Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ili (25 Απρ. 2004 , 11:51)

 

Παιδες, εχει παρατηρησει κανεις οταν παιρνει καποιο νουμερο, που ήδη υπαρχει στη μνημη, αλλα αντί να χρησιμοποιήσει τον κατάλογο χρησημοποιεί το πληκτρολογιο για να το παρει, οτι δεν το αναγνωριζει και δεν βγαζει το ονομα;;;

 

 

 

Καλησπέρα

 

Το πρόβλημα που έχει παρατηρήσει ο ili και έχω και εγώ δεν το αντιμετωπίζει κανένας άλλος???

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για διάβασε το ακριβώς παραπάνω post.Αυτό εννοείς;

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bergyr ( 4 Μάι. 2004 , 19:41)

 

Έχω την 3.15, πληκτρολογώ έναν αριθμό που έχω και στη μνήμη και όταν καλέσω μου βγάζει και το όνομα της επαφής, αν κατάλαβα καλά και αυτό είναι το πρόβλημα που έχετε.

 

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, προφανώς αυτή είναι μία βελτίωση της 3.15 γιατί στην 3.14 που έχω εγώ δεν το βγάζει.

 

...και πάλι ευχαριστώ.Καληνύχτα

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει τίποτα.Έτσι παιδιά να βοηθάμε ο ένας τον άλλον.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις για wap πού θα βρούμε;Τις στέλνει η cote κοιμάται ακόμη;

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nervous ( 4 Μάι. 2004 , 17:03)

 

Παραθετω μια λιστα συμβατοτητας του 6230 με mmc που βρηκα:

To Note στο τελος δεν ξερω γιατι το αναφερει :worry:

 

6230 MMC Compatibility List as of 30-April-04

 

6230 COMPATIBLE MMC LIST

 

*APACER 128, 256

*ATP 128, 256, 512 (yup that is correct- 512!)

*EXTREMEMORY 128, 256

*KINGMAX 128, 256

*KINGSTON 128

*NOKIA MMC CARDS 32, 64

*PNY 128

*PQI 128

*SANDISK 64, 128

*TAKEMS 256

*TRANSCEND 128

*TWINMOSS 128

 

6230 NOT-COMPATIBLE MMC LIST

 

*KODAK 64, 128, 256

*PQI 256

 

 

NOTE: if you got MP3 on your 256MB MMC card avoid using it as ringtone, put it on the phones memory...

 

 

Εγώ χρησιμοποιώ μια KODAK 128 και λειτουργεί μια χαρά :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bergyr ( 4 Μάι. 2004 , 20:17)

 

Ρυθμίσεις για wap πού θα βρούμε;Τις στέλνει η cote κοιμάται ακόμη;

 

 

Δοκίμασες το site της Nokia???http://www.nokia.com/nokia/0,6771,54008,00.html#

 

Δεν έχει ρυθμίσεις της Cosmote συγκεκριμένα για το 6230 (όπως έχει η Telestet) όμως ίσως μπορείς να δοκιμάσεις τις ρυθμίσεις κάποιυ άλλου S40 κινητού όπως του 6610 ή του 6100.

Link to comment
Share on other sites

mporei kapoios na mou pei pws pernane ta paixnidia sto 6230.to exei enas filos moy kai to koyfo einai oti otan apothikeyoume to jar arxeio to anagnwrizei ws mp3..ti prepei na kanoyme?as apantisei kapoios grigora an ginetai...eyxaristw..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει ακουσει κανεις τιποτε για προσοψεις? Ξερει κανεις ποτε θα ερθουν?

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος soiramk ( 4 Μάι. 2004 , 21:40)

 

Παιδια εχει ακουσει κανεις τιποτε για προσοψεις? Ξερει κανεις ποτε θα ερθουν?

 

σε 2 εβδομάδες

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω σημερα επαθα το εξής: εβαλα γυρω στις 20 εφαρμογες στο κινητο, και αν και ειχα ακομη χωρο για περισσοτερες,οταν πηγαινα να ανοιξω το φακελο με τις εφαρμογες εκανε απο μονο του restart!!! αναγκαστηκα κι εσβησα ολες τις αφαρμογες.το εχει παθει κανας αλλος?πιστευετε οτι οφειλεται σε υπερφορτωση μνημης ή καποια απο αυτες τις εφαρμογες δεν ηταν και τοσο "καλη"....
Link to comment
Share on other sites

τελικα εγω τα μυνηματα μου απο το αλλο κινητο πως στο καλο θα τα μεταφερω μπορει να μου πει κανεις?

 

το προβλημα με την manual πληκτρολογηση του αριθμου και την μη εμφανιση του ουτε εμενα μου εμφανιζεται, το εχω παρατηρησει σε αλλα κινητα της nokia ομως.

