Jump to content

Sony Xperia Z5


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και κάτι άλλο για γρηγορότερη κάμερα:

 

settings --> apps --> show system και κάντε disable to "Photo Analyzer" (μια σαχλαμάρα για να ανιχνεύει τα πρόσωπα κτλ για το "Album" της sony)

 

η κάμερα ανοίγει πιο γρήγορα και ο χρόνος μεταξύ φωτογραφιών μειώνεται πάρα πολύ.

 

Στα ελληνικα πως το λεει;;

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπα,κανονικα την εβαλα αλλα δεν 'θελει'..την δοκιμασα και σε αλλο και δεν την βλεπει,ενω δοκιμασα αλλη στο δικο μου και ολα οκ.

Παω αυριο για extreme να τελειωνει το θεμα:D

Τζαμακι εχω ενα της sentio(απο plaisio)αλλα δεν μου αρεσει και τοσο.

Ευχαριστω για την βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Στα ελληνικα πως το λεει;;

 

Ρυθμίσεις --> Εφαρμογές --> Εμφάνιση συστήματος (απο τις επιλογές πανω δεξια) -->"Photo Analyzer"

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπα,κανονικα την εβαλα αλλα δεν 'θελει'..την δοκιμασα και σε αλλο και δεν την βλεπει,ενω δοκιμασα αλλη στο δικο μου και ολα οκ.

Τζαμακι εχω ενα της sentio(απο plaisio)αλλα δεν μου αρεσει και τοσο.

Ευχαριστω για την βοηθεια.

 

Εχω πάρει το τζαμάκι της Orzly και ειναι πάρα πολυ καλο. Λεπτό και το δάχτυλο κυλάει απίστευτα ομαλά πάνω. Επίσης δεν αφήνει εύκολα δαχτυλιές και καθαρίζει πανεύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις --> Εφαρμογές --> Εμφάνιση συστήματος (απο τις επιλογές πανω δεξια) -->"Photo Analyzer"

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εχω πάρει το τζαμάκι της Orzly και ειναι πάρα πολυ καλο. Λεπτό και το δάχτυλο κυλάει απίστευτα ομαλά πάνω. Επίσης δεν αφήνει εύκολα δαχτυλιές και καθαρίζει πανεύκολα.

 

Χαχαχαχα!!!!!!! Ρε συ, δεν εβρισκα το photo alanyser και νομιζα οτι στα ελληνικα θα το ειχε με αλλο ονομα. Τη διαδρομη την ξερω, εννοειται. :lol::lol:

 

Για το τζαμακι της orzly και εγω εχω διαβασει τα καλυτερα, επισης και οι θηκες της ειναι σουπερ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα!!!!!!! Ρε συ, δεν εβρισκα το photo alanyser και νομιζα οτι στα ελληνικα θα το ειχε με αλλο ονομα. Τη διαδρομη την ξερω, εννοειται. :lol::lol:

 

Για το τζαμακι της orzly και εγω εχω διαβασει τα καλυτερα, επισης και οι θηκες της ειναι σουπερ.

Σιγά μη μεταφράσουν τα system apps :p

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει για καιρό νέο λυσαβο τι δουλειά έχει η Αθήνα με αυτό το μέρος δεν καταλαβαίνω
Link to comment
Share on other sites

Που είναι η marshmallow ρε παιδιά; Πότε θα την πάρει Ελληνική branded cosmote έχω

Όποτε βγει(ουδείς ξέρει να δώσει απάντηση)

Αλλιώς φλασαρε την ελληνική unbranded που την έχουν πάρει από αρχές Μαρτίου.

 

Εδώ οδηγίες.

http://www.xperiablog.net/2015/03/17/guide-to-installing-xperia-lollipop-using-xperifirm-and-flashtool/

Λίγες σελίδες πίσω έχω βγάλει photo ποια έκδοση κατεβάζεις ώστε να φλασαρεις μέσα από το Xperia firm.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=421954&page=61

 

Εύκολη η διαδικασία 5-10 λεπτά αφού κατεβάσεις το tft rom αρχείο.

