατήρησε κάνεις άλλος;

 

το εκαναν και παλιοτερα μοντελα, λογω οικονομιας. με καποιο update θα το φτιαξουν, δεν ξερω αν κλεισεις stamina Κτλ τι μηπως φτιαχνει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω και αργότερα γιατί δεν θυμάμαι σε τη μορφή το έχω! Επίσης παρατήρησα ότι όταν ενεργοποιώ την αυτόματη φωτεινότητα όταν ξεκλειδώνω το κινητό, για μερικά δευτερόλεπτα η οθόνη σα να ξεθωριαζουν τα χρώματα και μετά επανέρχονται στο φυσιολογικό! Το παρατήρησε κάνεις άλλος;

 

αυτό συμβαίνει λόγο του adaptive brightness το οποίο κανονίζει αυτόματα το backlight και το brightness της οθόνης ανάλογα με το περιβάλλον. (πχ οταν εχει ήλιο, ανεβάζει το backlight αλλα και το brightness ωστε να μπορείς να διακρίνεις τους σκούρους τόνους)

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω και αργότερα γιατί δεν θυμάμαι σε τη μορφή το έχω! Επίσης παρατήρησα ότι όταν ενεργοποιώ την αυτόματη φωτεινότητα όταν ξεκλειδώνω το κινητό, για μερικά δευτερόλεπτα η οθόνη σα να ξεθωριαζουν τα χρώματα και μετά επανέρχονται στο φυσιολογικό! Το παρατήρησε κάνεις άλλος;

 

Αυτο με τη φωτεινοτητα γινοταν και στο z3c, μετα την αναβαθμιση σε 5.1.1.

Για στικακι, μαλλον παιζει αυτο που λες..

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τη φωτεινοτητα γινοταν και στο z3c, μετα την αναβαθμιση σε 5.1.1.

Για στικακι, μαλλον παιζει αυτο που λες..

Το δοκίμασα τελικά και σε Fat και δεν το αναγνωρίζει καν. Και στου αδερφού το Ζ3 το αναγνωρίζει κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα τελικά και σε Fat και δεν το αναγνωρίζει καν. Και στου αδερφού το Ζ3 το αναγνωρίζει κανονικά!

Πάτησες ανίχνευση συσκευής USB;

Link to comment
Share on other sites

Πάτησες ανίχνευση συσκευής USB;

Σωστο αυτο που λες. Οταν βαζω το σκληρο μου δισκο, πατωντας ανιχνευση, τον βλεπει, αλλα μου λεει οτι πρεπει να τον κανει φορματ. Ο δισκος ειναι καινουριος, 2 εβδομαδων, σε ntfs.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σωστο αυτο που λες. Οταν βαζω το σκληρο μου δισκο, πατωντας ανιχνευση, τον βλεπει, αλλα μου λεει οτι πρεπει να τον κανει φορματ. Ο δισκος ειναι καινουριος, 2 εβδομαδων, σε ntfs.

Κάτι παίζει με την αδιαβροχοποίηση στη USB θύρα και για αυτό δεν ανιχνεύει αμέσως τη συσκευή USB. Το έψαξα στο ίντερνετ, γιατί πήρα το Z5 compact και νόμιζα ότι έχει πρόβλημα που δεν το ανιχνεύει

Link to comment
Share on other sites

Πηρες το μικρο τελικα ε? Καλοριζικο!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...