Jump to content

Vodafone Smart Ultra 6 (ZTE S6 lux)


lorentzos323
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 642
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι αλλά να ξερεις οτι δεν μπορούν να μεταφερθούν όλες.

Ναι κατανοητό. Ευχαριστώ..

 

Επίσης κανενας τρόπος να φύγει η μπαρα του Google Search??

Link to comment
Share on other sites

Ας πω και εγώ το πρόβλημα μου...

(Καταρχάς να πω πως αυτό το αντιμετώπιζω όταν ΔΕΝ έχω megabyte απο κάποιο πρόγραμμα.)

Όταν δν εχω WiFi και θέλω να ανοιξω τα δεδομένα για να να μπω 0.facebook Τα δεδομένα τα ενεργοποιω από τις ρυθμίσεις αλλά δν φενεται να λειτουργούν δηλαδή δν υπάρχουν εκείνα τα βελάκια στο notification bar.Να πω πως στις ρυθμίσεις το έχω αυτόματα να επιλέγει μεταξύ 4g/3g κτλπ καθώς και οτι μερικές φορες για 1-2 δεύτερα φενεται οτι δεν έχω καθόλου σύνδεση στο δίκτυο παρόλο που έχω βγάλει καο έχω ξαναβάλει τη sim.Παιζει να ξέρει κανεις τι φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Με Kingroot δε ρουτάρετε με τίποτα το τηλέφωνο ούτε με application, ούτε με desktop version. Το έχει ρουτάρει κανείς κάπως αλλιώς; Θέλω να αφαιρέσω τις ηλίθιες διαφημίσεις!
Link to comment
Share on other sites

Με Kingroot δε ρουτάρετε με τίποτα το τηλέφωνο ούτε με application, ούτε με desktop version. Το έχει ρουτάρει κανείς κάπως αλλιώς; Θέλω να αφαιρέσω τις ηλίθιες διαφημίσεις!

 

Τα ίδια και στο δικό μου, δυστυχώς.

Για τις διαφημίσεις όμως έχω το adguard που δουλεύει σε μη ρουταρισμένα τηλέφωνα.

Μην ρωτήσεις ΄΄που να το βρώ''......(google it)!

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και στο δικό μου, δυστυχώς.

Για τις διαφημίσεις όμως έχω το adguard που δουλεύει σε μη ρουταρισμένα τηλέφωνα.

Μην ρωτήσεις ΄΄που να το βρώ''......(google it)!

 

Ευχαριστώ φίλε για το app αλλά μου πετάει μήνυμα το lollipop ότι μας παρακολουθεί μέσω vpn αυτό το application. Πρώτη φορά το χρησιμοποιώ. Είναι ασφαλές;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πρόβλημα εδώ και 2 μήνες που έχω το κινητό. (καλύτερα να ''βρεις'' την pro έκδοση :D )
Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεις σας πόση ωρα κανει να φορτισει το κινητό(10%-100%);ξεπερνάει τις 3 ώρες η μονο το δικο μου αργεί τόσο;εννοειται χωρις να το χρησιμοποιω ταυτοχρονα.δοκιμασα και άλλον φόρτιση με ίδια mah αλλά το 3ωρο και παραπανω το έχει στο νερό.
Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεις σας πόση ωρα κανει να φορτισει το κινητό(10%-100%);ξεπερνάει τις 3 ώρες η μονο το δικο μου αργεί τόσο;εννοειται χωρις να το χρησιμοποιω ταυτοχρονα.δοκιμασα και άλλον φόρτιση με ίδια mah αλλά το 3ωρο και παραπανω το έχει στο νερό.

 

Σε μενα ειναι μια χαρα η φορτιση, ισως εχει προβλημα το δικο σου...

Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεις σας πόση ωρα κανει να φορτισει το κινητό(10%-100%);ξεπερνάει τις 3 ώρες η μονο το δικο μου αργεί τόσο;εννοειται χωρις να το χρησιμοποιω ταυτοχρονα.δοκιμασα και άλλον φόρτιση με ίδια mah αλλά το 3ωρο και παραπανω το έχει στο νερό.

 

Και σε μένα κάνει πάνω κάτω 120-130 λεπτά για το 1-100% (με τον δικό του φορτιστή). Δεν έχω δει ποτέ να παίρνει παραπάνω ώρα.

 

Στο κάνει συνέχεια ή μερικές φορές;

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα κάνει πάνω κάτω 120-130 λεπτά για το 1-100% (με τον δικό του φορτιστή). Δεν έχω δει ποτέ να παίρνει παραπάνω ώρα.

 

Στο κάνει συνέχεια ή μερικές φορές;

συνέχεια το κάνει.είχα βάλει μια εφαρμογή που εμφανίζει το ποσοστό μέσα στο εικονίδιο της μπαταρίας.την έβγαλα μπας και φταίει αλλά δεν νομιζω να είναι αυτό.

