Jump to content

Vodafone Smart Ultra 6 (ZTE S6 lux)


lorentzos323
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε εμένα καθόλου κ το χρησιμοποιώ πολύ

Περιεργο... το yt στο browaser παει μια χαρα αλλα η εφαρμογη λαγκαρει

Εχετε καμια ιδεα τι μπορει να φταιει;

 

Kαι κατι ακομη, το ημερολογιο στη μορφη που δειχνει τους μηνες με διαφορετικες σκηνες (πχ στον ιανουαριο προτοχρονιατικα πυροτεχνηματα) κολαει παρα πολυ στο scroling

Συμμβαινουν και σε σας αυτα κι αν οχι εχετε καμια ιδεα να το λυσω;

Edited by BACK12345
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 642
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περιεργο... το yt στο browaser παει μια χαρα αλλα η εφαρμογη λαγκαρει

Εχετε καμια ιδεα τι μπορει να φταιει;

 

Kαι κατι ακομη, το ημερολογιο στη μορφη που δειχνει τους μηνες με διαφορετικες σκηνες (πχ στον ιανουαριο προτοχρονιατικα πυροτεχνηματα) κολαει παρα πολυ στο scroling

Συμμβαινουν και σε σας αυτα κι αν οχι εχετε καμια ιδεα να το λυσω;

 

Όταν λες σου λαγκαρει το YouTube τι ακριβώς εννοεις στο scrolling?Σε εμένα επίσης τρέχει μια χαρά.Οσον αφορα το ημερολόγιο στη μορφή που λες και εμένα μου λαγκαρει στι scrolling αλλά είναι λογικό στη συγκεκριμένη εφαρμογη πιστεύω μιας και φορτώνει εκείνη την ώρα τις φωτογραφίες απο τους μηνες!?

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες σου λαγκαρει το YouTube τι ακριβώς εννοεις στο scrolling?Σε εμένα επίσης τρέχει μια χαρά.Οσον αφορα το ημερολόγιο στη μορφή που λες και εμένα μου λαγκαρει στι scrolling αλλά είναι λογικό στη συγκεκριμένη εφαρμογη πιστεύω μιας και φορτώνει εκείνη την ώρα τις φωτογραφίες απο τους μηνες!?

 

Oχι τοσο στο σκρολινγκ, πιο πολυ οταν κανεις swipe προς τα κατω για να ελαχιστοποιησεις το βιντεο, αλλα οχι παντα, συνηθως το κανει οταν το swipe ειναι κοφτη κινηση, οταν ομως συρω το δαχτυλο μεχρι κατω-κατω, τοτε το βιντεο κατεβαινει συνηθως ομαλα ταυτοχρονα με την κινηση του δαχτυλου.

Link to comment
Share on other sites

Απεκτησα κ γω αυτή τη συσκευή. Ερώτηση. Εχει τη δυνατότητα ασυρματης φορτιση;; ;;

 

Oχι δεν εχει

Και να ρωτησω και κατι ακομα, εσας στο fb messenger κολαει στο σκρολινγκ; εμενα ναι και δεν ξερω αν φταιει το δικο μου ή αν ολα ειναι το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Oχι δεν εχει

Και να ρωτησω και κατι ακομα, εσας στο fb messenger κολαει στο σκρολινγκ; εμενα ναι και δεν ξερω αν φταιει το δικο μου ή αν ολα ειναι το ιδιο

 

Κοίτα, αν ανοιξω την εφαρμογή ενω δεν τρεχει στο background και κατευθειαν σκρολλαρω τοτε και εμένα θα κολλήσει μιας και φορτώνει εκείνη τη στιγμη τα καινούργια δεδομένα είτε θα είναι news feed απο fb ειτε μηνύματα στο messenger.Καλά δεν νομιζω να υπάρχει και καμια συσκευή πέραν αυτών που κάνουν 400+ που να μην κολλάει στην παραπανω διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Oχι τοσο στο σκρολινγκ, πιο πολυ οταν κανεις swipe προς τα κατω για να ελαχιστοποιησεις το βιντεο, αλλα οχι παντα, συνηθως το κανει οταν το swipe ειναι κοφτη κινηση, οταν ομως συρω το δαχτυλο μεχρι κατω-κατω, τοτε το βιντεο κατεβαινει συνηθως ομαλα ταυτοχρονα με την κινηση του δαχτυλου.