 

Αν θες να γυρίσεις πίσω για να πάει service απλά κατεβάζεις την GR Cosmote αντίστοιχα και φλασαρεις με την ίδια διαδικασία.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πως την φλασαρεις είναι εύκολο; Samsung και lg είχα πριν;θα πρέπει να γυρίσω μετά στην cosmote αν πρέπει να πάει για service;
Link to comment
Share on other sites

vag74 εγω μπορω να σου φτιαξω ενα ftf αρχειο για την 6 που εχει το δικο μου παρει που ειναι ξεκλειδοτο οπως εχω φτιαξει και για τα xperia z την 4.4.4 και 5.1.1 θα κανει αρκετη ωρα να την ανεβασω σε google drive
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε

 

Ή power + vol down ταυτοχρονα για 3"

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εμένα καμία φορά ξεχνιέται και βγάζει αλά νταλον τοποθεσία και μετά μπενει στην τρέχουσα
Link to comment
Share on other sites

Πάνω από 3:10 ώρες δεν έχω δει ποτέ μου και αυτό με προσπάθεια. Με την ίδια έκδοση.
1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το έχεις σε κάποια θήκη;

 

Το είχα και σε θήκη αλλά οι φωτογραφίες που έβγαλα ήταν εκτός θήκης ....τι να πω ...

έχω μια ανησυχία μήπως το κινητό έχει θέμα στεγανοποίησης και αυτό το συνδέω με το περιστατικό που είχα χθες όταν το έπλυνα με νεράκι και μετά για ένα χρονικό διάστημα 20 περίπου λεπτών άνοιξε αρκετές φορές από μόνη της η εφαρμογή της μουσικής ....

Link to comment
Share on other sites

Το είχα και σε θήκη αλλά οι φωτογραφίες που έβγαλα ήταν εκτός θήκης ....τι να πω ...

έχω μια ανησυχία μήπως το κινητό έχει θέμα στεγανοποίησης και αυτό το συνδέω με το περιστατικό που είχα χθες όταν το έπλυνα με νεράκι και μετά για ένα χρονικό διάστημα 20 περίπου λεπτών άνοιξε αρκετές φορές από μόνη της η εφαρμογή της μουσικής ....

Αυτό με το άνοιγμα της μουσικής: Μήπως το έχεις ρυθμίσει, όταν συνδέεις ακουστικά να ανοίγει αυτόματα η μουσική? Το νερό που μπαίνει μέσα στην τρύπα των ακουστικών, μπορεί να ανιχνευτεί σαν «κούμπωμα ακουστικών» και να οδηγήσει στο άνοιγμα της προεπιλεγμένης ενέργειας. Το έχω πάθει, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι η συσκευή δεν είναι στεγανή. Εφόσον το έβαλες σε νερό και δεν βρήκες υγρασία κάτω από την οθόνη, όλα καλά από αυτό το θέμα πιστεύω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

οκ.....ολα καλα τοτε

 

Οι κουκίδες έφυγαν τελείως ή έμεινε η μια?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όταν μπενω στον καιρό μου βγάζει αυτό συνέχεια και μετά με 2 τρεις φορές μπενει στο επιλεγμένη τοποθεσία

Δεν το βλέπω να ανοίγει η τοποθεσία όπως στο Ζ http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=65095&stc=1&d=1459177849

 

Εδώ την ανοίγει στον χάρτη την τοποθεσία http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=65096&stc=1&d=1459178147

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Εδώ την ανοίγει στον χάρτη την τοποθεσία http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=65096&stc=1&d=1459178147

 

Γιατί δεν βάζεις κάποια άλλη εφαρμογή καιρού να τσεκάρεις αν βρίσκει τη θέση σου αμέσως?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...