Jump to content

Sony Xperia Z5


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η έκδοση του android μένει η ίδια, τα security fixes πάνε 1 Σεπτεμβρίου.

Αν διορθώνει και κανένα άλλο bug (όλο και κάτι θα διορθώνει), θα το δούμε στην πράξη...

 

Στάλθηκε από το E5823 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από το στόμα μου το πήρατε

Η Sony Mobile ξεκίνησε να κυκλοφορεί μια νέα ενημέρωση υλικολογισμικού για τη σειρά Xperia Z5 (συμπεριλαμβανομένων των Z5 Compact & Z5 Premium), καθώς και τα Xperia Z3 + και Xperia Z4 Tablet. Αυτή η νέα ενημέρωση κρατά το ακουστικό στο Android 7.1.1 Nougat και μετακινεί τον αριθμό δημιουργίας από 32.4.A.0.160 στην έκδοση 32.4.A.1.54. Η ενημερωμένη έκδοση κώδικα ασφαλείας Android έχει ενημερωθεί έως την 1η Σεπτεμβρίου 2017 (από την 1η Ιουνίου προηγουμένως), αλλά φαίνεται ότι άλλαξε άλλα από μια πρώτη γρήγορη προβολή.

 

Ορισμένοι ιδιοκτήτες Tablet Xperia Z5, Z3 +, Z4 έχουν διαμαρτυρηθεί για προβλήματα μπαταρίας και θέρμανσης από τότε που ξεκίνησε η εγκατάσταση του Android 7.1.1, νωρίτερα το καλοκαίρι. Δεν γνωρίζουμε ακόμη αν ορισμένα από αυτά τα προβλήματα έχουν αντιμετωπιστεί σε αυτήν την ενημερωμένη έκδοση, αλλά εάν έχετε παρατηρήσει κάποιες βελτιώσεις, ενημερώστε μας στα παρακάτω σχόλια.

 

Link to comment
Share on other sites

Οι εκδόσεις E6633 και E6683 τι διαφορά έχουν;

 

E6633 dual sim γερμανια, γαλλια, τουρκια

E6683 dual card sim κινα,ινδια,hong kong,ρωσια,

E6653 ειναι ελλαδα ιταλια και τλπ

Link to comment
Share on other sites

Από το στόμα μου το πήρατε

Η Sony Mobile ξεκίνησε να κυκλοφορεί μια νέα ενημέρωση υλικολογισμικού για τη σειρά Xperia Z5 (συμπεριλαμβανομένων των Z5 Compact & Z5 Premium), καθώς και τα Xperia Z3 + και Xperia Z4 Tablet. Αυτή η νέα ενημέρωση κρατά το ακουστικό στο Android 7.1.1 Nougat και μετακινεί τον αριθμό δημιουργίας από 32.4.A.0.160 στην έκδοση 32.4.A.1.54. Η ενημερωμένη έκδοση κώδικα ασφαλείας Android έχει ενημερωθεί έως την 1η Σεπτεμβρίου 2017 (από την 1η Ιουνίου προηγουμένως), αλλά φαίνεται ότι άλλαξε άλλα από μια πρώτη γρήγορη προβολή.

 

Ορισμένοι ιδιοκτήτες Tablet Xperia Z5, Z3 +, Z4 έχουν διαμαρτυρηθεί για προβλήματα μπαταρίας και θέρμανσης από τότε που ξεκίνησε η εγκατάσταση του Android 7.1.1, νωρίτερα το καλοκαίρι. Δεν γνωρίζουμε ακόμη αν ορισμένα από αυτά τα προβλήματα έχουν αντιμετωπιστεί σε αυτήν την ενημερωμένη έκδοση, αλλά εάν έχετε παρατηρήσει κάποιες βελτιώσεις, ενημερώστε μας στα παρακάτω σχόλια.

 

Ενημερώνει ακόμη το Ζ3+ ?

Τι λε ρε παιδί μου....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνει ακόμη το Ζ3+ ?

Τι λε ρε παιδί μου....