 

Eυχαριστω για τις απαντησεις, για αυτο που εγραψα με το yt εσας σας στο κανει, ελπιζω να καταλαβαινεται τι ενοω και να μην σας μπερδεψω

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για τις απαντησεις, για αυτο που εγραψα με το yt εσας σας στο κανει, ελπιζω να καταλαβαινεται τι ενοω και να μην σας μπερδεψω

 

Στο YouTube και εμένα μου το κανει καμία φορά αλλά όπως λες αν το κανεις ομαλά δεν παρατηρεις καθόλου κόλλημα. Παρεμπιπτόντως στο antutu τι score έχετε βγάλει? Εγώ το βάζω σε φωτο για να δείτε όλα τα στοιχεία που έβγαλε http://imgur.com/vDImJfQ .

Link to comment
Share on other sites

Στο YouTube και εμένα μου το κανει καμία φορά αλλά όπως λες αν το κανεις ομαλά δεν παρατηρεις καθόλου κόλλημα. Παρεμπιπτόντως στο antutu τι score έχετε βγάλει? Εγώ το βάζω σε φωτο για να δείτε όλα τα στοιχεία που έβγαλε http://imgur.com/vDImJfQ .

Με την αναβαθμιση που εγινε στην 5.1.1 ανεβηκε;

Γιατι παλια θυμαμαι εβγαζε 28Κ

Link to comment
Share on other sites

Eσεις τα animation τα εχετε ενεργοποιημενα ή απενεργοποιημενα; Εμενα οταν ειναι ενεργα, εχει κατι κοληματακια (κυριως οταν κατεβαζω notification bar, ανοιγω wifi και μετα ανεβαζω παλι την μπαρα, τυχαινει και κολαει στο ανεβασμα)

Βασικα εχω παρατηρησει οτι 3-4 sec αφου ανοιξω wifi μεχρι να συνδεθει στην ip, (με ενεργα και μη animation) αμα κανω γρηγορη χρηση πχ γρηγορη εναλλαγη σελιδων στο συρταρι εφαρμογων τρωει κοληματα μεχρι να συνδεθει καλα καλα στο ιντερνετ

Και ειδα και με το cpu z οτι το cpu load οταν ανοιγω wifi απο εκει που ειναι 2-3% παει αμεσως 20-25+ % για λιγα δευτερολεπτα που ειπα και πριν για αυτο και τα κοληματα Εσας το κανει αυτο; Βασικα αλλα τηλεφωνα το εχουν κανει αυτο, ειναι νορμαλ ή προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Eσεις τα animation τα εχετε ενεργοποιημενα ή απενεργοποιημενα; Εμενα οταν ειναι ενεργα, εχει κατι κοληματακια (κυριως οταν κατεβαζω notification bar, ανοιγω wifi και μετα ανεβαζω παλι την μπαρα, τυχαινει και κολαει στο ανεβασμα)

Βασικα εχω παρατηρησει οτι 3-4 sec αφου ανοιξω wifi μεχρι να συνδεθει στην ip, (με ενεργα και μη animation) αμα κανω γρηγορη χρηση πχ γρηγορη εναλλαγη σελιδων στο συρταρι εφαρμογων τρωει κοληματα μεχρι να συνδεθει καλα καλα στο ιντερνετ

Και ειδα και με το cpu z οτι το cpu load οταν ανοιγω wifi απο εκει που ειναι 2-3% παει αμεσως 20-25+ % για λιγα δευτερολεπτα που ειπα και πριν για αυτο και τα κοληματα Εσας το κανει αυτο; Βασικα αλλα τηλεφωνα το εχουν κανει αυτο, ειναι νορμαλ ή προβλημα;

 