 

για την νεα εκδοση ξερουμε τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος arxondas ( 3 Μάι. 2004 , 23:14)

 

Παιδια ακουσα οτι κυκλοφορει ενα βυσμα με ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ κεραια για να ακους ραδιο χωρις να βαζεις ολο το σετ με τα ακουστικα. Ξερει κανεις τιποτα? Οσο για τα games ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΑ!

Κωστας

 

 

Σοβαρα μιλας!!!!???Ευχαριστω θεε μου!!!! :up: :up: .Το περιμενα τοοσο καιρο!!Να ακουσο ραδιο χωρις το hands free...Αλλα....γινεται κατι τετοιο??Υπαρχει αυτο το βυσματακι?? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cartman ( 4 Μάι. 2004 , 17:29)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=25946 ;)

 

 

φιλε cartman ευχαριστω παρα παρα πολυ :D ολα πηγαν κατευχην και το MMS στο 6230 παιζει τελεια :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bergyr ( 4 Μάι. 2004 , 19:41)

 

Έχω την 3.15, πληκτρολογώ έναν αριθμό που έχω και στη μνήμη και όταν καλέσω μου βγάζει και το όνομα της επαφής, αν κατάλαβα καλά και αυτό είναι το πρόβλημα που έχετε.

 

Πάντως εγώ με 3.14 είτε πληκτρολογόντας τον αριθμό νουμερο νούμερο ή άμεσα από την μνήμη, πάντα μου βγάζει νούμερο και όνομα.... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ναι!!Ειναι γεγονος!!Ειμαι ο πρωτος απο την παρεα μας με καμενο pixel(βασικα πρεπει να ειναι 2-3 μαζι κολλημενα) στο 6230!!Τι ζωι κι αυτη!!Τι κανω εν τη αυτη περιπτωσει??
Link to comment
Share on other sites

paidia! na sas para8esw to dilima mou,

 

skeftomai na parw ena kinito ston patera mou! (egw exw SX1,eimai bolemenos )

 

oi basikes proipo8eseis pou 8a i8ela na exei to tilefono afto einai :

 

--1on: na einai poly aksiopisto

--2on: na bgazei kales foto

--3on: na einai sxetika eykolo

 

paliotera (prin 2 xronia) tou eixa parei ena ME45, me to opio eksikio8ike pliros, kai pote den ton prodose,

 

skeftomouna omws gia to S65 (kali camera egiisis SIEMENS 2xronia kai kompso kai sobaro gia megalo an8ropo) alla to 8ema epigei mias pou i o8oni tou ME45 xtipi8ike agria kai xalase , opos katalabenete den aksizei na episkeyei ena tetio kinito kai 8a epispeysw tin agora kainouriou,

 

to S65 omws den exei bgei akoma , kai den iksera pio na parw,

Kateliksa sto 6230 giati pisteyw oti pliroi tis proipo8eseis pou proanefera (den eimai kolimenos se kamia marka) apo tin diki sas empireia kai mia pou merikoi to exete pisteyete oti teriazei ena tetio tilefono ga tin douleia pou to 8elw? (min mou peite na parw kati pio aplo i pio f8ino kati allo kalitero nai omws)

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, πώς βρίσκουμε την έκδοση firmware; Ψάχνω τόση ώρα και δεν βλέπω πουθενά να έχει αναφερθεί. Ή κάνω λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Αν πάω σε κατάστημα της NOKIA θα μου την κάνουν δωρεάν την αναβάθμιση?Θα γίνει επιτόπου η πρέπει να τους αφήσω το κινητό?θα σβηστούν όλα όσα έχω μέσα?Τέλος πως μπορώ να επιλέγω την σειρά αναπαραγωγής των τραγουδιών?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gregorisvas ( 5 Μάι. 2004 , 00:21)

 

Παιδια ναι!!Ειναι γεγονος!!Ειμαι ο πρωτος απο την παρεα μας με καμενο pixel(βασικα πρεπει να ειναι 2-3 μαζι κολλημενα) στο 6230!!Τι ζωι κι αυτη!!Τι κανω εν τη αυτη περιπτωσει??

 

 

Στην θέση σου (αφού θα αναβόσβηνα 1 - 2 φορές την συσκευή, μήπως και ξεκολλήσουν–εμπειρία από φορητούς υπολογιστές) θα πήγαινα στην αντιπροσωπία, επίσης δες αν στο manual υπάρχει καμία αναφορά για την πολιτική της εταιρίας σχετικά με τα «καμένα Pixels» της TFT (αυτό το τελευταίο, χλομό το βλέπω).

 

Υ.Γ.

1)Αν ήμουν εκτός εγγύησης και τα νεκρά pixel ήταν στην άκρη της οθόνης (άρα λιγότερο ενοχλητικά) δεν ασχολιόμουν καθόλου..

 

2)Αυτά τα προβλήματα συνήθως παρουσιάζονται από πίεση της οθόνης και θα γίνονται όλο και πιο συχνά καθώς μεγαλώνει το «βάθος χρώματος» τους οπότε έχουμε περισσότερα transistors.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...