Ναι γιατί το Ζ3+ φωραει 810 για αυτο

Link to comment
Share on other sites

Unknown Sources and Debugging must be checked in phone settings τι ειναι αυτο ξερει κανεις? μου το πεταξει και δεν μπορω να συνδεθω στο gmali
Link to comment
Share on other sites

πως εγινε και ζητησε το gmail να ενεργοποιησεις τις αγνωστες πηγες και το debuging;

ειναι πολυ περιεργο η επισημη εφαρμογη της google να ζητα κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

πως εγινε και ζητησε το gmail να ενεργοποιησεις τις αγνωστες πηγες και το debuging;

ειναι πολυ περιεργο η επισημη εφαρμογη της google να ζητα κατι τετοιο.

στα ξαφικα οπως ημουν στο ιντερνετ το ειδα και κολησε απο καποια ισως εφαρμογη κολησε το εκλησα το ανοιξα εκανα απο το sony mobile update ξανα και τωρα δεν συνδεεται ουτε στο δευτερο gmail που εφτιαξα για να δω γιατι δεν ανοιγει στο πρωτο

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις καμια ιδεα ποια εφαρμογη να ειναι η αιτια;καποια που εβαλες προσφατα;

μηπως εαν πηγενες στην εφαρμογη του gmail και εκανες μια εκαθαρηση δεδομενων και το σεταρες απο την αρχη λυνοταν το προβλημα;

για δοκιμασε μια εκκαθαρηση,και γιατι οχι αν δεν δουλεψει να κανεις μια και στα Google services.

δε μπορει θα φτιαχτει δεν περνει το android malware ευκολα να δεν εχεις τις αγνωστες πηγες τσεκαρισμενες.

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις καμια ιδεα ποια εφαρμογη να ειναι η αιτια;καποια που εβαλες προσφατα;

μηπως εαν πηγενες στην εφαρμογη του gmail και εκανες μια εκαθαρηση δεδομενων και το σεταρες απο την αρχη λυνοταν το προβλημα;

για δοκιμασε μια εκκαθαρηση,και γιατι οχι αν δεν δουλεψει να κανεις μια και στα Google services.

δε μπορει θα φτιαχτει δεν περνει το android malware ευκολα να δεν εχεις τις αγνωστες πηγες τσεκαρισμενες.

δεν με αφηνει να μπω πουθενα το φλασαρα απο την αρχη με το προγραμα της sony αλα οταν παω να βαλω τον λογαργιασμο μου μου λεει δοκιμαστε σε 24 ωρες και μενει εκει

Link to comment
Share on other sites

Περίεργα πράγματα.

Άρα κάτι παίζει με τον λογαριασμό σου δηλαδή; δοκίμασες να μπεις αρχικά με εναν αλλον; μάνα αδελφός κολλητός; ίσα να δείς οτι σαν τηλέφωνο ειναι σωστό;απο pc στον λογαριασμό σου μπαίνεις κανονικά; έχει ίχνος παραβίασης;

Αν βγάλεις αποτέλεσμά για πες μας να μαθαίνουμε πράγματά και καταστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργα πράγματα.

Άρα κάτι παίζει με τον λογαριασμό σου δηλαδή; δοκίμασες να μπεις αρχικά με εναν αλλον; μάνα αδελφός κολλητός; ίσα να δείς οτι σαν τηλέφωνο ειναι σωστό;απο pc στον λογαριασμό σου μπαίνεις κανονικά; έχει ίχνος παραβίασης;

Αν βγάλεις αποτέλεσμά για πες μας να μαθαίνουμε πράγματά και καταστάσεις.

στον λογαργιασμο μου μπενω κανονικα εχω φτιαξει αλον εναν που και το α3 το βλεπει κανονικα και το ταμπλετ τον βλεπουν κανονικα το xperia τα επεξε ξαφνικα

Link to comment
Share on other sites

το εδωσα σε εναν φιλο και το φλασαρε με flashtools και ειδα οτι συνδεθηκε στον λογαργιασμο μου ολα οκ με το κινητο αντε να ερθει και η μικρη αναβαθμιση patch fixes να δουμε τι θα δουμε
Link to comment
Share on other sites

ωραιος.πολυ κουλο ηταν ομως.

