Jump to content

Vodafone Smart Ultra 6 (ZTE S6 lux)


lorentzos323
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν γνωριζω να απαντήσω στο πάνω ερώτημα αλλά έχω να κάνω και εγώ μια ερώτηση.

Εγώ που θέλω να βάλω καινούργια μπαταρία στο κινητό τι ακριβως πρέπει να κάνω?Ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 642
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν γνωριζω να απαντήσω στο πάνω ερώτημα αλλά έχω να κάνω και εγώ μια ερώτηση.

Εγώ που θέλω να βάλω καινούργια μπαταρία στο κινητό τι ακριβως πρέπει να κάνω?Ξέρει κανείς?

 

Είναι rebrand του zte s6 lux οπότε φοράει την ίδια μπαταρία. Το καπάκι ανοίγει εύκολα οπότε αν πιανουν λίγο τα χέρια σου αλλάζει εύκολα..

 

http://m.ebay.co.uk/itm/322236405282

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα ξέρει κανεις πρόγραμμα για να βλέπουμε τους κύκλους φόρτισης της μπαταρίας. Χωρίς να είναι root το τηλέφωνο.ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Charge Cycle battery stats- play store

Despina!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Κοιτα απο το lenovo ειναι σιγουρα καλυτερο εγω το ειχα αγορασει 199 και μετα απο μια εβδομαδα εφεραν το vdf smart 7 στην ιδια τιμη και κατεβηκε στα 169 το 6..Καρτα παιρνει micro nano και το bloatware αφαιρειται...λιγο στο ρουταρισμα ειναι δυσκολο και ακομα περιμενουμε την αναβαθμιση marchmallow που παλι μου ειπαν απο την vdf οτι θα ερθει συντομα..Θα σου ελεγα να κανεις λιγο υπομονη μηπως κανουν καμια εκπτωση στο vdf smart ultra 7 τωρα στις γιορτες...Κατα τα αλλα εινσι πολυ καλη συσκευη απλα δεν την υποστηριζουν και ουτε βγαζουν απο xda αλλες rom αν θελεις π.χ καποια στιγμη να αλλαξεις
Despina!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα παιδια,θα ηθελα τα φωτα σας ..Εβαλα την Gipsy rom στο κινητο και οταν το ανοιγω και παω να κανω τις ρυθμισεις δεν μου βγαζει καθολου πληκτρολογιο (μου βγαζει σταματησε να λειτουργει) και δεν μπορω να κανω ουτε παραλειψη για να συνεχισω. Προσπαθω να μπω σε recovery mode και δεν μπορω με τιποτα μου βγαζει απλα ενα μικρο σηματακι το οποιο γραφει FTM και απο κατω (Press the power key,phone will power off) εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορω να κανω η να μπορω να κατεβασω καποιο tool μηπως καταφερω και κανω reboot με αυτο? μου εχουν σπασει τα νευρα εχω βαλει ποσες ρομ και αυτο πρωτη φορα μου συμβαινει...
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Βρες το apk του quickboot

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Και τι ακριβως θα κανω γιατί δεν το εχω ξαναχρησιμοποιήσει, θα μπορούσες λίγο να με καθοδηγησεις? Ειναι κατι σαν Tool εργαλείο? Γιατί κατι τέτοιο εψαχνα μηοως μπορουσα να περασω τους drivers γιατι δεν μπορω να μπω καθόλου σε recovery για να βαλω εστω παλι την μαμα ρομ

Despina!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα και χρόνια πολλά. Τις τελευταίας μέρες κάνω για ενημέρωση λογισμικού και μου βγάζει σφάλμα δικτυου. Το κανει και σε κανένα άλλον;
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεματακι με το nfc !!! ενω το ανοίγω , ούτε εικονιδιο βγαινει ουτε μεταφορα κανει !!!
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά. Στο τηλέφωνο της συζύγου δεν τις έρχεται μήνυμα ότι την καλεί κάποιος την ώρα που μιλάει για να τον πάρει τηλέφωνο όταν τελειώσει. Είναι θέμα παροχου ή είναι κάποια ρύθμιση στην συσκευή;;; wind έχει.
Link to comment
Share on other sites

Μπα εμενα μου γραφει οτι ειναι ενημερωμενο μηπως γιατι ειμαι ρουτ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα παιδια,θα ηθελα τα φωτα σας ..Εβαλα την Gipsy rom στο κινητο και οταν το ανοιγω και παω να κανω τις ρυθμισεις δεν μου βγαζει καθολου πληκτρολογιο (μου βγαζει σταματησε να λειτουργει) και δεν μπορω να κανω ουτε παραλειψη για να συνεχισω. Προσπαθω να μπω σε recovery mode και δεν μπορω με τιποτα μου βγαζει απλα ενα μικρο σηματακι το οποιο γραφει FTM και απο κατω (Press the power key,phone will power off) εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορω να κανω η να μπορω να κατεβασω καποιο tool μηπως καταφερω και κανω reboot με αυτο? μου εχουν σπασει τα νευρα εχω βαλει ποσες ρομ και αυτο πρωτη φορα μου συμβαινει...

 

Κανενας που να ξερει τι μπορω να κανω?

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε αν υπαρχει καμια μαυρη θηκη σιλικονης η πλαστικη η οτιδηποτε υλικο ειναι τελως παντων που να εφαρμοζει ακριβως στο κινητο?

και να μην ειναι πορτοφολακι εννοω :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αν ψαξεις στο ebay silicon case vodafone smart ultra 6. Έχω πάρει μια μαύρη και είναι πολύ καλη . δεν μπορω να σου στείλω λινκ γιατί είμαι απο το.κινητό
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έχουμε και μια καινούρια μικρούλα αναβάθμιση 38,21Μb.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω ακόμα την διαφορά, όπως και να έχει όμως , δεν μας έχουν ξεχάσει.

Link to comment
Share on other sites

Την εκανα και εγώ κ όντως δεν βρήκα καμια διάφορα. Βέβαια χρησιμοποιόντας νόβα εγω μπορεί να υπάρχει κάτι που να μην έπεσε στην αντίληψη μου.
Link to comment
Share on other sites

Της συζηγου έβγαλε ειδοποίηση ενημέρωσης την οποία έκανε κανονικά. Edited by johndrama
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον

1) Το μονο που βρηκα εγω διαφορετικο με αυτο το update είναι στις ρυθμισεις στην προσβασιμοτητα δυο νεες επιλογές, Αυτο.

 

2)

Βρηκα και αυτο ομως

που λεει οτι είναι απλα ενα patch ασφαλειας απο την google + οτι προετοιμαζει το κινητό για την επόμενη ενημερωση Android 6.0.1 που θα γινει συντομα. (που συντομα λενε απο τον αυγουστο αλλα αντε)

https://foro.vodafone.es/t5/Actualizaciones-de-software/Actualizaci%C3%B3n-Vodafone-Smart-Ultra-6-a-versi%C3%B3n-ES09b/td-p/747101?platform=hootsuite

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...