Μη σε απασχολεί σε όλα τα κινητά το κάνει αυτό καμια φορά .Όταν αναφερεσε στα animations να φανταστώ λες για αυτά του κινητου και όχι για κάποιου launcher.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα ανιματιον της συσκευης, απο επιλογες προγραμματιστη

Οταν λες ολα τα κινητα το κανουν καμια φορα... εμένα δν το κάνει καμία φορά αλλα ΚΑΘΕ φορα... Γι αυτο προβληματιζομαι, επεισης ακριβως το ιδιο συμναινει κι οταν απεγκαθιστω εφαρμογη... Καθε φορα

Φυσιολογικο ειναι η μονο το δικο μπυ το κανει;

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβαθμιση που εγινε στην 5.1.1 ανεβηκε;

Γιατι παλια θυμαμαι εβγαζε 28Κ

 

Ανέβηκε λόγω Antutu 6.0, όλες οι συσκευές "τσίμπησαν" πόντους με αυτήν την έκδοση.

 

Όσο για τα κολλήματα στο yt, δεν έχω δει σημαντική διαφορά απ'ότι σε άλλες android συσκευές. Βέβαια εξαρτάται πως ορίζει ο καθένας το lag, αν εννοείς ότι το scrolling στην εφαρμογή δεν είναι πάντοτε ομαλό, στην πλειοψηφία των midrange - budget android έτσι είναι :lol:.

Τώρα αν "σκαλώνει" για πολλή ώρα η εφαρμογή, κάνει πολύ να ανοίξει τα βίντεο κλπ. όχι δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα.

 

Και στο UI, από τότε που έβαλα τον nova - βλέπω μόνο κάποιους μικροδισταγμούς αραιά και πού. Μήπως έχει κάτι εγκατεστημένο που σου προκαλεί πρόβλημα;

 

(Για παράδειγμα έχω το Mage & Minions εγκατεστημένο στο Nexus 7 2013 και όταν το τρέξω για κάποια ώρα και μετά κλείσω την εφαρμογή το UI κολλάει στα 15-20 fps μέχρι να κάνω reboot τη συσκευή :lol:)

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρεια orzly βγάζει αυτή τη θήκη https://farm1.staticflickr.com/591/20569511025_fcf18ffb8a_h.jpg αλλά Ελλάδα κανει 11€ ενω απο ebay 5-6 αλλά έχει μεταφορικά :(

επανέρχομαι στο θεμα προστασιας της συσκευής.

παρελαβα την παραπανω θηκη.ειναι πραγματικα πολυ λεπτη με σωστα κοψιματα ωραια αίσθηση στο χερι όπου δεν έχει καμια σχεση με την αισθηση που ειχε η tpu θηκη που ειχα πριν.στο σημειο που υπάρχει το άνοιγμα για τα πλαϊνά πληκτρα θα ηθελα να ήταν λιγο πιο σφιχτη.επισης πιστεύω πως αυτη η θήκη προορίζεται περισσότερο για προστασία απο γρατσουνιες και μικροχτυπηματα και οχι για πτωσεις απο αρκετο υψος.

 

https://onedrive.live.com/redir?resid=7889CB6B8DDBE967!14019&authkey=!AP3PtR56gwvmzuY&ithint=folder%2cJPG

Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι στο θεμα προστασιας της συσκευής.

παρελαβα την παραπανω θηκη.ειναι πραγματικα πολυ λεπτη με σωστα κοψιματα ωραια αίσθηση στο χερι όπου δεν έχει καμια σχεση με την αισθηση που ειχε η tpu θηκη που ειχα πριν.στο σημειο που υπάρχει το άνοιγμα για τα πλαϊνά πληκτρα θα ηθελα να ήταν λιγο πιο σφιχτη.επισης πιστεύω πως αυτη η θήκη προορίζεται περισσότερο για προστασία απο γρατσουνιες και μικροχτυπηματα και οχι για πτωσεις απο αρκετο υψος.