 

Ευτυχως όλα οκ το κουλό είναι αυτό που κάνει η sony να ζητάει πρώτα να συνδεθεί το κινητό στην Google και μετά να ανοίξει αυτό δεν μου το κάνει το Α3 που έχω σαν δεύτερο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα νεο μελος εδω!!εφτασε εντελως τυχαια στα χερια μου το z5 premium μεταχειρισμενο.χωρις να εχω sim μεσα ασχοληθηκα μαζι του για λιγη ωρα και ειδα οτι η μπαταρια κανει φτερα πολυ γρηγορα.δεν ξερω ποσους μηνες πριν ειχε γινει η τελευταια φορτιση.το αφησα να αδειασει εντελως και το φουλαρα για νεα δοκιμη.απο κει και περα αν πεφτει γρηγορα η μπαταρια ειναι καθαρα θεμα μπαταριας?γιατι και πιο παλια ειχα ενα samsung s3 αλλαξα μπαταρια αλλα η πτωση της εξακολουθουσε να ειναι ιδια σαν να μην αλλαχτηκε ποτε.ειναι καλο κινητο και αν ειναι με λιγα λεφτα να το φτιαξω γιατι οχι.ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα νεο μελος εδω!!εφτασε εντελως τυχαια στα χερια μου το z5 premium μεταχειρισμενο.χωρις να εχω sim μεσα ασχοληθηκα μαζι του για λιγη ωρα και ειδα οτι η μπαταρια κανει φτερα πολυ γρηγορα.δεν ξερω ποσους μηνες πριν ειχε γινει η τελευταια φορτιση.το αφησα να αδειασει εντελως και το φουλαρα για νεα δοκιμη.απο κει και περα αν πεφτει γρηγορα η μπαταρια ειναι καθαρα θεμα μπαταριας?γιατι και πιο παλια ειχα ενα samsung s3 αλλαξα μπαταρια αλλα η πτωση της εξακολουθουσε να ειναι ιδια σαν να μην αλλαχτηκε ποτε.ειναι καλο κινητο και αν ειναι με λιγα λεφτα να το φτιαξω γιατι οχι.ευχαριστω εκ των προτερων.

Πρώτα πρωτα εδώ είναι το απλό Ζ5 εδώ θα ρωτήσεις

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=421893&page=20

Όσο για την μπαταρία κάνα 40 ευρώ στο Service θα έχει αλά πάρε τα κεντρικά

ΤΗΛΕΦΩΝΟ

 

‎80 111 810 810

Η ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΜΕΣΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΗ

Δευτέρα - Παρασκευή : 08:00 - 20:00

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ήρθε και στα ελληνικά unbranded η τελευταία αναβάθμιση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και στα ελληνικά unbranded η τελευταία αναβάθμιση.

ναι τελευταια και εκλησε την καργιερα του το Ζ5 ειναι γεγονος με 3 αναβαθμισεις απο το 5.1.1 εως το 7.1.1

Edited by BILLY5
Link to comment
Share on other sites

ναι τελευταια και εκλησε την καργιερα του το Ζ5 ειναι γεγονος με 3 αναβαθμισεις απο το 5.1.1 εως το 7.1.1

 

Βασικα, αναβαθμιστηκε απο Σεπτεμβριο 2015 μεχρι Σεπτεμβριο 2017 (security updates).

Την τελευταια την εκανα με sw repair. Η αληθεια ειναι οτι το τηλεφωνο ειναι πολυ αερατο, σε καμια περιπτωση δεν θυμιζει συσκευη 2ετιας.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι θα πάρει άλλο ένα security update, αυτό που θα βγάλει η Google στις 6 Νοεμβρίου και θα κλείνει την wpa2 ‎vulnerability

 

Στάλθηκε από το E5823 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...