υπάρχει περιπτωση να φταίει η προέκταση USB που έχω βάλει στο φορτιστη;

Edited by nasos_79
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και χωρίς την προέκταση. Αν επιμένει, και οι συνήθεις διαδικασίες (factory reset, δοκιμή με άλλον φορτιστή) δεν βοηθήσουν τότε μάλλον κάτι τρέχει :(
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και χωρίς την προέκταση. Αν επιμένει, και οι συνήθεις διαδικασίες (factory reset, δοκιμή με άλλον φορτιστή) δεν βοηθήσουν τότε μάλλον κάτι τρέχει :(

ναι θα δοκιμασω και βλέπουμε.ευχαριστώ

 

upd:ολα καλα τελικα με την φορτιση.αφαιρεσα την προεκταση USB.εδω και μια ωρα που φορτιζει εχει παει απο το 19 στο 72%

Edited by nasos_79
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εσας η μπαταρια ποσο sot σας βγαζει;

εξαρτάται τη χρηση.αν είναι με wifi έχω δει και κοντά στις 7 ώρες.Firefox, twitter,viber πολύ,και κάνα δεκάλεπτο κλήσεις με φωτεινότητα 25%.αν χρησιμοποιήσω data σίγουρα πέφτει.πάντως πανω απο 5.5 ώρες είναι.για μένα παντα μιλάω.

Link to comment
Share on other sites

εξαρτάται τη χρηση.αν είναι με wifi έχω δει και κοντά στις 7 ώρες.Firefox, twitter,viber πολύ,και κάνα δεκάλεπτο κλήσεις με φωτεινότητα 25%.αν χρησιμοποιήσω data σίγουρα πέφτει.πάντως πανω απο 5.5 ώρες είναι.για μένα παντα μιλάω.

 

Eμενα παντως μονο με gaming (clash royale) + wifi ανοιχτο συνεχεια μου βγαζει 4- ωρες

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ του κινητου 3 μέρες (vodafone smart ultra 6)! Εχω μια απορία: την ωρα που με καλούν, με το που ακουμπήσω το κινητό ο ήχος σταματάει. Ξέρει κανείς γιατι? Επισης που θα βρω το μενού ρυθμίσεων κλήσης?

 

Με Kingroot δε ρουτάρετε με τίποτα το τηλέφωνο ούτε με application, ούτε με desktop version. Το έχει ρουτάρει κανείς κάπως αλλιώς; Θέλω να αφαιρέσω τις ηλίθιες διαφημίσεις!

Το κινητό είναι πλεον root! Η διαδικασία είναι πάρα πολύ απλή: δοκιμάζεις όλες τις εκδόσεις του kingroot απο την 4.50 version και μετά! Με κάποια θα ρουταριστη (δεν θυμάμαι με ποία το έκανα ,διότι ηταν πολλές)! Μετά (ΔΕΝ κάνουμε με τίποτα και ποτέ reboot διότι χάνεται το root) κατεβάζεις απο το play store το flashify! Στην συνέχεια απο εδώ http://www.modaco.com/forums/topic/375554-recovery-twrp-2870/

Κατεβαζεις το recovery img που αντιστοιχεί στην version που εχεις (π.χ 5.0.2 η 5.1.1)! Επίσης θα κατεβάσεις την τελευταία έκδοση του supersu update.zip και θα το βάλεις καπου μέσα στην καρτα μνήμης σου (ψάξε στο Google και θα την βρεις)! Μετα με το flashify κανεις φλασαρισμα το recovery, και αφού τελειώσει κάνε reboot σε recovery mode! Κάνεις μετά απο το recovery το φλασαρισμα του supersu update.zip και αφού τελειώσει ανοίγεις το κινητό (reboot)! Πλέον είσαι root και ΜΟΝΙΜΑ!:D

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Τις ρυθμίσεις κλήσεων θα τις βρεις σαν επιλογή μέσα στον dialer, στο μενού με τις τρεις κάθετες τελείες (πάνω δεξιά και μέσα στο λευκό πλαίσιο).

 

Το θέμα με τον ήχο κλήσης δεν το είχα ποτέ αλλά μου θυμίζει την επιλογή να σταματάει ο ήχος όταν παίρνεις το τηλέφωνο στα χέρια σου που έχουν πολλές συσκευές. Όσες το έχουν, η ρύθμιση γι'αυτό βρίσκεται στο μενού "Ήχος και ειδοποίηση", άλλα δεν βλέπω τίποτα εκεί στο δικό μου τηλ.:confused:

 

Ποια έκδοση Android έχεις; Μήπως δεν λειτουργούσε σωστά και την αφαίρεσαν με κάποιο update;

Link to comment
Share on other sites

Τις ρυθμίσεις κλήσεων θα τις βρεις σαν επιλογή μέσα στον dialer, στο μενού με τις τρεις κάθετες τελείες (πάνω δεξιά και μέσα στο λευκό πλαίσιο).

 

Το θέμα με τον ήχο κλήσης δεν το είχα ποτέ αλλά μου θυμίζει την επιλογή να σταματάει ο ήχος όταν παίρνεις το τηλέφωνο στα χέρια σου που έχουν πολλές συσκευές. Όσες το έχουν, η ρύθμιση γι'αυτό βρίσκεται στο μενού "Ήχος και ειδοποίηση", άλλα δεν βλέπω τίποτα εκεί στο δικό μου τηλ.:confused:

 

Ποια έκδοση Android έχεις; Μήπως δεν λειτουργούσε σωστά και την αφαίρεσαν με κάποιο update;

Εχω την 5.1.1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...