 

https://onedrive.live.com/redir?resid=7889CB6B8DDBE967!14019&authkey=!AP3PtR56gwvmzuY&ithint=folder%2cJPG

 

:O :O Πανέμορφη... Τώρα ζηλεψα και θα την παραγγειλω και εγώ :P

Link to comment
Share on other sites

:O :O Πανέμορφη... Τώρα ζηλεψα και θα την παραγγειλω και εγώ :P

ειναι όμορφη οντως.τα αξιζει τα λεφτα της. :)

Link to comment
Share on other sites

Eσας αυτο που ειπα μολις ανοιξω wifi ή απεγκαταστησω εφαρμογη σας το κανει; Εμενα μου το κανει συνεχει για λιγα δευτερολεπτα αφου ανοιξω wifi...
Link to comment
Share on other sites

Eσας αυτο που ειπα μολις ανοιξω wifi ή απεγκαταστησω εφαρμογη σας το κανει; Εμενα μου το κανει συνεχει για λιγα δευτερολεπτα αφου ανοιξω wifi...

 

Καταρχας να σου πω οτι χρησιμοποω nova launcher και δεν εχω ασχοληθεί καθόλου με animations.Προσωπικά αυτό με το WiFi δεν μου το κανει ενω αμα απεγκαταστησω μια εφαρμογή και καπάκι πάω να κάνω κάτι άλλο τοτε κολλάει για λιγα κλάσματα του δευτερολέπτου και μετα όλα καλά.Τώρα μπορεί να λέμε το ίδιο πράγμα, εμένα προσωπικά κάτι τέτοια μικρά δεν με ενοχλούν μιας και γενικά η χρηση είναι ομαλοτατη.Αν εχεις ανησυχίες για την συσκευή σου πολύ απλα πήγαινε να την τσεκαρουν ειδικοί η δοκίμασε και μια επαναφορά.

Link to comment
Share on other sites

ειναι όμορφη οντως.τα αξιζει τα λεφτα της. :)

 

Απο πιο σαιτ την παραγγειλατε ; Ελλάδα υπάρχει; ;; πως μπορω να την παραγγειλω εφοσον εχουμε "capital control " ?

Link to comment
Share on other sites

Απο πιο σαιτ την παραγγειλατε ; Ελλάδα υπάρχει; ;; πως μπορω να την παραγγειλω εφοσον εχουμε "capital control " ?

 

Αν δεν κάνω λάθος ο νάσος την πήρε απο εδώ http://www.shop-now.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=5942&virtuemart_category_id=314&ref=bestprice.gr

.Μπορείς να κανεις την παραγγελία με αντικαταβολη.Αν εχεις απορία απλα ρωτά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αποθηκεύει τα apps στην κάρτα? Επίσης όσον αφορά την αυτονομία τη βγάζει την ημέρα με βαριά χρήση?

 

Ευχαριστώ

Edited by Getapen
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αποθηκεύει τα apps στην κάρτα? Επίσης όσον αφορά την αυτονομία τη βγάζει την ημέρα με βαριά χρήση?

 

Ευχαριστώ

 

Eξαρταται πως ενοει κανεις την βαρια χρηση.

Εγω παντως δεν εχω προβλημα, με ελαφρια χρηση μου βγαζει ακομη και 3 μερες (με 4+ ωρες sot) οποτε λογικα θα σου βγαλει τη μερα οτι κι αν του κανεις

4h sot δεν ειναι παρα πολες, ομως αμα σκεφτεις και ποσο χανει σε 72 ωρες standby ειναι μια χαρα η αυτονομια

Link to comment
Share on other sites

Eξαρταται πως ενοει κανεις την βαρια χρηση.

Εγω παντως δεν εχω προβλημα, με ελαφρια χρηση μου βγαζει ακομη και 3 μερες (με 4+ ωρες sot) οποτε λογικα θα σου βγαλει τη μερα οτι κι αν του κανεις

4h sot δεν ειναι παρα πολες, ομως αμα σκεφτεις και ποσο χανει σε 72 ωρες standby ειναι μια χαρα η αυτονομια

Όσον αφορά την memory card.? Σου επιτρέπει να μεταφέρεις τα apps σου?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...